Şimdi Ara

Şok marketleri bisiklet ile teslimat siparişi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
265
Cevap
2
Favori
24.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 200
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • TulparHAN (8 mesaj) muradisdan (8 mesaj) paşalı (5 mesaj) ChelseaNy (5 mesaj) mgora (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (122 mesaj) Mobil (51 mesaj) Mini (28 mesaj) Uygulama (64 mesaj)
  • @
566 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Şok marketleri bisiklet ile teslimat siparişi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1324 Mesaj
    10-15 sene önce bakkallarda çalışan 15 yaşlarındaki çocukları nasıl unuttunuz ? Teknoloji gelişince mi insaf duygularımız kabardı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Er
    1 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    726 Mesaj

O dönemde böyle bir nüfus, tüketim çılgınlığı vs yoktu ve usta çırak ilişkisi içinde topluma kazandırılan gençler vardı, bence elma ile elma kıyaslaması değil bu söylediğiniz

|
    |
    Mekatroniks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    148 Mesaj
    Bu kepazeliğe prim vermemek lazım. Azcık duyarlı insan bunlardan sipariş vermez, vermemelidir. Ama maalesef bir dünya insan buradan sipariş verir bir de üstüne şikayet yağdırır. Yazık tek kelime ile yazık...

|
    |
  • Binbaşı
    1910 Mesaj

Cimer'e şikayet edelim mi eden var mı?

|
    |
  • Yüzbaşı
    390 Mesaj

Şu manzarayı görünce inanılmaz üzüldüm daha önce de alışveriş sepetleriyle evlere siparişleri götüren şok çalışanlarını görmüştük. Bu sömürü düzen ne zaman son bulacak artık ? zengin yoksul köylü ayırt etmeyen eşit haklara sahip bir ülke düzeni kurulamaz mı ? insanları hepimizi köleleştirmeye başladılar nede olsa maaşını ödüyorum ne kadar çalıştırırsam çalıştırayım umurumda değil geberirse gebersin diyen bu düzen umarım bir gün batar ve keyifle izlerim

|
    |
  • Yüzbaşı
    275 Mesaj

bi bu eksikti

türkiyede tutmaz bu iş

|
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    Bu mevsimde bu sistem insanlık dışı. Gereken yerlere bildirilmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1133 Mesaj

Çalışanına bukadar değer vermeyen düşüncesiz ve kapitalist bir firma daha olamaz

|
    |
  • Yüzbaşı
    754 Mesaj

Sorun 55 yaşında bir insanın çalışması değil, buna muhtaç kalması. Adam üzüntüsünü dile getirmiş. Ekmeği ile oynamak ne alaka? Ne tarafından anlıyorsunuz yazılanları?

|
    |
    Proprietor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6254 Mesaj

A101 arabayla servis yapıyor arabası olduğunu gördüm şok kullanmayın derim eziyet çekiyor insanlar iki kuruş para için

|
    |
  • Çavuş
    78 Mesaj

şok markette 4 ay full time market elemanı çalışmış biri olarak söylüyorum.Asgari ücrete amele arıyıp her işi yapıcak her iş elinden gelicek elemanlar aramaktadırlar.Mağazadan mağazaya transpaletle yol ortasından lahana taşıdığımı bilirim aklınıza ne gelirse...DURMAZLAR...ELEMANLARA ZULUM ETMEYİ SEVEN MAĞAZA MÜDÜRLERİ VE BÖLGE SORUMLULARI İLE DOLU BİR ŞOK MARKETLER...

|
    |
  • Yüzbaşı
    694 Mesaj

ben ellerinde gencecik kızları görüyorum çakılı poşetlerle gidiyorlar yazık günah valla günde onlarca palet ayır git bi de servis yap. asgari ücretliyi imkanları olsa kurban bayramında keser satar bu market zincirleri

|
    |
  • Yüzbaşı
    331 Mesaj

ülkemiz artık fakir değil mother facir oldu.

|
    |
  • Binbaşı
    1224 Mesaj

Bu görseldeki fakirlik insanlık dışı çalışma şartları ve harcanan emek karşılığında aldığın maaştır. Bende buna parmak istemiştim aslında. Bak bu görseldeki bisikleti hem reyon dizip hem kasaya bakıp hem marketin temizliğini yapan eleman kullanıyor bundan emin olabilirsin üstelikde asgari ücrete daha ne olsun bundan iyisi şam da kayısı değilmi.

|
    |
    17Scorpion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 41 dakika kadarı kaldı.
    Bunun sorumlusu yine bizim halk. Hem de üreten halkımız. Yani çiftçimiz. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan kesim.
    Ürünlerini ucuza toptan verdiler. İlk zamanlar bu peşin ve sıcak para çok güzel geldi. Sonra marketlerin sayısı arttıkça tedarikçi de arttı. Ürünler daha düşük fiyata alınmaya başlandı. Çiftçi buna kızdı ama elden ne gelir, mecbur satacak. Çünkü üretirken borca girdi ödemesi lazım. Çünkü peşin para gelecek diye daha büyük ve daha çok üretmeye başladı. Ama ilk sattığı malların değerini bulamadı.
    Çok ucuza sattı. Elde kalmasın naapalım dedi. Yok pahasına sattı. Ele ve cebe giren sadece harcamaları karşılandı. Batan adama doğru ilerledi.
    Olay bu şekilde. Aslında biraz daha detaylı ama şimdilik yeter.
    Şimdi bu çiftçi ağlıyor nedenini yazdım. İnsanlar ağlıyor. Ama kazanan hep market zinciri sahipleri. Onlar sürekli kazanıyor zarar etmiyor çünkü sistemlerini kurdular. Çiftçileri batıran bu sahipleri sadece tüketen halk batırır. Bu da bizim ülkemizde çok zor.
    Bu tür görüntülere alışkın olun. Hatta daha da kötüsünü oralarda çalışanlar anlatıyor.

|
    |

• Yarbay
    10691 Mesaj
    Şimdi yine bisiklet vermişler, pandemi patlak verdiginde yaptilar bu sistemi o zaman calisanlar el ile tasiyordu. Hatta ulke gundemine bile oturmuştu, sok market istihdam sağlıyoruz falan diye aciklama yapmisti.

Yaklasik nisan ayindan beri sok markete girmiyorum, bir liralık alisveris bile yapmadim. Bu duzeni bitirene kadar da yapmayacagim.

|
    |
  • Binbaşı
    1697 Mesaj

ben carrefour yada migros sanal marketten sipariş veriyorum. şok'un personeline yaptığı bu işkence kabul edilemez.

|
    |
  • Yarbay
    7924 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Tam kışa girerken çalışan için böyle bir düşüncesizliği nasıl yapabilirler diyecekken Türkiye'de yaşadığımı hatırlıyorum.

ve bi de bunu yapan ülker, kuran kursu açarak hükümetle aynı yolda olduğunu gösteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    2733 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: chalap

İçinizde azıcık insanlık varsa Şok gibi marketlere online sipariş vermeyin...

Kardeş , mesajınız pekişsin bir daha görülsün diye alıntı yapıyorum ....

.evet, online sipariş vermeyin ,etrafınızı da bilinçlendirin kıymetli arkadaşlar ,

Diyelim ki forumdan en az 100 kişi destek olup online geçmedi ,100 100'dür teşekkürler forum kardeşliği !!!

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
En ucuz kedi maması fiyatları
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.