Şimdi Ara

Şok marketleri bisiklet ile teslimat siparişi (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
2
Favori
26.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
568 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hem ona hem de diğerine duyar kasmak son duyar patchleriyle artık mümkün (binlerce yıldır)

multi duyar özelliği var insanda. “On” konumuna getirirsen sen de kasabilirsin. Tek duyarla yetinmek zorunda deelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Kasım 2020; 12:29:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her işte zorluk var. Gün boyu klimalı ortamda çalışan,sigortası yatan,yemeğini yiyen insanlar günde 1-2 saat bisiklet sürüyor diye duyar kasacak kadar pempe popolu değilim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Hem ona hem de diğerine duyar kasmak son duyar patchleriyle artık mümkün (binlerce yıldır)

multi duyar özelliği var insanda. “On” konumuna getirirsen sen de kasabilirsin. Tek duyarla yetinmek zorunda deelsin.

Hocam bu patch, hani şu maymundan geçiş yaparken gelen "insan olma" update ile gelmişti değil mi?

Deliriyorum şu tiplere... ona kastığınız kadar şuna kasın, ülke de bunlar varken bunlara mı takıldınız... Yahu birader onlara da denk gelince yazıyoruz, buna da yazıyoruz. 7/24 insanları mı takip ediyorsun? Hay senin tümden gelip, tümevaran yerlerini atlar kemirsin.

Üstelik bir çok partizan bunu sahiplerine laf kalmasın diye yapıyor. Derdi adalet veyahut başka bir üst duygu değil yani.

Bir kahrolun artık ya vallahi bir kırılın pisliğinizden memleketin içine ettiniz

Şok marketleri bisiklet ile teslimat siparişi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themelinalist -- 24 Kasım 2020; 13:5:40 >

• Buradan şok a ağız dolusu kalaylardım ama ban yiyesim yok.Bizim dükkanın üstünde şok var.Bütün kaldırımı işgal etmiş ahlaksızlar.Koca kaldırım da insan zor geçiyor.Şok tan su bile alınmaz.

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt

Gelişmiş ülke ve gelişmemiş ülkeler arasındaki farkı güzel özetlemiş oldunuz.

Yimeğini yeyip kliman da varsa şükret, soğukta ayazda bize mazot harcatma, yüklen bahayım şunları pisikletle götür. Şükür şükür.

Gelişmiş ülke işçilerinin çalışma koşullarını biraz incelerseniz bu şükrün fersah fersah ilerisinde olduğunu görebilirsiniz.

Gittiğim seminerlerde Enis Batur gelişmiş ülkelerdeki çalışan haklarının gelişmişliğini küçümsememiz gerektiğini söylüyordu hep. Adam çok haklıymış, saygıyla anıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 24 Kasım 2020; 13:19:33 >
  • Reklam amaçlıdır belki? Bilgi kesin mi =)

• quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Trde tutmaz ama şok marketin birsürü şubesi var
    Binlerce kişiye iş alanı demek. Kimseyi zorla çalıştırmıyorlar beğenmeyen istifa eder. Çalışmak isteyen birsürü işsiz var.

İnşallah o insanlardan daha kötü duruma düşersiniz. Belki o zaman anlarsınız insanların çektiği zorluğu, mecburiyeti, çaresizliği.

• DoğanGörünümlüToros kullanıcısına yanıt
    Bu eleman 5 litre su 5 kg pirinc camasir deterjani filan tasimiyor yalniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yönetime torpille vs gelen dallamanın işi bu. Maliyetten kısalım vs vs gitmiş bisiklet almış :) Play storedan 1 yıldız verin geçin. Belirtin yorumunuzu da . Rezillik

• quote:

Orijinalden alıntı: unforgiven1127

Bu eleman 5 litre su 5 kg pirinc camasir deterjani filan tasimiyor yalniz.

Üstelik o eleman işe girerken bundan haberdardır. Boşuna mı kıdem tazminatıyla uğraşıyorlar. Zihniyet bu resmiyette adı öyle geçmeyecek olsa da kölelik getirecekler ellerinde olsa. Şu darlıkta insanların ihtiyacı olmasını kullanıp, işsiz kalma korkusundan faydalanmak en ağır küfürlere gark ediyor beni ama ettiğim kişi neden ettiğimi bile anlamayacağı için gerek yok.

Kahrolun demek istiyorum, düşündüğünüz şekilde bir ahiret var ise içim çok rahat zaten sizden bize sıra gelmez.

• Dark Territory kullanıcısına yanıt
    Çok tepki gelince . Buna dönmüşler galiba 🙁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sco84 kullanıcısına yanıt

2011 yılından beri sok ülker grubunda migros la sanal birbirlerinden farklı iki uygulamadır

• ülkenin çoğu bisiklete yönelse pekçok ekonomik sorun çözülür petrol bağımlılığımız azalır daha sağlıklı insanlara kavuşuruz. çinde gpsle işleyen kiralık bisiklet uygulaması varmış. uygulamayı indiriyorsun en yakın kiralık bisiklet nerde gösteriyor. alıp kullanıyorsun sonrada yazılım ile kilitleyip bırakıyorsun. evet 1.5 milyar nüfus içinde o bisikletler çalınmadan bu sistem işliyor. biz tuvalete mercedesle gitmeyi marifet sanarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

İnşallah o insanlardan daha kötü duruma düşersiniz. Belki o zaman anlarsınız insanların çektiği zorluğu, mecburiyeti, çaresizliği.

Alıntıları Göster
    Bu nasıl bi mantık gerçekten anlamak mümkün değil sadece gülüyorum.
    Ortada bir iş var şartları belli parası belli işine gelen çalışır. Zorla çalıştırmıyorlar. Ben herkes girsin bu şartlarda çalışsın demedim. O mecburiyette ve çaresizlikte olan adamlar vardır illa ve onlar için bir iş işte. Seçenek olmamasından iyidir. Neyapsınlar işsizlikten parasızlıktan ölsünlermi. Bunumu isterdiniz.
    Ben tam tersi zamanında zorluk çektim ve olaya daha olgun bakıyorum sizin gibi duygusal yaklaşmıyorum. Hayatınızda hiç zorluk görmemiş muhtaç kalmamışınız belki bi işe girmediniz bile baba parası yiyorsunuz muhtemelen oturduğunuz yerden klavyeden sallıyorsunuz birşeyler işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_34

İşverensin herhalde. Senin gibilere söylenecek çok şey var ama durduk yere ban yemiyim.
    Ben aklımdan ne geçiyorsa söylüyorum bence çekinme söyle.
    İşveren olsam yeni iş alanlarının açılıp rekabet oluşmasını istemezdim. Nekadar çok iş nekadar çok yatırım. İşçiye okadar çok seçenek ve pazarlık ihtimali demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

İşte sorun şu ki paket servis için özel görevli almayacaklar. Kasaya, raflara kısaca markete bakan kişiye "Bisikletle paket servis yap" diyecekler.

Alıntıları Göster
    Kanıtınız varsa gösterin. Ben zannetmiyorum böyle birşey deme lüksleri yok. fazla eleman çalıştırmıyorlar mevcut elemanlar temizlik raf dizme kasa vb her işe bakıyor birde dağıtıma çıkamazlar boş zamanları yok. Şok markette çalışan arkadaşım var.
    Ayrıca kuryelik adres bilgisi gerektirir herkesin yapabileceği birşey değil.
    market zinciri ceosunun bu operasyon için 5000 adet yeni eleman alınacağı yönünde açıklaması mevcut. Haber sitelerinde var girin bakın.

• quote:

Bu nasıl bi mantık gerçekten anlamak mümkün değil sadece gülüyorum.
    Ortada bir iş var şartları belli parası belli işine gelen çalışır. Zorla çalıştırmıyorlar. Ben herkes girsin bu şartlarda çalışsın demedim. O mecburiyette ve çaresizlikte olan adamlar vardır illa ve onlar için bir iş işte. Seçenek olmamasından iyidir. Neyapsınlar işsizlikten parasızlıktan ölsünlermi. Bunumu isterdiniz.
    Ben tam tersi zamanında zorluk çektim ve olaya daha olgun bakıyorum sizin gibi duygusal yaklaşmıyorum. Hayatınızda hiç zorluk görmemiş muhtaç kalmamışınız belki bi işe girmediniz bile baba parası yiyorsunuz muhtemelen oturduğunuz yerden klavyeden sallıyorsunuz birşeyler işte.

Alıntıları Göster

Arkadaşım algılamada sorun var galiba. Personeli zamanında reyonda ve kasada kapalı yerde çalışacaksın diye işe almışlar sonra bu şekilde bir saçmalık ortaya çıkmış evlere sipariş götüreceksin yoksa kapı orada diye baskı kurmuşlar. Yeni personel alımı falan yok hali hazırda olan personeli kurye olarakta kullanacaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3976

Arkadaşım algılamada sorun var galiba. Personeli zamanında reyonda ve kasada kapalı yerde çalışacaksın diye işe almışlar sonra bu şekilde bir saçmalık ortaya çıkmış evlere sipariş götüreceksin yoksa kapı orada diye baskı kurmuşlar. Yeni personel alımı falan yok hali hazırda olan personeli kurye olarakta kullanacaklar.

Alıntıları Göster
    Güzel uyduruyorsun. Önce kaynak göster.

Haberden alıntı.

"Müşterilerimizin evden çıkmadan online olarak sipariş verdiği ürünleri marketlerimizle aynı fiyatlardan ücretsiz olarak adreslerine teslim ediyoruz. Cepte Şok için ek istihdam da sağlayacağız. Hem adrese teslimat hizmeti kapsamında hem de açmayı planladığımız yeni mağazalarla birlikte 2020 yılında toplam 5.000 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/sok-marketler-ucretsiz-adrese-teslimat-hizmetine-basladi-41481389

Ayrıca öyle bile olsa şartları beğenmeyen işten ayrılıp başka işe geçebilir.

• quote:

Güzel uyduruyorsun. Önce kaynak göster.

Haberden alıntı.

"Müşterilerimizin evden çıkmadan online olarak sipariş verdiği ürünleri marketlerimizle aynı fiyatlardan ücretsiz olarak adreslerine teslim ediyoruz. Cepte Şok için ek istihdam da sağlayacağız. Hem adrese teslimat hizmeti kapsamında hem de açmayı planladığımız yeni mağazalarla birlikte 2020 yılında toplam 5.000 kişiyi istihdam etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/sok-marketler-ucretsiz-adrese-teslimat-hizmetine-basladi-41481389

Ayrıca öyle bile olsa şartları beğenmeyen işten ayrılıp başka işe geçebilir.

Alıntıları Göster

Boş ver kardeşim sen. Sana göre asgari ücrette 1500 falan olmalı değil mi? Sizin gibiler bencil insanlar yüzünden bu ülkeden bir bok olmaz zaten.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Kurumsal firma bunlar. Bağımsız denetim raporları kendi sitelerinde halka açık şekilde mevcut.

2019 faaliyet raporlarına göz gezdirebilirsiniz.

Birimler milyon TL.

Bim 2019 yılı.

Ciro: 40.212 TL

Brüt kâr: 6.98 TL

Oran: % 17,4.

Migros 2019 yılı.

Ciro: 23.191 TL

Brüt kâr: 6.205

Oran: % 26,7.

Faaliyet raporlarından da görüleceği üzere neredeyse aynı kâr oranına yarı ciro ile yetişmiş Migros.

Ha net kârda Migros brüt kârdan baya düşüş yaşıyor. İşletme maaliyetleri (daha yüksek kiralı dükkanlar, daha iyi maaşlı çalışanlar, daha iyi çalışma şartları vs.) yüksektir orası başka bir şey.

Ama siz Migros ile Bim aynı fiyat derseniz biraz garip kaçar.

Sezonluk bölgede (Kuşadası'ndaki tüm Migroslar) ve Şok marketler için işleticilik yapıyoruz yeşillik reyonunda. Aynı maydanoz Şok reyonuna girince 0,89 TL, Migros reyonuna girince 1,49 TL. İkisi de % 12,5 komisyon alıyor, ikisi de aynı maydanozu satıyor (kendim veriyorum), ikisi de aynı yerde ama müşteri farkı.

Migros müşterisi geçim sıkıntısı çeken insanlar değil de daha çok orta direk ve üstünden oluşuyor. Öyle 3 market gezip, pazara da akşam gidip 20 30 lira artırma peşinde koşan insanlar değil. Onlar Bim, Şok, A101 müşterisidir. Migros ve Carrefour müşterisi etikete göre değil girdiği mağazaya göre alışveriş yapar. Aynı ürünü daha pahalı almak ister. Farklı olduğunu bilmek ister. Benim işim bu. Marina'daki Migros'a gelen müşteri ile çarşıya gelen bile bir değil tabi.

Ha yanlış anlamayın Migros tü kaka gibi bir algı oluşmasın ben de Migros kullanırım çoğunlukla, çalışana % 5 indirimi var :))

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.