Şimdi Ara

Şok! LPG Fiyatı 2TL'nin Altına İndi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
2.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 ay kadar önceydi. Boş a yakın olan tankımı, ucuz diye meramgaz markalı otogaz ile fulledim. 20 km sonra motor arıza ışığı yanmaya başladı. İlk defa başıma geliyordu bu durum. Yaklaşık 100 km sonra ışık söndü. Daha sonra hep po gaz, demirören gaz filan aldım hiç sorun yaşamadım.
    Bugün yine gaz bitmek üzereyken meramgaz dan 2.05 tl den fulledim. Yine yaklaşık 20 km sonra motor arıza lambası yandı ve yine yaklaşık 80 km sonra kendiliğinden söndü.
  • bu kadar indirimi benim bünyem kaldırmıyor, o nedenle depoyu her fullediğimde ponpacıya 50 tl bahşiş bırakıyorum.

• 5 ocak .adana total.fiyat 2.02.en son 2013 şubatta 1.90 tl idi inşallah 1.5 tlyi görürüz

Şok! LPG Fiyatı 2TL'nin Altına İndi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadrainman -- 8 Ocak 2015; 21:56:04 >
  • Stadın ilerisindeki moil'de 1,72 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: idemo

Stadın ilerisindeki moil'de 1,72 tl.

Hocam sanayinin yanındaki milangazda 1.70

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben dizel aldy?ym için tüm bu indirimler. Hadi sayemde ya?adynyz

• idemo kullanıcısına yanıt
    Hangi şehir orası, 1.72 süper rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

Hangi şehir orası, 1.72 süper rakam

Kayseri
  • Ben ildemdem oralara nasıl gidip gaz alayım. Yolum düşerse depoyu doldururum artık.
  • Vay be 1.70'i bile gördük. Ha gayret dostlar biraz daha inin. Cem Uzan'ın vaadi gerecek olacak nerdeyse

• Aynı gaflete bir kere düştüm. Bir daha da asla. Çevremdeki kimseye aldırmam etmem.

indirim öncesi bp'den 2.44ten alıp mutlu mesut lpg kullanırken bir problem yaşamadım.
    Yol üstü idi arkadaş bi pamukkale dene dedi. 1.99'dan 40tl kadar aldım.

İlk başlarda pek bi şey farketmedim. Ama 40tl yakıtın ortalaması havalar aynı seyrinde giderken benim arabanın tüketim fırladı.
    Yol bilgisayarım lpg ölçüyor. Birçok kez izmir-denizli arasında ispatladı kendini. Normal bp gazı ile şu aralar 9.5lt civarında yakan araba 11-14lt arası gezmeye başladı. aldığım gaz çabuk bitti. hesapladığımda 200km bile göremedim.

2.44*9.5lt lpg=23kr
    1.99*11lt lpg= 22kr

özetle 50kr'ye yakın ucuz aldığım yakıt uzun vadede 1kr fark sağladı o kadar...

Öte yandan yaşattıkları da ayrı mesele. 1-2 yerde hiç teklemeyen arabam tekledi. Her zaman lpg'de gaza dokunur dokunmaz kafasını atan araba 1-2 yerde bi durakladı tekler gibi yaptı sonra düzeldi. performans olarak da hissedilir bir fark vardı sanki. Biraz hantalmış gibi geldi.
    Bir de bu ucuz lpg'lerin enjektörleri tıkadığı söyleniyor... Şaşırdığım nokta ise PO'dan aldığım gaza 1 keresinde arıza ışığı yakan(kontrol ettirdim fakir karışım) buna yakmadı. hilesini iyi bulmuşlar.

yeni indirimle 2.28 olmuştu bp'de. brc kit sebebiyle brc bp kart aldım, %2 puan veriyor. varsın km'de birkaç kuruş fazla yaksın kafam rahat olsun. lpg enjektörü ucuz değil...

1.5yıldır aracımı kullanıyorum üzerinde lpg kitiyle geldi, arıza ışığı filan da yakmıyor. Her zaman pahalı da olsa shell, bp ağırlıklı aldım. Arada indirim kuponu olursa Opet'ten alıyorum. Bunlarla her zaman güzel yakıt tüketimi elde ediyorum. ne zaman ucuz bir şeyler aldığımda araçta bir gariplik hissediyorum. Sadece bir kere hissetmedim. Aydın çıkışı bir yerden lpg bittiği için 20kr piyasaya göre uygun almıştım denizliye girene kadar yakıt ortalamayı etkilememişti. 3ay sonraki geçişimde bi baktım adamlar kapanmış yoksa fulleyecektim.

Ayrıca pamukkale gazdan alırken pompacıya, baya uygun fiyatı, bir sorun çıkmasın. Arkadaş dedi diye geldim ama bilemedim hatta bir ara 1.89 imiş dedim. Biraz eveleyip geveledi, ikilemde kalır gibi oldu. sonrasında arkadaşın söylediyse bir problem olmaz dedi...

Zaten pamukkale turizm de bozdu. 2dir papaz oluyorum. Denizli önceden böyle kalitesiz esnaflık yapmazdı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 9 Ocak 2015; 2:46:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nurum3858

quote:

Hocasm nasıl 1.72 bugün terminale giderken gördüm 1.89du Acaba o gördüğünüz gün kendi halk günü falan mıydı
  • Vay ölücüler dolusmus.

• Bu fiyatlar saman alevi gibi sönecek bence.. benzin rahat 6.00 LPG 2.90 olur

• Shellden dene tavsiye ederim ozellikle antalya yolunda cankurtarandaki yerden alirim birde kelleci kardeslerini ordan digerlerine gore ciddi tuketim farki oldu bende aygaz falan hikaye zaten birde o pamukkale gazin karsisinda petrol.ofisi var ordanda kesinlik tavsiye etmem 2 kere aldim artik pompadanmi kacirdi ne oldu bilmiyorum gitmesi gereken yokun yarisinda bitirdi .. bu aralar koc gaz falan cikmis taksiciler falan iyi diyordu bi denemek lazim ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

quote:

Orijinalden alıntı: linqs

Shellden dene tavsiye ederim ozellikle antalya yolunda cankurtarandaki yerden alirim birde kelleci kardeslerini ordan digerlerine gore ciddi tuketim farki oldu bende aygaz falan hikaye zaten birde o pamukkale gazin karsisinda petrol.ofisi var ordanda kesinlik tavsiye etmem 2 kere aldim artik pompadanmi kacirdi ne oldu bilmiyorum gitmesi gereken yokun yarisinda bitirdi .. bu aralar koc gaz falan cikmis taksiciler falan iyi diyordu bi denemek lazim ..

Shell kullanıyordum, biraz pahalı ve çok zor artan puan sisteminden ötürü kullanıyorum. Evim üçlerde olduğu için o taraflara uğramıyorum. Yolum düşerse shell'den alırım. Genelde cinkaya petrol(BP) veya zerpet(shell) alıyorum. dh'den filan 10TL'lik indirim kodlarını 1TL'den filan buluyorum o zaman opet aygaz alıyorum

Son pamukkale gaz denemesinden sonra bilmediğim markalara bulaşmam

Oo cok uzaksin oralari bilmem kampus taraflarindayim ben kalpmerkezinin orada

• quote:

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

quote:

Orijinalden alıntı: nurum3858

quote:

Hocasm nasıl 1.72 bugün terminale giderken gördüm 1.89du Acaba o gördüğünüz gün kendi halk günü falan mıydı

Hocam halk günümü bilmiyorum 1.70 liraydı. Gördüpümdr şaşırmadım son gelen indirimlerden sonra

• Manisa'da 2,25 - 2,35.

2 liradan bulsam bereket versin diyeceğim de (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

5 ocak .adana total.fiyat 2.02.en son 2013 şubatta 1.90 tl idi inşallah 1.5 tlyi görürüz

aynene bende dün fulledim. ş.içinde en ucuzu total diğeride carrefor ışıkları bp 2.03 otogarın karşısıda ucuz ama henüz yolum düşmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

quote:

Orijinalden alıntı: sadrainman

5 ocak .adana total.fiyat 2.02.en son 2013 şubatta 1.90 tl idi inşallah 1.5 tlyi görürüz

aynene bende dün fulledim. ş.içinde en ucuzu total diğeride carrefor ışıkları bp 2.03 otogarın karşısıda ucuz ama henüz yolum düşmedi.

otogarın ordakini dün bana da övdüler kadaoilmiş sanırım 1.9 lardan bahsediyorlar. g.antepdeki kadoil çok kaliteliydi ama adanada aynı şeyi söyleyemem

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.