Şimdi Ara

ŞOK!!! Focus 1.6 TDCI 109 HP dizel partikül filtresii 4000 TL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
2
Favori
33.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

Orijinalden alıntı: driftspec

su dpf icin soyluyorum arkadaslar dpf niz bozulursa sokun atin hic bir sekilde o kadar paralar vermeyin.dpf nin motora hic bir yarari yok sadece emisyonu dusurmek icin performanstan calan bir parca.dizel araclarini modifiye etmek isteyenler guc artisi saglamak icin o parcayi direk sokup atiyorlar.temizlemekte care degil kisa bir sure sonra yine tikaniyor.egr ve dpf iptali nin dyno da motora gore 3-5 hp aldigini soyleyen cok arkadasim var

Sökün atın demesi kolay ama arıza lambası yanıyor ve söndüremiyorsunuz problem bu.

Aynı şey benzinli araçlardaki katalitik konverter için de geçerli. Problem çıkınca fiyatı 3000-4000 TL olduğu için genelde içi boşaltılıp takılıyor ve arıza lambası yanar vaziyette kullanıyorlar aracı.

ne alakası var arkadasım sımdıye kadarkı tum araclarimda istisnasız kat iptali yaptırdım en ufak bır arıza lambası felan yakmadı.

• captiva nın da 8000tl
    olduğu söyleniyor...
  • Arkadaşlar bizde 2008 C4 Sedan var 190.000 kmde araç 187.000'de DPF hatası verdi.180 binde değişmesi gerekiyormuş.Ne hikmetse 7.000 km daha fazla dayanmış servise götürdük aracı pcye bağladılar filan tıkanmış olaiblir açmayı denediler ömrünü tamamlamış toplam 2650 civarı parça fiyatı Bu filtreler cok pahalı can yakıyor
  • Bu parçayı yakıttan gelen maddeler için takıyorlar.Enjeksyonlara vs zarar gelmesin diye.Bu paraya zaten enjeksyonlar ve pompa toptan değiştirilir.Yuh diyorum.
  • Satış temsilcileri bile bilmiyorlar.
    Dizel Yeni Focus için sormuştum.
    Adam o nedir dedi? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurgenli

Bu parçayı yakıttan gelen maddeler için takıyorlar.Enjeksyonlara vs zarar gelmesin diye.Bu paraya zaten enjeksyonlar ve pompa toptan değiştirilir.Yuh diyorum.

bu parca egzoza takiliyor , cevreyi kirletmesin diye.
    yakit ile alakasi yok , mazot filtresi degil.
  • quote:

bu parca egzoza takiliyor , cevreyi kirletmesin diye.
    yakit ile alakasi yok , mazot filtresi degil.

Dizel partikül filtresi deyince ben egzoz olacagını dusunmedim açıkçası.
    İyiki arabam 68 beygir :)
  • msjım bulunsun
  • sonuç nedir şimdi bu dpf yi söküp atabiliyormuyuz yoksa 4000 lira mı bayılmak gerekiyor

lpg li araba almak için bir neden daha çıktı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMETBİXİ06

sonuç nedir şimdi bu dpf yi söküp atabiliyormuyuz yoksa 4000 lira mı bayılmak gerekiyor

lpg li araba almak için bir neden daha çıktı

Hocam sonuç chip tuning işlemi yapan becerikli bir arkadaşa gidir hem dpf iptal ettirilir hem de yeni yazılım yüklettirilir 1000 liraya bu işten yırtılır.
  • arkadaşlar biraz sakin öncelikle ne kadar gerekli benzinli bir aracı lifte kaldırın ve bakın şöyle 3 yada 4 yaşında olsun mümkünse..

alman malı olması yeterli kısaca fiyat açısından

bakın bakalım katalitik konvertörün yerinde ne var.

sizde aynısını buna uygulayacaksınız.

haa doğrumu benzinlide ne kadar doğruysa bunda da o kadar doğru

daha çok çevre kirliliği.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.