Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Soğutucu, fan, kuzey köprüsü nedir bunlar yav?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Soğutucu, fan, kuzey köprüsü nedir bunlar yav?!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    76 Mesaj
    Ya bu fanlar neye göre uyumlu oluyor, anakarta göre mi cpu ya göre mi?

AMD fanı diyor mesela hatta Athlon XP için ayrı, 64 bit için ayrı falan diyor. Bendeki işlemci 4 senelik AMD Pentium3 k7 800 mhz mesela. Şimdi bu fanlar AMD fanı olmalarına rağmen benim işlemciye olmuyor mu yani nasıl anlıyoruz bunu?

Bir de soğutucular diyor o ne peki bu kuzey köprüsü denen çubuklu zımbırtı mı oluyor ? Bazıları fan kullanmıyorum, soğutucu yetiyor diyor. Ne anlama geliyor yani ?

|
    |
    6143 Mesaj
    dostum her fan her işlemciye uymaz daha doğrusu işleminin yerleştirildiği sockete uymaz
    bu yüzden fan için uyumluluk tablosu verilir

kuzey köprüsü ise fsb yi ve ramleri kontrol eder
    |
    |
    ben de bilmiyorum anakartın üzerinde nere bu kuzey köprüsü. onun sğutucusu nereye takılıyor.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: -spawn-

ben de bilmiyorum anakartın üzerinde nere bu kuzey köprüsü. onun sğutucusu nereye takılıyor.

Kuzey Köprüsü: Anakartınızın performansında en önemli paya sahip olan bileşenlerden biridir. Anakartda ki AGP portu, bellek kontrolcüleri ile işlemci arasındaki iletişimi kuzey köprüsü tarafından sağlanır

Genellikle soğutmaları pasif soğutucular tarafından yapılır, tabi fanlı soğutucuları da piyasadan bulmak mümkün
    |
    |

• Binbaşı
    1581 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: kmp16

quote:

Orjinalden alıntı: -spawn-

Kuzey Köprüsü: Anakartınızın performansında en önemli paya sahip olan bileşenlerden biridir. Anakartda ki AGP portu, bellek kontrolcüleri ile işlemci arasındaki iletişimi kuzey köprüsü tarafından sağlanır

Genellikle soğutmaları pasif soğutucular tarafından yapılır, tabi fanlı soğutucuları da piyasadan bulmak mümkün

sağol.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
haberler
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,182
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.