DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Soğutma Suyu Seviyesi Uyarısı Ne Demek
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Freddy03 Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
40.833
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Opel >> Soğutma Suyu Seviyesi Uyarısı Ne Demek
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1076 Mesaj
      05 Ocak 2008 19:18:55
      Arkadaşlar bende 2000 model Opel Astra Cd var.5-6 günden beri yol bilgisayarımda soğutma suyu seviyesi uyarısı çıkıyor.Motor biraz ısınınca uyarı gidiyor.Bunu nasıl giderebilirim.Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaruDe -- 5 Ocak 2008; 19:19:02 >

PSN: Efsane06
    • Yarbay
      3566 Mesaj
      05 Ocak 2008 19:31:28
      antifriz miktarını kontrol ettir. soğutma suyunun bir kısmıı donuyor ve ancak motor ısınınca tam devirdaim ediyor olabilir.

donmuş durumdaki su hareket etmediği için devirdaim da edemiyor. ve su seviyesi eksik algılanıyor...

antifriz...

kolay gelsin...

• Yüzbaşı
      511 Mesaj
      05 Ocak 2008 21:22:42
      COOLİNG LEVEL diye bir ibare çıkıyor olması lazım öncelikle suyunuz azmı azalmışsa ekleyin birde onu algılayan sensörün iletkeni soğuk veya sıcaktan etkilenerek Kurşun plaka gibi bir şey olacaktı sanırım hata kodu verebiliyor eğer suyu normal düzeydeyse iyibir elektirik ustasına götürün o işinizi çözecektir (sensörle olan kısmı). Umarım daha önemli bir şey yoktur. Saygı ve dostluk dileklerimle

doğruların kaderidir yanlızlık oyüzden kargalar sürüyle kartallar yanlız gezer
    • Yarbay
      13723 Mesaj
      05 Ocak 2008 21:30:21
      cooling değil coolant level diye çıkar. türkçe menü 2000de geldi galiba 99larda ingilizce çıkıyor

• 2013 VW Golf 1.4 TSI ACT DSG Highline BEYAZ Sunroof, U Led, Led Stoplar, 18" Durban, Adaptif Şasi, ErgoAktive Koltuk, Elektrikli Katlanır Yan Aynalar, Geri Görüş Kamerası, Discover Media, Renkli Yol Bilgisayarı.
      • Yazlık 225/40/18 Potenza S001 Kışlık 205/55/16 WinterContact TS850

• Sony Xperia XZ Dual
    • Yüzbaşı
      614 Mesaj
      05 Ocak 2008 21:35:10
      aynı şey bende de oluyordu.. özellikle motor sıcakken ve rampa çıkarken.. fazla önemsemedim ben, 15000km bakımı için servise götürdüğümde bi bakın suyuna dedim, onlarda az bişey takviye yaptı heralde.. 6- 7 aydır uyarı vermiyor hiç..

• Yarbay
      2057 Mesaj
      20 Ocak 2008 15:27:08
      Soğutma devresinin bir yerinden kaçak oluyordur, soğutma suyunun seviyesi sensörün altına düşmüştür , tüm devreyi gözden geçirmek gerekli su eklemek çözüm değil, çürümüş dişin ağrısını ağrı kesiciyle kesmek gibi birşey olur , çürük büyümeye devam eder.
      Muhtemel bölgeler arıza bölgeleri olarak radyatör ve bağlantı noktalarınıı, soğutma su kabının bağlantı kısımlarını, devridaim pompası, termostat bölgesi ve sonrada tüm hortumları gözden geçirmek lazım.

• Binbaşı
      1076 Mesaj
      13 Şubat 2008 15:09:27
      Sorun su seviyesinin azalması imiş.Antifiriz doldurunca düzeldi.Teşekkürler.

PSN: Efsane06
    • Binbaşı
      1873 Mesaj
      03 Aralık 2010 20:35:43
      Bizim araba da bu uyarıyı vermeye başladı.Antfiriz seviyesi ve rengi yerinde.
      Dandik antfirizden yapar mı bunu ?

• Binbaşı
      1873 Mesaj
      07 Aralık 2010 12:47:47
      wup

• Yarbay
      2057 Mesaj
      11 Aralık 2010 16:48:29
      hayır yapmaz, soğutma devrenizde kaçak var , bir yerden soğutma suyunu kaybediyorsunuz devridaim pompası da dahil olmak üzere tüm hortumların ve radyatör peteğinin sızıntı yönünden kontrol edilmesi gerekiyor

• Binbaşı
      1860 Mesaj
      24 Aralık 2010 08:59:22
      aynı dertten bende muzdariptim. 2004 model astra g.

benim radyatörde çatlak, hortumlarda delik yoktu. sorun devirdaim pompasındaymış. pompanın yanından sızıntı yapıyormuş ve bu belli olmuyordu. araın triger değişim sırasında ustam değiştirelim dedi değiştirdik. ( maliyeti 50 lira ) o zamandır çok şükür öyle bir uyarı görmedim.

2005'ten beri burada !
    • Yüzbaşı
      330 Mesaj
      07 Ocak 2011 17:33:25
      hiçbir sorun olmayıp sadece seviyesi azalmışsa hemn üzerine ilave yapmayın derim...
      antifriz zamanla özelliğini yitirebiliyor.serviste bunu kontrol ettirebilirsiniz.geçen gün periyodik bakım için gitmiştim,ölçüm yaptığımızda antifrizin özelliğini kaybetmeye başlamış.tamamen boşaltıp 3 lt lik antifriz koydular,üstünü suyla tamamladılar

• Binbaşı
      1846 Mesaj
      24 Ekim 2013 15:18:30
      Aynı sorun bendede var şu anda 2007 astra h.
      Antfriz rengi kırmızı seviyeside yüksek bu şekilde binsem sıkıntı olurmu ?

O-kay!,i believe you.
    • Binbaşı
      1846 Mesaj
      27 Ekim 2013 08:42:30
      servise goturdum, tek sikintisi su gercekten eksilirse anlamassiniz dedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

O-kay!,i believe you.
    • Çavuş
      78 Mesaj
      27 Temmuz 2016 19:08:30
      Benimde devirdaim pompası değişti sızıntı yapıyormuş, inşallah tekrar etmez 225 TL ödedim özel serviste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.