Şimdi Ara

Soğutma işi uzmanlık ister (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
47.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jesijames

peki şöle bişi sorsam lamelli olanın hesabını yapabiliyorsun rollbond da zor da olsa hesabı yapılabilirmi ?

rolbont buzlukta hesabı mühendisler yapar bir standart tutturmuşlar bir kalıp yapmışlar aynı kalıptan milyonlarca basıyorlar

ev dolaplarında kullanılan rolbontları görünce sana kalorisini söyleyebilirim ama onun hesabı nasıl olur bilemem

lamelli olanlarının hesabı kolay onu istersen bana ölçüleri ver 2 dakkada hesaplıyayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesijames

yada direk mevzuya gireyim süt soğutma hakkında bi bilgisi olan var mı ?

kaç ton süt soğutacaksın kaç derece soğutacaksın ve sütün sıcaklığı kazana kaç derecede dökeceksin ver bana bilgileri çıkartayım...
  • +35 dereceden + 4 dereceye 3 saatin altında soğutacak. sütün litresi ise 500 litre olacak. ben sogutmacı değilim ( kaba tabirle ihale bana kaldı )

yardımların için ayrıca teşekkür ederim
  • 4 hp gücünde bir soğutma sistemi ve kazana koyacaksan serpantin yapman lazım krom olacak serpantin kazana dıştan sarmal yapılacak en çok 2 bucuk saat içinde %5 derece olur
  • rollbond resmi yüklemeye calışııyorumda nasıl yapsam bulamadım rolbontu görmende fayda var çünkü buzluk rolbontu gibi deil
  • fan sesinden gercekten bunalmıstım ve bilgisayarımı alternatif bir sekilde sogutmanın gerektigini dusunuyodum
    gercekten cok tesekkurler bu topic'i actıgınız icin

sorum su:

kullandıgım bilesenler ve nerdeyse idle konumdaki sıcaklıklar (speedfan aracılığı ile)
    -intel core i7-930 --> ortalama sıcaklık (cekirdek sıcaklıklarının ortalaması) = 65 derece
    -asus eah5850 --> 56 derece
    -kasa genel --> ortalama sıcaklık (fan alıcılarının ortalaması) = 57 derece

bu sistemi sogutmak icin bana lazım olacak bilesenleri öm ile veya post ile yollarsanız sevinirim :)
  • güzel bilgiler teşekkürler
  • Merhabalar nedense size özel mesaj atamıyorum..Aşağıdaki linke göz atarmısınız ? Belki bana yardımcı olabilirsiniz..

http://forum.donanimhaber.com/m_62508917/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62508917
  • Merhaba arkadaşım yazını okudum ozellikle soğutma konusunda bilgi den yararlanmak istiyorum eğer mümkünse , ithalat ve ihracat işi yapıyorum ve bir sorunum var yurt dışına et ürünleri göndereceğim fakat alıcı ürünü -60 soklanmis istiyor böyle bir sistemi bulamadım şu ana kadar .. böyle bir sistem türkiyede var midir yada mümkünse ozel den telefon ile sana ulasabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar selamlar
    Sogutmaci arkadaslara bir sey sormak isdiyorum su isitma amacli rotary tip 700wattlik r22gaz ve kompresorle 90 dereceye kadar gaz sicakligini cikarabilirmiyiz sureklilik saglanabilirmi duydugum soylenilen kircallar ile mümkündur deniyor isin uzmani olarak nedersiniz yapabilirmiyiz

• selam arkadaşlar
    sizlerin yardımına ihtiyacım var ben bir çiçekçiyim dolabımın motoru arızalandı ve yeni 3/4secop marka 404 gazlı motor takıldı fakat sogutma kesinlikle cok zayıf ve hiç soğutmuyor diyebilirim. ve motor aşırı derecede sesi degişiyor ve ısınıyor düşürmüyor çünkü.
    eski motorda 3/4 haole markaydı r22 gazlı ve kurulurken usta bu eski motara 134 gaz bastı ve sistemide ona göre kurmuştu. çok güzel çalışıyordu 7 ila 10 derecede cok rahat çalışıyordu.
    ama sorun şuki bu işi yapan eski usta yeni motoruda o taktı ama sogutamadı ve bana 1 tane daha 600kcl lik evap daha takmamız lazım dedi
    bende ona usta eskisi güzeldide şimdi ne oldu gerek yok dedim ilave evapa oda başka olmaz dedi 700 tl mi aldı kaçtı gitti.
    şimdi ben ne yapıcam kafayı yemeden bilmiyorum arada derede kaldım karaman ilindeyim ve burda usta olmadıgını anladım bu bi gercek.
    bende çaresizlikten başka birini çagırdım yeni ustada kılcal 404 göre uyumlu deil degişmesi lazım dedi yada 0,5 expeyşın die bi valf varmış o takılırsa düzelir dedi.
    yapalım dedim mecburum 20 gündür dolabım arızalı çünkü ama 2 haftadan aşagıya gelemem dedi.
    bu sefer başka bi usta çagırdım durumları aynen anlattım aciliyetimi söledim.
    o ustada 404 olan gazı boşaltıp vakum layıp 134 gaz verecem dedi sogutmassa para almıyacagını söledi.
    şimdi sorum şuki siz degerli arkadaşlara ben ne yapmalıyım
    404 gazlı bi motora 134 gaz verilip düzelirmi
    yoksa kılcal yada valf takılıpmı olur
    FÜTFEN YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM ÇİÇEKLERİM BAYRAMDAN BERİDİR TELEF OLUYOR ZARAR EDMEKTEN ZİYEDE İŞTEN VE USTALARDAN SOGUMAYA BAŞLADIM.

• Bunları kasamıza nasıl uygulayacağımızı anlatırsan daha yararlı olur.

• Tekirdağlı-klimacı kullanıcısına yanıt
    selam arkadaşlar
    sizlerin yardımına ihtiyacım var ben bir çiçekçiyim dolabımın motoru arızalandı ve yeni 3/4secop marka 404 gazlı motor takıldı fakat sogutma kesinlikle cok zayıf ve hiç soğutmuyor diyebilirim. ve motor aşırı derecede sesi degişiyor ve ısınıyor düşürmüyor çünkü.
    eski motorda 3/4 haole markaydı r22 gazlı ve kurulurken usta bu eski motara 134 gaz bastı ve sistemide ona göre kurmuştu. çok güzel çalışıyordu 7 ila 10 derecede cok rahat çalışıyordu.
    ama sorun şuki bu işi yapan eski usta yeni motoruda o taktı ama sogutamadı ve bana 1 tane daha 600kcl lik evap daha takmamız lazım dedi
    bende ona usta eskisi güzeldide şimdi ne oldu gerek yok dedim ilave evapa oda başka olmaz dedi 700 tl mi aldı kaçtı gitti.
    şimdi ben ne yapıcam kafayı yemeden bilmiyorum arada derede kaldım karaman ilindeyim ve burda usta olmadıgını anladım bu bi gercek.
    bende çaresizlikten başka birini çagırdım yeni ustada kılcal 404 göre uyumlu deil degişmesi lazım dedi yada 0,5 expeyşın die bi valf varmış o takılırsa düzelir dedi.
    yapalım dedim mecburum 20 gündür dolabım arızalı çünkü ama 2 haftadan aşagıya gelemem dedi.
    bu sefer başka bi usta çagırdım durumları aynen anlattım aciliyetimi söledim.
    o ustada 404 olan gazı boşaltıp vakum layıp 134 gaz verecem dedi sogutmassa para almıyacagını söledi.
    şimdi sorum şuki siz degerli arkadaşlara ben ne yapmalıyım
    404 gazlı bi motora 134 gaz verilip düzelirmi
    yoksa kılcal yada valf takılıpmı olur
    FÜTFEN YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM ÇİÇEKLERİM BAYRAMDAN BERİDİR TELEF OLUYOR ZARAR EDMEKTEN ZİYEDE İŞTEN VE USTALARDAN SOGUMAYA BAŞLADIM.

• Merhaba tekirdağlu klimaci kardeş "emerson cr53kqm-tfd-201" bu model kompresöre kaç kilo soğutucu gaz gider cevabi lütfen 47guvanc47@gmail.com bu epostama gonderirmisiniz yadiminizi bekliyorum lutfen

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.