Şimdi Ara

ŞOFÖR YANAN OTOBÜSÜ 200 METRE İLERİ ALDI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
3.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

Arkadaşlar bu otobüsler sizin altınızdaki binek otomobiller gibi ayda yılda bi uzun yola giden araçlar değil.Hergün binlerce km yol yapan bir otobüs,aşırı sıcaklar,elektronik donanım vs.vs. bir sürü sebep var yani yanması için.

Sadece Mercedes hep yanıyor diyen arkadaşlara şöyle söyleyeyim,piyasadaki her 10 otobüsten 7 si 8 i mercedes.Eğer her 10 otobüsten 9 u mercedes değilde temsa olsaydı o zaman şu an haberlerde gördüğümüz yanan otobüslerde hep bu markalardan oluşacaktı.

Yanma olayının mercedesten dolayı kaynaklanan bir olay olmadığını düşünüyorum...

Haklısın 10 otobüsten 7-8 i mercedes ama yananların hepsi mercedes...
  • Mercedes Otobüs Fabrikasında uzun süre çalışmış olan bir mühendis arkadaşım, sorunun kendilerinin üretiminden değil, otobüs sahiplerinin para harcamamak için için bakımdan kaçınmaları ve uyduruk, düşük kalite yan sanayi parçalar kullanmaları sebebi ile olduğunu söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

Arkadaşlar bu otobüsler sizin altınızdaki binek otomobiller gibi ayda yılda bi uzun yola giden araçlar değil.Hergün binlerce km yol yapan bir otobüs,aşırı sıcaklar,elektronik donanım vs.vs. bir sürü sebep var yani yanması için.

Sadece Mercedes hep yanıyor diyen arkadaşlara şöyle söyleyeyim,piyasadaki her 10 otobüsten 7 si 8 i mercedes.Eğer her 10 otobüsten 9 u mercedes değilde temsa olsaydı o zaman şu an haberlerde gördüğümüz yanan otobüslerde hep bu markalardan oluşacaktı.

Yanma olayının mercedesten dolayı kaynaklanan bir olay olmadığını düşünüyorum...

googleyi araştır ne safirler,ne setralar görürsün...
  • hocam 403 lerin yanma sebebi pratik zekalı tamircilerimiz tarafından jelatin sarılan sigortanın atmaması( atamaması )dır

tarvego nun yanma sebebi bence kuvvetle muhtemel 10 numara yağ ve de bakımsız kullanımdan kaynaklanıyor
  • Yanan otobüslerin + daha birçok otobüsün (şuan piyasadakilerin %80-85 i diyebilirim) motorin kullanmaz sevgili kardeşlerim aksine onların deposunda 10 numara yağ ve inceltici birlikte bulunur. Bu yanma olaylarının çoğalmasıda tahminimce kendini çok zeki sanan soforlerimiz incelticiyi daha çok kullanarak daha çok kar etmelerinden kaynaklanmaktadır. Şimdi bana diyeceksiniz hiçmi piyasada neoplan, temsa, setra yok neden mercedes yanıyor sadece. Neoplan ile setra daha pahalı otobüsler firmalar bu otobüsleri zaten bakımlarını yapıp uzun soluklu kullanırlar kiralamaz sağa sola. temsanın motoru aralarında en berbat olanıdır ki kırsal motorin değil euro dizel koyun bayırda bayılır motoru diğerleri gibi açamaz. Tabiki mercedesin otobüslerindede sıkıntı var o403lerden mimli otobüs konusunda ama bu olayın travegodan kaynaklandığını hiç zannetmiyorum firmalarımızın sıkıntısı tamamiyle.
  • quote:

quote:

Geçen sene İstanbul'dan Antalya'ya giden Setra S417 HDH otobüs Afyon yakınlarında tamamen yanıp kül olmuştu. Sahibinin fotoğrafı vardı. Yanan otobüsü ağlayarak seyrediyordu. Her markada olabilir. Fakat mercedes otobüsler çoğunlukta oluca habere konu olması da onlara denk geliyor.

Otobüs kazalarında sık sık Metro turizm otobüslerinin adı geçmesi gibi. Adamlarda 1200 den fazla otobüs var. Türkiye'ye sığmıyorlar. Dün de Varan Turzim'i satın aldılar. 120 otobüs te oradan katıldı. Artık Varan diye bir şey kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

quote:

Geçen sene İstanbul'dan Antalya'ya giden Setra S417 HDH otobüs Afyon yakınlarında tamamen yanıp kül olmuştu. Sahibinin fotoğrafı vardı. Yanan otobüsü ağlayarak seyrediyordu. Her markada olabilir. Fakat mercedes otobüsler çoğunlukta oluca habere konu olması da onlara denk geliyor.

Otobüs kazalarında sık sık Metro turizm otobüslerinin adı geçmesi gibi. Adamlarda 1200 den fazla otobüs var. Türkiye'ye sığmıyorlar. Dün de Varan Turzim'i satın aldılar. 120 otobüs te oradan katıldı. Artık Varan diye bir şey kalmadı.

120 tane olan otobüs filosunu 350 ye çıkaracaklarmış birde...
  • herkez yakıttan diyip duruyor yakıttan nasıl alev alıyor biri anlatabilirmi,yakıt borusumu yırtılıyor,enjektörlerdenmi kaçırıyor napıyor bu yakıt
  • mercedesten kaynaklanan bi durum olması söz konusu değildir hiçbir firma üretim bandından sorunlu bir araç çıkarmaz herelde , haberlerde hep yanan otobüslerin mercedes olmasının sebebi yaygın olarak kullanılması kullananların ise bakımlardan kaçınmaları ve mazot hariç yanan herşeyi kullanmalarıdır bence neden büyük turizm şirketlerinde böyle yanma haberleri çıkmıyor çünkü onlar insan hayatını önemsiyor
  • neden hep mersolar yanıyor acaba
  • Otobüse binmeye korkar oldu insanımız... Bakanlığın bu işe acil bir çözüm üretmesi gerekiyor...

Yada alternatif yol; daima uçak kullanmak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

Mercedes Otobüs Fabrikasında uzun süre çalışmış olan bir mühendis arkadaşım, sorunun kendilerinin üretiminden değil, otobüs sahiplerinin para harcamamak için için bakımdan kaçınmaları ve uyduruk, düşük kalite yan sanayi parçalar kullanmaları sebebi ile olduğunu söyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

Mercedes Otobüs Fabrikasında uzun süre çalışmış olan bir mühendis arkadaşım, sorunun kendilerinin üretiminden değil, otobüs sahiplerinin para harcamamak için için bakımdan kaçınmaları ve uyduruk, düşük kalite yan sanayi parçalar kullanmaları sebebi ile olduğunu söyledi.

bunlara en iyi örnek su ısıtıcıları

orjinalleri gayet sağlam ve güvenli

ama onların yerlerine konulanlar maalesef o kadar güvenli değil

bi de açık unuttular mı faciaya davetiye çıkarıyorlar

bir de görmüşsünüzdür

motor kapağının altına renkli florasan takıyorlar
  • Sadece Mercedes yanmıyor yukarıda bir arkadaşın dediği gibi Setra da yanmış geçen sene falan Temsa Diamond da yanmıştı, bunlar olabilen şeyler önemli olan neden olduğu.
  • Neden olduğuda işte gayet açık canım kardeşim neden otobüs fiyatları bu kadar düştü sence? adamlar mazot kullanmaz bakımları atlatır. Metro diye bi firma var mafyanın önde gideni zaten almış başını bütün firmaları satın alıp duruyor.. Cahil şoförler heryerde 10 numara yağmı dersin susuz,yağsız uzun yola çıkmakmı dersin.. Artık iyice bi denetlenmeden geçrilmesi lazım bunların yaz okulundan sonra memlekete gidicem yemin ederim otobüse binmeye korkuyorum.
  • 10 otobusten 9 unun mercedes oldugunu varsayarsak ,mercedeslerın yanma olasılıgınında dıger markalardan fazla oldugunu goruruz.Ben sofore takıldım,neden yolculara otobusten uzaklasın dememıs te,yanan otobuse bınıp 200 mt surmus.gazetede soforu kahraman yapmıs.Tır sofofu uyarmasaymıs hepsı yanıyormus zaten.Trajıkomık
  • bu soruna bi çözüm bulunmalı yaaa teknoloji geliştikçe otbüslere bişeyler oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroWar

herkez yakıttan diyip duruyor yakıttan nasıl alev alıyor biri anlatabilirmi,yakıt borusumu yırtılıyor,enjektörlerdenmi kaçırıyor napıyor bu yakıt

cevap çok basit:"SAĞIR DUYMAZ UYDURUR".....
    birde yukarıda bazı markalardan bahsedilmiş.onların birkaçı "KASA" yapımcısıdır..çoğuda mercedes motoru kullanır....sapla saman birbirine karıştırılmamalı..
    yangınların çoğunun kaynağı bana göre:ısıtıcılar ve soğutuculardır..."hemen nest-cafe kap gel" demek basittir amma nestcafe için nelerin gerektiğini düşünen yok.veya her koltuğun altında neredeyse olan soğuk üflengeç enerjiyi "ŞEHİR ŞEBEKESİNDENMİ"alıyor hesabeden yok......
  • şimdi başlıkla ilgili sorum:yangın başlamış(bazıları hemen suçluyu buldu YAKIT(10 numara yağ).insanlar tahliye oldu..bir miktar eşyada indirildi(olayın yanında olmadığımızdan tahmin).aradan bir hayli zaman geçmesine rağmen..çevreye duyarlı bilinçli kaptanımız çıkıyor otobüsünü çalıştırıp 200 metre ileri alıyor...
    yakıt problemi olan diesel motor çalışmaz....
    demekki 10 numara yağ hikayelerini SENARYOMUZDAN çıkarmamız gerekir..
    ben yineliyorum...yangın elektrik kontağından çıkmıştır.tabii şahsa münhasırdır dediğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hezerfen -- 25 Haziran 2011; 6:36:52 >
  • hezerfen hocam otobuste istediği kadar elektrikli donanım olsun bu yanmaya mazeret degildir. yangına neden olabilecek donanımların en olumsuz sartta bile yangına sebebıyet vermemesını saglamak arac imal edenlerin baslıca vazıfelerinden bırı degılmısır zaten? ben mazot deposunun yanından kabloları gecıreyım, en ufak bır kısa devrede mazot deposu alev alsın ve aracın bakımları yapılmadığından yandı diyip işin içinden sıyralayım.

uçaklarda kilometrelerce uzunlugunda kablo ve otobusten daha cok donanım var ama yanan ucak duymadık daha...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.