Şimdi Ara

SNR Margin ve CRC Hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Size danışmam gereken ufak bir konu var illaki bu konuya hakim network uzmanı dostlar yardımcı olacaklardır.

Modem arayüzünden baktığımda

SNR Margin oranım : Downstream : 6db Upstream : 9db
    Line Attenuation ise : 31.0db 17.0 db olarak gözüküyor.

Bunun dışında 2 gün açık kalan modemde bile 300 400'e yakın CRC hatası alıyorum,apartmanın altından yukarı kadar CAT5 kablo döşettim ancak sorun düzelmedi.Tek evin içindeki kablolar kaldı.Superonline ile görüşmemde bana Türk telekom ile görüşmem gerektiğini söylediler,onlarla görüşüyorum bizi ilgilendirmez diyip işin içinden çıkıyorlar.Hattım 8mbit'e kadar destekliyor ve 7mbit'e kdr hız alıyorum ancak CRC hatası yüksek oluyor bu sefer,bende bunun üzerine Sol'a interneti 4mbit'e sabitlemelerini istedim ancak snr margin oranı hala 6db.Yani 6db snr ile 4.5mbit için bile çok az.CRC hataları devam ediyor.

Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun,Dmt tools vs telnet üzerinden bile herşeyi denedim snr margini yükseltemedim.

Ciddi anlamda profesyonel hizmet almaya bile razıyım yeterki çözülsün.

Sağolun.

• Yok mu kimsenin bir yorumu..
    Illa wireless az çekiyor diye bir konumu açmak gerekiyor..
  • 2 gunde aldiginiz 300-400 crc hatalari cok degil bence. Ayrica crc 0 olacak diye bir kaide yok.

Modemi, direk eve gelen hatta takip deneyin.

Baska bir modem ve splitter deneyin.
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap verdiğiniz için çok sağolun.

Crc hatası dediğiniz gibi ise o zaman endişelenicek bir durum yok ancak SNR margin oranının 6.0 olması düşük değil mi?
    Bildiğim kadarıyla 6: 10: 12: 15: 20: vs diye kalite devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.