Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

SNR-MARGIN Hakkında Bilgilendirir misiniz?

4
Cevap
0
Favori
70
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> SNR-MARGIN Hakkında Bilgilendirir misiniz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      109 Mesaj
      04 Temmuz 2018 11:20:55 Konu Sahibi
      ISS'nin yolladığı modemde SNR-MARGIN Download 20-25dB görürken AsusAC55U'da 13-15dB görüyorum? Bunun nedeni nedir.

Ayrıca Line Attenuation ISS'nin modeminde 6-8dB iken bu modemde 15-20dB arası.

Bu sorunu nasıl çözerim? ISS'nin yolladığı modem bağlantısı daha mı iyi yani o kadar para verdik bu modeme.

|
      |

• Yarbay
      14087 Mesaj
      04 Temmuz 2018 17:39:00
      ISS'in yolladığı modemde hile / yanlış gösterim söz konusu olabilir. Genelde müşteri hizmetleri "hat değerleriniz iyi, sorun sizde" demek için firmware içindeki SNR / zayıflama bilgilerini sahtekarlık ile yüksek gösterecek şekilde programlayabiliyorlar.

Piyasadan veya arkadaşınızdan bulduğunuz üçüncü bir modem ile daha bakın bence.

Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...
    • Teğmen
      109 Mesaj
      04 Temmuz 2018 19:04:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

ISS'in yolladığı modemde hile / yanlış gösterim söz konusu olabilir. Genelde müşteri hizmetleri "hat değerleriniz iyi, sorun sizde" demek için firmware içindeki SNR / zayıflama bilgilerini sahtekarlık ile yüksek gösterecek şekilde programlayabiliyorlar.

Piyasadan veya arkadaşınızdan bulduğunuz üçüncü bir modem ile daha bakın bence.
      Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam. 3 tane modem denedim, DSL-N14U ve AC55U düşük değerler verirken ISS'nin yolladığı modem yüksek değerler yani ideale daha yakın değerler gösteriyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      359 Mesaj
      04 Temmuz 2018 20:44:11
      yeni nesil modemlerde dahili surge enjektor olabilir.
      |
      |

• Yüzbaşı
      699 Mesaj
      06 Temmuz 2018 11:12:22
      Modem içindeki chipsete görede değişmeler olabiliyor boardcom chipsetli modemler daha iyi başarima sahip çünkü Türklelekomun kullandığı malzemelere tam uyumlu olduğu söyleniyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

i7 6700k - Asus Maximus Viii Ranger pioneer vsx329 indina nota 5.0 set DDR4 kingston hyperx 2400mhz 2x8 - Asus Rx 480 Samsung HD502HJ 500 sandisk ultra 240 gb sdd - ASUS MG279Q - XIGMATEK PANTHEON BLACK EDITION 750w high power 80 Lenovo Y510
Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
nice türkiye
paykasa
paykasa
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.