Şimdi Ara

SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
60.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arıza olduğunu düşünerek ttnet ile görüştüm. Hat değerlerinde güncelleme yaptılar. Yeni hat değerleri şu şekildedir. Yine kopmalar yaşanırsa tek suçu modemde arayacağım sanırım artık.

Bağlantı Durumu Bağlı
    Bağlantı Tipi DSL
    Hat Modu ADSL2+

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 16383 797
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 25004 1079
    SNR Sınırı (dB): 21.6 14.7
    Hat Zayıflaması(dB): 4.0 4.0
    Güç (dB): 13.1 12.6
  •  SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

bu degerlerde nasi olurda 3mbit gecemez indirme hizi akn falan gecmedi daha bir haftalik bile degil zaten internet.

surekli de degisiyor max hiz ve veri orani ile SNR degerleri , ankastereden modeme gelen kabloda yeni telefon kablosunda. cat5e ye mi cevirsem ne kadar faydali olur ki su anda zaten hat zayiflamasi degerli 12-14 civarinda fena degil gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxelll -- 25 Kasım 2016; 17:49:0 >

• Update Counter : 21381
    Modulation : ADSL2+
    Annex Mode : Annex A/L
    Line State : up
    Lan Tx : 3164166
    Lan Rx : 2014921
    ADSL Tx : 33441
    ADSL Rx : 42214
    CRC Down : 0
    CRC Up : 0
    FEC Down : 0
    FEC Up : 1
    HEC Down : 0
    HEC Up : 0
    SNR Up : 11.5
    SNR Down : 11.3
    Line Attenuation Up : 5.8
    Line Attenuation Down : 7.0
    Data Rate Up : 797
    Data Rate Down : 8192

su degerler nasil bu aralar kopmalar oluyor
  • Acaba degerlerım nası

SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

arkadaşlar değerler bunlar. bi tuhaflık var mı ? mesela upload snr çok iyi iken download snr o kadar iyi değil. ama hiç de kopma da yaşamıyorum maşallah. acaba yine de bi elektirikçi bakmalı mı ?

mesela hat zayıflaması 5.5 . bu iyi bişey mi ?
  • THEKNIGHT kullanıcısına yanıt
    Hattınız iyi seviyede. Hız ne kadar yükselirse snr o kadar düşer. Download snr o yüzden düşük kalıyor. Anormal birşey yok yani. Herkeste öyledir snr ler. Bende mesela Download snr 16 iken Uplaod snr 31. Hat zayıflaması 5.5 çok iyi santrale yakın olduğunuzu anlayabilirsiniz oradan.

Ayrıca neden vdsl kullanmıyor sunuz? Vdsl için yeterli görünüyor. Onu araştırın. Tahminim 35-50 mbit arası alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Himurajutsu -- 29 Temmuz 2017; 3:35:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Hattınız iyi seviyede. Hız ne kadar yükselirse snr o kadar düşer. Download snr o yüzden düşük kalıyor. Anormal birşey yok yani. Herkeste öyledir snr ler. Bende mesela Download snr 16 iken Uplaod snr 31. Hat zayıflaması 5.5 çok iyi santrale yakın olduğunuzu anlayabilirsiniz oradan.

Ayrıca neden vdsl kullanmıyor sunuz? Vdsl için yeterli görünüyor. Onu araştırın. Tahminim 35-50 mbit arası alabilirsiniz.

Vdsl icin ayri bi alt yapi lazim mi hocam ? Bir de tahhutlu adsl hattim var vdsl ye gecis olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Vdsl icin ayri bi alt yapi lazim mi hocam ? Bir de tahhutlu adsl hattim var vdsl ye gecis olur mu ?

Bu linkten altyapı sorgulaması ediniz. Hem telefon hem adres sorgulama ediniz. Kaç mbit çıkıyor bakınız. Ona göre hangi ISS kullanıyorsunuz Türk telekom galiba taahhutde olsa vdsl geçiş yapabilirsiniz.

Arkadaşlar bu değerler ne demek anlamadım. Her değerden down ve up için üçer tane var. Ne demek bunlar?

Bu değerler nasıldır? 8 mpbs hızım var 3 alabiliyorum . İPTV için en az 8 almam gerekiyor. Hızımı 16 MPbs'ye çıkarsam fark yapar mı acaba
  • Arkadaşlar hat zayıflaması 70db santrale olan uzaklığım 400metre yani bi yerde sorun var ama çözemedim. bina içi tesisatı binaiçindeki kutuya kadar yenilettim ama sorun düzelmedi portta sıkıntı olabilir mi ki saha dolabından?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seddar

Arkadaşlar hat zayıflaması 70db santrale olan uzaklığım 400metre yani bi yerde sorun var ama çözemedim. bina içi tesisatı binaiçindeki kutuya kadar yenilettim ama sorun düzelmedi portta sıkıntı olabilir mi ki saha dolabından?

Ankastreden ölçüm alınması gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar turknet 16mb hız kullanıyorum ne hız alırımdan adrese göre sorgulama yaptıgımda 16mb görünüyor. Eğer vdsl modem alıp vdsl e gecmek istesem kopma yada baska bir sorun olmadan sorunsuz şekilde min ve max alacagım hız kaç olur? Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların aşağıdaki resimdeki hat değerlerime göre yorumlarına ihtiyacım var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..  SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

• Speedtest yaptığımda hız yüksek çıkıyor ancak sayfalar çok geç yükleniyor bunun sebebi nedir?Değerlerim bunlar.

Edit:

Mevcut Veri Oranı (Kbps) 4094 51176
    Maximum Veri Oranı (Kbps) 39724 104488
    INP (Sembol) 0 0
    Çapraz ON ON
    Hat Zayıflaması (dB) 2.6 1.4
    Hatalar (Pkts) 0 0
    Gecikme (ms) 0 0
    Alım Gücü (dBm) 2.6 13.9

U0 U1 U2 D1 D2 D3
    Hat Zayıflaması (dB) 1.8 2.6 11 1.4 6 5.2
    Sinyal Zayıflaması (dB) 1.5 2.6 11 1 5.6 5.2
    SNR Margin (dB) 35.1 32.6 30.7 23.1 22.9 23.1
    Alım Gücü (dBm) -10.2 -1.1 -0.3 11.3 8.1 7.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak190591 -- 21 Kasım 2017; 23:33:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

Arkadaşlar turknet 16mb hız kullanıyorum ne hız alırımdan adrese göre sorgulama yaptıgımda 16mb görünüyor. Eğer vdsl modem alıp vdsl e gecmek istesem kopma yada baska bir sorun olmadan sorunsuz şekilde min ve max alacagım hız kaç olur? Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların aşağıdaki resimdeki hat değerlerime göre yorumlarına ihtiyacım var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..  SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

Güncel

• quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

Arkadaşlar turknet 16mb hız kullanıyorum ne hız alırımdan adrese göre sorgulama yaptıgımda 16mb görünüyor. Eğer vdsl modem alıp vdsl e gecmek istesem kopma yada baska bir sorun olmadan sorunsuz şekilde min ve max alacagım hız kaç olur? Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşların aşağıdaki resimdeki hat değerlerime göre yorumlarına ihtiyacım var. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..  SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

Arkadaşlar yokmu yardımcı olabilecek birisi

• https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Buradan sorgulama yaptığınızda en fazla 16 mbit mi gösteriyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: transformers_78

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Evet millenicom sitesinde 16mb gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: transformers_78

https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Ama şöyle bir durumda var. Burada telekomun saha ekibinden birinin telefonuna ulaştım direk operasyon ekibinde arızalara bakan biri. dedim böyle böyle ben adsl kullanıyorum 16mb santral vdsl destekliyormu dedim dedi vdsl portu var destekler ama senin oranın mesafesi biraz uzak dedi (tahminimce 800-900mt mesafe anca vardır) kopma felan yaşarsın dedi. Dedim vdsl destekliyorsa max 100mb de mesela kopma oluyorsa illaki 100 mb olması şart değil 75 te olur 50 de olur kopmanın olmadığı hız değeri kaç ise ona göre ayarlanır dedim. Oda dedi ona bişey diyemem ama fazla bir artış olacağını sanmam dedi. Valla benim niyetim 16mb üstü olsunda 35mb de razıyım açıkcası şimdi kararsızım acaba vdsl geçiş talebi yapsam iss firması hayır hattınız vdsl desteklemiyor geçiş işlemi yapamayızda diyebilir. Yada geçiş işlemi yapar bir verim alamazsak tekrar adsl geçişi için belirli bir süre internetsiz kalacağız. Açıkcası iki arada bir derede kaldım :S

• Millenicom' un sitesinde 16 mbit gösteriyorsa büyük ihtimalle Türknet müşteri hizmetleride en fazla 16 mbit destekliyor deyip vdsl geçişine sistem izin vermeyecektir. Bir ihtimal vdsl ye geçiş işleminizi yaptınız diyelim ve saha dolabında ve santralde de boş vdsl portu var ise benim internet hattımda ki benzer değerler çıkacaktır. Bana da müşteri hizmetleri saha dolabında yaklaşık 850 metre gibi bir uzaklıkta olduğumu söylemişti.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.