Şimdi Ara

SNR değerlerim ve 35Mbps VDSL'e geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 3
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • batupng (2 mesaj) Sacrific3 (1 mesaj) rocky_balbao (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • 16Mbps ADSL hizmetindeydim; altyapımın 66 Mbps'e kadar desteklediğini öğrendiğimde port yoktu, bekledim ve sürekli belli aralıkla sorgulayarak boş port olduğu anda arayıp 35Mbps VDSL geçiş talebinde bulundum. Başlarda 50Mbps düşünsem de Türk Telekom taahhütüm mart ayında biteceği için taahhüt sonuna kadar 160 lira gibi bir ücrete yanaşmadım ve böyle bir geçişte bulundum. Maksat VDSL porta geçiş yapmak.

Soruma gelecek olursak ekte de gördüğünüz modem arayüzümdeki snr değerlerim 35Mbps'i rahatlıkla kaldırabilir mi? Sorunsuz kaldıracağını düşünüyorsanız 50Mbps'e geçtiğimde bir sorun yaratır mı? Duruma göre bina içi kablolmalarda revizeye gitme durumu oluşabilir. İlgiyle yanıtlarınızı bekliyorum. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Paylaştığınız değerler adsl değerleri vdsl sinyal almadan net değerleri bilemeyiz

• 12 megabyte per second alırsın en fazla :)

• Bugün itibarıyla VDSL portum aktif oldu ve 35Mbps'e geçişim sağlandı. ADSL'de aldığım hız değerleriyle VDSL'deki mevcut hız değerlerimin karşılaştırmaları ve hat değerlerimin son durumunu aşağıya bırakıyorum.

dipnot: bu hız değerleri ASUS AC750'nin 5Ghz bandında test edildi.

16Mbps ADSL

35Mbps VDSL'e geçiş sonrası

ve son olarak SNR Margin ve Line Attenuation değerlerimin son durumu.

Birçok ADSL kullanıcıları gibi ben de port yok sorununu yaşadım ve çözüm yolu olarak klasikleşen TT Müdürlüğüne dilekçe ve BTK şikayet gibi adımları izledim beklemeye koyuldum. Hemen hemen her gün aklıma geldiği anlarda Netspeed ve Turknet'ten port sorgusu yapıyordum ve nihayet Netspeed'de boş port var yazısını görebildim ve talepte bulundum. Benim gibi geçiş yapmayı düşünen arkadaşlara tavsiyem sık sık port durumunu kontrol etmeleri ve boş port olduğunu gördükleri anda servis sağlayıcılarıyla iletişime geçmeleri. Bol şans.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batupng -- 3 Aralık 2020; 20:13:46 >

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.