Şimdi Ara

SNR Değerini Nasıl Arttırabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Arkadaşlar sürekli hattımda kopma yaşıyorum. Türknet ADSL kullanıyorum fakat bu problem her operatörde yaşanıyordu.(Türkcell, Türktelekom)

Şuanda Modem arayüzünden kontrol ettiğimde SNR Margin değerinin 5-6 civarında

fakat buna karşılık Zayıflama Payı değerlerinin 20db`in altında olduğunu görüyorum ve buda aslında santrale max 1-2 km mesafede olduğumu gösteriyor.

Peki ben SNR Margin değerini yükseltmek için ne yapmalıyım?

Apartmandaki kutudan evime gelen kabloyla alakalı olabilir mi? Yoksa kutudan mı kaynaklanıyor bu değerin düşük olması.

Çünkü SNR değerlerinin 10`un üstünde olması lazımmış yoksa sürekli kopma olabiliyormuş.

Şuanda da internet yok telefonun internetinden yazıyorum. Çünkü SNR 5-6 civarında. Hızımı 14`e indirmeleri lazım SNR biraz artıyor o şekilde, yoksa kesinlikle bağlanmıyor bu değerlerle.

Teşekkürler.

• Splitter da sorun olabilir değiştirip deneyin.
    Başka bir modem ile internet bağlantınızı deneyin.
    Ankastre den modeme kadar gelen ekler var sa kontrol edin.
    Mümkümse Modeme Kadar Eksiz Kablo kullanmaya özen gösterin.
    Modeminizin aldığı oran / çapraz oran xdsl modem arayüzü hızları normal.
    Snr margin düşmesi kabine fazla port yüklemesinden kaynaklı olabilir.
    TürkTelekom İl Müdürlüğüne gidip ankastre ve modem için ölçüm talebi için dilekçe yazmanız gerekli.
    TürkNet üzerinden de TürkTelekom a snr margin düşüklüğü nedeniyle kopma sorunu yaşadğınızı hattınızın iyileştirmesi gerekiğini.
    SNR margin 5 - 6 dolaylarında olması nedeniye bağlanmanız mümkün olmadığını bildirin.
  • Iç hattaki kabloları değiştirin telekom kablosu veya ankastre arasında ne varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu hortlayacak ama güncel kalmasında fayda var, günümüzde çokca yaşanan sorun.
    Kardeş modem değerlerimiz hemen hemen aynı. Snr 8 benimde hız 16mb ve sık sık kopuyor. Ankastre kutudan kablomu buldum çok oksitlenmiş yeniden açtım ucu taktım 8den 9a çıktı snr ama pek birşey değişmedi. Splitter devre dışı bıraktım aynı. Sen sorunu nasıl çözdün. Başka arkadaşlar ne söyler.
  • Hat değerleri benzer fakat ben bu şekilde sorunsuz kullanabiliyorum.
    Not: 24mbps vdsl paketteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Bozoğlu -- 11 Ocak 2019; 20:5:3 >
  • Evet 8.2 snr margin değerin var, 8 normal değer mi acaba? bazı forumlarda 20 altı sorun yazmışlar. Kaafam karıştı
  • Aynı sorun
    Güncel..

• Modem arayüzünden hat değerlerini atar mısın?
  • Download için:
    Mevcut hız = 51 mbt
    Max hız = 85 mbt
    SNR margin = 17.6 db
    Hat zayıflaması = 2.7 db

Upload için:
    Mevcut hız = 4 mbt
    Max hız = 30 mbt
    SNR margin = 31 db
    Hat zayıflaması = 5.7 db

Bu değerlere göre download sıkıntısı yaşıyorum hız 35-40 mbt arası bazen 43 en fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strosferus13 -- 14 Kasım 2019; 0:8:52 >
  • Evet cevap bekliyorum

• Strosferus13 kullanıcısına yanıt
    hocam 5mbit down 0.25 upload hızım var o da 2 saatte bir kesiliyor... allahtan daha ne istiyon lütfen 35 az mı geliyo :))
  • enes13mes E kullanıcısına yanıt
    Hangi servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz?
    Vdsl /fiber santrali apartmanın önünde birazda isteyelim dimi :)

Hocam inan 10 metre kuzey güney ve Doğuda fiber var karşı bina 100mbit kullanıyor

ben 14mbit adsl kullanıyordum Türknet lanet olası YAPA altyapısına dahil etti beni o gün bugündür internet ya yok yada 5mbit 2 haftadır rezillik çekiyorum

• Benimde tahattütümün dolacak Telekom kullanıyorum Türknet düşünüyordum YAPA altyapısı var bende de o zaman hiç geçmemek lazım dediğine göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strosferus13 -- 20 Kasım 2019; 18:39:13 >
    benim ağzım yandı yoğurdu üflüyerek yiyorum

Sen anladın demek istediğimi

YAPA=REZİLLİK

Yapa bazı kullanıcılara zulümken bazılarına upload cenneti olabiliyor. Hemen kestirip atmamak gerekiyor. Çevrenizde kullanan varsa onlara sormanızda fayda var. Ve ilk 30 gün bedava diye biliyorum. Bir de turknet'in sitesinden sorguladığınızda maksimum hız kaç gösteriyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeroww

Yapa bazı kullanıcılara zulümken bazılarına upload cenneti olabiliyor. Hemen kestirip atmamak gerekiyor. Çevrenizde kullanan varsa onlara sormanızda fayda var. Ve ilk 30 gün bedava diye biliyorum. Bir de turknet'in sitesinden sorguladığınızda maksimum hız kaç gösteriyor?
    O iş biraz karışık bir sene önce 35 mbt gösteriyordu şimdi 15 gösteriyor arayıp sordum, YAPA altyapısında olduğunuz için daha fazla da alabilirsiniz filan dediler emin değilim

15 gösteriyorsa adsl yapa olacak ve yapa ADSL'de berbat. Hiç bulaşmayın. Milleni üzerinden daha fazla hız gösteriyorsa Turknetin sizin saha dolabı ile olan bağlantınızı kesip direkt santrale bağlayacağı anlamına geliyor. Bu da çok sağlıksız. Milleni veya Netspeed bağlatabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeroww

15 gösteriyorsa adsl yapa olacak ve yapa ADSL'de berbat. Hiç bulaşmayın. Milleni üzerinden daha fazla hız gösteriyorsa Turknetin sizin saha dolabı ile olan bağlantınızı kesip direkt santrale bağlayacağı anlamına geliyor. Bu da çok sağlıksız. Milleni veya Netspeed bağlatabilirsiniz.
    Ben öncesinde 4 yıl Turknet kullandım (2012-2016) max bağlantı 12 mbt alıyordum tek memnun olduğum yanı kotasız olmasıydı bağlantı kopması sorununu bende yaşıyordum zaman zaman ama youtube da bakıyorum özellikle bilgisayar teknik videosu hazırlayan kanallar 85 mbt kadar kullanıyorlar Turknet i insan ister istemez iştahı kabarıyor
    Şuan Telekom Vdsl kullanıyorum milenicom düşünüyorum ama yine de araştırma içindeyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.