Şimdi Ara

Snowpiercer (2020 - )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
4
Favori
5.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fransız çizgi romanı Le Transperceneige‘den uyarlanan Kore yapımı Snowpiercer filmi, şimdi de dizi olarak televizyon ekranlarına gelecek.

Yönetmenliğini Joon-ho Bong‘un yaptığı, başrolünde de Captain America olarak akıllarımıza kazınan Chris Evans‘ın oynadığı Snowpiercer filmi, 2013 yılında vizyona girdiğinde hem bilimkurgu hem de sinema severlerin beğenisini kazanmıştı.

Snowpiercer’ın dizi uyarlamasını yapacak senarist ise oldukça başarılı bir isim olan Josh Friedman. Kendisi Terminator: The Sarah Connor, The Black Dahlia, yakında sinemalarda göreceğimiz Avatar 2-3 ve Steven Spielberg’ün The War of the Worlds’ün senaryolarını da yazan isim. Kısacası bilimkurguya çok yakın biri. Çekimlere ne zaman başlanacağı ise henüz belli değil.

Hikayenin konusuna gelecek olursak;

Gelecekte başarısızlığa uğrayan bir deney büyük bir felaketle sonuçlanır ve yeryüzündeki yaşamı büyük ölçüde bitiren bir küresel soğuma yaşanır. Dünyanın çevresinde kesintisiz bir güçle dönen bir tren hayatta kalan insanların son sığınağı olacaktır. Fakat güç bela yaşamın sürdüğü bu yeni dünyada sınıfsal farklılıklar halen en büyük silahtır…

Friedman'a göre dizi hem Snowpiercer'ın öncesini hem de filmden sonra yaşananları işleyen büyük bir proje olacak. Dizi, filme oranla çok daha geniş bir zaman dilimine yayılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 8 Ocak 2020; 18:41:6 >

• Konu çok ilgi çekici değil ama Josh Friedman varsa izlenir.

Edit: diziyi hangi ülke yayınlayacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Fusco -- 26 Eylül 2017; 20:26:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmi oldukça başarılıydı.Trende yaşananlar,insanların arasındaki sınıf farkları vs. oldukça etkileyiciydi.Felsefesi ve hayata dair anlatmak istedikleri vardı.Dizi iyi kurgulanırsa iş yapar ama trenin dışına da çıkılması gerekir.Çünkü dizi için kısıtlayıcı olur.İyi bir iş çıkarılacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lionel Fusco kullanıcısına yanıt
    Bence filmini izleyin. Konusu hakkında daha net bir fikre sahip olursunuz.
  • filmi güzeldi ama sonu yarım kalmış gibiydi sonrasını anlatacak olması iyi olmuş sağlam bir kanal yaparsa izlenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Snowpiercer dizisinin ilk başrolü belli oldu: Jennifer Connelly. Aktris dizide trenin 1. sınıf bölümünde yolculuk yapan Melanie'yi oynayacak

Snowpiercer (2020 - )

Snowpiercer (2020 - )
  • Jennifer Connely güzel seçim. Lakin filmden sonra dizi pek tutmaz bence. Dizi muhtemelen Prison Break'in tren versiyonu olur.
  • Filmini çok beğendim umarım dizisi de aynı şekilde olur

• Jennifer Connely o karakteri oynayabilir mi bilemedim. Bir de bence dizi için doğru bir konu değil. Filmin tamamı trende geçiyordu. Senaristler tıkanırlar gibi geliyor...
  • Mickey Sumner, Bess Till karakteriyle diziye katıldı.
    Snowpiercer (2020 - )
  • dizi TNT'den sezon onayını aldı
  • Filmi baya güzeldi ve evreni ilgi çekmişti. Bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizi olacağından yeni haberim oldu. Tam da altyazı için altyazı sitesine girince gördüm. Bari haberi de paylaşayım.

Dizi talebinden sadece birkaç hafta sonra showrunner Josh Friedman fikir ayrılıkları sebebiyle yeni Snowpiercer dizisiyle yollarını ayırdı.

Zaten çekilmiş olan pilot bölümün yazarı olmasına rağmen Josh Friedman, Joon-ho'nun 2013 yapımı başarılı bilim kurgu filminin adaptasyon projesinde artık yer almayacak. Kaynaklar Friedman'in ayrılık sebebinin fikir ayrılıkları olduğunu belirtiyor. Bu ayrılığın yapımı nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Henüz Friedman'in yerine herhangi biri getirilmedi.

Yeni dizide Daveed Diggs, trenin arka kısmındaki zor koşullarda güçbela hayatta kalan bir tutsak olan Layton Well'i canlandırıyor. Jennifer Connelly ise trenin seslendirme işlerinden sorumlu, birinci sınıf yolcusu Melanie Cavill'i canlandırıyor. Diğer kast üyeleri arasında Mickey Sumner, Susan Park, Benjamin Haigh, Sasha Frolova, Katie McGuinness, Alison Wright, Annalise Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand ve Lena Hall yer alıyor.

Pilot bölümü Doctor Strange yönetmeni Scott Derrickson yönetti.
    https://www.planetdp.org/article/snowpiercer-dizisi-showrunnerini-kaybetti-art532

Bu arada filmi çok iyiydi, umarım o filmdeki gibi kasvetli bir atmosfer yaratırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 26 Ocak 2018; 0:38:32 >
  • Filmini ilk çıktığı zamanlarda Altyazı izlemiştim.Çok beğenmiştim.Dizisini de izlemek lazım.
  • Daveed Diggs ne alaka ya?

• D. kullanıcısına yanıt
    Böyle bir dizi vardı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Casablanca

Böyle bir dizi vardı değil mi?
    Aslında konuya attığın son mesajdan 2 gün önce düşmüş trailerı. Tamamen şans eseri gördüm
  • Poster geldi.

31 Mayıs'ta geliyor.

Snowpiercer (2020 - )
  • 25 mayıs'ta netflix'e geliyor.

tnt dizisi olduğu için yeni bölümler haftalık yayınlanacak. ne yalan söyleyeyim haftalık dizi izlemeyi de özlemişim bee. öbür türlü tüm bölümler olunca haldır huldur izliyorsun

dizi ayrıca filmden 10 sene öncesinde geçiyor ama trenin yöneticisi bu sefer bir erkek değil kadın. evrende acaba başka trenlerde mi var yoksa farklı bir evrende ki tren mi bu ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.