Şimdi Ara

Snapdragon 845, 1.2Gbps indirme hızı sunan X20 modemle gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Snapdragon 845, 1.2Gbps indirme hızı sunan X20 modemle gelecek

Geçtiğimiz ay, Snapdragon 845 yonga setinin Qualcomm'un bir sonraki üst düzey yonga seti olacağını ve yeni nesil premium akıllı telefonlara güç vereceğini ortaya koyan bazı raporlar yayınlanmıştı.

Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+ bu yıl son teknoloji Snapdragon 835 yonga setiyle raflara çıkarken, ilk parti stokları tüketerek LG G6'yı Snapdragon 821'e mahkum bırakmışlardı. Ancak gelen yeni haberler, LG ve Qualcomm'un LG G7'de Snapdragon 845 yonga setinin yer almasını garanti altına alacak görüşmeler yaptıklarını ortaya koyuyor.

Ayrıca Bkz.Toyota direksiyon başında kalp krizini algılayacak teknoloji geliştiriyor
    LinkedIn'de dün keşfedilen bir Qualcomm Kıdemli Personel Mühendisi'nin profiline göre, yonga üreticisi Snapdragon 845 yonga setine X20 LTE modemini dahil etmeye çalışlıyor. LTE Cat 18'i destekleyen modemin 1.2 Gbps'e kadar indirme hızı sunabildiğini belirtelim. 10nm FinFET sürecinde inşa edilen yonga, 2x20MHz şebeke bütünleştirmesi (carrier aggregation) kullanımı sayesinde 150Mbps'e kadar yükleme hızı sunabilecek.

Snapdragon 845, 1.2Gbps indirme hızı sunan X20 modemle gelecek
    Qualcomm, X20'nin 5G düşünülerek tasarlandığını ve modemin 5G teknolojisinin kullanımının ilerlemesine yardımcı olacağını umuyor. Birçok üretici bu yılın başlarında X20 modem örneklerini aldı. Bu da yonganın yeni Snapdragon 845'li telefonların piyasaya çıkacağı 2018'de ticarileşeceği anlamına geliyor.

• intel ve apple'a gönderme gibi adeta

• cat6 ülkemiz için zaten fazla ve SD 821 çok küçümseniyor. 1999 TL den LG G6 satılsa sanırım imajı daha iyi olacak. kimse 2800/2900 TL vermek istemiyor. yurt dışı S8+ bile artık 2900 TL ilerde de kayıt yaptırılır kullanılır (duos 8 ay açık kalıyor) LG sadece pahalı!

• Türkiye'deki kullanıcılar için gereksiz. Acı ama gerçek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim internet 1.5Gbps. Bu çok iyi oldu benim için yaa. Saol Qualcomm

• Telefondaki depolama birimi saniyede 1.2 gb veri yazabilecek mi acaba?

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Benim hard disk 100mbps indirmede kasım kasım kasılıyor

• Evet burda Superonline 1Gbps interneti 1000TL'ye satıyor ama avrupa ve amerika da ortalama $70-$120 a 1Gbps münkün

• mesele tatmin noktasının neresi olduğu ile ilgili !

son kullanıcının tek beklentisi
    minimum geçikme ve bekleme süresi
    son kullanıcı açısından 720p fazlasıyla tatminkar
    50" tv ye 1 metre mesafeye gelmeden
    onun 4k olup olmadığını bile tam anlayamıyoruz zaten !

• Teknolojinin gelişmesi iyidir ama çok zengin değilseniz asla en üst ürünü satın almayın, bir altını alın. Seneye de o en üst modeliniz de bir alta inecek zaten.(Ya da 6 aya mı desem.)

Not: Apple harici konuşuyorum, onlar başka kafada takılıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Benim hard disk 100mbps indirmede kasım kasım kasılıyor

Hocam tak SSD yaslan arkana...

• Turkish internet in 2017
  • Bizim ülke için gereksiz o yüzden bizim için sorun yok.

• çok da tınnn...s835 olsa nolur s845 olsa nolur
    s820 ile s835 arasında hissedilir şarj tüketim farkı oldu ama bundan sonra öyle fark olacağını sanmam
  • Yani bizim işimize yaramaz. Araba Bugatti ama bizim köyün yollarında gidebileceğin hız belli aga

• quote:

Orijinalden alıntı: LOSSLESSGAME

quote:

Orijinalden alıntı: SEO-Uzmanı

mesele tatmin noktasının neresi olduğu ile ilgili !

4K hadi neyse ama 720p konusunda yanılıyorsunuz. Aynı videoda 1080p çözünürlükten 720p çözünürlüğe inildiğinde, çoğu zaman ya hafiften kumlanma ya da soluklaşma oluyor. Ayrıca 4K çözünürlük kendisini bariz şekilde belli ediyor. Biraz yakın oturmak gerektiği doğru. Ama bu sadece 4K ekranlarda değil tüm ekranlarda olan bir şey, sadece çözünürlüğe göre mesafe biraz değişiyor. 1080p çözünürlük ve yukarısında iş birazda renk üretim kabiliyetiyle alakalı. Ben programcılıkla uğraşıyorum. Ama yorumu film izleme deneyimimi de katarak bir son kullanıcı olarak yazdım.

1. olarak ; çözünürlük bir cetvel ölçüsüdür !

2. olarak ; kumlanma, tozlanma, çamurlaşma ; bunlar video kodekin doğru kodlanıp kodlanmadığı ile ilgili !
    eskiden keyframeyi 10 saniye yapan çok olurdu !
    ama anahtar kare 10 saniye içinde 1 tanede olur 100 tanede olur
    1 saniyeye göre bitrate yapıncada uzun sahnelerde görüntü patlaması oluyordu
    sonra onu düzeltemek için VBR olayına girişildi !

görsellikte önemli olan sadece çözünürlük değil !
    çözünürlüğe göre düşen bitrate oranıdır !

• quote:

quote:

quote:

quote:

4K hadi neyse ama 720p konusunda yanılıyorsunuz. Aynı videoda 1080p çözünürlükten 720p çözünürlüğe inildiğinde, çoğu zaman ya hafiften kumlanma ya da soluklaşma oluyor. Ayrıca 4K çözünürlük kendisini bariz şekilde belli ediyor. Biraz yakın oturmak gerektiği doğru. Ama bu sadece 4K ekranlarda değil tüm ekranlarda olan bir şey, sadece çözünürlüğe göre mesafe biraz değişiyor. 1080p çözünürlük ve yukarısında iş birazda renk üretim kabiliyetiyle alakalı. Ben programcılıkla uğraşıyorum. Ama yorumu film izleme deneyimimi de katarak bir son kullanıcı olarak yazdım.

2. olarak ; kumlanma, tozlanma, çamurlaşma ; bunlar video kodekin doğru kodlanıp kodlanmadığı ile ilgili !

Sizce ben bunları bilmiyor muyum? Yıllardır fotoğraf çekerken megapixel değerinin ilk öncelik olmadığını anlatanlardan biriyim. LG G3 kullanıyorum. İyi ışık almadığında 4K olarak çektiği video, iyi bir 1080p videodan çok daha kötü. Dediğim gibi ben yorum yazarken son kullanıcı mantığıyla yazdım. Sonuç olarak şu anda birçok videoda 720p kalite yetersiz kalıyor. Son kullanıcı arkadaki kodlamaya değil kaliteye bakar. Bu yüzden en az 1080p olması iyi. Daha iyisi de keyfe kalmış bir şey. Kolay gelsin...

yüksek tanımlama dediğinde mantık doğru, ama bitrate anlamında mantık yanlış !

neyi bilip bilmediğinizi bilmem

ama bilgi seviyeniz ne seviyedeyse, işte o seviyede yorum yapın !

burada haber yazan siz değilsiniz bu açıdan son kullanıcının anlayacağı seviyede yorum yazmak anlamsız !

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizce ben bunları bilmiyor muyum? Yıllardır fotoğraf çekerken megapixel değerinin ilk öncelik olmadığını anlatanlardan biriyim. LG G3 kullanıyorum. İyi ışık almadığında 4K olarak çektiği video, iyi bir 1080p videodan çok daha kötü. Dediğim gibi ben yorum yazarken son kullanıcı mantığıyla yazdım. Sonuç olarak şu anda birçok videoda 720p kalite yetersiz kalıyor. Son kullanıcı arkadaki kodlamaya değil kaliteye bakar. Bu yüzden en az 1080p olması iyi. Daha iyisi de keyfe kalmış bir şey. Kolay gelsin...

yüksek tanımlama dediğinde mantık doğru, ama bitrate anlamında mantık yanlış !

neyi bilip bilmediğinizi bilmem

ama bilgi seviyeniz ne seviyedeyse, işte o seviyede yorum yapın !

burada haber yazan siz değilsiniz bu açıdan son kullanıcının anlayacağı seviyede yorum yazmak anlamsız !

Ben bitrate konusuna değinmedim bile. Ama açacak olursak; bitrate yüksek olsa bile kamera iyi ışık alacak bir lense ve arka planda iyi bir çipe sahip değilse çok iyi sonuçlar ortaya çıkmıyor. 40 Mbps videonun izlenmeyecek kadar kötü olduğu durumları biliyorum. Yalnız yorumunuzdan anladığım kadarıyla bir konuya katılıyorum. Örneğin; aynı kamera ile iki video çektiğimizi düşünelim. Birincisi 1080p 5 Mbps, ikincisi 720p 25 Mbps. Tabiki de %99 720p daha iyi sonuç verecektir. Ama sorun bu değil. Kağıt üstündeki ile pratik her zaman aynı olmuyor. Çünkü sinema filmleri ve profesyonel yapımları bir kenara bırakırsak, internete video yükleyenler genellikle bitrate değerlerine fazla önem vermiyor. Bu da çoğunlukla 720p çözünürlükte kötü sonuçlar ortaya çıkarıyor. Aslında bitrate iyi ayarlanırsa 720p videoların çoğu 1080p videodan iyi olabileceğine şahit oldum. Ancak ince nokta şu; aynı kamera ile aynı bitrate değerinde 720p ve 1080p videolar yan yana geldiğinde, iyi bir kamera söz konusuysa 1080p tercihimdir. Ben şu anda 1080p çözünürlüğün standart olması taraftarıyım. Oldu da sayılır. 4K ise tartışmaya açık bir konu. Ben şu anda olmazsa olmaz olarak görmüyorum. Biraz daha zamana ihtiyaç var. Daha 60 fps olayı bile yaygınlaşmadı. Haber meselesine gelirsek. Haberi tabi ki ben yazmadım. Aslına bakarsanız haber internet ile alakalıydı. Biz ise fotoğraf ve video ile alakalı konuşuyoruz. :) Yorum yazarken karşımdaki kişi teknik bilgiye sahipse elbette teknik konuşurum. Ancak forumda bu konularda çok bilgili kişiler olduğu gibi, son kullanıcı seviyesinde, bu konulara uzak olan da çok kişi var. Tekrar kolay gelsin.

öncelikle mpeg4 ve üzeri kodlama mantığını tam anlamak gerekli !

temelde key frame yani anahtar başlangıç karesi diye bir şey var
    sonra bunun üzerinden yer değiştiren kordinatlar var zaten buna html de kodlamada bile
    görsel üst katman div işlemi denildiğinde buna divX adı buradan gelmekte !
    birde bunun %100 free olanı var ki xvid diye tanınıyor !

her neyse konuyu toparlarsak
    ister 720, ister 1080, ister 4k olsun temel aynı mantık !
    hepsi neredeyse anahtar kareyi bmp imaj yerine genelde jpeg türevi bir kodlama kullanır !
    bunun sonucu bu tarz kodlamalar her px in bmp değeri işlenmez !
    örneğin 1 px ile 10 px arası için sanal bir değer geçişi oluşturulur !
    özetle bu kodlama çözünürlük büyüdükçe daha ufak alanlar için daha fazla renk tanımlaması anlamında olacağı için
    sanal renk geçişleri haliyle büyük çözünürlüklerde daha fazla olacaktır !

konuyu toparlarsak BMP gibi daha doğrusu old.avi formatında neden bir sektörel standart yok !?
    neden uyduruk modda sıkıştırılmış bir şekilde hala bu saçmalık sürüyor !?

mpeg4 standartlarında neden hala BMP kullanılmıyor !?
    zaten eğer bu standart kullanılırsa bu standart pazarlanmaz ve patenti alınamaz olacağı için
    tüm piyasanın tekelleri yıkılacaktır !

özetle belli bir mesafeden sonra çözünürlük insan gözü için belli bir değerde kalıyor !
    kabaca 5 metreden sonra sabit ekran da 720 mi 1080 mi 4k mı 8k mı hiç ama hiç fark etmiyor !

konuyu toparlarsak standartlar oluşturmak anlamında insanların tek anladığı piyasa oluşturmaktır.

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    millet ışınlanırken biz otobusle gidelim mi? retro olsun..

• firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Ülkenin neresinde 1.2 Gbps indirme hızı alacaksın ? ben Turkcell olarak 150 mbps'i anca gördüm...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.