Şimdi Ara

Smt nasıl kapatılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ryzen işlemcilerde smt nasil kapatilir? İslemcim ryzen 7 1700,anakartim asus

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oc ayarlarında ortalarda HPET adında.
  • bende merak edıyorum tam olarak bulamadım ayrıca ogrendıgım kadarı ıle yenı bıos ıle hpet kaldırıldı.smt ayrı olarak kaldırılıyor ama bende msi anakart kullanıyorum ve tam olarak bulamadım.
  • Sistemi satin aldim daha gelmedi bakalim biosta arayacagim hicbir sekilde ne türkçe ne ingilizce olarak nasil kapatildigi hakkinda bir video bulamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: CRhackSH

oc ayarlarında ortalarda HPET adında.

Hpet ile smt aynı şey değil diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onkuba -- 18 Eylül 2017; 20:2:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=IKGJshXgOwU&feature=youtu.be&t=6m38s

video da 7.29' da SMT Auto yazıyor. Disable yapman yeterli olsa gerek.
  • Arkadaşlar biosa girin. SMT'yi OFF yapın bu kadar basit. Ben OFF yaptığımda oyunlarda yaklaşık 10-15 FPS daha kazandım.
  • smt bios
    Smt nasıl kapatılır?
  • Smt yi kapattım. Bir şey fark ettim pc boştayken çekirdek voltajı 1.300v civarı,yük altında voltajı azalıyor 1.07v civarına düşüyor bu normal midir? Isınma yok oc yapmadım
  • bende merak ettim smt sadece oyunamı etki ediyor? bende autodaydı kapattım pekte fps farkı görmedim
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Smt kapaliyken benchmark testleri pek iyi değil sanirim 16 çekirdekli diger ryzen 7 1700 lerle kiyasliyor cpu-z nin bechmark testinde smt kapaliyken ryzen 7 1700 ün degerlerine ulasamiyorum ama smt acikken ulasiyorum hatta geçiyorum. Smt açikken benchmark testleri daha iyi ama oyunda bir fps farkini göremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 23 Eylül 2017; 9:2:55 >
  • aynen bende öyle en iyisi autoda bırakmak sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

smt bios
    Asus anakart bendede Ama smt yeri yok nedendir?
  • modeli nedir anakartın? tam bilmiyorum belki her modelde yoktur
  • SMT 'yi neden kapatmak istiyorsunuz?
    SMT , İntel işlemcilerdeki Hyper-Therading ile aynı özellik diye biliyorum. SMT kapalı olduğunda sanallaştırılmış programlara çekirdek ataması yapılamıyor ve bunun yanı sıra Özellikle render işlemlerinde SMT %25 performans katkısı sağlıyor.Ancak oyunlar üzerindeki etkisini bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.