Şimdi Ara

SMPS hakkında bilgi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben araştırmalarında gördüklerim ve duyduklarimdan dolayi kafamda bazı sorular var
    Oncelikle smps devresi sadece voltaj mi yükseltiyor yoksa hem amperi hem voltajı mi

Diyelim ki simetrik beslemeli Anfi yapacam ve buna da smps kurmak istiyorum şimdi yapacağım smps devresi Ekleyecem şimdi örnek Anfi simetrik 55v la çalışıyor ve gücü 500w smps yu de örnek 12v girişli yaptım diyelim şimdi ben bu smps ye vereceğim 12v luk enerji nin amperi fark edermi yani 500w/55v=9A yapar smps ye 12v 9A lik bir güç mu vermem gerekiyor yoksa herhangi bir 12v luk bir adaptör düşürücü ile de smps Anfi nin istedifi 55v 500w gücü üretirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İhtiyacınız olan 9Amper ise hiç bir zaman 9 amper smps kullanmanız doğru olmaz ,neden çünkü max değer sınırlarında kalır ise sorun yaşarsın .9 amper gücünde bir ihtiyac var ise kullanacağın smps en az 12 amper veya 15 amper olmalıdır.
  • egealtay kullanıcısına yanıt
    Soruyu anlamadınız sanırım daha basit sorayım

900w lik bir Anfi var elimde ve bu Anfi yi smps ile beslemek istiyorum çünkü trafo yok elimde fakat elimde 12v luk adaptör var 1Amper bu adaptöru smps devresi ne girip 900w gücü elde edebilirmiyim ?

12v girişli bir smps yapıp basit bir adaptör ile amfiyi calistirabilirmiyom smps devresi sadece voltajı mi yükseltiyor yoksa hem amperi hem voltajı mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Malicarpar1985

Soruyu anlamadınız sanırım daha basit sorayım

900w lik bir Anfi var elimde ve bu Anfi yi smps ile beslemek istiyorum çünkü trafo yok elimde fakat elimde 12v luk adaptör var 1Amper bu adaptöru smps devresi ne girip 900w gücü elde edebilirmiyim ?

12v girişli bir smps yapıp basit bir adaptör ile amfiyi calistirabilirmiyom smps devresi sadece voltajı mi yükseltiyor yoksa hem amperi hem voltajı mi ?

Dediğiniz şekilde çalışmaz ,Yük arttıkça çıkış gerilimi düşme eğilimi gösterir maalesef .
  • egealtay kullanıcısına yanıt
    Yani 12v girişli smps yi ya akü ile calistiracagiz yada evde kullanacaksak Anfi nin istediği güçte bir trafo ile smps de olsa yüksek güçlü bir trafo şart ev için lafın özü

• Smps demekki sadece voltajı yükseltiyor demektir watt değerini yukseltmiyor girişteki watt değeri neyse onu Anfi ye veriyor sadece voltajı yükselterek

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.