Şimdi Ara

SMMM Yanında 500 tl maaşla çalışmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
11.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu mesleği yapacaksan başka çaren yok. Maalesef bu meslek böyle. Büroda çalışmadan mesleği öğrenemezsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki seçenek var onunde

1- ya asam hatbiden guvenilir gercekten isi ogretecek.

2-hicbiai ogretmeyecek seni ayak işlerinde kullanacak tabii sen dayanamayip ciktiginda isr yine ayni sekilde eleman arayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: Patrick Yıldız

İki seçenek var onunde

1- ya asam hatbiden guvenilir gercekten isi ogretecek.

2-hicbiai ogretmeyecek seni ayak işlerinde kullanacak tabii sen dayanamayip ciktiginda isr yine ayni sekilde eleman arayacak

İkincisi daha yüksek ihtimal. Arkaraşlarında dediği gibi sekreter, ham muhasebeci v.s eleman almıyor çalıştıkları ya stajyer ya yeni mezun:

Büyük ihtimalle çalışmayacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Princess Chelsea

Dostum,tabii ki karar senin fakat epitimini gördüğün meslek sonuçta eminim sana çok şey katar.1400 liraya garsonluk yapıcağına 500 tl ye çalışıp işi biraz öğrenirsin belki kendi büronu bile açarsın ilerde ama arkadaşların dediği gibi kalbinin sesini dinle.

Sınav ve 4 yıllık bölüm lazım hocan o iş zor

• quote:

Orijinalden alıntı: stxanger

bugün bir cafeye girsen en kötü asgari alırsın 500 TL nedir ya bugün Suriyeliler daha fazla kazanıyor yuh.

Ben çalışmasam nasılsa sıraya giriyorlar o paraya çalışmak için gençler. Ortalık işsiz kaynıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thor10dor -- 22 Temmuz 2017; 13:53:9 >
  • Bence değer işi öğretmezse çıkarsın

• Arkadaşların yazdığı gibi işte sekreter tutsa yaklaşık 2 bin maaş verecek. Yaptığı çakallık işte aynı işi yaptıracak ama işi öğreneceksin bahanesiyle 500 liraya çalıştıracak.

• saçmalama kardeşim git evinde yat 500 lira nedir. smmm staj başlatma sınavına hazırlan, ya da git bağımsız denetim firmalarına başvur.
  • Dostum ben ben olsam hiç düşümmeden çalışmam asgari ücretin altında ama işsizlik ve evdekilerin baskısı canıma tak etti.

• Bize "para istemiyorum gelip is ogreneyim" diyenler oluyor, kabul etmiyoruz. Meslegin muhasebecilik ve hic tecruben yoksa girip isi ogrenmeye bak, bu arada aciktan universiteyi 4 yila tamamla.

"Eger imkanin/zamanin varsa" buyuk sirketlerde ise girmeye bak stajyer olarak. Buro her zaman dandiktir.

İsi ogrendikten sonra iyi bir muhaebeci iyi maas aliyor ve nispeten daha rahat is buluyor.

• W.Amadeus kullanıcısına yanıt
    iş öğretmekten korkunuzun sebebi ne nedir bu kapris ego ?
  • kardeşim işini seviyorsan katlan 1 2 yıl az alırsın ama işi kaparsan 1500 e asgari ücrete çalışacağına 3 4 e çalışır açığı kapatırsın benim dayılarımın hepsi muhasebeci bu tip adamlar her sene araba değiştiriyorlar ben işletme okudum yanlarına alsalar bedava bile çalışırdım işi öğreteceğine inanıyorsan git öğren bizim gibi amele olma 2k ya it gibi çalışıyoruz bazen öyle bir cinnet geliyor ki bu itler bana nasıl böyle konuşabiliyor diyorsun adamları bayıltana kadar dövüp köye gidip tavuk patates falan uğraşasım geliyor git sevdiğin işi yap fabrakaymış işçilikmiş vasatında altı şartlar uygun olsa tek olsam yemin ederim kağıt toplar yine işçi olmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lınc

iş öğretmekten korkunuzun sebebi ne nedir bu kapris ego ?

İhtiyac yoksa neden insanlari bedava calistiralim?

Hem yetistirilecek eleman arayan, hem para veren bir yer bulurlar belki, fena mi olur?

• hocam 500 cidden az yanina sekreter alsa 1400 lira verecek sana hem muhasebe isi hem sekreterlik yaptiracak.Ama ssk yaparsa dusunebilirsin

• fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Ssk nasil yapacak bankaya para yatacak yatani geri isteyecek filan filan

• Lınc L kullanıcısına yanıt
    Bu Türkiye'de çok yaygın bir uygulamadır.
  • Muhasebe'yi öğrenip bu uğurda kendini geliştireceksen çok da kötü teklif diyemem. Genelde böyle durumlarda iş öğretiyorum adı altında ücretsiz bile çalıştırırlar.

Ayrıca burada çalışırken iş aramanı engelleyen birşey yok. Hem birşeyler öğrenip hemde daha iyi iş tekliflerini her zaman değerlendirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozcan -- 22 Temmuz 2017; 20:56:45 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.