DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
Smile Adsl Hız Sorunu
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
23
Cevap
0
Favori
3.756
Tıklama
Giriş
      251 Mesaj
      12 Şubat 2011 13:25:23 Konu Sahibi
      Smile Adsl 4 Mbit Sınırsız paketi kullanıyorum. 1 haftaya kadar böyle bir sorunum olmamıştı. Hızım sabit 4mbit olduğu için hızı düşürme gibi bir işlem de uygulanmıyor. Şu anda hız testlerinde download hızım 0.79 Mbit gözüküyor. Ama upload hızı her zamanki gibi 0.80 Mbit. Modem ayarlarında test yaptırdığımda şunu gördüm.

Acaba smile adsl'in gateway adresleri mi değişiyor ? Yoksa sorun modemde mi ?

Genel özellikler

Hat değerleri

Düzeltme : Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Yarbay
      4538 Mesaj
      12 Şubat 2011 16:15:14
      Servis Sağlayıcını arayıp arıza kaydı açtır.

Hat değerlerinden çok anlamam ama hattında çok fazla kayıp var gibi. Problem hattından kaynaklanıyor olabilir. Aramadan önce ev içindeki tesisatı ve kabloları kontrol etmeyi ihmal etme.

|
      |

.
    • Yüzbaşı
      251 Mesaj
      12 Şubat 2011 22:06:53 Konu Sahibi
      ama 1 hafta öncesine kadar böyle bir problemim yoktu. Portla alakalı birşey olabilir mi bu ?

|
      |

• Yarbay
      6253 Mesaj
      13 Şubat 2011 02:55:41
      sizin eve gelen kabloda da sorun olabilir. mutlaka arıza kaydı açtır.

|
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      14 Şubat 2011 00:35:58 Konu Sahibi
      bu arada arkadaşlar ana mesaja da ekleyeyim. Gece denediğimde böyle bir hataya rastlamadığımı belirteyim. Sadece sistemin yoğun olduğu saatlerde böyle birşey oluyor sanırım. Ne yapmam gerekir ?

|
      |

• Yarbay
      4538 Mesaj
      14 Şubat 2011 20:23:09
      O zaman hiç vakit kaybetmeden Servis Sağlayıcını arayıp durumu bildir.

|
      |

.
    • Yüzbaşı
      251 Mesaj
      14 Şubat 2011 20:50:04 Konu Sahibi
      o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.

|
      |

• Yüzbaşı
      952 Mesaj
      14 Şubat 2011 20:58:39
      quote:

Orijinalden alıntı: Ümmet Çivi

o kadar çok arayıp durumu bildirdim ki. Söyledikleri şey "hızınız normal gözüküyo, hat değerleriniz normal, modemi kapatıp açın". Neyse ki bugün iptal ediyorum internet paketini. TTnet e geçeceğim.

hiç ttnet kullanmadım smilede hızdan bende şikayetciyim en son geçen ay resti çektim ya düzeltin yada kapatıcam dedim ertesi gün santral beni aradı hattınızda bi problem gözükmüyor zaten siz smile kullandıgınız için biz sizin hiç bir bilğinizi buradan göremiyoruz ttnet olsa tüm bilğilerinize ulaşırdık dedi bu arada bende acaba ttnet e geçsem dahamı iyi olur dedim tabi dedi sonrada biz bu konuda bişe diyemeyiz dogru olmaz dedi.
      hız sorunu aynen devam 1 mb de bile bağlantı günde 3-5 kez kopuyo okadar yani 150 tl indirimi ödeyip kapatıcam bu ay.

|
      |

"Biz,bize gerici diyenlere 'deh' demek için gerideyiz".
    • Teğmen
      228 Mesaj
      14 Şubat 2011 21:15:45
      iyide değişen bir şey olmaz ki :) hepsi aynı dslam 'e bağlı hepsi türk telekom. BİRİ - TTNET - DOPİNG - TURKNET- SMILE - SUPERONLINEADSL HEPSİ TÜRK TELEKOMUN ADSL AL-SATÇISIDIR. Bunları yaza yaza bıktım artık.

|
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      15 Şubat 2011 00:43:28 Konu Sahibi
      yarın gönderdikleri formu aps ile gönderip iptal ettiriyorum. 112 lira ücret istediler. Vericez artık ne yapalım. Daha fazla uğraşmak istemiyorum doğan grubuyla.

|
      |
    • Yüzbaşı
      334 Mesaj
      15 Şubat 2011 14:02:43
      arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

|
      |

• Yüzbaşı
      251 Mesaj
      15 Şubat 2011 16:42:02 Konu Sahibi
      smile adsl den bıktım artık. Bir daha bulaşmayacağım. Mis gibi ttnet varken gidip smile alan kafamı taşlara vurayım.

|
      |

• Çavuş
      45 Mesaj
      15 Şubat 2011 18:26:05
      Merhabalar...
      Müşteri hizmetlerini arayın. Biraz konuşup birşeyleri ondan daha iyi bildiğinizi anladıklarında bocalamaya başlıyorlar ve en kısa zamanda çözüm oluşturuyorlar.
      Smile Biri v.s hepsi aynı. kimse kandırmasın kendini birinde hızım su diğerinde bu diye.
      Hız sorununuz sürekli ise ( modemin degerlerine bakın ) müşteri hizmetlerinden portunuzun değiştirilmesini isteyin. Bu 24 saat gibi bir sürede gerçekleşitirilir. Kesin çözümdür.

|
      |

• Yüzbaşı
      952 Mesaj
      15 Şubat 2011 19:42:09
      smile iptal talebinde bulundum bu gün aradılar 1 aylık ücret almamayı önerdiler kabul etmedim.insan 3-4 ay önerirdi ya

|
      |

• Yüzbaşı
      553 Mesaj
      15 Şubat 2011 20:06:46
      quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

arkadaşlar bende smile kullanıyorum evim santrale 1-1.5 km kadar uzaklıkta. şu an alabildiğim max hız 4 mbit. hızı yükseltince kopmalar oluyor. önceden 8 i de 6 yı da kullanmıştım şu an ise aynı hatla 4 mbit alıyorum. bana kalırsa bi oyun çeviriyor bunlar. modemim adsl2+ desteklemesine rağmen adsl modunu adsl2+ yaptığımda sinyal çok çok düşük geliyor ve 4mbitte bile kopuyor. g.dmt modunda kullanıyorum. acaba benim sorunum port ile mi ilgili? bana sormadan görüşmeden portumu değiştirmiş olabilirler mi?

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum

|
      |

• Yüzbaşı
      334 Mesaj
      16 Şubat 2011 14:54:51
      quote:

Orijinalden alıntı: daemon400

Alıntıları Göster

santral ile aramda 3.5 km var ttnet kullanıyorum netlimitsiz kullanıyorum en az 6 mbit en fazla 7 mbit hız alıyorum

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

|
      |

• Yüzbaşı
      952 Mesaj
      16 Şubat 2011 15:02:18
      quote:

Orijinalden alıntı: hamitrf1

Alıntıları Göster

ne yapmamı önerirsiniz? suçu ya modemime ya iç tesisata atıyorlar. Ev daha yeni sayılır iç tesisatında bir sorun olduğunu sanmıyorum. halbuki bu tarifeye ilk geçtiğimde 8mbit rahat kullanıyordum sonradan 6 ya düşürdüler. 6mbit ile en az 2 ay kullandım sorunsuz sonrasında yine kopmalar oldu. nasıl bir yol izlemeliyim?

ben smile 8 mb e kadar hıza 4 mb ile başladım 2-3 ay kullandım kopmalar başladı aradım 2 mb düşürdüler sonra kopmalar yine başladı 1 mb düşürdüler hızı inanırmısınız 1 mb de bile akşamları saatte 1 kez kopuyor.en sonunda çareyi iptal etmekte buldum çünkü hep aynı hikaye modeminize bakın yok kablolarınıza bakın hiç suç kendilerinde olmuyor hep siz ve sizin tesisatınız sorundur smileye göre.kaplumbağa hızında adslye verdim para yazık dedim ve iptal etmelerini istedim 1 ay ücretsiz kullanma önerdiler kabul etmedim 144 tl indirimli kullanma faturası ödeyip kapatıcam yarın aps ile iptal formunu gönderiyorum. başka bi çıkış yolu bulamadım ben.

|
      |

• Yüzbaşı
      334 Mesaj
      16 Şubat 2011 15:13:22
      benimde sözleşmem olmasa anında kapattıracağım bıktım şu sağlayıcıdan

|
      |

• Yarbay
      4538 Mesaj
      16 Şubat 2011 15:19:02
      Söyleyin portunuzu değiştirsinler. Bende 2 kere değişti hep olumlu sonuç aldım. ( 1'i 7 diğeri 3 sene önceydi.)

|
      |

.
    • Yüzbaşı
      334 Mesaj
      16 Şubat 2011 15:21:44
      arayacağım şimdi kabul edeceklerini hiç sanmıyorum ama sonuna kadar zorlayacağım

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.