Şimdi Ara

smd lehim kurs..vb

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    artık smd elemanlarla devre yapmaya geçmeyi düşünüyorum. Paket halinde devre tasarımı- yapımı- SMD lehimleme ..vb öğrenebileceğim bir kurs var mı (istanbul anadolu yakasında)?Özellikle 64-100 bacaklı TQFP tipi chipleri lehimlenmesini öğrenmem gerekiyor, saatlik kurs da alabilirim iyi bilen birinden

• bir çok kişi bu görüşe katılmıyor ancak lehimleme işi bir sanattır. bilgiden ziyade daha çok tecrübe ile olacak birşey. bence günübirlik kurslarda bu tecrübeyi aramayın derim. tabi teorik olarak da birşeyler öğrenmenin çok büyük faydası var. aslında iş çok basit ve çok karmaşık. iki okta arasındaki elektrik iletişimini sağlamanız gerekiyor. bunu yaparken parçaya ve borda zarar vermemeniz gerekyor. kullanılan lehimin cinsi flux türü, kullanılan havya, alt ısıtıcı gerçekten çok önemli şeyler.. ben 2-3 sene kadar profesyonel anlamda lehimleme işi yaptım. günlük 100 150 cihaza lehim yapmışlığım vardır. demem o ki tecrübe kolay kazanılmıyor. belki bu seviyeye gelene kadar kaç tane pcb patlattım kaç tane cihaz bozdum ama değdi çalıştığım şirkete bozduğum cihazların kat kat fazlasını kazandırdım. bence bu işe başlıycaksanız önce teorik olara araştırma yapın. sonra hurda kartlarda alıştırma yapın. bir kaç hafta içinde farkı göreceksiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.