Şimdi Ara

SMART CITY SAMSUNG 48JU6570 TV BAĞLANTI PROBLEMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkamet etttiğim Soyak Park Aparts sitesinde Smart City tv altyapısı kurulumu yapıldı.

DVB-C uyumlu Samsung 48JU6570 TV'me kalın anten kablosu ile rahatça bağlantı yapıp, bütün kanalları izleyebileceğim site yönetimi tarafından iletildi.

Bağlantı yapıp, anten tipini "Kablo" yapıp "Otomatik Ayarlama" seçeneğine girdiğimde "Kanal Tipi"ni "Dijital", "Operatör Seçimi"ni de "Smart City" yapıp arama yaptırıyorum.

Arama yaptırdğımda 306 kanal buluyor. Ancak sadece TRT1 izlenebiliyor. Diğer ücretsiz kanallarda yayın bozukken, sinema ve yabancı kanallarda CI+ modülü veya akıllı kart bulunamadı uyarısı veriyor.

Aramayı "Dış Anten" ve "Dijital" seçenekleriyle yaptığımda da sonuç alamıyorum. Zaten bu şekilde hiç kanal bulamıyor.

Problemi site yönetimine ilettiğimde teknik personeli yönlendirdiler. Ancak teknik personel TV uyumsuz dedi çıktı işin içinden!!

Kabloda sıkıntı olabilir diye kabloyu da değiştirdim ama nafile.

Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Edit: Sorun dairedeki anten girişindeymiş, başka bir anten girişine bağlayınca yerli kanallar açıldı.

Yalnız halen yabanacı kanallar açılmıyor. CI+ modül veya akıllı kart bulunamadı hatası veriyor

Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smallpox -- 11 Eylül 2016; 20:01:09 >

• Uyarı veren kanalları izleyebilmek için tv de dfix modül takılı olmalı ve abonelik yaptırmalısınız. Bizde de aynı sistem var. Normal kanal d, star tv fox gibi bir çok kanal İçin üyelik gerekmiyor. Film dizi ve yabancı kanallar İçin üyelik mecbur. Tv niz 4K mı? Smartcity listesinde TRT 4K da çıkıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okttay kullanıcısına yanıt
    Evet 4K, bir ara vardı ama şu an kanal listesinde yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.