Şimdi Ara

SLM ARKADAŞLAR BENİM İMAGE ALMAK İSTİYORUM AMA HARDDİSLERİ TANITAMIYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
210
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> SLM ARKADAŞLAR BENİM İMAGE ALMAK İSTİYORUM AMA HARDDİSLERİ TANITAMIYORUM
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    10 Mesaj
    ARKADAŞLAR BENİMDE IDE HARDDİSKİM VAR AMA ONUN YANINA İMAGE ATMAK İÇİN (( SAMSUNG SP0411N )) HARDDİSK TAKTIM CD SÜRÜCÜSÜNE BAGLADIM AMA BİR TÜRLÜ TANITAMADIM. BE COOL ARKADAŞIN DEDİGİ GİBİ SAMSUNG OOLAN HARDDİSKİ BİOSTA GÖRÜYORUM AMA BİLGİYAR AÇILIRKEN ŞU UYARI ÇIKIYOR: (( PRİ MASTER HARD DİSK: S.M.A.R.T STATUS BAD BACKUP AND REPLACE )) YAZISI ÇIKIYOR. BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN İLGİLENLER İÇİN TEŞEKKÜRLER. SAGOLUNDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ....

|
    |
    GHOST OLARAKMI ALMAK İSTİYORSUN ANLADIĞIM KADARIYLA IDE KABLOSUNU DEĞİŞTİRİP DENEDİN Mİ ?
    |
    |
    |
    |
    IDE kablosu genellikle gri renkli, yassı gibi görünen çoklu kablo grubudur.
    Harddiskinin bağlantıları iyi yapılmamış.
    Elektrik ve IDE kablolarını çıkarıp tekrar ve dikkatle yerine tak.
    IDE bağlantısı olamıyorsa Harddiskin SATA dır. Ghost programı SATA disklerde çalışmıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    454 Mesaj
    biosta diski ögrebiliyorsanız hdd ide kablosu ile bağlanmış ve güçü takılı durudmadır.
    ghost 10 kullanırsan görmediğin bir parmak ucu kalır :D
    neyse sorun şu şekilde izah edeyim asıl kullandığınız hdd primary master yani birinci harddisk oalcak 2. takacağınız disk ise sekonderi master yada primary slave..
    kullanıdığınız hdd yi bağladığınız kalın yasssı kablo ile diğer hdd de bağlayın diğer hdd deki hemen kablo yanındaki iğnelere taıkılı olan umper denilen ufak bileşeni çıkarın(2. disk için yapıyoruz back-up ı alacağınız yani kayıt edeceğiniz disk) makineyi başlatın duruma makın primar master primary slave şeklinde dizilecek.Eğer 2. diskte bad sektör olmadığından emin iseniz biosda S.M.A.R.T disable seçeneğini seçip f10yapıp biostan çıkın.

eğer diskiniz sata ise durum biraz değişik.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,187
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.