Şimdi Ara

SLİ SORUNU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elimde asus z77 WS anakart var. sli yapıyorum ama iki slt çok yakın ustteki anakart çok ısınıyor. alttakini bi alta takıyorum açarken görüntü gelmiyor. sli kaablosunu sökünce görüntü geliyor.yani iki mavi slotu kullanıyorum.
    herhangi bir sorun mu var yoksa sli bir mavi bir siyah slota mı oluyor sadece. herhangi bir fikri olan var mı?

• Selamlar,

Kartlardan birisi ilk slota takıldığı sürece ikinciyi mavi siyah herhangi bir yere takmanız bildiğim kadarı ile durumu değiştirmez. Sizin tam olarak sıkıntınız nedir? Kartlar yakın şekilde takılıyken her şey sorunsuzken ikinci kartı başka bir slota takınca mı görüntür gidiyor? Ya da hiç mi görüntü alamıyorsunuz? Görüntü alamıyor oluşunuzun bana göre 3 sebebi olabilir: 1) Güç kaynağı ve güç girişlerinde sıkıntı ki muhtemelen bu değil. 2) SLI köprüsü ağrızalı. 3) Anakartınızın BIOSunu bu durumlara karşı önlem amaçlı kontrol edip çözüm amaçlı BIOS update çıkıp çıkmadığını kontrol etmek. Bir de SLI düzeneğinde görüntü almak için kesinlikle ilk kartı kullanın. Diğer türlü görüntü gelmez.

Aklıma gelenler bunlar. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
  • Evet Mordeaur arkadasimin dedigi gibi goruntu almak icin kesinlikle ilk karti kullandiginizdan emin olun yoksa kesinlikle goruntu alamazsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mordeaur kullanıcısına yanıt
    bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. ilk slota 1. kartı takıyorum ilk slot mavi. 2. siyah. 3. mavi. 3. maviye 2. kartı takınca bilg. açılıyor ama hiç bir porttan görüntü alamıyorum. ilginize tşkkr.
    bir de ekran kartında yük altındayken cırrrrrrrr diye ses geliyor normal mıdır. daha once de duymuştum bu sesi ama bu daha yuksek ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle66 -- 17 Mart 2014; 3:28:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle66

bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor. ilk slota 1. kartı takıyorum ilk slot mavi. 2. siyah. 3. mavi. 3. maviye 2. kartı takınca bilg. açılıyor ama hiç bir porttan görüntü alamıyorum. ilginize tşkkr.
    bir de ekran kartında yük altındayken cırrrrrrrr diye ses geliyor normal mıdır. daha once de duymuştum bu sesi ama bu daha yuksek ses.

SLI konusunda Mordeaur arkadaşım daha bilgili olduğu için ben slotlar hakkında bir şey diyemeyeceğim. Fakat karttan gelen sesi anladım. Bundan önce kullandığım kartta (Zotac GTX660 Ti) aynı ses bende de vardı ve aynen kart yük altındayken böyle bir ses çıkartıyordu. Bu sese ''Coil Whine'' deniliyor bildiğim kadarıyla ve ekran kartındanki kapasitörlerden geliyor bu ses. Fakat teknik açıdan bir zararı olmadığını biliyorum. Sadece insanın sinirini bozan bir şey ve bu ses yüzünden ekran kartını garanti kapmasında değiştirtenler var diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.