Şimdi Ara

Skylake sistem için Ekran Kartı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün akşam 8 yıllık bilgisayarımla vedalaşıp yine uzun soluklu bir macera yaşayacağımı düşünerek aşağıdaki parçaların siparişini verdim. :)

Ekran kartını 2 ocakta alacağım. GTX 970 şuan için iyi bir seçenek gibi duruyor. Okuduğum kadarıyla evga ve msi öne çıkan markalar. Sizce hangi markanınkini tercih etmeliyim?

Yaklaşık 10 gün kadar eski ekan kartını kullanacağım. Önce amd sonra nvida ekran kartı kullanmak driverlar açısından sıkıntı yaratır mı?

Son olarak ramlerle ilgili çok araştırma yapmadan karar verdim. Internetten aldığım için iade hakkım var. Yorumunuz ne olur?

CPU: i6700K
    Mobo: Asus Z170-A
    Ram: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) DDR4 2666MHz
    SSD: Samsung 850 EVO 250GB
    Case: CM HAF XB Evo

Eski sistemden eklenecek parçalar:
    HDD: Samsung 320GB 7200rpm
    PSU: OCZ ModxStream 600W
    Cpu cooler: CM Hyper evo 212
    GPU: Sapphire hd6850
    SC: M-Audio Audiophille 2496

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterecho -- 29 Aralık 2015; 23:42:13 >

• Mysterecho M kullanıcısına yanıt
    eski fan soğutucuları anakart fanlarının bozuyor eski cpu fanı takmayın anakarta
  • CX600 almayın. Gtx 970 yerine R9 390 alın.
    Bence en ucuz 970 hangisiyse onu al.
  • @patren
    Eski derken kullanılmış anlamında mı üretim yılı olarak mı?

@Megurine Luka
    CX600M halihazırda elimde bulunuyor. Yeni psu masrafı çıkmaması adına kullanacağım.
    Hangi r9 390 tercih edilmeli?
    Sapphire tavsiye ederim. Psu elinizde varsa kullanabilirsiniz.
    Sapphire R9 390 Nitro Tri-X 8 GB 512 Bit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    yok bugun üretirse bile 1150 uyumlu soğutucular direk bozuyor anakartı 1151 uyumlu almanız lazım yoksa anakartın pinlerini bozuyor yenisini almak zorunda kalırsın düzelmiyorda pin
  • Sıvı soğutma kullan. Skylake işlemciler ağır hava soğutucular ile bükülüyor.

Kesinlikle Sıvı soğutma almalısın.
  • Sogutma uyarisi icin cok tesekkurler.

Bazi sogutucular haric konu biraz tasima sirasindaki sarsintilardan kaynaklaniyor gibi.

Yine de tam uyumlu bir model cikana kadar stok fanla ilerlemek daha saglikli olacak.

Konuyla ilgili gelismeler icin soyle bir kaynak buldum:
    http://www.tomshardware.com/news/skylake-cpus-damaged-by-coolers,30690.html

Merhaba öncelikle sisteminiz şimdiden hayırlı olsun Ekran kartı için amd ekran kartınızın driverlarını gerekli şekilde temizleyip Ardından nvidia ekran kartınızı kullanmaya başladığınızda temiz kurulum yaparsanız bir sorun olmayacaktır Bir de ekran kartı konusunda Ocak'ta alacağınızı söylemişsiniz Eğer bekleme gibi bir durumunuz var ise Şubat,Mart gibi veya Haziran gibi Nvidia'nın yeni seri kartları geleceği söylentisi var Bunu da söylemek istedim Daha sonrasından keşke bekleseydim gibi bir durum yaşanmaması için Hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocheBobois -- 16 Aralık 2015; 13:13:05 >
  • Bilgi icin cok tesekkurler.

• Bütçeyi net söyleyin yardımcı olalım :)
  • Açıkçası bu bilgisayarı toplarken amacım 4k oyun oynamaktı. Ancak 980ti vs olmadığı sürece tek ekran kartıyla 4knın hakkını veremiyoruz anladığım kadarıyla.
    DX12 ile bilrikte multi gpu kullanımı yapılabilecek sanırım. Bu yüzden şimdi 25-35 fps arası 4k çalıştırabilen mid-highend bir kart alıp daha sonra bu kartı sli/crossfire veya multigpu kullanılabilir diye düşünüyorum?
    Bilgisayarı 4k TV ye bağlayacağım için kartın hdmi 2.0 çıkışı olması avantaj olabilir.
    Hem 2.000 TL hem de 1.500TL civarı için kart önerebilirsen çok mutlu olurum. Bir de hediye çekim olması nedeniyle hepsiburada'dan alacağım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterecho -- 17 Aralık 2015; 12:06:04 >
  • Dx12 Multigpu kullanımı nasıl gerçekleşecek eski kartlarla uyumlu mu olacak sadece dx 12 çıktıktan sonra çıkan kartlarla mı olacak, scaling ne kadar verimli olacak kesin bir bilgi yok elimizde ayrıca sli destekli orta üst bir kart almanız ileriye dönük para israfı olur sizin için çünkü yeni çıkan oyunları geneli sli profili bozuk çıkıyor ve sli yaptığınız zamanki performans artışı aynı paraya alacağınız tek karttan özellikle şu dönemde daha uygun olması pek mümkün değil çünkü scaling hiçbir zaman yüzde 85-90'ları geçmiyor yani iki tane 970 almanız bile çoğu oyunda sizi sağlam bir 980 ti'dan daha verimli yapmıyor ayrıca 2000' tl bütçeye 250 300 tl daha ekleyerek benim yaptığım gibi amazondan 980 ti alabilirsiniz. Eğer derdiniz orta üst seviye bir kartla 4k oyun oynamak ise kesinlikle sli'a güvenmeyin, çünkü aslında şu an bile çıkan çoğu 4k oyunun kaplamaları aslında çok büyük etki etmiyor yani şuan 4k oynanan çoğu oyun aslında 1080p kaplamalara sahip sadece antialiasing etkisi yaratıyor ileride çıkacak oyunlar 4k ya daha yakın kaplamalarla çıkacak ve şimdi ki kartların neredeyse hepsi ultra ayarlarda verimsiz kalıcak. O yüzden biraz daha para koyup 980 ti almanız sizin için daha bütçe dostu olacaktır ileriye dönük olarak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakemessiah -- 17 Aralık 2015; 12:50:17 >

• Peki hangi 980 ti tercih edilmeli? Bir de amazondan alınan ürünlerin garantisi var mıdır?

Gigabyte Nvidia GeForce GTX 980 Ti G1 GAMING 6GB 384Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GV-N98TG1 GAMING-6GD)
    Örneğin bu kartı amazondan 2500TL'ye hb'den 2600 TL'ye alabiliyorum.

MSI Nvidia GeForce 980 Ti 6GB 384Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 980TI GAMING 6G)
    Bu kartın amazon ve hb fiyatı aynıya geliyor: 2500 TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysterecho -- 17 Aralık 2015; 13:16:05 >
  • Kesinlikle zotac'ın amp extreme edition'u ben kullanıyorum kartı nvdia'nın iki aşamalı boost'u sayesinde overclock'suz 1443 mhz'ye çıkıyor ayrıca asic değeri bende %77 yani oc potansiyeli de gayet yüksek, çoğu 980 ti'tan yüzde 10 daha performanslı referans 980 ti'dan yüzde 35'lere varan bir performans farkı var tabi bunda silikon kalitesi gibi işin içine şansın girdiği durumlar oluyor ama zaten kartın direk sunduğu saat hızı net en iyi 980 ti olmasını sağlıyor ben 659'dolar dan almıştım 2400 tl ye gelmişti aldığımda bir ara 649 dolara kadar düştü takip edin zaman zaman düşüyor http://www.amazon.com/ZOTAC-GeForce-DisplayPort-Graphics-ZT-90505-10P/dp/B00YOJ91YO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1450351107&sr=8-1&keywords=gtx+980+ti+zotax
    İncelemesini de bu linkten izleyebilirsinizhttps://www.youtube.com/watch?v=07yPxNdh1JU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakemessiah -- 17 Aralık 2015; 13:28:14 >

• Çok teşekkür ederim bilgiler için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mysterecho

Merhaba arkadaşlar,

Dün akşam 8 yıllık bilgisayarımla vedalaşıp yine uzun soluklu bir macera yaşayacağımı düşünerek aşağıdaki parçaların siparişini verdim. :)

Ekran kartını 2 ocakta alacağım. GTX 970 şuan için iyi bir seçenek gibi duruyor. Okuduğum kadarıyla evga ve msi öne çıkan markalar. Sizce hangi markanınkini tercih etmeliyim?

Yaklaşık 10 gün kadar eski ekan kartını kullanacağım. Önce amd sonra nvida ekran kartı kullanmak driverlar açısından sıkıntı yaratır mı?

Son olarak ramlerle ilgili çok araştırma yapmadan karar verdim. Internetten aldığım için iade hakkım var. Yorumunuz ne olur?

CPU: i6700K
    Mobo: Asus Z170-A
    Ram: Kingston HyperX Fury Black 16GB(2x8GB) DDR4 2666MHz
    SSD: Samsung 850 EVO 250GB
    Case: CM HAF XB Evo

Eski sistemden eklenecek parçalar:
    HDD: Samsung 320GB 5200rpm
    PSU: Corsair CX600M
    Cpu cooler: CM Hyper evo 212
    GPU: Sapphire hd6850
    SC: M-Audio Audiophille 2496

Aynı seri aynı model ekran kartları arasında kalınca ben en çok garanti şart ve servislerini inceliyorum, evga tr ye yeni girdi sayılır msı ya göre biraz daha sorunsuz olacağını düşünüyorum
    Psu= COOLER MASTER G650M 80PLUS 650W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI (modüler candır)

Rica ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.