Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
550.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cenk_Eg

quote:

Orijinalden alıntı: RoaDHuNTeR
    Merhaba,

Bende 2011 1.2 TSI DSG Active (Aksiyon Paketi) Büyülü siyah ile aranıza katıldım. Eklerseniz sevinirim.

Hayırlı olsun,

1.2 Motor hakkında ki düşünceleriniz nedir ? En çok 1.2 nin eğimli satıhlarda ki performansını merak ediyorum.

Sevgi ve eğlence dolu yolculuklar dilerim.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Aslında bu arabayı kendim için değil eşim için aldım. 13 senelik 1600 motor otomatik Polo'su vardı. Bu seneler içinde sanırım 2 araba yakıt parası ödemişizdir. Yaşlandığını ve kurtulmak gerektiğini anladığımızda bir arkadaşımızın önerisi ile Yeti'yi inceledik. Ben arabalardan hiç anlamam ama 1.2 motorun bu arabayı yürütmeyeceğini düşünürken forumlarda bunun aksini okudum. Deneme sürüşünde farkı hissediyorsunuz. 2 gündür eşim ile birlikte arabayı denedik. Banamısın demiyor. Oturduğumuz site oldukça dik bir yokuşun orta yerinde. Kazıyor çıkarken yokuşu. Gaza bastığınızda koltuğa yapıştırıyor gibi yorumlar okumuştum. Gerçektende öyle. (Yine üstüne basa basa söylüyorum ben arabadan çok anlamam. Herkesin beklentisi birbirinden farklıdır ama Polo 1.6 gibi arabayı bilebiliyor ve mukayese edebiliyorum)

Umarım sorularınıza cevap verebilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Yeti'nin nasıl bir araç olduğuyla ilgili bir inceleme.. Güzel şeyler yazmışlar..

Buyrun link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TriNeO -- 16 Mayıs 2011; 11:54:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TriNeO

Yeti'nin nasıl bir araç olduğuyla ilgili bir inceleme.. Güzel şeyler yazmışlar..

Buyrun link

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar skodanın farkı konusunda bir bilgi vereyim.Çekoslovakya da yeraltından çıkarılan hammaddenin cinsinden dolayı dünyanın en kaliteli sacı ve çeliği üretilmektedir.Bu yüzden skoda nın kaportası diğer araçlarla kıyaslandığında maça 1:0 önde başlamaktadır.Önceki aracım skoda 1.2 fabia clasic ile eşim oto parkımızın 20 cm kalınlığındaki perde betonunu yere yapıştırmıştı ama kaskoyu inandırmakta bayaa güçlük çektik çünkü sadece plakalık ezilmişti.Bana göre skodaya binenler kalite açısından diğer tüm markalardan daha güvenli yolculuk yapıyorlar.Kazasız günler dileğimle.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apache44 -- 17 Mayıs 2011; 11:06:47 >

• arkadaşlar geçenlerde yetiyi test ettim performansına, vites geçişlerine, kullanım rahatlığına hasta oldum gerçekten çok keyifli. Sormak istediğim bir şey var almaya karar verirsem 2700 tl lik cam tavan almaya gerek var mı. İzmirde yaşıyorum yaz gelince tavanı açamıyoruz kışın da öyle sadece ilk bahar ve son baharda kullanmak için değer mi tabi görsellik bir yana. Görüşlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

arkadaşlar geçenlerde yetiyi test ettim performansına, vites geçişlerine, kullanım rahatlığına hasta oldum gerçekten çok keyifli. Sormak istediğim bir şey var almaya karar verirsem 2700 tl lik cam tavan almaya gerek var mı. İzmirde yaşıyorum yaz gelince tavanı açamıyoruz kışın da öyle sadece ilk bahar ve son baharda kullanmak için değer mi tabi görsellik bir yana. Görüşlerinizi bekliyorum
    cam tavanı açmasanız bile ışıktan dolayı verdiği ferahlık çok iyi bence .. sıfır yeti alıyor olsaydım cam tavanı eklerdim ..

bu arada güncel bir yakıt tüketimi - 1.2 tsi dsg 11000 km de ; deniz seviyesi sıkışık sayılmayacak sehiriçi trafikte kısa süreli sürüşler , bir kaç köy yolu sürüşü , asfaltta 3-4 kişi 140 km hızda sürüşler , az birazda 90 km sürüşler , depo bittiğinde 8,25 lt ortalama çıktı doldurunca .. 0,347 tl ye denk geliyor .. herkese iyi forumlar ..

• quote:

quote:

Merhaba,

Bende 2011 1.2 TSI DSG Active (Aksiyon Paketi) Büyülü siyah ile aranıza katıldım. Eklerseniz sevinirim.

Hayırlı olsun,

1.2 Motor hakkında ki düşünceleriniz nedir ? En çok 1.2 nin eğimli satıhlarda ki performansını merak ediyorum.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 1 ay önce 1.2 tsi active dsg yeti aldım performans bakımından hiç bir eksik yaşamıyorsunuz motorun şanzımanla uyumu gerçekten inanılmaz. Yakıt tüketimi şehir içinde 7 litre civarında. Bence kesinlikle bu fiyata kaçırılmayacak bir araç. Yeti nin yanında terios falan oyuncak araba gibi kalıyor terios un yetiyle kıyaslanması mantıksız. Ayrıca düşük devirde verdiği maksimum tork sayesinde ilk kalkışı etkileyici.

• quote:

Orijinalden alıntı: dartgke

arkadaşlar 1 ay önce 1.2 tsi active dsg yeti aldım performans bakımından hiç bir eksik yaşamıyorsunuz motorun şanzımanla uyumu gerçekten inanılmaz. Yakıt tüketimi şehir içinde 7 litre civarında. Bence kesinlikle bu fiyata kaçırılmayacak bir araç. Yeti nin yanında terios falan oyuncak araba gibi kalıyor terios un yetiyle kıyaslanması mantıksız. Ayrıca düşük devirde verdiği maksimum tork sayesinde ilk kalkışı etkileyici.

Alıntıları Göster
    Bu arada sıfır yeti alacaklara cam tavan ı tavsiye etmem güneşi direkt kendine çekiyor arabanın içinde inanılmaz bi sıcak oluşuyor. Yazın pişersiniz valla 1.2 tsi ın yokuş tırmanışı gerçekten inanılmaz asfaltı kazıyor adeta

• quote:

Bu arada sıfır yeti alacaklara cam tavan ı tavsiye etmem güneşi direkt kendine çekiyor arabanın içinde inanılmaz bi sıcak oluşuyor. Yazın pişersiniz valla 1.2 tsi ın yokuş tırmanışı gerçekten inanılmaz asfaltı kazıyor adeta

Alıntıları Göster
    yeni yakıt hesaplamaları : yeti 1.2 tsi dsg

1-sıkışık olmayan deniz seviyesi şehir içi trafikte kısa mesafeli sürüşler ve 3-4 kişi asfalt 140 km sürüşlerle
    8,75 lt/100km = 0,37 tl
    2-iki kişi deniz seviyesinden yükseklere tırmanış , çok yavaş geçilen köy yolları yine tırmanış , asfaltta 120 130 km hızlarda sürüşlerle 9,2 lt/100 km = 0,39 tl ...

sonuç olarak benim gördüğüm yeti 1.2 tsi dsg 100 km de 6,5 lt ile 9,5 litre arasında tüketecek bir araç gibi görünüyor .. biraz daha sabırla bu değerlerden 0,5 litre daha kazanılabilir gibi aynı zamanda ..

daha önce yazmış olduklarımla birlikte değişik şartlarda 4-5 çeşit yakıt tüketimi yazmış oldum .. ölçümler her seferinde depo yakıtı görünceye kadar tamamen doldurulup km sıfırlanarak yapılmıştır yani gerçek net rakamlardır .. umarım yeti düşünenlere yardımcı olmuştur .. herkese iyi forumlar iyi akşamlar ..

• quote:

Orijinalden alıntı: KNNİ

1-sıkışık olmayan deniz seviyesi şehir içi trafikte kısa mesafeli sürüşler ve 3-4 kişi asfalt 140 km sürüşlerle
    8,75 lt/100km = 0,37 tl
    2-iki kişi deniz seviyesinden yükseklere tırmanış , çok yavaş geçilen köy yolları yine tırmanış , asfaltta 120 130 km hızlarda sürüşlerle 9,2 lt/100 km = 0,39 tl ...

sonuç olarak benim gördüğüm yeti 1.2 tsi dsg 100 km de 6,5 lt ile 9,5 litre arasında tüketecek bir araç gibi görünüyor .. biraz daha sabırla bu değerlerden 0,5 litre daha kazanılabilir gibi aynı zamanda ..

daha önce yazmış olduklarımla birlikte değişik şartlarda 4-5 çeşit yakıt tüketimi yazmış oldum .. ölçümler her seferinde depo yakıtı görünceye kadar tamamen doldurulup km sıfırlanarak yapılmıştır yani gerçek net rakamlardır .. umarım yeti düşünenlere yardımcı olmuştur .. herkese iyi forumlar iyi akşamlar ..

Alıntıları Göster
    böyle bir araç için iyi değerler eğer biraz daha sakin ve 90-100 km geçmezsen 6 lt rahat görür heralde. ben bu aracı almakta çok istekliyim fakat ambition mu yoksa experion mu karar veremiyorum 6000 tl fark var değer mi bilmiyorum. acaba servis fiyatları nasıl giden var mı hiç. birde 2012 yi beklesem mi fiyatlar ne olu acaba ve 2012 ler 2,5 cm daha alçak olacak mış yakıt tasarrufu için ve şarz dinamosu ile ilgili bir yenilik var galiba ama opsiyon mu olur bilinmez.

http://www.skoda-auto.com/com/model/yeti/comfort/greenline/Pages/greenline.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

böyle bir araç için iyi değerler eğer biraz daha sakin ve 90-100 km geçmezsen 6 lt rahat görür heralde. ben bu aracı almakta çok istekliyim fakat ambition mu yoksa experion mu karar veremiyorum 6000 tl fark var değer mi bilmiyorum. acaba servis fiyatları nasıl giden var mı hiç. birde 2012 yi beklesem mi fiyatlar ne olu acaba ve 2012 ler 2,5 cm daha alçak olacak mış yakıt tasarrufu için ve şarz dinamosu ile ilgili bir yenilik var galiba ama opsiyon mu olur bilinmez.

http://www.skoda-auto.com/com/model/yeti/comfort/greenline/Pages/greenline.aspx

Alıntıları Göster
    Start-stop olayını akıl etmişler 2012 modellerinde. tebrik

• quote:

Orijinalden alıntı: haruncengiz

Start-stop olayını akıl etmişler 2012 modellerinde. tebrik

Alıntıları Göster
    ama sadece dizellede galiba
  • quote:

quote:

Merhaba,

Hayırlı olsun,

Alıntıları Göster
    2011 Yeti 1.2 DGS Beyaz Ambition
    Cam tavan
    17 inc Spitzberg jant
    Cruies control
    Kararan dikiz
    Yağmur sesörü
    Işık asistanı
    Isıtmalı cam yıkama ( bu ne derseniz liste fiyatı 50tl olduğu için ekle gitsin dediğim bir özellik

• Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullanın
    2011 Model 1.2 TSI 105 HP DSG Active(Konfor Paketi) Beyaz Renk ile aranıza katılmaya geldim.
    Beni de Eklerseniz sevinirim...
  • 90000 TL çok gibi geldi. FULL paket 73000 TL. 17000'lik ne aksesuar aldınız.

4*4
    2.0 TDI ama

yine de yüksek geldi bana.

EN full Superb 90000 sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: chn joshcyoon

Aracimiz netlesti.cok uzun arastirmalar arkadaslarimizdan aldigimiz yorumlar ve en onemlisi bej rengi canli gormemle en sonunda renk konusu halledilmis oldu:).
    Daha onceden donanimlari ve motoru belirlemistik.sadece renk kalmisti.renk olarakta gumus bej ve su mavisi arasinda kalmistim.su mavisini canli gormedim sadece katalogta gordum bu nedenlede riske girmek istemedim.bejide gormedigim icin gumuse kaymisti aklim ta ki beji gorup tamam bu deyinceye kadar.sonucta aracimizi olusturduk ve siparisimizi bu hafta geciyoruz.

Ozellikler soyle

Skoda Yeti 2.0 TDI DSG 4x4 140 HP Experience Metalik Kapucino Bej

Opsiyonlar :

Arac alti koruma
    Diz hava yastigi
    Ahsap gorunumlu gogus citasi
    Lastik basinc kontrol sistemi
    On park sensoru
    Arka yan havayastiklari
    Gumus renkli tavan raylari
    Bagimsiz isitma sistemi
    Spitzberg 17 jantlar
    Panaromik sunroof
    Tam deri doseme bej
    3 kollu telefon kitiyle uyumlu deri direksiyon
    Park asistani,on park sensoru
    Gsm 2 bluteooth
    Isitmali on koltuklar
    Elektrik hafizali surucu koltugu
    Isik asistani
    12 hoparlorlu ses sistemi
    Usb baglanti arayuzu

Fiyat olarak 90bin liraya anlastik.ayrica diger araclarda oldugu gibi uzatilmis garanti kaucuk paspas bagaj havuzu bagaj filesi ipod usb kablosu trafik seti ve ilk yardim cantasi verilecek.diger aksesuarlarida web sitesilerinden ve bayiden bakip gerekli olanlari siparis edecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senersongur -- 29 Mayıs 2011; 21:49:40 >

• quote:

8,75 lt/100km = 0,37 tl

Alıntıları Göster
    yeti severler ben de bir yeti almayı dusunuyorum ancak arabayı yakından görmek bir türlü mümkün olmadı. KNNİ bey trabzon - samsun sahil yolu demişsiniz ben trabzonda ikamet ediyorum ve mmkünse yetinizi 5 dk lıgına görmek isterim kafamdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: sinancak

yeti severler ben de bir yeti almayı dusunuyorum ancak arabayı yakından görmek bir türlü mümkün olmadı. KNNİ bey trabzon - samsun sahil yolu demişsiniz ben trabzonda ikamet ediyorum ve mmkünse yetinizi 5 dk lıgına görmek isterim kafamdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkürler...

Alıntıları Göster
    1-chn06 2011 2.0 TDI 140 HP DSG 4x4 Experience Metalik Kapucino Bej
    2- TriNeO 2011 1.2 TSI DSG Beyaz
    3- sekoer 2011 1.2 TSI DSG Platin Gri
    4-coolpassenger 2011 2.0 TDI Experience 4x4 DSG Metalik Kapucino Bej
    5-ank_hermes2004 2011 1.2 TSI DSG Ambition Metalik Kapucino Bej
    6- KNNİ 2011 1.2 TSI DSG Ambition Platin Gri
    7- Apache44 1.4 TSI Ambition Su Mavisi
    8- RoaDHuNTeR 1.2 TSI DSG Active Buyulu Siyah
    9- dartgke 1.2 tsi active
    10-tuncapak 2011 1.2 Tsı DSG Beyaz Ambition
    11-Fadeout 2011 Yeti 1.2 TSİ DSG AMBİTİON
    12-Rokcu 1.2 TSI DSG Ambition, Capuccino Bej Metalik
    13-CHROKEE 2011 TSI 1.2 Dsg Ambition

Ben dahil 13 yeti sever olduk
    (Forumda yetisi olup bu topic altında mesajı olmayan arkadaşlarda var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 22 Haziran 2011; 11:09:32 >

• quote:

aracı görebilirsiniz tabiki , yalnız merkezde değilim , Of ta oturuyorum ..
  • quote:

quote:

aracı görebilirsiniz tabiki , yalnız merkezde değilim , Of ta oturuyorum ..

Alıntıları Göster
    skoda yeti 1.2 tsi active

• quote:

skoda yeti 1.2 tsi active

Alıntıları Göster
    Skoda yeti active alacaktım ama, aracın içi ambition modelinde daha iyi olduğu için onu aldım. zaten konfor paketi aldığımdan arasında fazla fark kalmamıştı, Bu arada ambitionlı araçta şansıma cruise control de varmış iyi oldu. Bir de yan krom bariyer eklettim daha iyi oldu.
    Sonuç olarak
    Skoda Yeti Active 1.2 TSİ DSG AMBİTİON

Arkadaşlar bu arada yeti'nin ambition donanımında katologda yazmayan neler var. Çünkü katologda yazmayan fakat olan şeyler var. mesala soğutma olayı hem torpido hem de kol dayamanın içinde varmış. ayrıca arka kol dayamada bardak tutucular da var ama hiçbir yazmıyor. Krom detaylar gibi baya katologda yazılmamış farklar var. Galiba bilerek yazmıyolar VW satışlarını engellemek için...

Bu arada ambition donanımında kaç hoparlör geliyor ve ses sistemei nasıl

Bu arada okuduğum tüm testlerde teknik olarak mükemmel bir araç olarak anlatılmış ve bir sürü ödül almış. Yani tamamen arabadan anlayan ve marka takıntısı olmayan insanların binebileceği bir araç...

en dikkatimi çeken yanı da yeni bmw 5 serisinden daha sessiz
    ve mercedes e serisinden daha yi bir klima sistemine sahip olması oldukça ilginç bunun gibi bir sürü ilginç detay farkettim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.