Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
550.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana 2012 şeker Beyazın renk kodu lazım nerden bulabilirim?

• Bana 2012 şeker Beyazın renk kodu lazım nerden bulabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

Bana 2012 şeker Beyazın renk kodu lazım nerden bulabilirim?
    Stepne bölümü kapağının altında, araç veri etiketi duruyorsa, "Paint No." ibaresinin karşısında renk kodu yazılıdır.

Aşağıdaki ürün sayfalarında da, renk kodu geçiyor sanırım:
    http://www.superskoda.com/Skoda/Paint-it-yourself/Original-Skoda-spray-paint-set-CANDY-WHITE-1026-F9E-9P9P
    http://www.skodaparts.com/product/paint-candy-white-spray-can-1026-9p9p-1996-2013-21952

• quote:

Orijinalden alıntı: HasHoşaf

Stepne bölümü kapağının altında, araç veri etiketi duruyorsa, "Paint No." ibaresinin karşısında renk kodu yazılıdır.

Aşağıdaki ürün sayfalarında da, renk kodu geçiyor sanırım:
    http://www.superskoda.com/Skoda/Paint-it-yourself/Original-Skoda-spray-paint-set-CANDY-WHITE-1026-F9E-9P9P
    http://www.skodaparts.com/product/paint-candy-white-spray-can-1026-9p9p-1996-2013-21952

Alıntıları Göster
    Eyvallah. Deforme olmus o etiket bulamadim o yüzden.

• Mardini kullanıcısına yanıt
    LF9E
  • Bu parça ön tamponun alt kısmında sallanıyor. Takıldığı bir aparat filan var mi acaba?
    Ayrica ne işe yarıyor?
     SKODA YETI KULUBU

• Arkadaşlar kesin olarak bir 1.2 otomatik Skoda Yeti almaya karar verdim. 2012 ve öncesi Skoda Yeti'lerde yer alan DSG otomatik şanzımanlarda kronik sorun olduğu söyleniyor, bu doğru mu? 2013 ve sonrası mı bakmalıyım? Yoksa 2012 olup da şanzımanı değişmiş bir araç mı aramalıyım? Çok iyi anlamıyorum açıkçası otomatik vitesli araçlardan, biraz da eşim için otomatik almak istiyorum mutlaka.

Bir de Active, Ambition, Elegance paketleri var. Bu paketler yıldan yıla değişiyor mu içerikleri bakımından? Örneğin 2012-2013 model araçlarda hangi pakette hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği özellikleri var? Hangisini tavsiye edersiniz?

Son olarak da İzmir'de otomatik araç alırken, hangi ekspertize götürmeyi tavsiye edersiniz? Şu videoyu izleyince aklıma bu soru düştü:https://www.youtube.com/watch?v=NH_FstI9q9Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mthan -- 3 Aralık 2019; 20:13:42 >

• Mthan kullanıcısına yanıt
    2012 öncesi kavrama sıkıntısı ve mekatronik güncellemesi vardı. Benim araç 2013 ama 30 bin km de kavrama değişti o yüzden biraz da şans meselesi. Donanım olarak dediğiniz 3 seçeneği var ve opsiyon olmadığı sürece hız sabitleyici sadece Elegance donanımda var. Ekspertiz olayı tanıdık olmadığı sürece güvenmek zorundasınız ama eski garajın orada eski Taç sanayinin köşesinde bir yer var orası iyi diye duydum ama ismini hatırlamıyorum. Videoda anlatıldığı gibi aracı kullanarak DSG hakkında fikir edinebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 4 Aralık 2019; 22:1:38 >
  • Arkadaşlar bir ilanda aracın Elegance paket olduğu söylenmiş, en ful paket denmiş, çelik jant, sunroof falan da var ama 5664'ten plakayı sorgulatınca Active paket diye mesaj geliyor. Nasıl olabilir bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mthan

Arkadaşlar bir ilanda aracın Elegance paket olduğu söylenmiş, en ful paket denmiş, çelik jant, sunroof falan da var ama 5664'ten plakayı sorgulatınca Active paket diye mesaj geliyor. Nasıl olabilir bu?
    Alaşım jant ve cam tavan, donanım paketine eklenebilecek özelliklerdir. Bunlara bakarak, aracın ne olduğuna karar vermek mümkün olmaz.

dışarıdan ve içeriden birkaç belirgin özelliğe bakarak, tesbit yapılabilir.

Mesela, aşağıdaki özellikler active donanımda yoktur,
    zenon far (mercekli ve yıkama sistemli ön farlar),
    kolçaklı ön koltuk arası,
    ön konsol ortasındaki kapaklı saklama bölümü, gibi

Veya, aşağıdaki donanım tablosu benzeri bir döküman üzerinden giderek, aracın hangi pakette olduğunu öğrenebilirsiniz.
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lI39IkKBwUihwfPO0YYkVQFSyySy-DV9sT5rDRr0EiY/edit?usp=drive_open&ouid=0

• Elegance düşük km hatasız satan var mı?
  • phatron_23 kullanıcısına yanıt
    2014 ELEGANCE Dizel Hatasız Aracım var ilgilenen arkadaşlar

ARABAM.COM İlan Numarası
    İlan No:13788245

Güncel Mayıs 2020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasan2471 -- 14 Mayıs 2020; 14:58:9 >
  • Allah nasip etti bugün bir skoda yeti 2012 model 1.6,manuel dizel sahibi oldum. İşin aslı hangi paket bilmiyorum.
    Birkaç sorum var cevaplarsanız memnun olurum.

1-) Sigortada active yazıyor fakat hız sabitleyici var sonra radyonun olduğu yerde en alt sağda yuvarlak içinde bir a harfi var, yanında da kavisli bir yol üzerinde bir araba var.Bu işaretler nedir ve aracım hangi pakettir?

2-) kullanırken vitesin kaçta olduğunu gösteriyor ve 3'teyken 4 yanıp yukarı ok işareti gösteriyor sanırım vites yükselt diyor ama devir 2 bin civarı oluyor. Hiç dizel araç kullanmadım. Bu aracı kaç devirde kullanmam gerekiyor.

kullanımda bilmem gereken ne var? Çok yabancısıyım, bilgilendirme yapar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewkdark

Allah nasip etti bugün bir skoda yeti 2012 model 1.6,manuel dizel sahibi oldum. İşin aslı hangi paket bilmiyorum.
    Birkaç sorum var cevaplarsanız memnun olurum.

1-) Sigortada active yazıyor fakat hız sabitleyici var sonra radyonun olduğu yerde en alt sağda yuvarlak içinde bir a harfi var, yanında da kavisli bir yol üzerinde bir araba var.Bu işaretler nedir ve aracım hangi pakettir?

2-) kullanırken vitesin kaçta olduğunu gösteriyor ve 3'teyken 4 yanıp yukarı ok işareti gösteriyor sanırım vites yükselt diyor ama devir 2 bin civarı oluyor. Hiç dizel araç kullanmadım. Bu aracı kaç devirde kullanmam gerekiyor.

kullanımda bilmem gereken ne var? Çok yabancısıyım, bilgilendirme yapar mısınız?
    Skoda Yeti 2012 dizel 1.6 için orjinal olan, fabrikanın tavsiye ettiği lastik ebatları nedir?
    Siz hangi marka kullanıyorsunuz?

• rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın.

1) Ruhsatta Activ yazıyorsa öyledir, hız sabitleyici sonradan takılmış olabilir. Kol dayama, göğüslük önünde kapaklı göz, elektrikli katlanan ayna varsa bir üst donanımdır. A harfi START STOP tuşu, diğeri ESP kapatma tuşu.
    2) Vites tavsiyesini düz yolda uygulayabilirsiniz ama rampada siz kendi bildiğinizi yapın, normal değişim aralığı 2300-2500 arası iyidir.
    3) Orijinal lastik ebatları ve basınçları depo kapağında yazıyor ama ölçü olarak 205/60/16 olması gerekiyor. Goodyear iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mşah -- 22 Şubat 2020; 23:13:22 >
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Ruhsatta bir şey yazmıyor sigorta kaydında active yazıyor ama sigortada yanlış yazılabilir deniyor.

Katlanan aynalar yok, eğer normal kilitlediğinde katlanacaksa bende olmuyor.

ambition paketinde kesin vardır, activde yoktue denilen ne özellikler var?
    Yukarıda saydıklarım var ise Ambition donanım, katlanır ayna için ayna ayar düğmesinde ayna katlama konumu mevcut oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Yukarıda saydıklarım var ise Ambition donanım, katlanır ayna için ayna ayar düğmesinde ayna katlama konumu mevcut oluyor.
    hocam kusura bakmazsan "yukarda saydıklarım " dediğin mesaj hangisi, bulamadım da.
    Kol dayama, göğüslük önünde kapaklı göz, direksiyonda kontrol tuşları var ise Ambitiyon yok ise Active
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.