Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (213. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
550.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun zamandır girmemiştim foruma..
    Geçtiğimiz ay motordan kulak çınlaması gibi bir ses geldi. İlk başlarda geçer diye düşündüm ama geçmedi.
    Geçtiğimiz hafta servise gittim. Garantinin bitmesine bir ay vardı.. Devirdaim pompasının olduğu yerin kapağı değişti ve ses kesildi. Garanti dışı 500 TL küsür dediler..

Ben bir dertten muzdarip oluyorum.. Kediler.. Ne zaman kaputu açsam akünün üzerinde bulunan kılıf da tüyler görüyordum.. Dün cam suyunu tamamlamak için kaputu açıyım dedim.. Motordan koskoca kedi çıkıp kaçtı..
    Bu motora kedi girmemesi için bir önlem alan var mı?
    İnternetten araştırdım. Citronella yağı ve naftalinden bahsediliyor..
    Servisde alt koruma varmı diye sormuştum olmadığını söylediler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 18 Temmuz 2017; 13:5:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradovskiy

Arkadaşlar merhaba
    Uzun zamandır girmemiştim foruma..
    Geçtiğimiz ay motordan kulak çınlaması gibi bir ses geldi. İlk başlarda geçer diye düşündüm ama geçmedi.
    Geçtiğimiz hafta servise gittim. Garantinin bitmesine bir ay vardı.. Devirdaim pompasının olduğu yerin kapağı değişti ve ses kesildi. Garanti dışı 500 TL küsür dediler..

Ben bir dertten muzdarip oluyorum.. Kediler.. Ne zaman kaputu açsam akünün üzerinde bulunan kılıf da tüyler görüyordum.. Dün cam suyunu tamamlamak için kaputu açıyım dedim.. Motordan koskoca kedi çıkıp kaçtı..
    Bu motora kedi girmemesi için bir önlem alan var mı?
    İnternetten araştırdım. Citronella yağı ve naftalinden bahsediliyor..
    Servisde alt koruma varmı diye sormuştum olmadığını söylediler..

Merhaba Murat,

Uzun zamandır görüşemedik :)

Aracının devir daim sisteminin kendisinde bir sorun olmamış, anladığım kadarıyla.. kapak olarak tarif ettiğin parçanın sorun çıkartması, kedilerden kaynaklı olabilir mi acaba? (Belki de bu yüzden garantiye sokmamışlardır).

Kedilerden ben de muzdaribim. Kaput içinde hiç yakalamadım, ama yine de çoğu zaman çalıştırmadan önce, aracı önce sallayıp, sonra hareket ediyorum. Sileceklerin olduğu yerden gelen sıcak hava akımı nedeniyle, ön camın dibine çörekleniyorlar. Dökülen tüyleri de statik elektrikle, kaputun altına girip, keçelere yapışıyor.

Alt koruma, kediler için işe yaramaz, şaft tüneli açıkta kaldığı için oradan yine girerler.

Kedi kovucu elektronik zamazingolar mevcut. Ancak, çalışmak için açık alana gereksinim duydukarından ötürü, aracın içerisinden etkili olamıyorlar.

Son kale olarak geriye, kokular ve yağlar kalıyor. Ancak, onları da henüz denemedim. Tecrübe eden ve deneyimlerini paylaşmak isteyenler olursa, biz de fikir edinmiş oluruz belki.

• Az önce Samsun Asal Skoda yı aradım yeti sordum yok dediler sipariş gelirmi dedim maalesef biz getirmeyeceğiz artık dediler başka illerde varmıdır da bilemiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asures A kullanıcısına yanıt
    İzmir Vosmer'i arayın.
  • HasHoşaf kullanıcısına yanıt
    Kerem merhaba
    Benim değişen parçayı allah dan garantiye soktular.. Bir kaç TSI motor araç da da bu tip arıza olmuş.
    Ben daha evvelki arabalarımı götürdüğüm maslaktaki özel servisimle konuştum. Kedi kovucu spreyler bir işe yaramıyor dedi.. Karabiber ve naftaline gelmiyorlar onları dene bilgisini verdi. Naftalin sakat.. yanıcılığı var.. Karabiberi deneyeceğim..
    Bizim evin oralarda özel servisler var. Gidip onlarla konuşacağım. Kedilerin girdiği yere dikenli tel döşemeyi düşünüyorum.. .Başa ciddi dert açabilecek bir konu..

Bu arada ayda bir kez senin iş yerinin oradan sabah saat 8.00 civarlarında geçiyorum. Sağa sola bakıyorum benimkisinin benzeri burada mı diye ama saat erken olduğu için göremiyorum herhalde..
  • quote:

Kerem merhaba
    Benim değişen parçayı allah dan garantiye soktular.. Bir kaç TSI motor araç da da bu tip arıza olmuş.
    Ben daha evvelki arabalarımı götürdüğüm maslaktaki özel servisimle konuştum. Kedi kovucu spreyler bir işe yaramıyor dedi.. Karabiber ve naftaline gelmiyorlar onları dene bilgisini verdi. Naftalin sakat.. yanıcılığı var.. Karabiberi deneyeceğim..
    Bizim evin oralarda özel servisler var. Gidip onlarla konuşacağım. Kedilerin girdiği yere dikenli tel döşemeyi düşünüyorum.. .Başa ciddi dert açabilecek bir konu..

Bu arada ayda bir kez senin iş yerinin oradan sabah saat 8.00 civarlarında geçiyorum. Sağa sola bakıyorum benimkisinin benzeri burada mı diye ama saat erken olduğu için göremiyorum herhalde..

Yolun bizim tarafa düştüğünde, mutlaka beklerim. Aygırların tanışması lazım :)

Kediler konusunda, karabiber kokusunun etkili olduğunu, ben de okumuştum. Yağları satılıyor. Bir deneme yapmak lazım.

• mşah kullanıcısına yanıt
    Bugün aradım yok ordada yüce outoya soracağım birde

• Denizli turkuaz da 1 tane şeker beyazı 1.2 active var 68.750 TL ye bıraktı 39bin küsür net fiyatı ile ÖTV farkı olmuyor dedi, ama kendi sitelerinde Anahtar teslim fiyatı 68.600 TL 40.128 net fiyatı yani ÖTV farkı olduğu halde.

• quote:

Orijinalden alıntı: asures

Denizli turkuaz da 1 tane şeker beyazı 1.2 active var 68.750 TL ye bıraktı 39bin küsür net fiyatı ile ÖTV farkı olmuyor dedi, ama kendi sitelerinde Anahtar teslim fiyatı 68.600 TL 40.128 net fiyatı yani ÖTV farkı olduğu halde.

12 Temmuz da yapılan fiyat güncellemesi ile, 1.2 TSI versiyonun şu anki liste fiyatı, %50 ÖTV ile, 72,900 TL olarak görünüyor.

Bunun üzerine, stokların erimiş olduğu gerçeğini de eklersek, tok satıcı görünümünde olmaları, normal sayılır.

Yine de, size verilen fiyat güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasHoşaf -- 25 Temmuz 2017; 14:30:26 >
    Sabah erken saatlerde senin oradan geçtiğimden dolayı arayamıyorum. Otoparka bakıyorum senin araç varmı diye ama göremiyorum..

Bu arada belki de o kedilerin yüzü suyu hürmetine dün akşam yağan doluda benim evin çevresindeki bir çok arabada göçük olmasına rağmen benim arabada hiç bir şey olmadığına şahit oldum bu sabah....
  • Dolu yağışı, kötü bir afetti.. hepimize geçmiş olsun. Kendi aracımda kaput, sağ kapılar ve arka tavan parçalarında, boyasız olarak giderilebilecek, 8-10 tane göçüğüm var. Etrafımdaki insanların hasarlarına bakınca, kendiminkisini önemseyemiyorum.

Sabahları genellikle, 8:00 civarında ofiste oluyorum. Gelmeden önce haberleşebilirsek, saatimi sana uydururum.
    Eğer göçük düzeltme işinde, işin pirine gitmek istersen görüşelim..
    Ben arabayı evimin önüne park etmiştim.. Dolu yağışı evin arka tarafından geldi. Bizim evin arka camları nasıl kırılmadı inanamadım.. Apartman arabaya siper olmuş ve zarar görmesini engellemiş..
    Ofiste de yan dairenin camı kırılmış. Ben bu afetten kıl payı yırtmışım resmen..
    Geleceğim zaman ararım seni Kerem..
  • Arkadaşlar 1.4 tsi dsg mi 1.2 tsi dsg mi daha iyi? 2012-2013 kasalardan bahsediyorum.
  • Kedilere karşı ilk önlemi aldım bir arkadaşın tavsiyesi ile... Kedilerin nefret ettiği 2 koku varmış. Biri naftalin ki yanıcı olabileceğini düşündüğüm bir malzeme olduğu için direkt vazgeçtim. Diğeri ise karabiber.. Eşim pamuklu bezden cep gibi bir şey dikti. Uzun bir kuşak ile içinde iri öğütülmüş karabiberi en çok kedi kılı gördüğüm akunun çevresine bağladım. Umarım yararı olur. Aksi takdirde egzozcuya gidip tel kafesle araç altını kapattiracagim

Bu arada aktarlar bu konuları bilmiyorlar. İstanbul'un en meşhur aktarlarindan biri olan Çengelköy baharatcisina gittim. Kedilere karşı bir bilgimiz yok ama inanılmaz kötü kokan kedi otu diye bir şey var dediler. Kokusu çok iğrenç. Kokmuş peynir ile 10 gün sıcak havada hiç çıkarılmadan giyinmiş çorap arası bir koku.. Sonradan nternetten okudum. Kediler bu ota bayılıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 5 Ağustos 2017; 23:59:40 >

• quote:

Eğer göçük düzeltme işinde, işin pirine gitmek istersen görüşelim..
    Ben arabayı evimin önüne park etmiştim.. Dolu yağışı evin arka tarafından geldi. Bizim evin arka camları nasıl kırılmadı inanamadım.. Apartman arabaya siper olmuş ve zarar görmesini engellemiş..
    Ofiste de yan dairenin camı kırılmış. Ben bu afetten kıl payı yırtmışım resmen..
    Geleceğim zaman ararım seni Kerem..

Göçük düzeltme için, özelden bir fiyat alıp, kasko ile anlaşmalı olan bir servise yöneldim. Göçük hasarının boyutları, ilk tesbitimin üzerinde, bu nedenle kasko üzerinden yaptırmaya karar verdim (Kaputta 22, sağ kapılarda 6, tavanda 18 adet, boyasız olarak giderilebilinecek göçük için, 1800 TL fiyat aldım).

Kediler için, karabiberi ben de denemeyi düşünüyorum. Hazır olarak satılan yağları var. Keçe kaplı alanlara fıslatarak, pratik şekilde kullanılabilir belki.. ancak kaputun içerisindeki hararet nedeniyle, hem yağ, ham de senin çözümün uzun süre etkili olmayabilir. Sıcaklık yüzünden, kokunun etki süresi kısa olacaktır.

Kaput içerisinin haricinde, silecek kollarının sabitlendiği plastik parça ile radyatör fanlarının altındaki koruma plastiği, yağ sürme için uygun yerler gibi duruyorlar.

• Ağustos ayından itibaren YETİ sıfır satışta yok artık..SKODA Sitesinde YETİ Menüsü kalkmış.
    HAzır olarak satılan Citronella yağı var fakat kullanan bir arkadaşım çok da yararını görmediğini söyleyince aramaktan vazgeçtim.
    1800 TL göçük düzeltme bedelini kasko şirketinden aldığında kaskon bozulacaksa hiç bulaşma derim. Kendi cebinden ver. Sonra kasko indirimleri kalktığında zor oluyor kaskoyu yaptırmak. Benim eski arabamda 2100 TL lik bir hasar çıkmıştı. KAskoyu bozduğuma çok pişman oldum.
  • Önümüzdeki haftalarda... ( 20 ağustos olabilir ) bir yeti fan klübünün toplantısı olacak.
    İstanbul Tuzlada yapılması planlanıyor..
    Tarih ve saat netleşince bilgi vereceğim..
    Gelmek isteyen olursa tanışmak isterim..
  • 1.2 tsi dsg elegance cam tavan ile aranıza katıldım. Selamlar...

• consumeobeydie kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız

• 
Sayfa: önceki 211212213214215
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.