Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
549.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DUN ITIBARIYLEFORUMDAKI YORUMLARI TAKIP ETTIM VE SUAN KAYDOLDUM.ARABA DEGISME ZAMANIMIN GELDIGINI DUSUNUYORUM SU ANKI ARACIM OPEL ASTRA 2006 TRIPTONIK BENZINLI YAKITI HARIC ARABAMDAN MEMNUNUM.SUV GRUBU BIR ARAC DUSUNUYORUM.ESIMIN TERCIHI YUKSEK ARABA OLMASI BULUNDUGUM COGRAFYA {KARADENIZ}MALUM ENGEBELI OLUSU BENI YUKSEK BIR ARABA ALMAYA ITIYOR.BUNUN YANINDA AZ YAKACAKBIR AILE OTOMOBILI ARARKEN KENDIMI BURADA BULDUM YILDA YAKLASIK 10000 KM YOL YAPAN BIRISI OLARAK SANKI DOGRU YOLDAYIM.OGRENDIGIM KADARIYLA YETI KASA DEGISIYOR2017 YILINDA ... BU KONU HAKKINDA DETAYLI BIR BILGI BULAMADIM SATISA NE ZAMAN CIKAR FIYAT POLITIKASI NE OLUR V.S BU KONU HAKKINDA BIR BILGISI OLAN VARSA SIMDIDEN TESEKKUR EDERİM, GORUSMEK DİLEĞİYLE...
  • KATMER 53 K kullanıcısına yanıt
    Kasa değişimi ile birlikte, Skoda Yeti' nin fiyat/performans cazibesi devam eder mi, şüpheliyim. Bu anlamda, uzun süre kullanma beklentisinde olanlar için, mevcut modelin fiyat yönünden uygun olacağını düşünüyorum. Bir ay kadar önce , kendi aracımı alırken bu düşünce ile hareket etmiştim.

Yeni modelin Seat Ateca çizgisinde bir görünümü olacağına dair rivayetler var. Bunun da, muhtemel olduğunu düşünüyprum.
  • Yeti kasa değil komple değişiyor desek yeridir, yeni Yeti şu andakine hiç ama hiç benzemeyecek. Bambaşka bir araç gelecek.

http://www.autoexpress.co.uk/skoda/yeti/91163/new-skoda-yeti-suv-to-get-sharper-looks-and-more-space

bence daha çok tiguana benzeyecek.
  • HasHoşaf kullanıcısına yanıt
    IKINCI EL 2014 DIZEL YETI LER 70000 TL CIVARI ISTIYORLAR BU FIYATLAR KASA DEGISECEK BIR VASITA ICIN BIRAZ FAZLA DEGILMI VEYA SOYLE DIYELIM IKI YASINDAKI BIR ARACA 70 ISTIYORLARSA BUNUN YENI NESIL SIFIRI 100000 TL BANDINDA SEYREDER BANA BIRAZ YUKSEK GELDI.. BEKLEYIP GORMEK LAZIM DIYE DUSUNUYORUM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasHoşaf

Ben teşekkür ederim.

Aracın opsiyon listesinde bulunmayan sky "back" i bugün eklettim :)

Araç Monte Carlo serisi mi?
  • Hayatta en sinir olduğum konu daha 15000 km yi doldurmadan sene dolduğu için arabayı bakıma götürmek.
    6400 km de bakıma girdi benim Yeti.
    Esasında bakım kitapçığında Rusya dışındaki ülkelerde bakım süreci olarak 30000 km veya 2 yıl ilk bakım süresi olarak veriyor ama garantinin devam etmesi için mecburen gidiyorsunuz.
    Jantlardaki bijonlarda da kilitli bijon yokmuş. Bir takım alıp taktırdım. Sakata gelmeyelim. Bir arkadaşım 4 takoz üstünde bulmuştu aracını bir sabah...

Pazartesi sabah 5 kişi + bagaj la birlikte saroza gideceğim. Bakalım ne kadar benzin yakacak. Aynı motora sahip Leon ile 5.6 l/100 km ortalamasını yakalamıştım ama bu değer Yeti ile hayal gibi gözüküyor...
  • Muradovskiy M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aracım, Monte Carlo görünümlü, Ambition.. Doğan görünümlü Şahin der gibi oldu :) Bildiğim kadarıyla, tavan ve gövde renkleri Monte Carlo serisi ile aynı, ancak, tampon, jant ve iç döşemeleri, farklı.

Cam tavan tercihi nedeniyle, kırmızı rengi ve bazı ilave donanımları mecburen seçmiş oldum (Temmuz ve Agustos' ta gelen Yetilerin arasında, başka cam tavanlı yoktu). İlave donanım olarak, hız sabitleme, BT ve otomatik far mevcut.

Sizin de aracınız hayırlı olsun.

Kendi adıma, 6 bin km de bakıma girmek o kadar sorun değil diye düşünüyorum. Ülkemizin trafik şartlarında, 7-10 bin km civarında, araçlar yağı değiştirilebilinecek kıvama geliyorlar. Rodaj konusunu kafaya takmış birisi olarak, kendim, 350 km de, yağ değişimi yaptırdım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasHoşaf

Merhaba,

Aracım, Monte Carlo görünümlü, Ambition.. Doğan görünümlü Şahin der gibi oldu :) Bildiğim kadarıyla, tavan ve gövde renkleri Monte Carlo serisi ile aynı, ancak, tampon, jant ve iç döşemeleri, farklı.

Cam tavan tercihi nedeniyle, kırmızı rengi ve bazı ilave donanımları mecburen seçmiş oldum (Temmuz ve Agustos' ta gelen Yetilerin arasında, başka cam tavanlı yoktu). İlave donanım olarak, hız sabitleme, BT ve otomatik far mevcut.

Sizin de aracınız hayırlı olsun.

Kendi adıma, 6 bin km de bakıma girmek o kadar sorun değil diye düşünüyorum. Ülkemizin trafik şartlarında, 7-10 bin km civarında, araçlar yağı değiştirilebilinecek kıvama geliyorlar. Rodaj konusunu kafaya takmış birisi olarak, kendim, 350 km de, yağ değişimi yaptırdım :)

Aracınız hayırlı olsun.
    Aracı aldığım kişi bu araçtan iki tane satılmış TR de dedi.. Bende benimkisinin ikizini buldum diye sevinmiştim.
    Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Bazı şeyleri çok kafaya takmayın.. Sonra uykular kaçmaya başlıyor..

• Muradovskiy M kullanıcısına yanıt
    Ne oldu, ne yaptınız tüketiminiz kaç oldu acaba?
    Ayrıca bu araçta hep dikkatimi çeken birşey var lastik ile kaporta arası çok fazla mesafe var, bu yaylardan mı kaynaklı tam emin değilim ama o aralıktan çok fazla rüzgar alacak aracın denge sorunu yaşayabilir gibi bir izlenimi var bende.
    Sizin uzun yol deneyiminizi yazarsanız seviniriz.
  • Yakıt tüketimi konusunda 100km de 5.8 lerde ortalama genel olarak,kasanın yüksek duruşu rüzgar konusunda pek endişe ettirmiyor 170-180 km/h gibi hızları rahatlıkla görünce bi sıkıntı görmedim,alt yapı biraz daha alçak olduğundan rüzgar,yol tutuş gibi (-) lere maruz kalmıyor araç,ancak otomobillerin suv segmenti tarzında olduğundan biraz dikkatli olunmalı.Keyifli forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 sıfır dizel otomatiğini bayilerde hala bulma imkanı var mıdır bu aracın? Bu konuda bilgi sahibi olan varsa bilgi almak isterim. Bir diğer sorum 2015 dizel, elegance, otomatik olan versiyonu ne kadara satıldı son olarak ya da ne kadara aldınız acaba?
  • phatron_23 kullanıcısına yanıt
    Sıfırını artık bulamazsınız ama en son 86000 tl ye satılıyordu sanırım o da sanroflu modelleri.
  • mşah kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim.

• Benzinde ötv filan arttı dizel oldu 4 lira nerdeyse, az yakan araçlara kesin yönelmek lazım sanırım bundan sonra,
    Şehir içi rahat 8-9 arası vardır değilmi yetileriniz?
  • Benim uzun süreli ortalamam genelde 7,5 - 8 lt arası değişiyor. Ş. Dışı genelde 6 lt civarı tabi kullanım tarzı çok etkiliyor. Geçen Bayramdan önce uzun yol tüketimim 6,3 lt güzergah İzmir-Alanya, Alanya-Kemer-Kaş-Fethiye-İzmir toplam 1500 km ve 450 tl lik benzin yaktı. Araç bayağı doluydu klima nerdeyse 1000 km den fazla açıktı. Benim için makul bir tüketim 225 tabanlı lastik ve yüksek rüzgar direncine rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

Ne oldu, ne yaptınız tüketiminiz kaç oldu acaba?
    Ayrıca bu araçta hep dikkatimi çeken birşey var lastik ile kaporta arası çok fazla mesafe var, bu yaylardan mı kaynaklı tam emin değilim ama o aralıktan çok fazla rüzgar alacak aracın denge sorunu yaşayabilir gibi bir izlenimi var bende.
    Sizin uzun yol deneyiminizi yazarsanız seviniriz.

Kısa bir tatil yaptım.
    İstanbul anadolu yakasından Saroz körfezine gidip geldim.
    Araç full dolu idi. 5 kişi artı bagaj full dü. Hatta dönüşte ayak altları bile doldu.
    Gidiş de çok erken çıktım yola. Köprü trafiğine girmemek için.
    Yollar boştu. 4 saatlik yolculuk da klima da açma gereği hissetmedim. Dikkatli kullandım. 300 km ortalaması 6.6 l / 100 km değerini yakaladım. Ortala sürratime baktığımda 82 km/h idi. Ortalama olarak fena bir rakam değil.
    Dönüş de biraz bastım. Çoğunluk 120 km/h sürratle geldim. Yolun yarısında klimayıda açtım. Sonuç 8.1 l / 100 km oldu. Daha aşağıya inerdi ama İstanbula giriş de trafiğe de denk geldik.
    Aracın yol tutuşu çok hoşuma gitti. Klimasının performansına hayran kaldım. Ama aynı motora sahip manuel Leon FR ( 2012 model ) ın benzin sarfiyatını yakalaması çok zor gözüküyor. Daha önce hep 6 litre ve altında uzun yol performasını çok kolay yakalardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 10 Eylül 2016; 21:54:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shener

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-suzuki-bayisinden-2015-yeti-1.4-tsi-ambition-dsg-monte-carlo-324165384/pasif-ilan

SUZUKI BAYİSİNDEN 2015 YETİ 1.4 TSI AMBİTİON DSG MONTE CARLO
    İlan No: #324165384
    66.950 TL

http://www.araba2.com/ilan/2015-skoda-yeti-1-4-tsi-ambition-dsg-13654110

sizin araç sanırım buydu

Benim araç sahibinden de olan araç. Benim araç 2015 yılının temmuz ayında trafiğe çıkmış ve 2016 yılının temmuz ayının son günlerinde satışa çıkmış. Ağustosta da ben aldım. 6400 km civarındaydı araba..
    Diğer araç 2016 nın şubat ayında satışa konulmuş. 11000 km de imiş.. Ben benim aracı komple detaylı boya kalınlığını ölçtürdüm. Kısmi de olsa boya yok benim araçda.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 10 Eylül 2016; 22:07:37 >

• Kasımda kodiaq gelecek ve yeti gelmeyecek dedi bayi, bazıları kasımda yeni parti Yeti gelecek diyorlardı?
    Siz sipariş verirseniz en az 3 ayda yeti siparişiniz geliyor diyor bayi...
  • shener kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla siparişler 3 ayda bir alınıyor yani gelmesi 5-6 ayı bulur, bence Yeti'nin satışı şimdilik devam eder arz talep meselesine göre ya Kodiaq ya Yeti kalır ikisi aynı anda satılmaz diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.