Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.626
Cevap
77
Favori
550.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yetilerde en aşağı ambition donanım paketini almak lazım.Birde 1.2 tsi dsg enfes bir kombinasyon.Bunu tercih etmenizde fayda var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acy78

şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-sahibinden-50000de-cok-temiz-yeti-bakmadan-gecme-68502968/detay

Aynı fiyata alacağınız muadil araçlar ile mukayese ederseniz ilandaki yeti ezici üstün gelir. (ilanda belirtilmeyen; hırpalanma, arıza vs hariç) Piyasada b segment otomobillerin fiyatlarına bakmışsanız hak verirsiniz zaten.Active ile ambition donanım arasında bariz fark olur. İlandaki araçta perde, diz hava yastığı, orta kol dayama, otomatik kararan dikiz aynası, alaşım jant var ; active donanımda bunlar olmaz normalde. Bazı opsiyonlar eklenmiş sanırım. 1.4 araç bana uyar, otomatik şanzıman olmassa olmazım değil derseniz düşünülebilir. İyi bir check up yaptımak kaydıyla. Fakat arkadaşların belirttiği gibi 1.2 tsı + dsg ambition her anlamda şahane bir kombinasyondur, test ederseniz ne demek istediğimizi anlarsınız.

• şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-sahibinden-50000de-cok-temiz-yeti-bakmadan-gecme-68502968/detay

araçta kendiliğinden kararan dikiz aynası yok.sanırım diğer özelliklerde sallama yazılmış.çünkü yazdığı paket tekno paket ama bu paketin en önemli özelliği ayna büyük fotoğraflarda bakıldığında maalesef görünmüyor.

• şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

ön kol dayama ve perde hava yastıklarının muhafaza ekipmanı da görünmüyor.kısacası ilan özellikleri "fake"
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apache44

şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

ön kol dayama ve perde hava yastıklarının muhafaza ekipmanı da görünmüyor.kısacası ilan özellikleri "fake"
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 31 Ocak 2012; 21:24:03 >

• Değerli yetiseverler, bagaj konusu ile ilgili bir deneyimi paylaşmak isterim. 1.2 Tsı yeti bagaj hacmi 322 litre olarak belirtiliyor. Fakat kolayca çıkan veya isteğe göre hiç kullanmayabileceğiniz pandizotun altını nazara aldıklarından bagaj 322 litre. Bu rakamı işiten bagajın ufak olduğunu düşünüyor. Pandizotu çıkarmak +200 litre demek. Zaten çok kolay çıkan bir edevat. Vario flex koltukarı iki dakidan kısa sürede çıkarınca bagaj 1665 litre. Bu gün aşağıda resmi görülen ürünü kolayca taşıdım. (taban 100x100 olan) Yükleme alanı yeterince aydınlık olmadığından resim çekemedim fakat yaklaşık iki hafta sonra bir kez daha aynı işlemi yapmak durumunda olacağım, o zaman resimde çekerim.

Edit: Daha evvel bahsettiğim üzere resimde ekliyorum. Karton kutudaki paneller boy olarak uzundu, kabinin alt kısmını koyduktan sonra eşya için yer bile kaldı. Kapak rahat kapandı, işimi gayet güzel gördü. Gerektiğinde 1665 litre bagaj hacmi sağlaması (cidden bir pick-up ı aratmadı) çok büyük bir avantaj.

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

SKODA YETI KULUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 13 Mart 2012; 14:48:05 >

• yeti greenline alarak arazına katılmama az kaldı :)
  • yorumlarınızı bekliyoruz
  • Bende forumları araştırarakyeti 1.2 dsg Ambition paket aldım. Araç şu an 2000 km'de Birkere öyle söylendiği gibi az yakan biraraç değil şehir içi çok kalabalık olmayan bir trafikte 8-8,5 lt yakıyor. Gelelim şehir dışına. Mersin-Osmaniye arası otobanda gidiş/geliş yaptım sürat olarak 120-140 km arası kullandım 350 km'de 180 tl yaktı, 80-100 km kullanarak ceyhan seferi yaptım 10 lt altına düşüremedim. Yani şehir dışı fazla yakıyor.

Ayrıca araç seri atak ama düşük viteslerde !!! Yani şehir içi kısa mesafelerde yeterli. Ama şehir dışında 1.2 motor son derece yetersiz geliyor ve sürüş zevkini önemli oranda azaltıyor

Aracın konforu vs. falan memnunum ama küçük motormu? bir daha tövbe. Şimdi prins lpdi sistemi bekliyorumeğer uygun fiyat olursa taktıracam yoksa satıp kurtulacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: mokur

80-100 km kullanarak ceyhan seferi yaptım 10 lt altına düşüremedim. Yani şehir dışı fazla yakıyor.

eşyanın tabiatına aykırı bir durum 80-100 km süratte 10 lt! istesede yakamaz yanlışınız var
  • 1.2 tsi dsg ile düz yol 80-100 km aralığında 5.5 - 6.0 lt arasında yakarsınız. 10 lt yakması çok zor...
    Çok sıkışık trafikte, kısa mesafede, motor çok soğukken ve performanslı kullanımda ancak 10 lt görürsünüz ki, benim 6500 km sadece şehir içi ortalamam 8.7 lt civarı... ve performanslı kullanıyorum
  • Bu olcumu dun yaptim ve kesinlikle hata yok. depoyu fulledim ceyhana gittim geldim ve 113 tl benzin aldi 265 km. hesabi siz yapin. max surat 110 km o da anlik yoksa 80-100 km arasi surat ile bu yol yapildi. zaten amacda dusuk hizda ne yakiyor gormekti. cunku osmaniye git gelde 50 kurus yakti ki o da 100 km de 12-13 lt gibi. aracin yeni olmasi rodajda olmasi bu kadar farketmez diye dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu olcumu dun yaptim ve kesinlikle hata yok. depoyu fulledim ceyhana gittim geldim ve 113 tl benzin aldi 265 km. hesabi siz yapin. max surat 110 km o da anlik yoksa 80-100 km arasi surat ile bu yol yapildi. zaten amacda dusuk hizda ne yakiyor gormekti. cunku osmaniye git gelde 50 kurus yakti ki o da 100 km de 12-13 lt gibi. aracin yeni olmasi rodajda olmasi bu kadar farketmez diye dusunuyorum

Yetide dikkatle kullanımda 4,5 litre ortalama gördüm , bir senelik ortalamam ise 5,5-6 litre. Aracınızda sorun olabilir
    5.2 motor benzinli grand cherokee ile 12-13 litre benzin tükettim Ankara-Konya arası, mümkün değil o rakamı yakalamanız

Edit; yol bilgisayarında görünen rakamı belirtiyor olabileceğiniz aklıma geldi, tüketiminiz ile ilgisi yok o değerin fakat araçta sorun olması kuvvetle muhtemel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 7 Şubat 2012; 7:19:45 >

• Kullanan herkes belirttigim sartlarda kullanarak 4-5 lt yakiyorsa o zaman benim aracta bir sorun var. 1-2 gun icinde servise goturecem bakalim sonuc ne olacak hepberaber gorecez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kullanan herkes belirttigim sartlarda kullanarak 4-5 lt yakiyorsa o zaman benim aracta bir sorun var. 1-2 gun icinde servise goturecem bakalim sonuc ne olacak hepberaber gorecez

Aracınız ambition donanım olduğu için yol bilgisayarı vardır, yol bilgisayarından consumption 2 değerini ve route'un kaç km olduğunu yazarsanız yeticiler olarak daha rahat bir değerlendirme yaparız.
    Bunula birlikte 1.2 tsi dsg motor hacmine göre az yakan bir araç değil, bu konuda sizinle hemfikirim fakat, uzun yolda ve sabit hızda inanın 4.5-5 lt gibi değerler görmek de imkansız değil...
  • benim tüketimimde şehir dışı 5.5-6.5 litre.80-100 km hızla 10 lt.tüketim normal değil.şehir içi bile o tüketimleri görmek için baya bi çaba harcamak lazım.umarım sorun bulunup çözülür.
  • Zaman zaman yakıt tüketim konusunda konular açılsa da aracın üzerindeki motor bildiğiniz vw 1.2 tsı motor.
    Bu 1.2 tsı motor: Volkswagen Polo, Golf Mk6 (05/09->), jetta (1302 kg), Volkswagen Beetle (1274 kg) , SEAT León (1P), SEAT Altea, SEAT Altea XL, Škoda Octavia (02/10->), Škoda Yeti, Škoda Fabia (02/10->), Audi A1 de kullanıldı, kullanılıyor. (listede olmayanlarda var ve bunlardan bazıları ülkemizde satılmıyor) Bir kaçı için örnek araç ağırlığıda verdim. Rüzgar direnci gibi başkaca etkileyiciler olmakla birlikte bunlar tüketim değerlerini derinden etkileyebilecek ayrıntılar değil. Bu motorun standartları ve aşağı yukarı ne tüketeceği bellidir. Şahsi görüşüm 1.2 tsı motor, benzinli araç kullanmayı seven veya bir şekilde satın alan ancak ekonomiyi de göz ardı edemeyenler için en başarılı çözümdür. Uzun yolda 5-6 litre ortalamaları (kullanıma bağlı olarak +/- biraz oynayabilir), şehir içinde ise 7-7,5 değerlerinin üzerindeki tüketim ya çok sert kullanımdan yada araçta bir problem olmasından kaynaklanır.

Buda bonus olsun (beğendiğim bir resim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 9 Şubat 2012; 16:23:50 >

• arkadaşlar uzun araştırmalardan sonra yeti almaya karar verdim önümüzdeki hafta türkiye'ye kesin dönüş yapıyorum. dsg 1.2 active ya da ambition düşünüyorum. active için olmazsa olmazım arka camın otomatik olması, açıkçası esp ve otomatik olduktan sonra çok önemli değil diğer özellikler. bütçe 40.000 temiz ambition için biraz daha çıkabilirim. satmak isteyen olursa ya da gözünüze çarparsa pm atarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

arkadaşlar uzun araştırmalardan sonra yeti almaya karar verdim önümüzdeki hafta türkiye'ye kesin dönüş yapıyorum. dsg 1.2 active ya da ambition düşünüyorum. active için olmazsa olmazım arka camın otomatik olması, açıkçası esp ve otomatik olduktan sonra çok önemli değil diğer özellikler. bütçe 40.000 temiz ambition için biraz daha çıkabilirim. satmak isteyen olursa ya da gözünüze çarparsa pm atarsanız sevinirim.

Size bir tavsiye active yerine mutlaka ambition donanım almaya çalışın... Aradaki kalite hissi çok farklı...
  • arkadaşlar yeti'nin yürüyen aksamı hakkında bilgi verirmisiniz. yol sesi çukurlar'dan geçerken darbeleri hisettirmesi bozuk yollardaki eksileri

SKODA YETI KULUBU
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.