Şimdi Ara

SKODA YETI KULUBU (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.627
Cevap
77
Favori
550.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2012 greenline modellerin'de ne gibi değişiklik yapıldını bilen var mı
  • Selam arkadaşlar. Öncelikle epeydir yazmıyorum ama sürekli DH forumlarını takip ediyorum. Bu alanda DH oldukça iyi aydınlatıyor.
    Bende yeni kasa Ford Fiesta 1.4 Dizel araba var. 3 sene önce sıfır almıştım ve ilk çıktığı zamanlarda oldukça dikkat çeken bir arabaydı. Hoş malum şimdide dikkat çekiyor ama eskisi kadar değil.
    Tabi bu 3 yılda köprünün altından çok sular geçti. Önce bir inşaat şirketi kurdum sonra evlendim falan derken arabayı değiştirme ihtiyacı belirdi.
    Geçenlerde bankalar caddesinde arabam kaldı. Kontağı çeviriyorum ve çalıştıramıyorum. Çektirdim ford servisine ne deseler beğenirsiniz. yakıt filtresi ve deposu tıkanmış dizel yakıttan kaynaklanıyormuş. 160 tl masraf açtı.
    Ben 3 yıldır fordun yönlendirdiği opet kartımla aldığım eurodizel mazotu kullandığımı söyledim. Neyse istanbuldan heyet geldi yakıt örneği aldılar sonucu beklemekteyim.

Değiştirmek istememin sebepleri;

1- Opet kartımla Ford'un yönlendirmiş olduğu yerden yakıt almama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmış olmam ve dizellerde buna benzer problemler yaşandığını öğrenmem.
    2- Son zamanlarda dizel ile benzin arasındaki fiyat farkının gittikçe kapanması ve millet hangisine yönelse devletin ona zam yapması. ( mazot: 3,93 TL , benzin: 4,35 TL)
    3- Fiestanın altı çok alçak ve bu sorun çok canımı sıkıyor. En ufak bir tümsekte altı değiyor. Birde süpermarket otoparklarında yerdeki demirlere ön tampunun sürtmesi.Kaldırımlarda çok yakına yanaşınca(kapıyı açınca değmesi)
    4- Arabam 3 yılda 24.000 km ye geldi. Yol bilgisayarında yakıt göstergesi şehir içi 6.5 - 6.7 gibi. Şehir dışı 5,0 - 5.5 gibi.
    5- Arabayı dikkatli ve titiz kullanmama rağmen azda olsa sağdan soldan gelen sesler. Kapı gıcırtısı gibi.
    6- Dizel olduğu için traktör gibi sesi malum bazen can sıkıyor.

Bu arada ilk göz ağrım Ford'a gitmiştim ilk önce, yeni focusla takas nasıl olur diye. Arkadaşlar yeni focus comfort olanı arka camları bile manuel, resmen çıplak araba kaportası 45 milyar. Biraz normal donanım istersen çelik cant abs esp falan fiyat 55.000 oluyor. Bu ford iyice uçmuş. Oysaki YETİ DSG otomatik 1.2 105 HP vergi avantajıyla ve wv kalitesiyle 47.000 TL. Üstelik SUV sınıfında.

YETİ DÜŞÜNMEMİN SEBEPLERİ;

1- 1.2 benzinli düşünüyorum ve en önce vergi avantajı var. yılda yaklaşık 300 TL daha az ödeyeceğim fiestaya göre. Buda yaklaşık 2 depo yakıta bedel.
    2- Yakıt değerleri şehiriçi 7,9 şehirlerarası 5.8 litre. Tabi bu fabrika verilerine +1 litre koymak lazım yinede mantıklı, o kasaya göre.
    3- Dizelin traktör sesi yok benzinin sessizliği var ve yakıt kirlenmesi gibi bir sorun yok.
    4- DSG şanzumanın rahatlığı var ve hanımda rahat kullanabilecek otomatik vitesi.
    5- Herşeyden önce iri, yüksek ve gösterişli bir araba. Arka koltuklarının fonksiyonelliği, diz mesafeleri, yüksek sürüş zevki.
    6- Donanım olarak ABS + HBA + MSR + ASR + EDS + ESBS + DSR gibi fiestada olmayan birçok ek özellik mevcut. Yokuş kalkış desteği bile var.
    7- Fiyatı 2011 model 47.000 TL 1.2 DSG bir SUV için çok çok iyi bir fiyat.
    8- vw kalitesi ve güvencesi.
    9- 2012 yılında 1.6 dizeli gelecekmiş ama 10 milyar fark dizele verilirmi düşünmek lazım. 1.2 TSI motora ileride LPG olayınıda çözerlerse yaptırabilirim.

Şimdilik aklıma gelenleri yazdım ve sizlerle paylaştım. Birde Yetide kasa değişikliği olacakmı bilen varsa paylaşabilir mi? Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri17 -- 30 Aralık 2011; 21:53:42 >

• sayın yeniçeri17 active değilde ambition donanım seçmeniz daha iyi olacaktır...zaten araçları kendiniz de görünce içerisindeki farkı hissedersiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

sayın yeniçeri17 active değilde ambition donanım seçmeniz daha iyi olacaktır...zaten araçları kendiniz de görünce içerisindeki farkı hissedersiniz...

Kesinlikle aynı fikirdeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri17

Selam arkadaşlar. Öncelikle epeydir yazmıyorum ama sürekli DH forumlarını takip ediyorum. Bu alanda DH oldukça iyi aydınlatıyor.
    Bende yeni kasa Ford Fiesta 1.4 Dizel araba var. 3 sene önce sıfır almıştım ve ilk çıktığı zamanlarda oldukça dikkat çeken bir arabaydı. Hoş malum şimdide dikkat çekiyor ama eskisi kadar değil.
    Tabi bu 3 yılda köprünün altından çok sular geçti. Önce bir inşaat şirketi kurdum sonra evlendim falan derken arabayı değiştirme ihtiyacı belirdi.
    Geçenlerde bankalar caddesinde arabam kaldı. Kontağı çeviriyorum ve çalıştıramıyorum. Çektirdim ford servisine ne deseler beğenirsiniz. yakıt filtresi ve deposu tıkanmış dizel yakıttan kaynaklanıyormuş. 160 tl masraf açtı.
    Ben 3 yıldır fordun yönlendirdiği opet kartımla aldığım eurodizel mazotu kullandığımı söyledim. Neyse istanbuldan heyet geldi yakıt örneği aldılar sonucu beklemekteyim.

Değiştirmek istememin sebepleri;

1- Opet kartımla Ford'un yönlendirmiş olduğu yerden yakıt almama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmış olmam ve dizellerde buna benzer problemler yaşandığını öğrenmem.
    2- Son zamanlarda dizel ile benzin arasındaki fiyat farkının gittikçe kapanması ve millet hangisine yönelse devletin ona zam yapması. ( mazot: 3,93 TL , benzin: 4,35 TL)
    3- Fiestanın altı çok alçak ve bu sorun çok canımı sıkıyor. En ufak bir tümsekte altı değiyor. Birde süpermarket otoparklarında yerdeki demirlere ön tampunun sürtmesi.Kaldırımlarda çok yakına yanaşınca(kapıyı açınca değmesi)
    4- Arabam 3 yılda 24.000 km ye geldi. Yol bilgisayarında yakıt göstergesi şehir içi 6.5 - 6.7 gibi. Şehir dışı 5,0 - 5.5 gibi.
    5- Arabayı dikkatli ve titiz kullanmama rağmen azda olsa sağdan soldan gelen sesler. Kapı gıcırtısı gibi.
    6- Dizel olduğu için traktör gibi sesi malum bazen can sıkıyor.

Bu arada ilk göz ağrım Ford'a gitmiştim ilk önce, yeni focusla takas nasıl olur diye. Arkadaşlar yeni focus comfort olanı arka camları bile manuel, resmen çıplak araba kaportası 45 milyar. Biraz normal donanım istersen çelik cant abs esp falan fiyat 55.000 oluyor. Bu ford iyice uçmuş. Oysaki YETİ DSG otomatik 1.2 105 HP vergi avantajıyla ve wv kalitesiyle 47.000 TL. Üstelik SUV sınıfında.

YETİ DÜŞÜNMEMİN SEBEPLERİ;

1- 1.2 benzinli düşünüyorum ve en önce vergi avantajı var. yılda yaklaşık 300 TL daha az ödeyeceğim fiestaya göre. Buda yaklaşık 2 depo yakıta bedel.
    2- Yakıt değerleri şehiriçi 7,9 şehirlerarası 5.8 litre. Tabi bu fabrika verilerine +1 litre koymak lazım yinede mantıklı, o kasaya göre.
    3- Dizelin traktör sesi yok benzinin sessizliği var ve yakıt kirlenmesi gibi bir sorun yok.
    4- DSG şanzumanın rahatlığı var ve hanımda rahat kullanabilecek otomatik vitesi.
    5- Herşeyden önce iri, yüksek ve gösterişli bir araba. Arka koltuklarının fonksiyonelliği, diz mesafeleri, yüksek sürüş zevki.
    6- Donanım olarak ABS + HBA + MSR + ASR + EDS + ESBS + DSR gibi fiestada olmayan birçok ek özellik mevcut. Yokuş kalkış desteği bile var.
    7- Fiyatı 2011 model 47.000 TL 1.2 DSG bir SUV için çok çok iyi bir fiyat.
    8- vw kalitesi ve güvencesi.
    9- 2012 yılında 1.6 dizeli gelecekmiş ama 10 milyar fark dizele verilirmi düşünmek lazım. 1.2 TSI motora ileride LPG olayınıda çözerlerse yaptırabilirim.

Şimdilik aklıma gelenleri yazdım ve sizlerle paylaştım. Birde Yetide kasa değişikliği olacakmı bilen varsa paylaşabilir mi? Selamlar

3 yılda 24.000 km yapmıssınız...hıc dusunmeden benzınlı arac almanızı tavsıye ederım....

yılda 10.000km yı gecmeyen bırısınız 1.2 tsı de ılerıde dahı olsa lpg taktırmayın derım yazık olur.........

1.2 tsı amb. yetı super bır arac........

kasa degısmıne gelınce arac daha 2010 yılında cıktı.olsa olsa 2014 modelıne bır makyaj yapılır.
    tahmınım 2016 model yenı kasa anca olur......

• Dj HaKaNGuNDuZ & Skoda Yeti 4X4

• quote:

Orijinalden alıntı: mşah

yabancı bir sitede tiguanla yetiyi karşılaştırmışlar yeti daha yüksek puan almış. Kalite neredeyse aynı sadece kasa farkına para vermiş olursunuz

Aynen katılıyorum.
  • 19 ay önce aldığım 1,2 dsg yeti şu an 17.500 kmde izmirde şehir içinde 8,4 lt ortalama yakıt tüketimi ile kullanıyorum 45 yıldır otomobil kullanırım kullandığım en üst sınıf araçta bu ama hala arabama aşığım her şeyiyle çok beğeniyorum hiçbir şikayetimde yok 45 yıl tecrübe için az sayılmaz bu arada tsi motorlara lpg takılabildiğinide öğrendim fiyatı 2650/10 tk biraz daha araştırıp taktırmayı düşünüyorum o zaman tadından yenmez olacaktır.
  • Yeti ile karda oyun

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qsyw9PSl-dE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 16 Ocak 2012; 17:20:34 >
  • bir sürü araba baktıktan sonra ilk göz ağrım yetiyi bir an önce alıp bu işten kurtulmak istiyorum ama kafam fena karıştı...nette ilanlarda seçimler yaptım...experience donanımlı olduğunu iddia eden 47000 lik bir araçta var temiz gibi ama ambiante' a donanım eklenmiş halimi tam karar veremedim...

donanımları görmek için yenibosna daki yükselen bayii ne gittim...birtek active vardı... gerçektende direksiyon ve içi kalite çok kötü.... yetkiliye incelemek istediğimi söyledim o kadar sallama bir elemandı ki arka bagajı bile akü bitmiş deyip açmadı açıkcası bende ısrar etmedim daha önceki arkadaşların bayii deneyimlerimi bildiğim için...Üst donanım superb veya octavianın içini inceleyebilir miyim dedim buradakilerin hepsi baz donanım en çok bunlar satılıyor dedi:)) şaka gibiydi ya...başka bir yerde de ambition donanım inceledim, iç dizayn bariz değişiyor ama teyb hala swing ti...direksiyonun alt kısmındaki plastikte epey kalitesizdi sanki...bu gidişle experience donanım bulabilir miyim bilmiyorum çokta vaktim olmuyor dolaşmaya...

sizden bir ricam var, mutlaka almadan önce çok iyi inceleyen arkadaşlar vardır, ambitionla experience arasında iç konsol kalite olarak fark var mı? yani sadece hız sabitleme gibi farklar mı var? şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 25 Ocak 2012; 17:22:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

bir sürü araba baktıktan sonra ilk göz ağrım yetiyi bir an önce alıp bu işten kurtulmak istiyorum ama kafam fena karıştı...nette ilanlarda seçimler yaptım...experience donanımlı olduğunu iddia eden 47000 lik bir araçta var temiz gibi ama ambiante' a donanım eklenmiş halimi tam karar veremedim... bu ambiante + tekno paket mi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-skoda-yeti-experience-1-2-tsi-105-hp-7-ileri-dsg-67477439/detay/

donanımları görmek için yenibosna daki yükselen bayii ne gittim...birtek active vardı... gerçektende direksiyon ve içi kalite çok kötü.... yetkiliye incelemek istediğimi söyledim o kadar sallama bir elemandı ki arka bagajı bile akü bitmiş deyip açmadı açıkcası bende ısrar etmedim daha önceki arkadaşların bayii deneyimlerimi bildiğim için...Üst donanım superb veya octavianın içini inceleyebilir miyim dedim buradakilerin hepsi baz donanım en çok bunlar satılıyor dedi:)) şaka gibiydi ya...başka bir yerde de ambition donanım inceledim, iç dizayn bariz değişiyor ama teyb hala swing ti...direksiyonun alt kısmındaki plastikte epey kalitesizdi sanki...bu gidişle experience donanım bulabilir miyim bilmiyorum çokta vaktim olmuyor dolaşmaya...

sizden bir ricam var, mutlaka almadan önce çok iyi inceleyen arkadaşlar vardır, ambitionla experience arasında iç konsol kalite olarak fark var mı? yani sadece hız sabitleme gibi farklar mı var? şimdiden çok teşekkürler...

Ambition ile experience arasında iç konsol kalite olarak fark yok, sadece ön göğüs ile torpido plastiği arasındaki kuşağın resnginde fark var. Ambitionda direksiyon 3 kollu, experience ta dört kollu. Ambition ideal bir seçim olacaktır.

• Skoda 1.6 tdi Yeti'yi getirene kadar Peugeot 4008 1.6 hdi, Citroen ikiz aracını, Ford Fiesta SUV, Opel Corsa SUV çıkartacak, hatta belki Yeti kasa değiştirecek ama kimse göremeyecek. Fabia'nın eskiden dizeli vardı, şimdi onu bile getirmiyorlar. Fazla satılsın istemiyor galiba Doğuş???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eng.

Skoda 1.6 tdi Yeti'yi getirene kadar Peugeot 4008 1.6 hdi, Citroen ikiz aracını, Ford Fiesta SUV, Opel Corsa SUV çıkartacak, hatta belki Yeti kasa değiştirecek ama kimse göremeyecek. Fabia'nın eskiden dizeli vardı, şimdi onu bile getirmiyorlar. Fazla satılsın istemiyor galiba Doğuş???

Skoda 1.6 tdi Yeti'yi getirmesiyle beraber, vw'nin tiguan ve golf satışlarının azalabileceğini düşünüyorum, bu bakımdan fiyatlandırmanın fahiş olması olasılık dahilinde...
  • 2011 1.2 Dsg Ambition, Metalik Kapucino Bej BANDIRMA
    2004 te bandırmanın ilk fabişini ben almıştım.2011 de yine ilk yetiyi ben aldım.yine çok memnunum.
  • yeti arkadaşımda var. 1.2 tsi dsg en baz modeli ama bence daha üst modeli alınmalıydı. konfor iyi. sürüş keyfi güzel. ama tipi dobloyo benziyor. o kötü. ben suvculara tiguanı tavsiye ederim.
    tiguan 1.4 tsi dsg şanzıman çıkıyor araba dergisinde okudum.
    1.6 tdi 4x4 seçeneğide çek cumhuryetinde var. ama sadece skoda octavia 1.6 tdi 4x4 seçeneği var. yeti için yok.
    yeti için sadece 1.6 tdi grenline var. manuel şanzıman. o da zayen geliyor. 65 bin tl olcağını tahmin ediyorum.
  • fiyat, vergi avantajı, DSG nin sürüş zevki, bence daha mantıklı tabi tercih meselesi
  • şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-sahibinden-50000de-cok-temiz-yeti-bakmadan-gecme-68502968/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: acy78

şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-sahibinden-50000de-cok-temiz-yeti-bakmadan-gecme-68502968/detay

active donanim, 1.4 tsi(vergi avantajı yok),50000 yapmış bir yılda, diğer benzer ilanlar zaten uçmuş o nedenle cazip görünüyor ama 1.2 almak daha mantıklı... active deki iç mekana bakıp,binmemle inmem bir olmuştu bence hiç bulaşmayın...

• o kadar fark edermi ya aynı model de iç diyazn
  • quote:

Orijinalden alıntı: acy78

şu ilandaki yeti için ne dersiniz arkadaşlar. ve en son ne kadar vermemi tavsiye edersiniz?

en fazla yapacagı 35.bın tl...

bıkere 1.4 tsı vergı avantajı yok... DSG degıl....

sehır ıcı 8-9 lıtre yakar.

bıde arastır derım arac test aracı olmasın...50 bın de.

gıt 40 bın tl cıvarına 1.2 tsı DSG al.cok daha ıyı .....

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.