Şimdi Ara

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.571
Cevap
24
Favori
169.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Paylaşımınız için tşk ederim.. kısacası kış genel ortalaması(kış lastiği dahil) 5.5 lt civarı sanırım.. ben 2005 passat 1.6 102 hp exclusive kullanıorum, aracım 57000 de ve ilk sahibiyim,

bakımlarını düzenli olarak doğuş'ta yaptırırım, lpg taktırmadım taktırmayı düşünmüyorum, arabanın orjinalliğine hiçbir eklentide de bulunmadım.. bunları tüm kullanım koşullarının

olabilecek en makul seviyede olduğunu belirtmek için yazdım.. aracı genel itibariyle ne adım adım ilerleyen trafikte kullanırım, ne de bahçelievler - ümitköy yolu gibi sabit hızlı rahat

bir yolda.. bu ölçütler dikkate alındığında aracımın yazın ortalama yakıt sarfiyatı 7.3 litre dolaylarındadır, kışın bu değer 8.5 lt ye çıkmakta, aracın fabrika verilerinin şehir içi 10,7 lt

ortalama yakıt tüketim değerinin 7.7 litre olduğunu baz alırsak gayet makul rakamlara ulaşıyorum.. kullanma stilime gelince; ne çok yavaş giderim, ne de sürekli tam gaz asılan

birisiyimdir.. an gelir muazzam gazlarım an gelir sakin kullanırım, değerler bu kullanım şartlarında gerçekleşiyor.. diyeceksiniz ki; 1.6 passatla ne kadar gazlanır, inanın kullanmasını

bildikten sonra tatminkar sonuç alıyorsunuz.. çok bilinmeyenli denklem, otobanda yüklenme fırsatınız oldu mu? ibreyi nerelere vurdurabiliyor?

• chn 06,

zevkler tartışılmaz bu aşikar, o yüzden herkesin düşüncesine ve zevkine saygım var.. fakat tercihinizin yeti olması konusunda sizinlehemfikirim, tiguandan haz edemedim bir türlü

fakat şayet yeti almaya niyetliyseniz vereceğiniz max. rakam 70 000 tl olmalı diye düşünüyorum. bahsettiğiniz rakamlara çıkmayı düşünüyorsanız size öncelikli olarak Freelander 2

ve sonrasın da xc 60 öneririm.. XC60 kullanmadım, fakat land rover'ın araçlarını kullanmış birisi olarak SUV yönünde tercihlerini tamamen land roverdan yana kullananlardanım

çünkü SUV sınıfında standartları senelerdir bu firma belirlemektedir.. ayrıntılı olarak araştırırsanız; diğer SUV lar gibi sadece arazi ya da sadece otoyol kullanımı gibi tek yönlü iddiası

yoktur, her açıdan iddialı optimistik araçlardır ve senelerdir sadece arazi aracı üretmektedir.. yani faaliyet alanı sadece SUV dur.. lafı fazla uzatmak istemiyorum fakat bu konuda

merak ettikleriniz varsa, bilgim dahilinde aktarımda bulunabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Jackie -- 30 Ocak 2011; 15:59:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Black_Jackie
    chn 06,

zevkler tartışılmaz bu aşikar, o yüzden herkesin düşüncesine ve zevkine saygım var.. fakat tercihinizin yeti olması konusunda sizinlehemfikirim, tiguandan haz edemedim bir türlü

fakat şayet yeti almaya niyetliyseniz vereceğiniz max. rakam 70 000 tl olmalı diye düşünüyorum. bahsettiğiniz rakamlara çıkmayı düşünüyorsanız size öncelikli olarak Freelander 2

ve sonrasın da xc 60 öneririm.. XC60 kullanmadım, fakat land rover'ın araçlarını kullanmış birisi olarak SUV yönünde tercihlerini tamamen land roverdan yana kullananlardanım

çünkü SUV sınıfında standartları senelerdir bu firma belirlemektedir.. ayrıntılı olarak araştırırsanız; diğer SUV lar gibi sadece arazi ya da sadece otoyol kullanımı gibi tek yönlü iddiası

yoktur, her açıdan iddialı optimistik araçlardır ve senelerdir sadece arazi aracı üretmektedir.. yani faaliyet alanı sadece SUV dur.. lafı fazla uzatmak istemiyorum fakat bu konuda

merak ettikleriniz varsa, bilgim dahilinde aktarımda bulunabilirim..

Su an suv olarak birkac marka kullaniyoruz aralarinda cadillac escalade lincoln navigator bmw x6 hyundai gibi modeller var sirketimizde.yetiyi annem kullanacak.o yuzden ufak bir suv olmasi lazim.icinide begendi.

• chn 06,

Bahsetmiş olduğum araçlarda aynı sınıfın üyeleri, boyut olarakta büyük farklılıklar sergilemiyorlar.. bu alternatifleri önermemdeki amaç sadece bahsettiğiniz meblaların karşılığını daha fazla alabileceğiniz araçlar olmaları.. zira yeti'nin kalitesine, çizgisine, fonksiyonelliğine diyecek herhangi birşey yok..
  • benimde superbim yok ama hastasıyım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Tesekkur ederim ozel mesaj atabilirseniz memnun olurum.yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim.birde arkadaslarla konusup bilgi almak isterim.

Bu arada sinan beyden hala fiyat teklifi gelmedi.bu gidisle pazartesi yada sali and otomotivden siparis verecegim.

Sabah evden çıkarken cep telefonumu evde unutmuşum. En geç yarın özel mesajla iletişim bilgilerini size ulaştıracağım, kusura bakmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Kaliteli ve işini sağlam yapan bir yere ihtiyacım var işin doğrusu

Sizin referansınızın olması benim için yeterli.

Kılcal çizikler ve Boya Koruma için ilk fırsatta ziyaret edeceğim burayı.

Aracımı sürekli götürdüğüm bir yer var aslında.

Ama biraz aceleci davrandım bu konuda.

Tanışmaktan ben de memnuniyet duyarım.

Uygun bir zaman aralığında en kısa zamanda gerçekleştiririz bunu inşallah.

Aslında bu aralar deli gibi çalışmam lazım.

İşlerim çok yoğun.

Ama buraya yazmadan da olmuyor.

Not: Bana email atın, özelden yazamıyorum,

Sizin email adresinizi göremedim,

Benim adresim canyucel86@hotmail.com

Profilimde de var zaten.

Aslında siz deidğiniz gibi herşeyin en doğrusunu yapmış, önlemleri erkenden almış ancak uygulayıcılardan muzdarip olmuşsunuz.

Cep telefonumu evde unuttuğum için ustamın telefonunu bugün veremiyorum, en geç yarın özelden size cep telefonunu ulaştıracağım ustamın; ben de kendisiyle görüşüp sizin arayacağınızı söylerim; hem uygulama konusunda hem de fiyat konusunda elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Şu an mevcut olan sıkıntılar konusunda içiniz rahat olsun, canınızı sıkmayın; ustama hakkaten çok güvenirim; elinden gelmeyecek iş yoktur, özellikle böyle çizik vs. konusunda. Tüm sorunlarınız hallolacak şeyler...

• quote:

Sayin enoktakenokta bende arkadasimiz gibi ozel mesajinizi bekliyorum.hem colombus hem meguiars konusunda.saygilarimla

Cihan Bey, mesajları tek tek okuyup yanıt verdiğim için sizin bu mesajınızı yeni gördüm.

Şu cep telefonunu evde unutucak günü iyi bulmuşum...

En geç yarın sabah size de hem Columbus için hem de Meguriars ve oto bakım-yıkama için ayrı ayrı ilgili arkadaşların telefon numarasını özelden ulaştıracağım.

Tekrar kurura bakmayın. Biraz gecikme olacak...
  • mrb arkadaşlar , foruma yeni üye oldum, 2010 skoda superb 1.4 tsi comfort sahibiyim. gerçi aracımı satmak üzere malum siteye verdim. SUV katagorisine geçmek istiyorum. ama asla arabamda bi hoşnutsuzluğum yok. araçla ilgili soruları olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim. mesajları okurken, 1.4 çekermi-gidermi diye soran kardeşlerimede, tebessümle bakıyorum..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdcezir

quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Skoda SuperB kullananlar hepsi mi Ankarada ya ?

Ben de Ankaralıyım.

İstanbul da var Burada Ataşehir civarında ara ara gördüğüm bir beyaz comfort; bir de siyah elegance var. Yolda nadir rastlanan bir aracı kullanmak gizliden gizliye keyif de veriyor aslında.

Benim de sizlere birkaç sorum olacak:

1- Aşırı yoğunluktan dolayı kurcalamadım, servisle de görüşmedim ama araç henüz 9 aylık olmasına rağmen 1-2 aydır ön kol dayamayı kapatırken iğrenç bir gıcırtı sesi çıkartıyor. Sizlerde de benzer bir sıkıntı oldu mu? Muhtemelen menteşesine bir damla yağ yeter ama dikiş makinelerinde kullandıklarını gördüğüm sıvı yağdan mı yoksa gres yağı gibi kıvamlı olandan mı sürmek gerekir? Aslında bugün küçük bir aksesuar siparişi için servisi aramayı düşünüyorum; unutmazsam aynı soruları oraya da sorayım.

2-Ender Bey, navigasyon ve DVD'nin maliyetini , yaptırdığınız yeri PM'den gönderebilirseniz sevinirim. Köpeğim de olduğu için birkaç aya koltukları deri kaplatmayı düşünüyorum. Belki bu arada navigasyonu da aradan çıkartırım.
    Size ikinci bir sorum da Colombusun verimi hakkında olacak. Navigasyon sistemi bağlantı problemi yaşıyor mu? Ya da haritada saçmalıkları var mı? Daha önce bence artık uyduruk olarak tanımlanabilecek iki ayrı markanın yazılım saçmalıkları deli ediyordu İst. trafiğinde. İlk aldığım 3 sene önceki navigasyonum beni Tahtakalenin kalabalık, dar sokaklarına soktu; ikinci köprü yolunda harita proglamlanırken yan yola girmiş arkadaşlar, ısrarla yan yola geçirip oradan köprü yoluna geri döndürdü. ! yıl önce aldığımda da daha az da olsa benzer saçmalıklar var. Zamanınız olur da navigasyonuzun kullanım özellikleri (Yol tercih, sakınılan yol seçimleri, doğruluğu, bildiğiniz kesimlerde kısa yol yerine dolaştırması gibi) hakkındaki tecrübenizi de paylaşırsanız aydınlatırsınız bizi.

Teşekkürler...

Sorularınıza yanıt vermeye çalışayım...

1.Sizinkine benzer bir sıkıntı yok kol dayamada. Tarifiniz doğrultusunda bir gıcırtı bir miktar yağlamayla çözülebilir.

2.2.soru için özel mesaj yollayacağım size...

Bahsettiğiniz sıkıntılar navigasyonda kullanılan yazılım ve haritalarla ilgili. Ben bu zamana kadar Next marka navigasyon cihazı kullanıyordum, hem yazılım hem de harita yönünden son derece iyi bir marka, bahsettiğiniz türden sıkıntılar yaşamamaıştım. Fakat, sizin de dediğiniz gibi piyasada çok fazla marka, model, çeşit navigasyon cihazı var ve bazıları hakkaten çok kötü.

Columbus'a gelirsek; öncelikle bağlantı problemi yaşamadım hiç, cihazda şu an 2 önceki harita yüklü, bu haftasonu en güncel haritayı yükleme fırsatı bulacağım umarım. En güncel haritayı kullanmamama rağmen, Ankara'da performans olarak beni son derece memnun etti. Öncelikle hedefi girdikten sonra, hızlı, kolay ve ekonomik olarak 3 farklı rotadan birini seçiyorsunuz. Aynı şekilde, sizin de belirttiğiniz gibi "sakınılan yol" seçimi de mevcut(excluded roads). Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve her defasına şaşma olmadan istediğim yere ulaştırdı beni, hatta ilk aldığımda sürekli olarak rotadan saparak kullandım, tekrar bulabilecek mi ya da sapıtacak mı diye ancak her defasında başarılı oldu.

Son olarak, maddi durumu elveren tüm Superb kullanıcılarına Columbus navigasyon cihazını gönül rahatlığıyla öneriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

Sayin enoktakenokta bende arkadasimiz gibi ozel mesajinizi bekliyorum.hem colombus hem meguiars konusunda.saygilarimla

Cihan Bey, mesajları tek tek okuyup yanıt verdiğim için sizin bu mesajınızı yeni gördüm.

Şu cep telefonunu evde unutucak günü iyi bulmuşum...

En geç yarın sabah size de hem Columbus için hem de Meguriars ve oto bakım-yıkama için ayrı ayrı ilgili arkadaşların telefon numarasını özelden ulaştıracağım.

Tekrar kurura bakmayın. Biraz gecikme olacak...

Tesekkur ederim mesajinizi bekliyorum.
  • zapi,

Bende bugüne kadar okuyarak takip ettiğim forum'a, skoda superb başlığını gördüğüm anda aynı zamanda katılımcı da olayım diye girdim.. yakıt konusunda biraz aydınlatır mısın? bir de arabanın olumsuz, eksik bulduğun noktalarını paylaşırsan sevinirim..
  • Bugun aracimi siparis verdim.
    Superb 2.0 tdi 170 hp dsg elegance siyah

Donanimlar:

Anahtarsiz calisma ozelligi
    18 themisto jantlar(kislik icinde 17 trifid jant ekstra)
    Solar sunroof
    B sutunundan itibaren koyu arka camlar
    Arka yan hava yastigi
    Diz havayastigi
    Colombus navigasyon ve tv alicisi
    6 li cd changer
    Kotu yol paketi
    Bagimsiz isitma sistemi
    Dizel motorlar icin ek isitma
    Isitmali on cam puskurtuculeri
    10 hoparlorlu ses sistemi
    Ust seviye telefon hazirligi gsm3
    Pld-3 kollu telefon kitiyle uyumlu vites degistirme ozelligi olan deri direksiyon
    Isitmali on ve arka koltuklar
    Alcantara deri doseme bej
    Dokuma hali paspaslara entegre ayak dayama yukseltisi.
  • Şimdiden Hayırlı olsun..
  • valla bende eskişehir gibi soğuk bir yerde 1.6 tdi superb imi kullanıyorum ve bu kaloriferin geç ısıtmasından şikayetçiyim.hadi benimki dizel olduğundan geç ısınması belki normal karşılanabilir ama benzinli motorlarda bile 8-10 km lik mesafelerde ısınması bence çok fazla.bundan önce kullandığım benzin/lpg li 99 model passatım 2-3 km de hamam gibi oluyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Jackie
    Şimdiden Hayırlı olsun..

Tesekkurler.aklima takilan demeyimde belki 140 hp dsg 4x4 modelide olabilirdi.140 hp nin yeterli olacagini bilsem direk 4x4 u siparis verirdim.gerci 4x4 sadece yagmurda ve cekisten dusunce patinaj gibi durumda devreye girecek ama yinede aracin arkasinda 4x4 yazacakti.170 hp 4x4 seceneginde dsg olmamasi bir eksiklik bence keske olsaydi:(
  • @chn06

bu araç için aldığınız fiyat nedir tam olarak bayiye uğradığımda benzer donanımlı bir aracı ( solar yerine normal sunroof , columbus ve tv alıcısız , ayrı bir takım jant lastik ve bağımsız ısıtma hariç ) 100 bin liraya sipariş verdiler. bu arada bence performans olarak 140 hp gayet yeterli gelcekti ha olmadı 140 hp bir box attınız mı 170 hp'ye ulaşırdı araç rahatlıkla ve 4x4 keyfi ile bambaşka olurdu örneğin 1.6 tdi'ye box taktırınca araç bambaşka oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1Lv3r -- 1 Şubat 2011; 1:14:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r
    @chn06

bu araç için aldığınız fiyat nedir tam olarak bayiye uğradığımda benzer donanımlı bir aracı ( solar yerine normal sunroof , columbus ve tv alıcısız , ayrı bir takım jant lastik ve bağımsız ısıtma hariç ) 100 bin liraya sipariş verdiler.

Normal fiyati 114 bine yakin bir fiyat.indirimle birlikte 110 bine aldik.bayi tanidigimiz indirimli o yuzden.
  • normal bir fiyat yanlış hatırlamıyorsam eğer columbus + tv opsiyonu 5-6 bin lira civarıydı belki daha fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: s1Lv3r
    normal bir fiyat yanlış hatırlamıyorsam eğer columbus + tv opsiyonu 5-6 bin lira civarıydı belki daha fazla

Colombus 5bin kusur.tv ile birlikte 7200e geliyor.bagimsiz isitma 2500 civari solar sunroofta normale gore 1200 daha pahali.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.