Şimdi Ara

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
24
Favori
169.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superb icin ayri bir baslik olmasi daha iyi olmus.bende yakinda 2.0 dizel elegance 170 hp dsg almayi dusunuyorum.
    Lastik konusuna gelirsek 17 inc icin bir sorun olacagini sanmiyorum.ama 18 inc lerde balonlasma olabilir daha ince yanaga sahip.
  • Merhabalar...

2010 Superb Elegance, Gümüş, İst.

Adım Hakan bu arada. Superb -istenirirse Octavia da- kullanıcılarının bir başlığı olmaması eksiklikti. Hayırlı olsun

quote:

Orijinalden alıntı: sencer33

Ben de SuperB sevenlerindenim.
    Megane'dan sonraki aracım muhtemelen SuperB olacak.
    Ama araba hakkında forumlarda özellikle lastiklerle ilgili şikâyetler okudum.
    Lastiklerin yanak kalınlığının ince olmasından dolayı devamlı lastik balonlamasından söz ediliyor.
    Bu durumla ilgili görüşlerinizi alabilir miyim?
    Ayrıca, yanakların ince olması arabanın konforu açısından eksi bir durum mudur?
    Sizce bu jantlara rağmen konforlu bir araç mıdır?

Başlıklarda tartıştığımız genellikle lastik sesi oldu. Ancak bir dip not koymak gerekir ki araç gayet sessiz ve yazlık lastiklerimin sesi sessiz ortamda bazen dikkati çekiyor. Yoksa önceki aracım 2.0 RXT Laguna'da motor sesi zaten varsa da lastik sesini bastırıyordu.
    Lastikte balon yapma ya da yırtılma ile ilgili bir yakınma duymadım henüz. Ancak her 45 yanaklı lastik gibi bu da yol tutuşu iyileştirirken sert girilen çukur ve kasiste konfordan biraz ödün veriyor.

Ayrıca 9000 km'de pek çok kez depoyu fulleyerek test ettim. Yol bilgisayarı söylendiği gibi, doğru sonuç gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erginbay

herkese selamlar,
    bende superb alma arifesindeyim, yani pazarlığımı yaptım, comfort için bana gerek yok o kadar ıvır zıvıra.
    1.6 tdi comfort için fiyat 51 bin, bu donanim için bu fiyat fazlamıdır yoksa yeterlimidir. sadece uzun yolda kullanılacak dersek yeridir.

birde enokta arkadaşım, dikmene incek tarafından gitmeniz sizin için biraz daha avantajlı olabilir, hem trafiğe girmessiniz hem daha rahat gidersiniz. biraz mesafe artıyor ama olur o kadar.

Eşim de söylediğiniz güzergahtan gitmemiz konusunda ısrar etmişti birkaç kez; bense yol uzayacağı için şu an kullandığım yolu tercih ediyordum. Önümüzdeki hafta Dikmen'de son haftam, bu hafta bir deneyeyim bakalım..
  • Böyle bir başlık olup da araç resmi koymamak olmaz diye düşündüm. Konunun akışına zarar verdiği düşünülürse silebilirim.

Bugün doktora gittiğim için işten biraz erken çıktım, orada da işim erken bittiği benim "kara böcük"ü güzelce yıkattım, son yağan yağmur ve kardan sonra rezalet durumdaydı, kendine geldi...

Skoda SuperB Sahipleri Ve Sevenleri Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoktakenokta -- 28 Ocak 2011; 18:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta
    Böyle bir başlık olup da araç resmi koymamak olmaz diye düşündüm. Konunun akışına zarar verdiği düşünülürse silebilirim.

Bugün doktora gittiğim için işten biraz erken çıktım, orada da işim erken bittiği benim "kara böcük"ü güzelce yıkattım, son yağan yağmur ve kardan sonra rezalet durumdaydı, kendine geldi...

Hocam hayirli olsun tekrardan.sormak istedigim iki soru var.bana yuce otodan navigasyonlu arac getirmediklerini sistemin calismadigini soylemislerdi.ama sizdekinde colombus var ve gordugum kadariyla haritada calisiyor.sonradanmi siparis ettiniz yoksa ilk siparistemi verdiniz.alirken cd sinide veriyorlarmi yoksa bayidemi yukluyorlar.guncellemesini nasil yapiyorsunuz.ikinci sorumda aracin bagaj ustundeki stop lambalari yaniyormu yoksa sadece goruntumu.yanitlarsan memnun olurum.
  • alıntı yaparken fotoları silip alıntı yaparsak hem görüntü kirliliği olusmamıs olur hemde, sayfa acılırken fazla kasmaz :)

enokta hocam araban cok güzel masallah :) eryaman 3. etap mı
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 1 Mart 2011; 22:25:13 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 1 Mart 2011; 23:59:38 >
  • Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Orijinalden alıntı: chn06

aracin bagaj ustundeki stop lambalari yaniyormu yoksa sadece goruntumu.yanitlarsan memnun olurum.

Aracın bagajı üzerindeki stop lambalarının yanması şöyle ;

Aracı geri vitese taktığınızda beyaz olan geri lambaları,

Sis lambasını açtığınızda sis lambasına ait olan bölüm ve yanlış hatırlamıyorsam frene bastığınızda fren lambası yanıyor.

Bu bahsettiğim kısım bagajın içine doğru, genelde beğenilmeyen, aracın iç bölümüne doğru olan çıkınıtının olduğu yerdeki kısım.

Bir de liftback özelliğini kullanmanız gerektiğinde camın üzerindeki stop lambası yanıyor ve devreye giriyor, ondan sonra kullanabiliyorsunuz liftbacki.

Ama sis farınız açık değilse, aracınızı geri vitese takmamışsanız ya da frene basmamışsanız bu çıkıntının olduğu bölüm yanmıyor.

Tesekkurler bagajdaki farlarin aktif olmasina sevindim.enoktakenokta arkadasimizda navigasyon sorumu yanitlarsa memnun olurum.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:26:09 >
  • Octaviası olan arkadaşlar bu başlığa araçlarının modelini, rengini, motor özelliğini yazarlarsa bu arkadaşlarımızı da başlığa eklerim.

Şimdilik başlığın bu şekilde kalmasını uygun buluyorum.

Ovtavia kullanıcısı arkadaşlardan aramıza katılımlar olursa başlığın isminde gerekli değişiklik ve güncellemeler yapılır, ilgili resimler eklenir.

Bu başlıkta yazan bütün arkadaşların, SuperB sahibi arkadaşların ve sevenlerininde bu konudaki fikrini merak ediyorum.

Bu başlık hepimizin olduğu için bu konuda ortak karar almak en güzeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 28 Ocak 2011; 22:12:14 >
  • TV karşısında dinlendiğim için geç girebildim arkadaşlar kusura bakmayın.

Öncelikle navigasyon konusuna yanıt vereyim:

Ben navigasyonu sonradan aldım, aracın üzerinde Bolero vardı; ancak navigasyon işine meraklı olduğum için ön panele entegre bir çözüm istediğim, aynı zamnda da orijinal olsun ddiğim için bu yola gittim. Aracı alırken navigasyon tercih etme şansım yoktu, olsaydı bile o an maddi durum elvermezdi. Bu nedenle Yüce Oto getiriyor mu getirmiyor mu bilmiyorum. Size verdikleri yanıt yine klasik baştan savma yanıt olmuş. Ben cihazı almadan önce Yüce Oto'yla görüştüm, dedim kendim orijinal cihaz getirteceğim kendi olanaklarımla, montajını da yetkili serviste yaptıracağım, garanti konusunda sıkıntı olur mu dedim; olmaz dediler, sonra girdim bu işe. Montajı da dediğim gibi serviste yaptırdım, kayıt altına soktum...

Cihazda şu an V6 harita yüklü, bu nedenle tüm Türkiye yok; V7 harita çıktı ancak henüz yükleyemedim, haftaya falan o haritayı yükleyeceğim ve böylece cihaz tüm Türkiye'yi kapsayacak; kısacası çalışmama, uyum sorunu vs. yok. Yalnız, servise gitsem desem ki bunun firmware'ini güncelleyelim ya da haritayı güncelleyelim, yapamazlar, zira ben bildiğim kadarıyla Ankara'da yetkili servislerde bu işi yaptıran ilk kişiyim. Sorumluluk tamamen size ait olmak üzere yurt dışı sitelerden güncel firmware ve harita bulup yüklemek mümkün, ancak çok tavsiye etmem, özellikle firmware işi riskli, cihazın brick olma ihtimali var...

İstanbul'da iseniz Ender Elektronik var, VW grubu araçların Türkiyey yetkili ses ve görüntü sistemleri servisi, Metin bey oldukça yardımcıdır, ücret karşılığında hem firmware hem harita güncellemesi yapıyorlar. Ben Ankara'dayım ve bu konularda tecrübeli arkadaşlar var, onlarla iletişim halindeyim; haritayı beraber yükleyeceğiz, bir ihtimal firmware'i de yükseltebiliriz.

Eğer Yüce kanalıyla alamıyorsunuz ve benim gibi illa olsun istiyorsanız cihazı da satıyor Ender Elektronik, ben oradan almadım o ayrı konu. Oradan ya da başka yerden -isterseniz kendi aldığım kişiyle de sizin için görüşebilirim- alabilirsiniz; cihazın montajı, firmware ve harita güncellemesi konusunda da yardımcı olmaya çalışırım eğer Ankara'da iseniz...

Arka far konusuna gelince; siz yazınca dikkatimi çekti, fotoğraf çekerken flaşın yansıması olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoktakenokta -- 27 Kasım 2014; 13:55:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem

Octaviası olan arkadaşlar bu başlığa araçlarının modelini, rengini, motor özelliğini yazarlarsa bu arkadaşlarımızı da başlığa eklerim.

Şimdilik başlığın bu şekilde kalmasını uygun buluyorum.

Ovtavia kullanıcısı arkadaşlardan aramıza katılımlar olursa başlığın isminde gerekli değişiklik ve güncellemeler yapılır, ilgili resimler eklenir.

Bu başlıkta yazan bütün arkadaşların, SuperB sahibi arkadaşların ve sevenlerininde bu konudaki fikrini merak ediyorum.

Bu başlık hepimizin olduğu için bu konuda ortak karar almak en güzeli.

Aslında ideali Cüneyt Bey sizin yaptığınız gibi araca özel bir platform oluşturmak; ancak forumumuzdaki Skoda kullanıcı sayısı azlığını, aynı zamanda kullanıcıların da yeni yeni bu markayla tanışan ve yeni Superb ve Octavia sahibi arkadaşlar olduğunu gözeterek ortak bir başlık da olabilir diyorum kendi adıma.
  • quote:

TV karşısında dinlendiğim için geç girebildim arkadaşlar kusura bakmayın.

Ben navigasyonu sonradan aldım, aracın üzerinde Bolero vardı; ancak navigasyon işine meraklı olduğum için ön panele entegre bir çözüm istediğim, aynı zamnda da orijinal olsun ddiğim için bu yola gittim. Aracı alırken navigasyon tercih etme şansım yoktu, olsaydı bile o an maddi durum elvermezdi. Bu nedenle Yüce Oto getiriyor mu getirmiyor mu bilmiyorum. Size verdikleri yanıt yine klasik baştan savma yanıt olmuş. Ben cihazı almadan önce Yüce Oto'yla görüştüm, dedim kendim orijinal cihaz getirteceğim kendi olanaklarımla, montajını da yetkili serviste yaptıracağım, garanti konusunda sıkıntı olur mu dedim; olmaz dediler, sonra girdim bu işe. Montajı da dediğim gibi serviste yaptırdım, kayıt altına soktum...

Cihazda şu an V6 harita yüklü, bu nedenle tüm Türkiye yok; V7 harita çıktı ancak henüz yükleyemedim, haftaya falan o haritayı yükleyeceğim ve böylece cihaz tüm Türkiye'yi kapsayacak; kısacası çalışmama, uyum sorunu vs. yok. Yalnız, servise gitsem desem ki bunun firmware'ini güncelleyelim ya da haritayı güncelleyelim, yapamazlar, zira ben bildiğim kadarıyla Ankara'da yetkili servislerde bu işi yaptıran ilk kişiyim. Sorumluluk tamamen size ait olmak üzere yurt dışı sitelerden güncel firmware ve harita bulup yüklemek mümkün, ancak çok tavsiye etmem, özellikle firmware işi riskli, cihazın brick olma ihtimali var...

İstanbul'da iseniz Ender Elektronik var, VW grubu araçların Türkiyey yetkili ses ve görüntü sistemleri servisi, Metin bey oldukça yardımcıdır, ücret karşılığında hem firmware hem harita güncellemesi yapıyorlar. Ben Ankara'dayım ve bu konularda tecrübeli arkadaşlar var, onlarla iletişim halindeyim; haritayı beraber yükleyeceğiz, bir ihtimal firmware'i de yükseltebiliriz.

Eğer Yüce kanalıyla alamıyorsunuz ve benim gibi illa olsun istiyorsanız cihazı da satıyor Ender Elektronik, ben oradan almadım o ayrı konu. Oradan ya da başka yerden -isterseniz kendi aldığım kişiyle de sizin için görüşebilirim- alabilirsiniz; cihazın montajı, firmware ve harita güncellemesi konusunda da yardımcı olmaya çalışırım eğer Ankara'da iseniz...

Arka far konusuna gelince; siz yazınca dikkatimi çekti, fotoğraf çekerken flaşın yansıması olmuş.

Cüneyt Bey; ben aracı alınca daha önceki aracıma da yaptırdığım gibi bu işlerde çok güvendiğim bir uygulayacıya -artık hizmet veren-hizmet alan durumunu geçtik, dostumdur kendisi- boya koruma yaptırmıştım. Meguiars ürünleri kullanır, ben ayrıca aracımı yıkatacağım zaman kendi eldivenimi, şampuanımı ve bezlerimi götürüyorum, bu nedenle sizdeki kadar belirgin kılcal çizikler yok. Hatta artık beni gaza getirmek için söylemediyse Meguiars Ankara Bölge Müdürü de aynı ortamdaydı, ustam sordu boya korumanın durumu nasıl diye, 4 aylık bir boya koruma için mükemmel dedi...

Sizin araca iyi bir uygulama yapılmamış anladığım kadarıyla, kullanılan malzemeler de çok önemli, aynı zamanda dediğiniz gibi yıkamacılar mahvediyor araçları. Yanlış anlamazsanız sizi benim uygulamacıma yönlendirebilirim; kılcal çizikleri ve kaputtaki çiziği mutlaka çözecektir; ancak bunun için komple boya koruma uygulaması yapmak gerekebilir ki ben de size bunu tavsiye ederim. Bunun yanısıra, mutlaka kendi eldiveniniz, şampuanınız, jantlar için süngeriniz ve kurulama için beziniz olsun.

Dediğim gibi, isterseniz sizi oraya yönlendireyim, ben de görüşürüm kendisiyle, ayrıca ilgilenecektir aracınızla; yakın zamanda işi büyütüp büyük bir projeye atıldıkları için artık oto yıkama da yapıyorlar, yine benim tavsiyem aracınızı yıkama için bile güvenilir elle teslim etmenizdir. Yanıtınıza göre, eğer oraya gitmeye karar verirseniz ve randevunuz benim için de uygun bir gün ve zamanda olursa ben de gelip sizinle ve belki Ankara'daki diğer arkadaşlarla tanışmayı da isterim...

Tesekkurler bende Ankarada yasiyorum.aracimi siparis ederken colombus gelmiyorsa sizin gibi ender elektronikte taktiririm sanirim.guncellemeyide orda yaparlar.sonrakiler icin ise adres verirseniz sizin yaptirdiginiz yere yaptiririm.birde yazilim guncellemesinin ne zaman ciktigini yada kac ayda bir ciktigini nerden ogreniyorsunuz.dikkatimi cekti colombus ustunde skoda auto yaziyo.ender elektroniktekilerin hepsinde yaziyormu.son olarak cihazinizda tv ozelligide varmi varsa hareket halinde calisiyormu.
  • Merhaba Arkadaşlar
    Öncelikle başlığımız hayırlı olsun.Bu başlık çok iyi oldu ama bence oktavia için ayrı başlık daha iyi olur. çünkü forum ilerledikçe
    mesajlar ve konular birbirine karışır.

Ben de superb 1.4 TSI(2011 model) aracımı bir ay önce ATA'dan aldım.Ankarada yaşıyorum.
    7 yıldır skoda kullanıcısıyım, onun için aracı alırken marka imajı konusunda tereddüt yaşamadım.

ilk izlenim olarak araç, fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor. iyi yönlerini yazmaya gerek yok ama, bir iki hususu
    sizlerle paylaşıp değerli fikirlerinizi almak isterim.

1-Vites değiştirirken debriyaj pedalına bastığınızda ince sızı şeklinde bir titreme hissediyor ayağım.Bu normal midir sizce?
    2-Aracın motorunun ısınması için en az 10 dakikalık mesafe katetmesi gerekiyor ki bu,
    kaloriferden daha çabuk faydalanmayı engelliyor.Acaba bu TSI motorun genel özelliği mi?

Hepinize kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

quote:

TV karşısında dinlendiğim için geç girebildim arkadaşlar kusura bakmayın.

Cüneyt Bey; ben aracı alınca daha önceki aracıma da yaptırdığım gibi bu işlerde çok güvendiğim bir uygulayacıya -artık hizmet veren-hizmet alan durumunu geçtik, dostumdur kendisi- boya koruma yaptırmıştım. Meguiars ürünleri kullanır, ben ayrıca aracımı yıkatacağım zaman kendi eldivenimi, şampuanımı ve bezlerimi götürüyorum, bu nedenle sizdeki kadar belirgin kılcal çizikler yok. Hatta artık beni gaza getirmek için söylemediyse Meguiars Ankara Bölge Müdürü de aynı ortamdaydı, ustam sordu boya korumanın durumu nasıl diye, 4 aylık bir boya koruma için mükemmel dedi...

Sizin araca iyi bir uygulama yapılmamış anladığım kadarıyla, kullanılan malzemeler de çok önemli, aynı zamanda dediğiniz gibi yıkamacılar mahvediyor araçları. Yanlış anlamazsanız sizi benim uygulamacıma yönlendirebilirim; kılcal çizikleri ve kaputtaki çiziği mutlaka çözecektir; ancak bunun için komple boya koruma uygulaması yapmak gerekebilir ki ben de size bunu tavsiye ederim. Bunun yanısıra, mutlaka kendi eldiveniniz, şampuanınız, jantlar için süngeriniz ve kurulama için beziniz olsun.

Dediğim gibi, isterseniz sizi oraya yönlendireyim, ben de görüşürüm kendisiyle, ayrıca ilgilenecektir aracınızla; yakın zamanda işi büyütüp büyük bir projeye atıldıkları için artık oto yıkama da yapıyorlar, yine benim tavsiyem aracınızı yıkama için bile güvenilir elle teslim etmenizdir. Yanıtınıza göre, eğer oraya gitmeye karar verirseniz ve randevunuz benim için de uygun bir gün ve zamanda olursa ben de gelip sizinle ve belki Ankara'daki diğer arkadaşlarla tanışmayı da isterim...

Tesekkurler bende Ankarada yasiyorum.aracimi siparis ederken colombus gelmiyorsa sizin gibi ender elektronikte taktiririm sanirim.guncellemeyide orda yaparlar.sonrakiler icin ise adres verirseniz sizin yaptirdiginiz yere yaptiririm.birde yazilim guncellemesinin ne zaman ciktigini yada kac ayda bir ciktigini nerden ogreniyorsunuz.dikkatimi cekti colombus ustunde skoda auto yaziyo.ender elektroniktekilerin hepsinde yaziyormu.son olarak cihazinizda tv ozelligide varmi varsa hareket halinde calisiyormu.

Ben cihazı Ender Elektronik'ten almadım, bir scirocco forumunda ilanı olan ve İstanbul'da bulunan bir kişiden aldım. Hatta ilk cihazda sorun çıkmıştı, sorunsuz bir şekilde yeni cihazla değişim yaptık.

Güncellemeler için bir adres veremeyeceğim, zira tanıdığım kişiler bu işe ilk başta kendi araçlarını özelleştirmek için yurt dışından VAG-Com getirtip bir nevi hobi olarak başlayan, şimdi ise makul bir fiyata hem VAG-COM'la ilgili kodlamaları yapan, hem navigasyon cihazı, bluetooth vs. cihzların montaj, tanıtım, update işlerini yapan kişiler. Bu arkadaşların biriyle evimin arası sadece 500m. olduğu için ayrıca görüşürüz de. İsterseniz özelden size telefonlarını verebilirim.

Yazılım güncellemelerini ve diğer haberleri birkaç forumdan takip ediyorum yurt dışı kaynaklı.
    http://www.my-gti.com,http://vwnavi.com/ ve bizim için daha önemli olan briskoda.net/forum.

Benim cihazımda hareket halinde DVD izleyebiliyorum; ancak bazı versiyonlarda ya yazılımla ya da aparatla aktive etmek gerekiyor, bende böyle bir sorun olmadı. TV için ise cihazı nereden alırsanız alın stok haliyle TV izlenemez, mutlaka ayrıca aparat edinmek gerekir. Ben gerekli görmediğim için almadım.

Sadece Ender Elektronik'teki cihazlar için değil bu durum, orijinal Skoda ürünlerinde(ya Siemens-VDO ya da Continental üretimidir, ancak cihazın kasasının üstündeki stickerda mutlaka Skoda amblemi vardır) cihazın ön yüzünde mutlaka Skoda Auto yazar. Hatta Columbus yazmayabilir, bu sorun değil; ancak mutlaka Skoda Auto yazmak zorundadır.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:26:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siruk79

Merhaba Arkadaşlar
    Öncelikle başlığımız hayırlı olsun.Bu başlık çok iyi oldu ama bence oktavia için ayrı başlık daha iyi olur. çünkü forum ilerledikçe
    mesajlar ve konular birbirine karışır.

Ben de superb 1.4 TSI(2011 model) aracımı bir ay önce ATA'dan aldım.Ankarada yaşıyorum.
    7 yıldır skoda kullanıcısıyım, onun için aracı alırken marka imajı konusunda tereddüt yaşamadım.

ilk izlenim olarak araç, fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor. iyi yönlerini yazmaya gerek yok ama, bir iki hususu
    sizlerle paylaşıp değerli fikirlerinizi almak isterim.

1-Vites değiştirirken debriyaj pedalına bastığınızda ince sızı şeklinde bir titreme hissediyor ayağım.Bu normal midir sizce?
    2-Aracın motorunun ısınması için en az 10 dakikalık mesafe katetmesi gerekiyor ki bu,
    kaloriferden daha çabuk faydalanmayı engelliyor.Acaba bu TSI motorun genel özelliği mi?

Hepinize kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim.

Hoşgeldiniz öncelikle. Diğer arkadaşlar da elbet yazar, ben kendi kanaatimi belirteyim:

1.Bahsettiğiniz durum benim araçta yok, nete delalet olduğu hakkında da açıkçası çok emin olamadım; ancak servise gösterseniz iyi olur diye düşünüyorum.

2.Ankara'dasınız siz de, son haftalarda hava hakikaten soğuk, sabah benim bulunduğum yerde -2 derece civarında oluyor bugünlerde. Haliyle motor biraz geç ısınıyor, takriben 6-7 km. yol katetmiş oluyorum ibre 90'a geldiğinde. Bu durum normal.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccüneyt -- 10 Mart 2011; 9:27:10 >
  • Tesekkur ederim ozel mesaj atabilirseniz memnun olurum.yardimlariniz icin tekrar tesekkur ederim.birde arkadaslarla konusup bilgi almak isterim.

Bu arada sinan beyden hala fiyat teklifi gelmedi.bu gidisle pazartesi yada sali and otomotivden siparis verecegim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.