Şimdi Ara

Skoda Scala Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
8.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba. Yaş grupları ve otomobil tercihleri konulu kısa anketimi doldurup projeme katkıda bulunursanız çok sevinirim.https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeyNiuo02r7q2gU6iEn8_R9i5k-vmDLbCr1gcmsqvn7TCk9g/viewform?usp=sf_link

• aracı inceleme fırsatı buldum, düşük maliyet kaygısıyla değil de daha çalışılmış bir araç gibi geldi bana, rakibi egea olabilir ama egea'dan çok daha kaliteli hissettiriyor, iç mekan genişliği c sınıfı araçlar arasında muazzam, egea hb ile birlikte en büyük bagajı sunuyor, ön koltuğu kendime göre ayarlamama rağmen arka koltuğa geçince halâ diz mesafesi kalıyor, tam aile aracı omuş bu konuda, ama bu büyüklük dış boyutlara da yansımış tabi, araç dışardan sw gibi görünüyor, egea hbde de aynı durum vardı, autodatadan karşılaştırdım scala uzunluğu clio station wagon uzunluğundan fazla, c sınıfı hb sınırlarını biraz aşmış gibi, park yeri avantajı daha az

donanım olarak da zengin bir araç, el freni konumu itibariyle çok rahatsız etmiyor, kol dayamanın altında kalıyor diyebilirim, arka havalandırma olması beni şaşırttı, öndeki ışıklarda saçma bir şekilde kısalar led uzunları sarı yapmışlar, hepsini beyaz olsun istersen 8000tllik opsiyonu gösteriyorlar

ardından kamiq inceledim, scala ile aynı araç neredeyse, bu kadar büyük b suv daha önce görmemiştim, scalaya çok ciddi alternatif, ikisi arasından tercih yapılabilir, biribirini aratmaz araçlar olmuş

ben genel olarak aracı beğendim almak isterdim, ama dsg korkusu ve 250nm takıntısı sebebiyle bu aracı almayı düşünmüyorum, şu an ağustos başındayız sipariş verilirse kasım teslim diyorlar

• 1.6 dizeli 151 bin tl şuan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skoda Scala Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri

Kendi sitesinden

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Yeni leonunki bayağı iyiymiş diye haberler var nette

• Sitesinde en pahalısı 249bin,ilanlarda en ucuzu 275bin tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

b sınıfı şase üzerine oturtulmuş bir c sınıfı diyebiliriz veya ne b ne de c diyebiliriz. içi her ne kadar c olsa da sürüş dinamikleri b olan bir araç. ibizanın üzerine leonu oturtmak gibi.

Alıntıları Göster

B+ diye geçiyor bunlar. Skoda'nın tüm modelleri ara model zaten. Aks mesafesini uzatıp daha büyük araba yapıyorlar. Rapid yerine çıktı diye biliyorum bu araç. Egea'da benzer şekilde B+.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Benim merak ettiğim DSG şanzıman..GOLF 8'de farklı bir verisyon daha dayanıklı olduğu söyleniyordu, Acaba bu yeni araçların Kodu nedir? Golf 8 ile aynı kodu mu kullanıyorlar?

Yeni Kamiq olsun,Scala,Gelecek olan Leon vs?

motoru 250Nm torklu olan araçlarda aynı tip şanzıman kullanılıyor. Araç ağırlığına göre vites oranları değişiyor sadece. Seneye göre gelişmeler tüm markalara uygulanıyordur

• 189.000TL aşırı uçuk bir fiyat. Passat Highline parasına kimse gidip uyduruk Skoda almaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eng. kullanıcısına yanıt

B+ diye bir segment yok dünyada.

Egea da bu araç da c segment.

• Backstreet kullanıcısına yanıt

E-tsi olan, yani mild hibritli modellerde araya bir kompresör koymuşlar galiba. Bununla dsg sorunu çözüldü deniyor. Mercedes de aynı sistemi kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

E-tsi olan, yani mild hibritli modellerde araya bir kompresör koymuşlar galiba. Bununla dsg sorunu çözüldü deniyor. Mercedes de aynı sistemi kullanıyor.

Hibrid versiyonlar düşük hızlarda ve kalkışta elektrik motoru kullanır genelde. DSG'nin de hassas noktası dur kalk trafik olduğu için DSG için artısı olur muhakkak.

Ama hibrid araçta kompresör olduğunu sanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.