Şimdi Ara

Skoda Rapid Sedan (89. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
28
Favori
280.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    spaceback kullanmadigim icin sorunuza yanit veremiyorum. ama cok farkli olacaklarini da sanmam, sedandan yalitim olarak pek bisey beklemeyin. yol tutusu cok ekstrem kullanicilar disinda insani memnun eder bence. zaten sonuc itibari ile basit bir aile arabasi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sipariş verdim. 1.4 diesel 90 bg. dsg şanzıman . Style paket.
    Eşim için otomatik seçtik. Bende ilk otomatik kullanacağım, yoğun trafikte şart.
    Kasa olarak bence çok güzel, bagaj olayı süper.
    İçi ne abartılı ne basit (konsol görünümü)

Ford diesel araçtan geçiyorum. 3 yılda 2 kez yolda bıraktı. İlkinde tatilde çoluk çocuk eşyalarla yolda kaldık. Eşimi zor ikna ettim her araç bozulur diye. Fakat 10 gün önce enjektör arızası ile yolda bırakınca hiç planda yokken araç arayışına girdik.

Umarım 5-6 yıl sorunsuz kullanırız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur59

Sipariş verdim. 1.4 diesel 90 bg. dsg şanzıman . Style paket.
    Eşim için otomatik seçtik. Bende ilk otomatik kullanacağım, yoğun trafikte şart.
    Kasa olarak bence çok güzel, bagaj olayı süper.
    İçi ne abartılı ne basit (konsol görünümü)

Ford diesel araçtan geçiyorum. 3 yılda 2 kez yolda bıraktı. İlkinde tatilde çoluk çocuk eşyalarla yolda kaldık. Eşimi zor ikna ettim her araç bozulur diye. Fakat 10 gün önce enjektör arızası ile yolda bırakınca hiç planda yokken araç arayışına girdik.

Umarım 5-6 yıl sorunsuz kullanırız.

hayırlı olsun kaça maloldu acaba size
    1.4 TSİ DSG düşünüyorum bende yıllık max. 10 bin km için yeterli diyorum ama doğrumu düşünüyorum bilemiyorum

• Ben takasa girdiğim için 71 bine geldi. Peşin 70200 e veriyorlar.

1.4 Tsi bulamadım. 3 ay sonra gelir diyorlar. Skoda da 1.2 Tsi var.

Ama Seat de 1.4 Tsi var.

• Arkadaşlar çok kararsız kaldım.
    Yaklaşık 20 gündür rapid yada daha hesaplı başka bir araç almanın hesabını yapıyorum.

Diğer seçenek ile rapid arasında 12.000 tl. civarı fark var.
    Ciddi bir fark. Bütçemide biraz zorlayacak.
    Diğeri ticari geçtiği için şirket üzerinden kdv düşümü de yapabileceğiz.

Tabi ne alırsam alayım en az 5 yıl bineceğim.
    Almayı düşündüğüm model 1.6 TDI CR Green Tec Manuel / 115 HP Style.
    Sizce bütçeyi sıkmak pahasına bunu alsam hiç pişmanlık yaşarmıyım?
    Araçta can sıkacak, bir durum söz konusumu?
    Yardımlarınızı bekliyorum.
  • 100000 kullanıcısına yanıt
    alternatifin ne oldugunu soyleseydiniz keske.

• Kapı esiklerim geldi dün. 9 $ civari bir fiyati var, kalitesi fiyatina gore gayet yeterli. dusunenlere tavsiye ederim, hemen her arac modeli icin var. farkli tasarimlarda cabasi.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

Orijinalden alıntı: suicide

alternatifin ne oldugunu soyleseydiniz keske.

Ford courrier.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100000 -- 16 Nisan 2016; 0:01:21 >
  • suicide kullanıcısına yanıt
    şık olmuş.. güle güle kullanın..
  • thormentor kullanıcısına yanıt
    tesekkurler.

@100000
    arada bu denli fark varsa ticarinin malum dezavantajlari sorun degilse fordu alirdim ben olsam. kalite ya da konfor olarak ustun bir yani olacagini sanmam rapidin.

• Kapı eşikleri güzelmiş hayırlı olsun. Eşikler plastik mi? Kargo kaç günde geldi?
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    hayir metal. tabi ince. ama ucuz durmuyor. Yaklasik 30 gunde geldi.

• Yapıştırmalı değil mi? İstediğim zaman kolayca çıkarabilir miyim peki?
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    evet cift tarafli bant var altinda. sokme konusunda sorun cikaracagini sanmam

• Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Link var mı bende bakayım belki alırım :)
  • Selamlar, ben de iki üç hafta önce 1.2 benzinli otomatiğini aldım aracın, şimdilik ziyadesiyle memnunum. Epeyi araştırdım almadan önce zaten, fiyat performans açısından VDF'nin faiz oranları filan da devreye girince ideal seçimdi bütçemiz için. Egea'nın otomatiğinin çıkması biraz kafa karıştırsa da, Skoda Fiat'a ağır bastı.

Full'ünü aldık, Bolero radyo/bilgi sistemi var. Android'de Skoda için zilyon tane uygulama var, benim Rapid'de hangilerini kullanabileceğimi bulamadım henüz. Özellikle o kadar özellikli sistemde navigasyon olmaması sinir bozucu ama telefonla idare edeceğiz mecburen görünüşe göre.

Zaman zaman gelip burnumu sokarım veya sorular sorarım, kulübe hoşgeldim :p
  • Bugün maltepe yüce otoya gittim. Almayı düşündüğüm 1.4 tsi dsg rapid için özel siparişle geldiğini söyledi 2.5-3 ay sürede gelirmis. Ayrıca bu arac için de Türkiye de daha sipariş veren bir bayi olmadığını söyledi. Acaba benim istediğim model çok mu bu araba için ? 1.2 tsi dsg ise stoklarda var hemen teslim edilebilirmis. 1.4 istesem yarın öbür gün satarken çok zorlanır mıyım acaba kimse de olmadığı için diye bi kurt düştü içime.
    1.2 tsi dsg style paket beyaz renk için pazarliksiz ilk fiyat 62.000 verdiler.
  • https://forum.donanimhaber.com/goLastReply_ajax.asp?t=116191398

Buyrun burdan yakin. And otomotivde adamlara 545 lira para verdik yillik bakim yapsinlar diye, ertesi gun motordan acayip bir ses gelmeye basladi. Lanet olsun boyle yetkili servise.

• servis işleri gerçekten zor. kurumların değilde, orada çalışan personelin titiz ve saygılı olmaması asıl mesele.
    kendi arabasına yapılsa acep nasıl davranır!
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.