Şimdi Ara

Skoda Octavia yı Nasıl Bilirsiniz???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
124.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Skoda octavia nasıl bir arabadır?

sürüşü zevklimidir.

benzin tüketimi 1.6 motorlarda nasıldır.

satmak çok zor olurmu?

kısaca bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• kardeş bende skoda octavıa 1,6 mpı motor u var 2006 model kullanışı mükemmel yol tutuşu harika kalkış sürat manyak 4, viteste yemin edion 180 dedim
    araba da hiç bir hızlandırıcı bv yok fabrika çıkışlı satış ta hiç korkma onun uzerinde audi a 4 motoru kasada wv kalitesi iç döşemede skoda farkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziya kaplan

kardeş bende skoda octavıa 1,6 mpı motor u var 2006 model kullanışı mükemmel yol tutuşu harika kalkış sürat manyak 4, viteste yemin edion 180 dedim
    araba da hiç bir hızlandırıcı bv yok fabrika çıkışlı satış ta hiç korkma onun uzerinde audi a 4 motoru kasada wv kalitesi iç döşemede skoda farkı var
    bende de 2006 elegance var. 5. viteste 200 ü geçemedim Sanki birşey bu hızın daha da artmasını istemiyormuş gibi gazı kesiyordu. Bu arabada hız kesici yok biliyorum ama bir kez deneyeyim dedim 200 ü rahat görüyor ve direksiyonda tek elle bu hızda gidebiliyorsunuz. Araç iyi ama sakın çok hız yapmayın felakettir. Ben sadece bir kere araç nasıl bir deneyeyim dedim.
    Kaliteye gelince İngiltere top gear ve fiftgear sitesinde bu aracı vw kalitesini koyarak ara model olmadan oluşturduğu kendine has bir karakter araba olark tanımlıyor. Oradaki puanlamalarda jetta, volvo s40 gibi araçlardan daha çok puan alıyor.
    ALmanya da en çok satılan ithal otomobil. What car sitesi onu 2005 in en iyi aile otomobli seçti. 2006 da ilk üçte. Daha ne diyelim araç kalite olark yüksek standartı en uygun fiyata sunuyor.

Eksisine gelince skodanın Türkiyede satış sonrası hizmet anlayışını geliştirmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: isnilgiz

bende de 2006 elegance var. 5. viteste 200 ü geçemedim Sanki birşey bu hızın daha da artmasını istemiyormuş gibi gazı kesiyordu. Bu arabada hız kesici yok biliyorum ama bir kez deneyeyim dedim 200 ü rahat görüyor ve direksiyonda tek elle bu hızda gidebiliyorsunuz. Araç iyi ama sakın çok hız yapmayın felakettir. Ben sadece bir kere araç nasıl bir deneyeyim dedim.
    Kaliteye gelince İngiltere top gear ve fiftgear sitesinde bu aracı vw kalitesini koyarak ara model olmadan oluşturduğu kendine has bir karakter araba olark tanımlıyor. Oradaki puanlamalarda jetta, volvo s40 gibi araçlardan daha çok puan alıyor.
    ALmanya da en çok satılan ithal otomobil. What car sitesi onu 2005 in en iyi aile otomobli seçti. 2006 da ilk üçte. Daha ne diyelim araç kalite olark yüksek standartı en uygun fiyata sunuyor.

Eksisine gelince skodanın Türkiyede satış sonrası hizmet anlayışını geliştirmesi lazım.

Alıntıları Göster
    Kardeş bende skoda octavia 1,8 turbo var. Tüp de takılı, 2001 model. Octavianın full modeli, sunroof var, deri döşeme var vs. 2001 model. Araba çok kaliteli bir araba, ben 2007 model bir cerato aldığım için satacağız. Konya'dayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Kardeş bende skoda octavia 1,8 turbo var. Tüp de takılı, 2001 model. Octavianın full modeli, sunroof var, deri döşeme var vs. 2001 model. Araba çok kaliteli bir araba, ben 2007 model bir cerato aldığım için satacağız. Konya'dayım.

Alıntıları Göster
    >Tüm görüşlere ek olarak;

- müthiş bir bagaj kapasitesi var sınıfında en geniş hacme sahip
    - arabada hem sedan hemde hachback keyfini yaşıyorsun (gerçekte hachback bence)
    - içeriye biraz lastik sesi alıyor
    - düzgün bir kullanım ile 50 lt benzinle 750 km gidiyorsun
    -

• quote:

Orijinalden alıntı: k.boler

>Tüm görüşlere ek olarak;

- müthiş bir bagaj kapasitesi var sınıfında en geniş hacme sahip
    - arabada hem sedan hemde hachback keyfini yaşıyorsun (gerçekte hachback bence)
    - içeriye biraz lastik sesi alıyor
    - düzgün bir kullanım ile 50 lt benzinle 750 km gidiyorsun
    -

Alıntıları Göster
    Fiyatını hak eden çk güzel bir araba

http://www.skoda.com.tr/root/showroom/?model=Yeni+Octavia

incelersen ve rakipleriyle kıyaslarsan farkı göreceksin.

Keşke her marka böyle etik ve ahlaklı fiyatlar belirlese

Tek sorun ikinci el sıkıntısı

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiz112

Fiyatını hak eden çk güzel bir araba

http://www.skoda.com.tr/root/showroom/?model=Yeni+Octavia

incelersen ve rakipleriyle kıyaslarsan farkı göreceksin.

Keşke her marka böyle etik ve ahlaklı fiyatlar belirlese

Tek sorun ikinci el sıkıntısı

Alıntıları Göster
    Fiyatlar gerçekten müthiş,kalitesi ise bana Jetta dan daha iyi gibi gelmişti. 2.0 TDI 140hp 51 milyar..

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Fiyatlar gerçekten müthiş,kalitesi ise bana Jetta dan daha iyi gibi gelmişti. 2.0 TDI 140hp 51 milyar..

Alıntıları Göster
    amcamlarda var ve çok emnunlar. Sağlam, sorun çıkarmayan, geniş iç hacim ve bagajı olan (560 lt), vw twknolojisi uygulanmış, tam bir aile otomobili. İkinci elde fazla değer kaybı ise eksikliği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukeya

amcamlarda var ve çok emnunlar. Sağlam, sorun çıkarmayan, geniş iç hacim ve bagajı olan (560 lt), vw twknolojisi uygulanmış, tam bir aile otomobili. İkinci elde fazla değer kaybı ise eksikliği.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mukeya

araç erçekten çok güzel.
    kullananlar memnun, sonuçta VW ile aynı herşeyi,
    Ancak Çek'lerin üretiyor olması Türkiye'de ikinci elini çok düşürüyor.
    oysa Passat ayarında bir araç ama onunla aynı kategoriye sokulmuyor 2. elde.
    uzun süreli kullanmayı, hemen satmamayı düşünüyorsan bence al. çok mükemmel bir aile aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Orjinalden alıntı: mukeya

araç erçekten çok güzel.
    kullananlar memnun, sonuçta VW ile aynı herşeyi,
    Ancak Çek'lerin üretiyor olması Türkiye'de ikinci elini çok düşürüyor.
    oysa Passat ayarında bir araç ama onunla aynı kategoriye sokulmuyor 2. elde.
    uzun süreli kullanmayı, hemen satmamayı düşünüyorsan bence al. çok mükemmel bir aile aracı.

Alıntıları Göster
    fiyat/performans oranı en iyi araçlardan biri bence gerekli yerlerde kaliteyi yüksek tutup çok ince ayrıntılarda ortalamada tutuyorlar fiyatının uygun olması bundandır yoksa içi de dışı da çok kaliteli bi araçtır bi türlü tutulmadı anlamıyorum bence alınası bi araç

• quote:

Orijinalden alıntı: Başar AKTEN

fiyat/performans oranı en iyi araçlardan biri bence gerekli yerlerde kaliteyi yüksek tutup çok ince ayrıntılarda ortalamada tutuyorlar fiyatının uygun olması bundandır yoksa içi de dışı da çok kaliteli bi araçtır bi türlü tutulmadı anlamıyorum bence alınası bi araç

Alıntıları Göster
    İddia ediyorum bu araca takdir edilen satış sonrası hizmet anlayışı bir toyota ya da fiat gibi olsaydı Türkiye de bir numaralı orta üst sınıf arabası olurdu. Aracı satın aldıktan sonra firma yetkililerinden güleryüzlü hizmet beklemek biraz hayal. Benim araç elegance 1.6. İş yerinde karşı masamda arkadaşımla yakın zamanlarda araç almıştık. Onunki toyota corolla. Arkadaşımı bir kaç sefer aradılar memnuniyetini, satıcı bayinin davranışını vs sordular. 1500 km de aracını kontrole çağırdılar. Kontrol listesini gördüm ücretsiz o kadar çok kontrol yapmışlar ki. Arkadaşın debriyaja basışını bile incelmeye almışlar.
    Bu arada beni aracı aldıktan sonra ne soran ne de çağıran oldu. Skoda böyle bir araç işte.....

• quote:

Orijinalden alıntı: isnilgiz

İddia ediyorum bu araca takdir edilen satış sonrası hizmet anlayışı bir toyota ya da fiat gibi olsaydı Türkiye de bir numaralı orta üst sınıf arabası olurdu. Aracı satın aldıktan sonra firma yetkililerinden güleryüzlü hizmet beklemek biraz hayal. Benim araç elegance 1.6. İş yerinde karşı masamda arkadaşımla yakın zamanlarda araç almıştık. Onunki toyota corolla. Arkadaşımı bir kaç sefer aradılar memnuniyetini, satıcı bayinin davranışını vs sordular. 1500 km de aracını kontrole çağırdılar. Kontrol listesini gördüm ücretsiz o kadar çok kontrol yapmışlar ki. Arkadaşın debriyaja basışını bile incelmeye almışlar.
    Bu arada beni aracı aldıktan sonra ne soran ne de çağıran oldu. Skoda böyle bir araç işte.....

Alıntıları Göster
    Bende 2 tane skoda var, bir tanesi dizel fabia sedan, diğeri octavia 1,5 T benzinli. Ben bu benzinli octaviayı servise geri verip dizel bir octavia ya da superb alacaktım. Fakat servisteki davranışları (satış ve servis aynı yer) öyle zoruma gitti ki. 6-7 ay önce arabanın aküsü sorun çıkardı ben de yakınımdaki tamirciye uğradım, adam aküyü düzeltti fakat teyp ve alarm gibi elektronik sistemlerin kodları bozuldu tabi. Servisi aradım, söylemediler illa oraya gidecekmişim, oraya gittim, benden 50 Euro para istediler(benim aracı ordan aldığımı bilmiyor o parayı isteyen bayan), ona da tamam dedim, sonra bana aracı satan arkadaş beni gördü, o 50 euro isteyen kıza da güya hava attı, zafer bey'den para almayın bizden olsun dedi. Neyse arabanın teyp ve alarm gibi sistemlerinin kodlarını girdiler. Ben büroya geldim, sonra aklıma geldi, acaba aynı sorun bir kez daha olursa ben yine mi bu işlerle uğraşacağım diye, telefonla servisi aradım, ve durumu anlatıp o kodların bana verilmesini söyledim, bana veremeyiz, her zaman oraya gitmem gerektiğini söylediler. Ben de peki dedim, siz bilirsiniz. (içimden bir daha sizden araba alanı ...... dedim) Gittim Kia cerato dizel aldım. Çok güzel bir hizmet anlayışları var ve memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Bende 2 tane skoda var, bir tanesi dizel fabia sedan, diğeri octavia 1,5 T benzinli. Ben bu benzinli octaviayı servise geri verip dizel bir octavia ya da superb alacaktım. Fakat servisteki davranışları (satış ve servis aynı yer) öyle zoruma gitti ki. 6-7 ay önce arabanın aküsü sorun çıkardı ben de yakınımdaki tamirciye uğradım, adam aküyü düzeltti fakat teyp ve alarm gibi elektronik sistemlerin kodları bozuldu tabi. Servisi aradım, söylemediler illa oraya gidecekmişim, oraya gittim, benden 50 Euro para istediler(benim aracı ordan aldığımı bilmiyor o parayı isteyen bayan), ona da tamam dedim, sonra bana aracı satan arkadaş beni gördü, o 50 euro isteyen kıza da güya hava attı, zafer bey'den para almayın bizden olsun dedi. Neyse arabanın teyp ve alarm gibi sistemlerinin kodlarını girdiler. Ben büroya geldim, sonra aklıma geldi, acaba aynı sorun bir kez daha olursa ben yine mi bu işlerle uğraşacağım diye, telefonla servisi aradım, ve durumu anlatıp o kodların bana verilmesini söyledim, bana veremeyiz, her zaman oraya gitmem gerektiğini söylediler. Ben de peki dedim, siz bilirsiniz. (içimden bir daha sizden araba alanı ...... dedim) Gittim Kia cerato dizel aldım. Çok güzel bir hizmet anlayışları var ve memnunum.

Alıntıları Göster
    SATİŞ SONRASI VE SATIŞI BİRAZ SIKINTILI.....
    DONANIMINA GÖRE FİYATI UYGUN ANCAK PAHALI OLMAZSA GÜVEN VERMİYOR BİZİM MİLLETE

• quote:

Orijinalden alıntı: drberti

SATİŞ SONRASI VE SATIŞI BİRAZ SIKINTILI.....
    DONANIMINA GÖRE FİYATI UYGUN ANCAK PAHALI OLMAZSA GÜVEN VERMİYOR BİZİM MİLLETE

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende skoda düşünüyorum.taşrada kalıyorum şimdilik ama aile arabası ve devamlı kulanacağım bir model istiyorum.illa skoda olmalı diyorum ne dersiniz.skodanın hangi modeli ...ayrıca ikinci el almayı düşünüyorum ne tavsiye edersiniz.şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorelDraw04

arkadaşlar bende skoda düşünüyorum.taşrada kalıyorum şimdilik ama aile arabası ve devamlı kulanacağım bir model istiyorum.illa skoda olmalı diyorum ne dersiniz.skodanın hangi modeli ...ayrıca ikinci el almayı düşünüyorum ne tavsiye edersiniz.şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Octavia güzel arabadır yol tutuşu iyidir yakıtı güzeldir fakat taşrada kullanacağım diyorsun octaviaların altı biraz yakındır öyle köyede felan çok binemessin :D
  • Cok cok cok iyi biliriz, siddetle tavsiye ederiz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Cok cok cok iyi biliriz, siddetle tavsiye ederiz..
    arkadaşlar ben skoda octavia 1.6 ambiente almayı düşünüyorum. 230.000 km de 2001 motor lpg li. motorda fln bi sıkıntı yok.almayı önerir misiniz?
  • Arkadaslar bu araba alınırmı 228782110 sahibinden
  • quote:

Orijinalden alıntı: muugurlu

Arkadaslar bu araba alınırmı 228782110 sahibinden
    Nacizane kullanıcı yorumlarını aktardığımız 2007 Skoda Octavia MPI video incelemesi izlemek isterseniz buyrun;

https://www.youtube.com/watch?v=IYXQgB2LG7o
  • Sanirim bu arabada karar kılacam
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.