Şimdi Ara

Skoda Octavia'ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS) (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
524
Cevap
14
Favori
69.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yeni octavia alan arkadaşlara da hayirli olsun. Bende araba almak niyetinde biri olarak ve fiyat performans olarak 1.2 octavia dikkatimi çektiği için bursa skoda bayisine gidip araci test etmek istedim ama ellerinde test araci maalesef 1.6 tdi olduğu için yeteri kadar bilgi alamadim. insanin test edemediği arabayi almasi biraz zor oluyor tabiki sonuçta uzun süre kullanim için aliniyor sifir araç. Forumda bütün sayfalari okudum.tecrübelerini yazan arkadaşlara ayrica teşekkür ederim. Sizden ricam hangi bayiiden kaç tl teklif aldiğinizi merak ediyorum ve extra hediyeleri oldumu bayilerin. Corolla ve octavia arasinda kalmiştim ama burda yazilanlari okuyunca aracin performansi benim için yeterli görünüyor ve ibre şuan octaviadan yana.yilda 30-40 bin gibi bir km yapiyorum ama dizel bir araçla aradaki 25-30 binlik fiyat farkini kapatmak bile nerdeyse 6-7 yil aliyor. Kaç tl ye nerden aldiniz yazarsaniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eylulde alinan arabanin mtv borcunu benim ödememem gerekiyor degil mi? E devlette 2.taksit mtv borcu gorunuyor.. Tuhaf oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muddamg -- 17 Eylül 2017; 17:19:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.i.p

Arkadaşlar herkese merhabalar.

Yeni octavia alan arkadaşlara da hayirli olsun. Bende araba almak niyetinde biri olarak ve fiyat performans olarak 1.2 octavia dikkatimi çektiği için bursa skoda bayisine gidip araci test etmek istedim ama ellerinde test araci maalesef 1.6 tdi olduğu için yeteri kadar bilgi alamadim. insanin test edemediği arabayi almasi biraz zor oluyor tabiki sonuçta uzun süre kullanim için aliniyor sifir araç. Forumda bütün sayfalari okudum.tecrübelerini yazan arkadaşlara ayrica teşekkür ederim. Sizden ricam hangi bayiiden kaç tl teklif aldiğinizi merak ediyorum ve extra hediyeleri oldumu bayilerin. Corolla ve octavia arasinda kalmiştim ama burda yazilanlari okuyunca aracin performansi benim için yeterli görünüyor ve ibre şuan octaviadan yana.yilda 30-40 bin gibi bir km yapiyorum ama dizel bir araçla aradaki 25-30 binlik fiyat farkini kapatmak bile nerdeyse 6-7 yil aliyor. Kaç tl ye nerden aldiniz yazarsaniz sevinirim.

Hocam 30-40 bin az km degil. Fabrikadan lpgli corolla cok daha iyi secim olacaktir size

• Megane 1.6 ile bu aracı karşılaştıran arkadaşlara öncelikle şunu söyleyeyim; bu araç 86 ps ama 160 torka sahip, megane ise 115 ps de 155 tork uretebiliyor, yakıt tüketiminde ise karşılaştırılmayacak kadar octavia üstün;,

octavia 4,9, megane 6,7..

tüple kullananlara bişey diyemem ama bu yakıt tüketimi ile yılda en az 2-3 bin tl tasarruf yapabilirsiniz... çekiş anlamında da 2 aracı da kullanan biri olarak, çok fark göremediğimi hatta octavia nın yüksek devirlerde çok daha iyi olduğunu belirtmeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLACKLIGHT -- 18 Eylül 2017; 11:58:24 >
  • herkese merhabalar,
    aracı alan ve kullan biri olarak yazıyorum.
    araç ile mersin balıkesir arası yaklaşık 2000 km yakın yol yaptım. Giderken 739km de 4.8 litre yaktı, dönerken de 4.6 litre yaktı, gidiş ve gelişde full klima açıktı.
    şehir içi denemelerim sürekli farklı sonuçlar verdi. trafiğin en yoğun olduğu yer ve zamanda 8.6litre, normal ve akşam trafiğinde 7.4 litre yaktığını söyleyebilirim.
    klima uzun yolda çok fark etmiyor ama şehir içinde cebi biraz yakıyor.Anladığım kadarı ile kendimizi zorlar isek şehir içinde görebileceğimiz en iyi yakıt tüketimi 7 litre olur diye düüşünüyorum. tabi trafik az ve çok ışık olmaz ise 6.5 litre görülebilir.
    ama şu kadar diyebilirim ortalama şehir içi yakıt tüketimi 7.5 civarı olacak gibi.
    gelelim performansa, 3 kişi (260 kg) dağ bayır çayır çimen demeden aracın çekişinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. özellikle 2 ve 3. vites geçişlerinde 1800 devirden sonra muazzam bir turbo gücü var.
    klima aracın performanısı düşürmüyor yani en azında ben farketmedim.
    star stopun yakıta katkısı var mı yok mu anlamadım.
    araç her daim seri ve hızlı.. şehir içinde çok rahat sollamalar yapabilirsiniz. uzun yolculularda 120-130-140 km ile hız yaptığımda araçta herhangibir sarsıntı veya titreme olmadı. zaten 120 km hızı geçmek bu zamanda biraz saçma olacaktır, malum cezalar..
    konforu bildiğiniz wv golf ayarında..
    içi hacim ve bagaj hacmine diyecek hiç bişey yok.. fazlasıyla iyi..
    ses sistemi güzel..
    sürüş keyfi ve konfor kendi sınıfında güzel..
    bence f/p olarak düşünülmesi gereken bir araç..
    boş modeller içinde dokunmatik ekran güzel olmuş, hele ki ekrandan hız sınırını ayarlayıp uyarı vermesi hoşuma gitti..
    keşke direksiyonda tuş takımları olsaydı dedim ama bi süre sonra alıştım bu duruma.
    araç fiyatı 68.5 bin, sanırım bir süre daha bu şekilde olacak.
    gelelim eksiklerine:
    1_park sensörü
    2_hız sabitleyici
    3_çelik jant
    onları da zamanla temin edeceğim.
    zamanla paylaşımlarımı aktaracağım arkadaşlar

Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)

• muddamg M kullanıcısına yanıt
    Elinize kolunuza sağlık hocam , mükemmel bilgilendirme ve fotoğrafları paylaşmanız çok güzel .

• quote:

Orijinalden alıntı: BLACKLIGHT

Megane 1.6 ile bu aracı karşılaştıran arkadaşlara öncelikle şunu söyleyeyim; bu araç 86 ps ama 160 torka sahip, megane ise 115 ps de 155 tork uretebiliyor, yakıt tüketiminde ise karşılaştırılmayacak kadar octavia üstün;,

octavia 4,9, megane 6,7..

tüple kullananlara bişey diyemem ama bu yakıt tüketimi ile yılda en az 2-3 bin tl tasarruf yapabilirsiniz... çekiş anlamında da 2 aracı da kullanan biri olarak, çok fark göremediğimi hatta octavia nın yüksek devirlerde çok daha iyi olduğunu belirtmeliyim

Octavia nasıl yüksek devirlerde çok daha iyi oluyor hocam?

Bu motorun amacı düşük devirde gitmektir, en verimli olduğu devir aralığı max torku verdiği aralık, üst devirlerde tabiri caizse elektrik süpürgesine döner.

Elininize sağlık, faydalı bir yazı olmuş, tüketim verileriniz de gerçekçi

Bence bu aracın donanımsal olarak en büyük eksiği fonksiyonel direksiyon, alışınca çok faydalı ve sürüş güvenliği için de önemli bir donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 18 Eylül 2017; 22:1:53 >
    Hocam alınmayın lütfen söyleyeceklerim kişisel değil ama bu kadar çirkin bir araçı nasıl aldınız özellikle ön farlar facia.Makyajlanmadan önceki hali daha güzeldi.Bu araçın farlarını tasarlayan kimse kafası iyi değildi sanırım.Tasarımı dışında güzel araç

• quote:

Orijinalden alıntı: Şifon

Hocam alınmayın lütfen söyleyeceklerim kişisel değil ama bu kadar çirkin bir araçı nasıl aldınız özellikle ön farlar facia.Makyajlanmadan önceki hali daha güzeldi.Bu araçın farlarını tasarlayan kimse kafası iyi değildi sanırım.Tasarımı dışında güzel araç

:)
  • Araci çok güzel özetlemişsiniz.ellerinize, emeğinize sağlik.

• quote:

Orijinalden alıntı: muddamg

herkese merhabalar,
    aracı alan ve kullan biri olarak yazıyorum.
    araç ile mersin balıkesir arası yaklaşık 2000 km yakın yol yaptım. Giderken 739km de 4.8 litre yaktı, dönerken de 4.6 litre yaktı, gidiş ve gelişde full klima açıktı.
    şehir içi denemelerim sürekli farklı sonuçlar verdi. trafiğin en yoğun olduğu yer ve zamanda 8.6litre, normal ve akşam trafiğinde 7.4 litre yaktığını söyleyebilirim.
    klima uzun yolda çok fark etmiyor ama şehir içinde cebi biraz yakıyor.Anladığım kadarı ile kendimizi zorlar isek şehir içinde görebileceğimiz en iyi yakıt tüketimi 7 litre olur diye düüşünüyorum. tabi trafik az ve çok ışık olmaz ise 6.5 litre görülebilir.
    ama şu kadar diyebilirim ortalama şehir içi yakıt tüketimi 7.5 civarı olacak gibi.
    gelelim performansa, 3 kişi (260 kg) dağ bayır çayır çimen demeden aracın çekişinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim. özellikle 2 ve 3. vites geçişlerinde 1800 devirden sonra muazzam bir turbo gücü var.
    klima aracın performanısı düşürmüyor yani en azında ben farketmedim.
    star stopun yakıta katkısı var mı yok mu anlamadım.
    araç her daim seri ve hızlı.. şehir içinde çok rahat sollamalar yapabilirsiniz. uzun yolculularda 120-130-140 km ile hız yaptığımda araçta herhangibir sarsıntı veya titreme olmadı. zaten 120 km hızı geçmek bu zamanda biraz saçma olacaktır, malum cezalar..
    konforu bildiğiniz wv golf ayarında..
    içi hacim ve bagaj hacmine diyecek hiç bişey yok.. fazlasıyla iyi..
    ses sistemi güzel..
    sürüş keyfi ve konfor kendi sınıfında güzel..
    bence f/p olarak düşünülmesi gereken bir araç..
    boş modeller içinde dokunmatik ekran güzel olmuş, hele ki ekrandan hız sınırını ayarlayıp uyarı vermesi hoşuma gitti..
    keşke direksiyonda tuş takımları olsaydı dedim ama bi süre sonra alıştım bu duruma.
    araç fiyatı 68.5 bin, sanırım bir süre daha bu şekilde olacak.
    gelelim eksiklerine:
    1_park sensörü
    2_hız sabitleyici
    3_çelik jant
    onları da zamanla temin edeceğim.
    zamanla paylaşımlarımı aktaracağım arkadaşlar

Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)Skoda Octavia&#39;ya Yeni Motor! (1.2 TSI 86 PS)

Yakın zamanda diğer aracımız yerine octavia en baz donanımı alacağız almadan önce çok güzel bir anlatım olmuş teşekkürler anlamadığım konu

Direksiyon da tuş yok mu ? rapid baz donanım da bile direksiyon da tuş var çift taraflı hangi mantıkla yapılıyor bunu acaba

Kazasız belasız kullanmanız dileği ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 19 Eylül 2017; 1:36:57 >

• quote:

Direksiyonu daha çirkin bence ön farlarından.
  • Ben de bu aracı almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlara bazı sorularım var:

1. Motor 5. vites 130km/h hızda ne kadar devir çeviriyor?
    2. Kasis ve bozuk yollarda süspansiyon konforu nasıl? Özellikle arka taraf.
    3. Vites geçişleri ve debriyaj yumuşaklığı nasıl?
    4. Yokuşta kalkış esnasında ve kalktıktan hemen sonra 2. vitese atıldığında zorlanma var mı?
    5. Otobanda hangi sürate kadar akıcı bir şekilde hızlanabiliyor?
  • Valla araci yerin dibine sokmaya gerek yok ..bu paraya alinir bi model olmus.genis hacim aileler icin cok onemli genis bagaj ayni sekilde.. az yakiyor .hizlanmasi fena degil ..oyuncaklari yok ama guvenlik iyi .yeni arac alacaklar bi bakmali

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

quote:

Direksiyonu daha çirkin bence ön farlarından.

Direksiyonu yeni farkettim.Dogru söze ne denir

• quote:

Orijinalden alıntı: muddamg

Eylulde alinan arabanin mtv borcunu benim ödememem gerekiyor degil mi? E devlette 2.taksit mtv borcu gorunuyor.. Tuhaf oldum

Ben de aracımı geçen sene bu zamanlar akdım. Bayi mtv'yi ödemişti. Ama aynı fiyata aracı verip ödemeyen bayiler de duymuştum.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    yüksek devirlerde çekiş anlamında söyledim, yani megane ile yüksek devirde bu gücü elde edemiyorsun, aracı özellikle dolu iken ve rampada yüksek devirle kullanmak gerek
  • Şifon kullanıcısına yanıt
    çirkinlik-güzellik göreceli bir kavram bence çiftli far dizaynı araca modern bir çizgi katmış...

Ayrıca bu aracı beğenmeyen arkadaşlar, 68.500 e alınabilecek en iyi C segment araç bu bence, marka fanatiği değilim ama bu fiyata turbo seçeneği sunan başka bir c sınıfı araç var mı? ben bulamadım, buluyorsanız söyleyin onu alalım...

ülkemizde fiestanın fiyatlarının bile 65.000 den başladığını, focus baz paketin 77 olduğunu , her yerde mantar gibi çoğalan, şirket aracı megane 1.6 nın 70 bin olduğunu düşününce, bu araç ballı kaymak oluyor adeta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLACKLIGHT

çirkinlik-güzellik göreceli bir kavram bence çiftli far dizaynı araca modern bir çizgi katmış...

Ayrıca bu aracı beğenmeyen arkadaşlar, 68.500 e alınabilecek en iyi C segment araç bu bence, marka fanatiği değilim ama bu fiyata turbo seçeneği sunan başka bir c sınıfı araç var mı? ben bulamadım, buluyorsanız söyleyin onu alalım...

ülkemizde fiestanın fiyatlarının bile 65.000 den başladığını, focus baz paketin 77 olduğunu , her yerde mantar gibi çoğalan, şirket aracı megane 1.6 nın 70 bin olduğunu düşününce, bu araç ballı kaymak oluyor adeta...

Haklısınız ben sadece çift far dizaynını beğenmiyorum.Bence eski makyajsız hali daha iyiydi.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.