Şimdi Ara

Skoda Octavia a5 elegance mı eski kasa Avensis elegant mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
11.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • d sınıfı arac binmek varken fiyatlarıda yakın diyosun ne gerek var c sınıfı araca binmeye avensis tabiki
  • Skoda Octavia hakkında yanlış yanlı ve kulaktan dolma yorum yapan arkadaşlar şimdiki yazdıklarımı okuyunca şaşıracaklardır

Octavia'larda kullanılan parçaların 1400 tanesi golf, passat ve audilerle ortaktır

Octavia C segmenti değil passat ile aynı platormu kullandığı için D segmenti bir araçtr

Bunun dışında 2007 ADAC arıza istatistiğinde octavia avensis'den daha iyi konumdadır

Skoda Octavia a5  elegance mı eski kasa Avensis elegant mı?

Bunun dışında Skoda firması en güvenilir otomobiller arasında lexusun arasından 2. sırada gelmiştir

Bu güven tek bir kaynak değil birçok kaynak tarafından belgelenmiştir (2006'dan bu yana 2007'de 3 defa olmak üzere)

For the third time this year, Skoda achieved top ratings from its owners:
    � In February, Skoda was the first-ranked brand in the 2007 Top Gear magazine customer satisfaction survey.
    � In March, the Skoda Octavia became the top-rated model in the 2007 Auto Express Driver Power survey, with the Skoda brand ranked second among manufacturers.

The 2007 J D Power Study çalışmasında 3 yıldır aracını kullanmakta olan sürücüler arasında yapılan ankette Skoda araçları ilk 5'de yer almıştır

Top Gear tüketici tatmin anketinde Şubat 2007'de Skoda lexusun ardından 2. olmayı başarmıştır

Son Auto Express sürücü gücü anketinde octavia en iyi araç seçilmiştir

Octavia RS whatcar tarafından yılın hothatchi seçilmiş ve bunun dışında roomster v.b. modelleri de kendi sınıflarında en iyi olmayı başarmışlardır

Hem kalite hemde konforu performansla birleştiren başınızı ağrıtmayacak bir araç düşünüyorsanız tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 5 Mayıs 2008; 14:03:54 >

• PUG 407 nin arıza istatistiğine bak...

foruma sorsan nasıl arabadır alayım mı diye, arabaya ana avrat küfretmedikleri kalır...

gözlerim yaşardı

octa A5 varken içini hiç beğenmediğim avensisin yüzüne bakmam ben...
    1.6 motor alıp lpg dönüşümü de yaptın mı oh mis...
  • octavia d sınıfı ise superb e sınıfımı yani audi a6nın rakibimi oluyor? o zman fabia c sınıfımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 5 Mayıs 2008; 14:25:12 >
  • over and under arkadaşım skoda octaviayı bilmem.herhangi bir tecrübem yoktur.bende octavia yı öğrenmeye çalışıyorum.o yüzden yanlı konuştuğumu düşünmeyin.
    AMA verdiğiniz tabloda peugeot 407 sıralama olarak skoda octavia dan daha iyi bir yerde......şimdi peugeot 407 nin nasıl bir araba olduğunu iyi bildiğimden sıralamanın geri kalan kısmına bakmadan skoda octavia hakkında karar verecek olsam herhalde skoda octavia da acaip dökülüyor derdim pejo 407 nin nasıl bir araba olduğunu bilmesem o tabloya inanırdım...ya o testlerin veya anketlerin yapıldığı yerde millet arabasını kaymak gibi asfalttan çıkarmıyor ve az kullanıyor ya da o test türkiye için hiç bir anlam ifade etmiyor...açıkçası tablodaki sıralamalarda çelişki var gibi geldi bana
  • full octavia ise al derim ama donanım olarak boşsa bence hic guzel değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheGate

over and under arkadaşım skoda octaviayı bilmem.herhangi bir tecrübem yoktur.bende octavia yı öğrenmeye çalışıyorum.o yüzden yanlı konuştuğumu düşünmeyin.
    AMA verdiğiniz tabloda peugeot 407 sıralama olarak skoda octavia dan daha iyi bir yerde......şimdi peugeot 407 nin nasıl bir araba olduğunu iyi bildiğimden sıralamanın geri kalan kısmına bakmadan skoda octavia hakkında karar verecek olsam herhalde skoda octavia da acaip dökülüyor derdim pejo 407 nin nasıl bir araba olduğunu bilmesem o tabloya inanırdım...ya o testlerin veya anketlerin yapıldığı yerde millet arabasını kaymak gibi asfalttan çıkarmıyor ve az kullanıyor ya da o test türkiye için hiç bir anlam ifade etmiyor...açıkçası tablodaki sıralamalarda çelişki var gibi geldi bana

çelişki yok arkadaşım o adamların birkere kullandığı yolları yurtdışına gitmene gerek yok biliyorsun

ilk çıktığı seneye göre 407'de de bariz iyileşme var demek ki

zaten genelde sorunlar o döneme ait idi

2007 ve sonrasında ciddi sorunları olanları ben pek duymadım

• quote:

Orjinalden alıntı: over and under
    çelişki yok arkadaşım o adamların birkere kullandığı yolları yurtdışına gitmene gerek yok biliyorsun

benim çok çok samimi bir arkadaşım (kan arkadaş diyebilirsin) pejo bayisi ve servisi var.2007 yazında mondeo almaya karar vermeden önce alternatiflerden biri 407 idi.onun sayesinde 407 alternatif olmaktan çıkmıştı onun bana anlattıklarından sonra beni kimse 407 nin iyi bir araba olduğuna inandıramaz

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: over and under

benim çok çok samimi bir arkadaşım (kan arkadaş diyebilirsin) pejo bayisi ve servisi var.2007 yazında mondeo almaya karar vermeden önce alternatiflerden biri 407 idi.onun sayesinde 407 alternatif olmaktan çıkmıştı onun bana anlattıklarından sonra beni kimse 407 nin iyi bir araba olduğuna inandıramaz

Arkadaşın iyi yapmış

Bende 2005 yılında accord 2.4, mondeo, 407 ve 320'yi eleyip yeni kasa passat almıştım

Zevk ve renk meselesi bu

• octavia D değil kardeşler E sınıfıdır,5 serisine ve E serisine rakiptir.

Hatta superb F sınıfıdır ,Mercedes S320'nin rakibidir bence o da kesmez ,

Aston Martin Vanquish tokatlayıcısıdır.

Hele bir Fabia'mız var ki evlere şenlik;

daha geçen gün Passat ile Mondeo'ya kafa tutuyordu.

HAY BEN BU OCTAVİA ESKİ KASA PASSATI ANDIRIYO VE UZUN DİYE

D SEGMENTİNE SOKAN,HIZINI ALAMAYIP

5CM.FAZLA DİZ MESAFESİ VAR DİYE

SUPERB'İ E SEGMENTİNE DAHİL EDEN (!)

''İLERİ GÖRÜŞLÜ'' OTORİTELERİN VE DERGİ MÜSVEDDELERİNİN

ELLERİNDEN ÖPEYİM.

• quote:

Orjinalden alıntı: dkerem2

octavia d sınıfı ise superb e sınıfımı yani audi a6nın rakibimi oluyor? o zman fabia c sınıfımı?

skodacı arkadaşlardan cvp bekliyorum.
  • Arkadaşlar ben bu konu başlığını yeni gördüm. Bu ay sonunda ıspartada ikinci el avensis bulamadığım için ankaraya gidip bakıp alacaktım. Şimdi yorumlarınızı gördüm kafam karıştı.

Lütfen yorumlarınızda belirleyici ve yeterince açık olur musunuz? Dışarıdan bakan bir gözle burda konuşulan ve anlatılanların çoğunun her iki arabayı birden kullanan arkadaşlardan gelmediğini düşünüyorum. Kimbilir belki yolda görmüşsünüzdür tipini beğenmemişsinizdir güzel değil deyip kötü yanlarını anlatmaya başlıyorsunuzdur olamaz mı?Lütfen kızmayın.

Bir de istatistiklerden bahsedilmesi saçma bence. Neye göre istatistik? Ben megane 2 dci kullanıcısıyım. Ve 110 binde aracım var. Güyya benimki ayda giden araba bence yol tutuşu sınıfının en kötüsü. Hatta benim bacanak önde ( fiesta ile ) ben arkada (megane 2) yunak-polatlı yolunu gittik. Maşallah benim bacanağa uysaydım herhalde tarlalardan parçalarımı toplarlardı.(Benim şoförlüğüm çok iyi olmasada bacanak kadar vardır) Dizel sorunludur diyen arkadaşlar var hatta benim arabaya benim sürüş tarzım ile 100 bini geçmez diyenler de vardı. gerçi burda yazmamışlar ama bir şey anlatyım:

BEen bu arabamı satmadan önceki arabam olan palio 1.4 e biniyor olsaydım hala, 11 milyar fazladan yakıt parası vercektim ki zaten palio mu o fiyata sattım. Tahminim arabam 200 bini bulur ve orda mefta olur. Bugünkü euro dizel fiyatlarıyla 160 kuruş yakıyor km de. Dizelle benzin fiyat olarak eşitlense bile 4 milyar daha kar ederim. Eder 15 milyar. Megane ı 34.5 a almıştım. yarı parası yakıttan çıkıo daha ne?Ayrıca dizel megane ile kurşunsuz megane nın periyodik bakımları arasında öyle atla deve bir fark yok. Dizel sadece ölürse masrafı çok olur. Yağını erken değiştirmek çok önemlidir o kadar.

Konuyu çok saptırdım biliyorum.Hepinizden özür diliyorum. Ama azıcık daha açıklayıcı olun. Mesela yol tutuşu avensisin şöyledir octavianın böyledir diyin ne bileyim lpg ye hangisi daha uyumlu onu söyleyin.İnanın hepinizin yorumlarını tek tek okudum ama elimde kağıt kalem avensisin şusu artıymış octavia nın busu böyleymiş diye belirleyici bir fikir oluşmadı. Vereceğimiz para bir memurun emekli ikramiyesi arkadaşlar aklımız diğerinde kalmasın. Belki ikisini birden test etme imkanı bulamayacağım diye söylüyorum. Sonuçta ikisi de megane dan iyi araçlar. Hangisine binsem ooo süper diyeceğimi biliyorum.Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

• bu arada meganı ı satmayacam hanıma vereceğim? Sadece çok uzun yo gittiğimden daha konforlu ve daha iyi yol tutan bir araba almak istiyorum. Saygılar.
  • quote:

quote:

octavia d sınıfı ise superb e sınıfımı yani audi a6nın rakibimi oluyor? o zman fabia c sınıfımı?

skodacı arkadaşlardan cvp bekliyorum.

Platorm olarak evet octavia D segmentinde

Ancak sadece platform olarak yoksa C sınıfı bir araç bunu bir octavia kullanıcısı olarak içtenlikle diyebilirim

Bir passat kadar kaliteli ve benzer donanımlara asla sahip değil ancak jetta ile aynı diyebiliriz
  • skoda octavia
    yeni toyota corolla
    yeni honda civic

"D segmenti giriş seviyesindedir".... yani ingilizce ifadesi ile "entry level D segment" (C ile D segmenti arasında diyebilirsiniz)

yani skoda octavia gerçek bir D segmenti arabası değildir.aynı şekilde yeni toyota corolla ve yeni honda civic de "D segmenti giriş seviyesinde" arabalardır.

AMA toyota avensis, vw passat, ford mondeo, renault laguna v.b. gibi arabalar gerçek "D segmenti" arabalarıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

bu arada meganı ı satmayacam hanıma vereceğim? Sadece çok uzun yo gittiğimden daha konforlu ve daha iyi yol tutan bir araba almak istiyorum. Saygılar.

tercihinizi Toyota Avensis den yana yaparsanız sorunsuzluk, servis ve müşteri memnuniyeti, kalite, konfor ve sürüş keyfi açısında daha fazla mutlu olursunuz.
    octavia ile ford focus karşılaştırmasındada ben octaviayı az buçuk araştırdım. MP! 102hp veya FSI 115hp motorlu bir octavia 110hp lik bir avensisten çok daha atak ve yakıt olarak ekonomik değiller.o konudada 1.6 motor avensisin belirgin üstünlükleri var.temiz bir avensis bulursanız çok iyi olur
    bizde arkadaşımıza çok temiz focus ile çok temiz octavia bulduk.ikisi arasında karşılaştırma yaptık.ama bu arada şansımıza çok temiz bir avensis çıksaydı veya çıksa şüphesiz tercihimiz avensis olurdu veya olacak...

• Skoda forumlardan alıntılar yapacağım..

quote:

Merhaba Arkadaşlar yılan hikayesine dönen octimi sonunda bugün teslim aldım ama ne teslim alma.

Hani hep tartışıyoruz ya skoda neden tutulmuyor diye, bence şu andaki bayiler yerine bakkkallarda satsalar daha iyi satılır. Çünkü aynı mantıkla çalışıyorlar.
    Koskoca Mersin 4k verdikleri sözü yuttu beni yalancı yaptı.

Malumunuz ben octi için aralık 2007'nin ortaları gibi sipariş verdim banka başvurusu onaylandı imza attık.
    Bizim anlaşmamıza göre 32 milyara en geç 1 ocak 2008'de teslim edeceklerine dair anlaştık( siyah renk park sensörlü ve ilk taşıt pulu ödenmiş şekilde). Daha sonra bizim teslim tarihi 10 ocak daha sonra 30 ocak oldu. Bende bu duruma çok sinirlendim ve satış temsilcime rahatsızlığımı bildirdim. Oda bize jest olarak ilk taşıt pulunu ödeyeceklerini söyledi. Bende kendisine zaten pazarlığımızın içinde ilk taksitin olduğunu jest yapmak istiyorlarsa 2.taşıt pulunu karşılamalarını söyledim kendiside bunu kabul etti ve ben daha sonra birkaç kez kendisine teyit ettirdim.
    Ama bugün bizi yalancı çıkardılar açıkçası satış yetkilisi verdiği sözü inkar etti bizi yalancı çıkardı.
    Öğlen gittiğimiz servisten akşam çıktığımamı yanayım verilen sözlerinden dönüp birde benii yalancı konumuna düşürdüklerinemi kızayım anlamadım.
    Bize denilen şeyler duysanız gülersiniz.
    Neymiş efendim onlar öyle söz vermemişler aralık pulu için demişler, ortada araba yok aralık pulundan bahsediliyor.
    Arkaşlar bilmiyorsanız öğrenin, zira bir araba aldığınızda 1,5 ay sonra teslim edilmesi karlıymış. Nedenmi? O arada arabaya gelen zamlar vs'den etkilenmiyomuşsunuz. Yav arabayı zamanında alsaydım zaten zam mam bana ne. Ama adamlar bunu lütuf gibi bize sunuyor. Arabaya binmediğiiniz her gün kardasınız. Hadi iyisiniz. Gidin 4K'dan 1 yıl sonra teslim almak üzere bir araba sipariş edin sonra binmediğiniz her günü kardan sayın ne güzel değilmi.

Neyse en son aşamada gecikmeden dolayı bana ne gibi bir ikram yapmış olduklarını sorduğumda müşteri temsilcisi verdiği sözleri unutup sustu kaldı.
    Neyse en son aşamada ben 200 milyonla siz zengin olun deyip çıktım.
    Allah bir daha Mersin 4k'ya yolumu düşürmesin.

Neyse gelelim güzel kısmına araba siyah octi ambiante gayet hoş bir sürümü var. Saygılar.

quote:

A5 kasaya şu an için yapabildiklerim

Arkadaşlar vagcom kablosuyla aracıma yapabildiklerim şunlardır.
    Kullanıcılara yardımcı olması açısından gelen sorulara memnuniyetle cevap veririm.
    - Uzaktan kumanda ile açmada "ding" , kapamada ise "ding ding"sesi
    - Yukarıdaki aynı fonksiyonları anahtarla da yapabilme fonksiyonu
    - 15 km hızı geçince kapıların otomatik kilitlenmesi ( ancak anahtar çıkarılmazsa kapılar açılmadığından bunu bilmeyen yolcular kapı kolunu kırarcasına zorlayınca bunu iptal etmek zorunda kaldım)
    - Arkada tek sis farı olmakla birlikte bunu iki tane yaptım
    - Emniyet kemerini tak mayınca öten sesi iptal ettim
    vagcom cihazıyla değil ama klimatronik düğmelerinden ortadaki tuşun üst böşmesine tek basmayla klimayı açma kapama fonksiyonu ekledim.

Yine cihazla yapılan kurcalamalarda çıkan ilginç sonuçlar:
    -Aracın ekran kilometresi ile bilgisayardaki km de yaklaşık 5 km lik fark var. Sanırım bunda kış lastiklerinin çapı etkili oldu.
    - Yağın kalitesini derce olarak gösteriyor.
    - Kalan depodaki benzini litre olarak gösteriyor.
    - Kalan servis günlerini gün olarak gösteriyor.
    vs vs

----------------------------------

bu resimdeki kapama dügmesinden bahsediyorsunuz degilmi vw de off var skodada yok
    -------

Bu gördüğünüz ortadaki düğmelerin üsttekini kredi kartı benzeri kartla dışa doğru (Bolulu aksanıyla söylüyorum) kaykıttırın. Üst taraftaki yarım düğmenin (aşağıda örenği var) tam ortasındaki yaklaşık 1-2 mm kalınlığındaki çıkıntıyı tırnak makası veya bıçakla kesin. O çıkıntı olmayınca düğme basılabilir oluyor ve sağ veya sol düğmelerdeki pozisyon ne olursa olsun bu düğmeye basarsanız tüm fonksiyonlar kapanıyor. Bir daha basarsanız fonksiyonlar hafızada kayıtlı pozisyondan aynen çalışmaya başlıyor.
    Yalnız uyarayım arkadaşlar. Benim araç A5 2006 elegance ve bu özellik şimdi hiç bir sorun çıkarmadan çok güzel bir şekilde çalışıyor. Bu uygulamayı ben kendi aracıma yaptım ama başka arkadaşlar "sana uyduk bende şu sorun çıktı" denmesini istemem. Yani ben açıkladım sorumluluk yapan aittir.
    Hatta bir ek açıklama daha yapayım aynı çıkıntıyı alt taraftaki düğmeden de kestim, bu düğme basılabilir olarak çok güzel çalışıyor ama fonksiyonlarda her hangi bir değişiklik olmuyor
    saygılarımla.

-----------------

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=8431

• http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia

Škoda Octavia Mk2 (1Z) (2004-present)
    The second generation was introduced in 2004 based on the A platform also used by other Volkswagen Group cars, including the Audi A3 II, VW Golf V, SEAT León II, SEAT Altea, VW Golf Plus and VW Touran. Along with a new engine range, also shared with other models of the Volkswagen Group, body changes included more legroom for rear seat passengers (a weak point in the original model) and increased ground clearance at front and rear to reduce the risk of grounding on steep ramps or facing kerbs.

ayrıca buyrun

Current and expected A5 PQ35 platform cars:

* 2003 Audi A3 (8P)
    * 2003 Volkswagen Touran
    * 2004 Volkswagen Caddy
    * 2004 SEAT Altea
    * 2004 VW Golf/VW R32/Rabbit Mk5
    * 2005 Skoda Octavia II
    * 2005 Volkswagen Golf Plus
    * 2005 SEAT Toledo III
    * 2006 VW Jetta/Vento/Bora V
    * 2006 SEAT León II
    * 2007 VW Eos
    * 2007 Audi TT II
    * 2008 Volkswagen Tiguan (compact crossover SUV)
    * 2010 Audi Q3

wikipediadan alıntıdır hepsi...

Avensisle çok fazla zaman geçirmemize rağmen vede o kasada o motorun gayette iyi olmasına rağmen octavia diyeceğim sebeplerini altta yazacağım..
    Ben avensise genel anlamda 4-5 senedir hiç alışamadım
    ha sorunsuzmu evet sorunsuz
    eniştemdeki avensis 150.000 kmye geldi 4 senede vede inanılmaz çok yolculuk ettik avensis ile
    tıkır tıkır çalışmaya devam ediyo
    yeterincede sert kullanıldı araç ama içindeki ufak tefek arada gelen tıkırtılar haricinde hiç problemi yok
    sırf bu sebeple kendimede acaba toyota markasından herhangi bir araç alsammı diye düşündürdü beni
    ama genele baktığımızdada artık tüm arabaların sorun oranları çok düşük
    yani ben 150.000 binde astrada gördüm 150.000de golfte gördüm sorunsuz şekilde yoluna devam eden vede ek bir masraf açmamış araçlar
    ancak araba birazda şans işi
    şansın yoksa avensiste olsa octaviada olsa başına iş açar

Ben octavia dedim en başta çünkü aynı fiyata alacağın octavia daha düşük km olacak daha temiz olacak buna istinaden octavia dedim
    yani bence iki araçta gayet sorunsuz araçlar
    octaviayıda uzaktanda olsa bilirim :)
    esasında alınası en iyi araba şudur :
    en temiz olan
    en az km olan
    ilk sahibi en mert olan insandır geriside pek önemli değil zaten
    octavia ile avensisin iç hacimleriden pek bir fark göremezsiniz
    golf kasası üzerine biraz büyük kasa olduğu için d sınıfına yakındır boyutlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 7 Mayıs 2008; 3:54:19 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

bu arada meganı ı satmayacam hanıma vereceğim? Sadece çok uzun yo gittiğimden daha konforlu ve daha iyi yol tutan bir araba almak istiyorum. Saygılar.

tercihinizi Toyota Avensis den yana yaparsanız sorunsuzluk, servis ve müşteri memnuniyeti, kalite, konfor ve sürüş keyfi açısında daha fazla mutlu olursunuz.
    octavia ile ford focus karşılaştırmasındada ben octaviayı az buçuk araştırdım. MP! 102hp veya FSI 115hp motorlu bir octavia 110hp lik bir avensisten çok daha atak ve yakıt olarak ekonomik değiller.o konudada 1.6 motor avensisin belirgin üstünlükleri var.temiz bir avensis bulursanız çok iyi olur
    bizde arkadaşımıza çok temiz focus ile çok temiz octavia bulduk.ikisi arasında karşılaştırma yaptık.ama bu arada şansımıza çok temiz bir avensis çıksaydı veya çıksa şüphesiz tercihimiz avensis olurdu veya olacak...

162762

TOYOTA 2007 Model Avensis Aracımdan Gelen Sesler! sessizlikrüyası [05 Nisan 2007, 09:00]
    2007 model Avensis Elegant Sedan aldım. İlk aldığım günden beri asfalt yol kullanmadığım zaman ön tekerleklerden çok rahatsız edici sesler geliyor. Aracı aldığım firmaya ve Toyota müşteri hizmetlerine defalarca şikayette bulundum. Toyota müşteri hizmetleri bayiye bayi de topu müşteri hizmetlerine attı. Toyota markasına güvendiğim için 50.000 YTL verip en pahalısını aldım. Ama yanılmışım. Her şey satana kadarmış, Avensis Elegant 2007 aldığıma bin pişman oldum.

vs vs bende sana bulurum arkadaşım ses v.b. sorunlar

octavia'ya binmeden yorum yapmanı mantıksız buluyorum

yazdığın herşey de maalesef kulaktan dolma

sorunsuzluk, servis ve müşteri memnuniyeti, kalite, konfor ve sürüş keyfi avensisde iyi demek tamamen subjektif olmanla alakalı zira octaviaya binmemişsin

+ADAC istatistiğinde avensis daha sorunlu çıkmış bir araç octaviaya göre

+2006-2007 yıllarında müşteri memnuniyetinde toyotanın lexus dışında ilk 5'de modeli var mı yok

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.