Şimdi Ara

SKODA OCTAVİA 1.6TDI ELEGANCE MANUEL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
5.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2011 model skoda octavia 1.6 tdi mauel vites araç buldum.Herşeyiyle beğendim ama ikinci el konusunda pek bir bilgim yok.Beni çok zarara uğratırmı satarken problem yaşarmıyım bilmiyorum.Kullanan ,satan arkadaşlarımızdan fikir istiyorum.Piyasada çok tanınan bir marka değil bunu biliyorum ama parlayan yıldız olabilecek gibi duruyor.Şuan 2. elde fiyatları jettadan ucuz ve bi okadarda daha az ilan görüyorum acaba alan biniyormu yoksa az mı satılıyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.Saygılar.

• Octavia ikinci elde tutulan ve çabuk müşteri bulan bir araçtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Octavia ikinci elde tutulan ve çabuk müşteri bulan bir araçtır.

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. peki bu ilan hakkındaki düşüncenizi öğrenebilirmiyim http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-dogusoto-skoda-bayi-ozaydin-otodan-2011-octavia-1-6-tdi-elegance-98883385/detay/

ve renginin bordo olması bir dezavantaj mıdır?

• Taahhüt edilenler doğru ise; model yüksek, km düşük, araç elegance (üst seviye donanım) gayet güzel görünüyor. Satın alınca ekspertiz raporu verirler (vermezseler de talep edersiniz) sonra bir başka yerde de tekrardan bir kontrol ettirmek faydalı olabilir. Neticede satıcı ve ekspeertizin aynı olması kuşkusu silinir. Aracın kesinlikle jettadan daha kaliteli bir bütünlüğü var. Buna birde zenec araç multimediasistemi taktırırsanız (sahibinden de 1200 tl civarı) araç tek kelime ile harika olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.marble

Arkadaşlar merhaba. 2011 model skoda octavia 1.6 tdi mauel vites araç buldum.Herşeyiyle beğendim ama ikinci el konusunda pek bir bilgim yok.Beni çok zarara uğratırmı satarken problem yaşarmıyım bilmiyorum.Kullanan ,satan arkadaşlarımızdan fikir istiyorum.Piyasada çok tanınan bir marka değil bunu biliyorum ama parlayan yıldız olabilecek gibi duruyor.Şuan 2. elde fiyatları jettadan ucuz ve bi okadarda daha az ilan görüyorum acaba alan biniyormu yoksa az mı satılıyor. Yardımcı olursanız çok makbule geçer.Saygılar.

jettadan ucuz ama ondan kalitesiz değil hatta son kasa jettadan daha kaliteli diyebilirim. ayrıca jetta ikinci elde pahalıya satılıyor ama sıfırı da pahalı zaten. yani aynı fiyata almıyorsunuz.
  • 1ay önce 2012 oct elg 1.6 TDİ 47.000 TL SATTİM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Kararsız kaldım. Eşimin arkası o eski boralara benziyor demesiyle neşem kaçtı :s
  • ben ağustos sonunda 0 km octavia 1.6tdi elegance aldım gerçekten çok memnunum yakıt konusunda gerçekten çok cimri b sınıfı hatchback arabalar düzeyinde tüketimi var daha en sıkışık trafikte 27 km/h hızda 5,2 yi geçmedi hatta hızın ortalama 50 km/h i bulursa 4,5 lt nin altına iniyor uzun yolda ise nerdeyse yakmıyor. 1 depoyla şehir içi 1000 km civarı gidersin rahatlık konusunda da passatı aratmıyor bence kliması özellikle çok başarılı içeriye hiç ses almıyor bu arada her konuda eşinin dediklerine de takılma benim eşimde alırken önü bıyıklı yaşlı amcalara benziyor demişti ama şuan o benden daha çok seviyor arabayı
  • Kesinlikle tavsiye ederim.
    yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum araç her yönüyle mükemmel diyebilirim.
    eski aracım olan i30 dizelden daha az yakıt tüketmektedir.
    2010 passat ve 2011 Latitude sahibi arkadaşlarımın ikisi de aracı kullandı ve çok keyifli olduğunu söylediler. Hatta latitudeyi satıp octavia almaya niyetlendi.

Saygılarımla..........
  • Kesinlikle tavsiye ederim...
    Lütfen yakıt,konfor, yol tutuş ve kalite konusunda jettayla kıyaslama yapmayınız ikisinide kullanmaktayız(Jetta'nın tasarım dışında bir üstünlüğü yok)
    yakıt olarak eski aracım olan İ30 dizelden daha az yakmaktadır.
    2010 model passat sürücüsü arkadaşım ile 2011 latitude sürücüsü arkadaşım Octavia yı test ettiler.
    İkisininde ortak noktası araç mükemmel ve çok keyifli olmasıydı.
    Hatta arkadaşım latitude yi satıp octavia almaya karar verdi.
    Saygılarımla

2012 Octavia 1.6 TDİ Elegance
  • Octavia elegans tdi kullanicisiyim. Araci agustos basinda aldim. Su ana kadar genel olarak memnunum. Bir kac ufak problemim var. Birincisi yagmur sensoru, tam algilamiyor gibime geliyor, ikinciside kararan dikiz aynasi. Normalde gece kararmasi gerekirken aktife aldigimda gece gunduz farkrtmeden ayna karariyor. Bir de dun oto showdaydim. Ne akla hizmetse fuara skodanin en cok satan modeli octavia bir tane dahi getirilmemis. Uc rapid, iki superb, iki yeti, iki citigo vardi benim gorebildigim, ama bir tane octavia yoktu. Sebep olatak mart ayinda yeni kasasinin cikacak olmasini soylediler.

• Bu aracı kullanmayan bilemez. Kaliteli,geniş,sağlam ve dayanıklı bir araba. dizel motorları çok keyifli. 1.6 TDİ elegance çok dolu bir model. Tavsiye ederim hiç terettüt etmeden alabilirsiniz. Bu araca en güzel beyaz renk gitmektedir. DSG ye bulaşmayın derim.....
  • Merhaba ben de bu aractan almak istiyorum. Manuel vitesli olarak kullanan var mı? Bulabilirsem temiz 2015-2016 veya 0 km alabilirim duruma göre. Manueli piyasada çok fazla yok dsg ise sorunlu diyorlar. Madem sorunlu neden herkes dsgli aliyor kafam karışık.

• osamanos kullanıcısına yanıt
    Bizde 3 ay önce sıfır aldık ve manuel derken dsg aldık ve iyiki dsg almışız diyorum. Çoğu sorunlu değil aslında anldım ki çoğu kullanım tarzından kaynaklı. Dsg hassas bir şnzıman bu doğru bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: Octa35

Bizde 3 ay önce sıfır aldık ve manuel derken dsg aldık ve iyiki dsg almışız diyorum. Çoğu sorunlu değil aslında anldım ki çoğu kullanım tarzından kaynaklı. Dsg hassas bir şnzıman bu doğru bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor sadece

otomatik vites gerçekten büyük rahatlık ama hem 8bin TL liste fiyatına göre fazla para verip üstüne bir de sorun yaşarsam ve bu arada araba garanti kapsamında da olsa serviste bikaç gün geçirirsem üzülürüm. servis de pek yakın sayılmaz.
    Eğer bu şekilde düşünüyorsanız bencede manuel alın kafanız rahat olsun çünkü otomatik rahat olmasına rğmen böyle bir risk var manuelde yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Octa35

Eğer bu şekilde düşünüyorsanız bencede manuel alın kafanız rahat olsun çünkü otomatik rahat olmasına rğmen böyle bir risk var manuelde yok

Dsg veya manuel olmasını bi kenara bırakırsak arabadan memnun musunuz? İç mekan kalitesi ve yol tutuşu nasıl?

Ben kesinlikle aracımdan çok memnunum. İç malzeme kalitesi bu sınıf için çok iyi hatta aracımın içi bej renk ve premium hissi veriyor. Aracımda 17 jantlar var ve 225 taban var.birkaç defa deneme amaçlı sert virajlara hızlı girdim yol tutuşu gayet memnun edici. Epey üst limitlerdede arka taraf kayma eğilimind giriyor fakat esp izin vermeden topluyor. Uzun yolda genellikle 140-160 km hızlarla giderim ve gayet güven veriyor en ufak sarsma veya hissizlik yok araçta

• cuma günü nasipse ben de 2012 1.6 TDI elegance manuel alacağım,hızlı tren ve uçak biletlerimi aldım,tempolu 2 gün beni bekliyor inş arabayla dönerim.uzun zamandır octavia almak istiyordum bakalım nasipse

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.