Şimdi Ara

Skoda nin Motoru Kazada Fırladı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sivas'ta iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaralanırken, bir aracın motoru dışarıya fırladı.

Diğer araç da accent blue :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Google Chorome -- 20 Haziran 2018; 7:40:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Motorlar kaza esnasında araçtakilere extra zarar vermemesi açısından (emniyet kemerleri takılı olmak koşuluyla) kolayca şaseyi terkedebilecek şekilde monte edilir, ben bu vakada garip bişey görmedim.

• ilhan_28 kullanıcısına yanıt
    ilk defa duydum ve tşk ederim bu bilgilendirme için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Motorlar kaza esnasında araçtakilere extra zarar vermemesi açısından (emniyet kemerleri takılı olmak koşuluyla) kolayca şaseyi terkedebilecek şekilde monte edilir, ben bu vakada garip bişey görmedim.
    O sizin dediğiniz airbag olmasın ? bana çok mantık dışı geliyor da. Öyle olabilmesi için kemerden motora hidrolik sistem gerekli.
  • bmw dede fırlıyo carpınca motor içerdekiler sıkıştırmasın diye..ama kaza masrafı 2-3 katına çıkıyodur onu bilemem sonuçta candan önemli değil
  • Bilmeden konu açmışsın. VAG ın araçlarında kaza anında motorun aşağı düşerek yolcu kabinine zarar vermemesi için önlem vardır. Bu yüzden karter muhafazası bile yoktur.
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Emniyet kemeri ibaresini kullanmamın sebebi sensör bağlantısı filan değil, kaza anı ve sonrasında yolcuların araçtan savrulmamaları gerektiği içindir, zira araç sürücü veya yolcusunun kaza anında savrulması motor veya başka bir aksam ile istemsizce çarpışmasına sebep olabilir ve bu durum yarardan çok zarar getirecektir.

• egemena E kullanıcısına yanıt
    Bilmeden yorum yapmışsın. VAG aracım var şuanda, geçmişte de VAG grubunun araçları oldu hepsinde de karter muhafazası vardı.
  • Karter muhafazası olup olmaması, motorun fırlamasına etken değil. Hatta kimi araçta bu muhafaza plastikten olur, kiminde metal. Sonuçta motor fırlayacak şekilde tasarlandığı için, karter muhafazası buna engel olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ben onu kast etmedim zaten, kemer takılı ve takılı olmaması motorun fırlamasını değiştiremez demek istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan_28

Emniyet kemeri ibaresini kullanmamın sebebi sensör bağlantısı filan değil, kaza anı ve sonrasında yolcuların araçtan savrulmamaları gerektiği içindir, zira araç sürücü veya yolcusunun kaza anında savrulması motor veya başka bir aksam ile istemsizce çarpışmasına sebep olabilir ve bu durum yarardan çok zarar getirecektir.
    Cümlede biraz devriklik var ondan sanırım. Kemer takılı olur ise motorun fırlaması zarar vermiyor şeklinde anlatılmak istenilmiş ama kemer takılı olursa motor fırlıyor gibi anladım. Benden de kaynaklı olabilir teşekkürler.
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    Otomotiv mühendisleri hemen damlamış. Tamam sensin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.