Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.608
Cevap
91
Favori
453.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün 6 saat boyunaca patlayan arka sol sinyal ampulümü değiştirmek için uğraştım ama Ankarada servislerde ve elektrikçilerde ampül stoklarda yok. Sarı renkte sinyal ampülünü gösterdiğim elektrikçiler ağız birliği etmiş gibi bu hangi arabanın ya böyle bişey ilk defa görüyorum dedi. And skoda araç kodundan bakıyor beyaz ampul olması gerek diyor ama arabadan çıkan sarı ampul. Bir haftalık arabanın ampulünün patlamasıda ayrı bir konu ama skoda servis yetersizliğini daha ilk ihtiyacım düştüğünde ispatlamış oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nadir Demirbaş

Egemen bey,
    şimdi gördüm, teşekkürler.
    krom yaptıracakmısınız? bulduğunuz bir yer varmıdır?

Nadir bey merhabalar,

Yakın zaman için bir arayışım olmadı açıkçası şu anda aracın aksesuar ve yedek parçalarının bulunması zor. İleride gelişme olursa sizleri bilgilendireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selcuk2427414

Herkese merhaba

Bugün 6 saat boyunaca patlayan arka sol sinyal ampulümü değiştirmek için uğraştım ama Ankarada servislerde ve elektrikçilerde ampül stoklarda yok. Sarı renkte sinyal ampülünü gösterdiğim elektrikçiler ağız birliği etmiş gibi bu hangi arabanın ya böyle bişey ilk defa görüyorum dedi. And skoda araç kodundan bakıyor beyaz ampul olması gerek diyor ama arabadan çıkan sarı ampul. Bir haftalık arabanın ampulünün patlamasıda ayrı bir konu ama skoda servis yetersizliğini daha ilk ihtiyacım düştüğünde ispatlamış oldu.

Merhabalar,

Yetkili servise sol sinyal ampulünüzün patladığı şikayeti ile gittiğinizde elimizde yok değiştiremiyoruz mu diyorlar? Yoksa sizler mi ampulü bulamadınız? Zira ilk seçenek ise böyle birşey olamaz hemen şikayet ediniz Yüce otoya. Kullanma kolavuzunun 254. sayfasında hangi tip ampul olması gerektiği ve nasıl değiştireleceği detaylı ve şekillerle anlatılmış bir göz atın derim. Kılavuzda ampul tipinin ampul üzerinde yazdığı belirtilmiş. Bulduğum bir site var sizlerle paylaşayım orda ampulün tipi cinsi var ama aynı mı patlak ampul çıkarıp bakmak gerekecek sanırsam. Çok geçmiş olsun bende hayret ediyorum ampulün patlamasına. :(

http://skodaparts.co.nz/bulb-fuse-set/1065-indicator-bulb-with-socket.html

• egemenyuksel E kullanıcısına yanıt
    Aydoğanlar skoda servisi elimizde yok değiştiremeyiz dedi And otoda sipariş geçti fakat gelecek olan ampulün büyük ihtimal uymayacağını söyledi. Çarşamba günü sipariş gelecek bende o günü bekliyorum aksiyon almak için.Araç avrupada hemen hemen 1 senedir yollarda. Türkiyede de 3,5 aydır yollarda fakat basit bir ampulün stoklarda olmayıp servislerin ampulü uzaydan getirmişim gibi davranmasını garipsedim açıkçası. Dahada garibi ostim Şaşmaz ivedik heryeri dolaştım oralarda dahi bulamadım. Linkteki de uyumlu değil maalesef. Akşam üzeri bir intrnet sitesinden bulup sipariş geçtim bakalım inşallah uyumlu olur.

•  Skoda Kodiaq Ana Konu

• quote:

Aydoğanlar skoda servisi elimizde yok değiştiremeyiz dedi And otoda sipariş geçti fakat gelecek olan ampulün büyük ihtimal uymayacağını söyledi. Çarşamba günü sipariş gelecek bende o günü bekliyorum aksiyon almak için.Araç avrupada hemen hemen 1 senedir yollarda. Türkiyede de 3,5 aydır yollarda fakat basit bir ampulün stoklarda olmayıp servislerin ampulü uzaydan getirmişim gibi davranmasını garipsedim açıkçası. Dahada garibi ostim Şaşmaz ivedik heryeri dolaştım oralarda dahi bulamadım. Linkteki de uyumlu değil maalesef. Akşam üzeri bir intrnet sitesinden bulup sipariş geçtim bakalım inşallah uyumlu olur.

Selçuk bey Merhabalar,

Evet sizlerin gönderdiği dipsiz model ancak benim hayretler içinde kaldığım yetkili servisin davranışı uğraşılmak istense ciddi tazminatların alınacaği bir dava sebebi bu beyanlar. İsterseniz yarın İstanbul Avek otomotivden de sordurabilirim.
    Saygılar..

Bu arada paylaşımlarımın yer alması ve iletişimin hızlanması için bir facebook grubu kurdum isteyen buyursun efendim. Linkini aşşağıda veriyorum.

Tekrar Saygılar...
    https://www.facebook.com/groups/1901102160155101/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemenyuksel -- 14 Ağustos 2017; 21:9:53 >

• Nacizane bir fikir ama araçlarınızın ampülleriyle çok oynamayın derim. Patlayan beyefendi için değil tabi sözüm. Sarıyı beyaz vs yapan dostlar. İleride patlama veya arıza lambası yakma sorunları çıkabilir. Demedi demeyin.aman dikkat

• quote:

Orijinalden alıntı: goftiman

Nacizane bir fikir ama araçlarınızın ampülleriyle çok oynamayın derim. Patlayan beyefendi için değil tabi sözüm. Sarıyı beyaz vs yapan dostlar. İleride patlama veya arıza lambası yakma sorunları çıkabilir. Demedi demeyin.aman dikkat

Merhabalar,

Uyarı için çok teşekkürler. Aracımıza üretici dışında yaptığımız her uygulamabelirli riskleride beraberinde getiriyor. Bu konuda da dediğiniz gibi elektrik ve motor aksamı en başta. Ancak insan aracını özelleştirmekten de keyif alıyor. :) Uyarı için tekrar teşekkürler.

Saygılar.
    Facebook grubunuz hayırlı olsun. Kodiaq kullanıcısı birinin böyle bir grubu kurması iyi olmuş... Aslında bir kaç tane grup var ancak biri hariç diğer gruplar aktif değil ve etkileşim yeterli değil. Aktif olan gruba üyeydim, lakin 1,5 ay önce bir sebeple gruptan ayrılmıştım. Dediğim gibi özellikle kullanıcı ve araştıran bir arkadaşımızın grubu kurması isabetli olmuş. Seviyeli, bilgilendiricı bir grup olması dileğiyle tekrardan hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat Oral

Facebook grubunuz hayırlı olsun. Kodiaq kullanıcısı birinin böyle bir grubu kurması iyi olmuş... Aslında bir kaç tane grup var ancak biri hariç diğer gruplar aktif değil ve etkileşim yeterli değil. Aktif olan gruba üyeydim, lakin 1,5 ay önce bir sebeple gruptan ayrılmıştım. Dediğim gibi özellikle kullanıcı ve araştıran bir arkadaşımızın grubu kurması isabetli olmuş. Seviyeli, bilgilendiricı bir grup olması dileğiyle tekrardan hayırlı olsun...

Murat bey Merhabalar,
    Çok teşekkürler amacım sayılardan çok paylaşımın ve sorunların çözüleceği bir platform olması. İyi dileklerinize katılıyorum.
    Saygılar.
  • quote:

Skoda Kodiaq Ana Konu

Merhaba,

Dipsiz T20'ye benzettim ama farklı bir kodu mu var bu ampulün?

http://www.hepsiburada.com/photon-amerikan-turuncu-t20-sisman-japon-dipsiz-park-ampulu-85d051-pm-otm85d051

Teşekkür ediyorum. Yarın sonuç alamazsam yüce otoyla temas ederim. Ampul T16 siparişi verdim eğer uymazsa T 20 alıp denerim artık.

• Bu arada ilk uzun yol tecrübemde yakıt tüketimim gayet tatmin edici

Skoda Kodiaq Ana Konu

• Çok iyi değer. Ben hiç o değerleri yakalayamadım. 110 a falan mı sabitlediniz?

• Yiğay Y kullanıcısına yanıt
    118 e sabitledim ama yol çalışmaları nedeniyle baya duraklamalar oldu ona rağmen böyle bir tüketim memnun etti gerçekten.

• İlk uzun yol tecrübem antalya ya gittim klimasız ortalamam 6,2 lt/100km, dönüş yolu klimalı 6,8 lt/100km

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • goftiman G kullanıcısına yanıt
    Asıl tehlike sis farı ampullerinin sarı yerine xenon veya beyaz ışık veren ampul ile değişmek. Siste beyaz ışık yansıma yapar ve 20m ilerisinş göremezsiniz. Buda 20 km hızdan yavaş gitmek zorunda kalmanızı gerektirir. Sarı ışık sise en iyi nüfuz eden ışıktır ve 40m kadar görüşünüzü arttırabilir. Buda 40-50 km hızla gidebilirsiniz demektir. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda gece çok sis görenler demek istediğimi anlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Asıl tehlike sis farı ampullerinin sarı yerine xenon veya beyaz ışık veren ampul ile değişmek. Siste beyaz ışık yansıma yapar ve 20m ilerisinş göremezsiniz. Buda 20 km hızdan yavaş gitmek zorunda kalmanızı gerektirir. Sarı ışık sise en iyi nüfuz eden ışıktır ve 40m kadar görüşünüzü arttırabilir. Buda 40-50 km hızla gidebilirsiniz demektir. Özellikle ilkbahar ve sonbaharda gece çok sis görenler demek istediğimi anlar.

Bilen bilir, 3. havaalanı inşaatının civarından geçen, Kemerburgaz'dan Arnavutköy'e giden bir yol var. Orada yol bir ara tek şeride iner ve köy gibi bir yerden geçersin. Eski aracım Led farlı bir araçtı(Qashqai), araçtaki sis farları da resmen süs farı, kendine faydası yok. Dediğim yerde sis bir bastırdı, yemin ediyorum 5 metre görüş yok belki, beton duvara karşı gidiyorum sanki. Allah'tan çok kısa bir süre sonra geçti ama 200 metre falan o şekilde gittim. İlk işim sarı far folyosu alıp torpidoya atmak oldu.

• Merhabalar

Kodiaq icin bagaj havuzu alan oldumu acaba. 130 tl ye bazi alisveris sitelerinde var ama emin olamadim malzemesinden

• Selcuk2427414 S kullanıcısına yanıt
    Ben halı bagaj havuzu aldım malzeme kalitesi ve görüntüsü güzel kesinlikle bagaj havuzu gibi durmuyor sanki kendi orjinal halısı gibi ama bir kaç santim boydan kısa geldiğini belirtmem gerek. Genel değerlendirmem olumlu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.