Şimdi Ara

SKODA KAROQ ANA KONU (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.486
Cevap
64
Favori
319.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONUSKODA KAROQ ANA KONU

https://www.facebook.com/groups/886862401483145/

Facebook sayfamıza bekleriz....yorumlarınız ve görüşleriniz için....

SKODA KAROQ ANA KONU

• dicetel10 kullanıcısına yanıt
    Toplum olarak en büyük hatalarımızdan biride şudur ki ne yapalım biz almasak millet alacak millet zaten tepkisiz diyerek eleştiriyi yaparak eylemede devam ediyoruz..herkes kendine düşeni yapıp topu taca atmazsa bu iş çözülür ..mesela 120 bin üzeri para veriyorsanız (imkanınız varsa bile ) tepkisizsiniz..bireysel olarak bu ötv lere karşı dik durup almayacaksınız..ben bu formu sufır almak için takip etmiyorum 110 bin lira bütçem var ve eylül gibi 2. el düşünüyorum..bu piyasada sıfır araç hayatta almam ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokcuuuuu

Toplum olarak en büyük hatalarımızdan biride şudur ki ne yapalım biz almasak millet alacak millet zaten tepkisiz diyerek eleştiriyi yaparak eylemede devam ediyoruz..herkes kendine düşeni yapıp topu taca atmazsa bu iş çözülür ..mesela 120 bin üzeri para veriyorsanız (imkanınız varsa bile ) tepkisizsiniz..bireysel olarak bu ötv lere karşı dik durup almayacaksınız..ben bu formu sufır almak için takip etmiyorum 110 bin lira bütçem var ve eylül gibi 2. el düşünüyorum..bu piyasada sıfır araç hayatta almam ...

Biz aracı devletten alıyoruz, firmadan değil, ayrıca bu ÖTV olmasa kımse bu araçların yüzüne bakmaz....fırmalarında eli olabılır :(
  • sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Kardeş bende senin gibi düşünüyorum.Bu araç uygun olursa almayı düşünüyorum zaten.Fakat ben sıfır aldığım bu aracı şimdiki aracım gibi bi onbeş yıl kullanmayı düşünüyorum.Bu yüzden yüksek bi meblayı göze alıyorum.Ama ülkemizdeki insanların otomobil sahiplik anlayışı aynen cep telefonundaki durum gibi.Adamın kıçına giyecek düzgün bir donu yok ama elinde 5 bin liralık telefon var.Üstelik bi üst modeli çıkınca hemen ona ulaşmaya çalışıyor.Otomobilde de durum pek farklı değil.Krediyle sıfır otomobil alıyorlar.Borç bitince hemen yeni model almaya.Ülkem insanı kredilere çalışıyor zaten.İnsanlarımızın önce tüketim alışkanlıkları değişmeli ve bilinçlenmeli bence.Benim üzüldüğüm nokta bu.Böyle bi tüketim mantalitesi içinde senin benim gibi bilinçli tüketicilerde yanıyor işte.

Ben kendi adıma üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum.Aldığım sıfır aracı 14 yıldır kullanıyorum.Artık tekrar bir sıfır araç alma zamanımın geldiğini ve bunada hakkım olduğunu düşünüyorum.Haa Karoq çok yüksek fiattan gelirse bu hakkımı az kullanılmış temiz bir 3008 den yana kullanmayı düşünüyorum.Saygılar.

• arkadaşlar haklısınız size tek bir örnek vereyim kendimden bakın yeni 3008 suv piyasaya ilk adımlarını atarken ben bunları yaşadım,arkadaşlar hemen atlamayın,tepki koyalım,bayiye gidince sikayetleri dile getirelim,birkaç ay almayalım vs. vs. bir sürü şey yazdım. fiyatın biraz olsun düşmesi, üç beş kuruş aşağıya almak benim babamın kesesine girmeyecek,hepimiz istifade edelim dünyanın lafını söyledim. eski mesajlarım silinmiş değil gidip bakabilirsiniz.kendini gizleyip çaktırmadan mesaj yazan şirket çalışanı aşagılık tiplerden ve artık gözleri kör olmuş marka sapığı zırtapozlardan bir ton laf işittik.gerçi ağızlarının payını aldılar ama sonuç?

önce soyguncu devletimizin bitmek tükenmek bilmeyen soygun hırsından dolayı arttırdığı vergiler, sonra kur farkı vs bahane edip her ay her hafta zam yapan gözü doymaz şirketler ve tabiki en önemlisi bunlara en ufak tepkisi olmayıp kıtlıktan çıkmış gibi bayilere koşup aylarca sıraya giren milletimiz sonucunda yıllık yüzde 11 enflasyon olduğu idda edilen bir ülkede 130 küsürlerden piyasaya merhaba diyen elegance paketli allure bugün ikiyüz binlere dayandı.
    iyi niyetle haklılığımızı düşünen bir sürü insan belki bizim yüzümüzden ilk etapta bekleyip sonra daha fazla para ödedi,yada aracı hiç alamadı.biz vebal altında kaldık.bir de utanmaz reziller bizimle dalga geçip ''almayın diyordunuz yeaa bak ne oldu fiyatlar'' diye aklınca bizimle maytap geçti(sanki pejonun ortagı zam gelince kazancı artıyor şeref yoksununun).
    onun için artık babam gelse ben ''sakın alma pahalı'' falan demem.bu ülkede böyle devlet böyle şirketler bu ekonomik yapı olduğu sürece kim kime ne tutturursa prensibi işler.onun için maddi durum müsait,isteginiz çok ve fırsatınız da varsa alın bence.
    bu saatten sonra ne bu bozuk düzen,ne firmalar ne de insanımızın feraseti değişir.

• Araç fiyatlarının yüksekliği herkesi rahatsız etmiyor Hatta bazılarını memnun ediyor. Sahip olduğu aracın sıfırına zam yapılmasına sevinenleri gördüm. Adam çıkmış, aracım bilmem kaç ayda şu kadar değer kazandı diyor. Bazıları da bizim marka hiç zam yapmadı diye üzülüyor. Herkes kendi durumuna göre olaya yaklaştığı ve dar görüşle baktığı sürece bu düzen böyle gider. Geniş resimde hepimiz aslında toptan zarar ediyoruz ama küçük hesapçılık mantığı bunu görmemizi engelliyor. Şimdi bu aracı bekleyenler olarak hepimiz düşük fiyat iyi donanım bekliyoruz ama ya aldıktan sonra?? Kendimizi kandırmayalım bence.

• dicetel10 kullanıcısına yanıt
    Benim size tavsiyem bütçeniz varsa hiç beklemeyin 3008 alın enişteme aldık 130 bin civarı gt line şimdi 200 oldu 2bin km kullanma şansım oldu kesinlikle suv piyasasının bir gömlek kadar üstü bir araç eminimki karoq tanda kalite olarak üstündür benim bütçem 1.2 benzinli 2.eline bile yetişmediği için enok içime sinense karoq olduğu için bekliyorum haa karoq 120 bin üstü olursa tucsona yönelicem çünkü çok dolu bir araç..son olarak şunuda söyliyim premium araç almıyorsanız hiç bir araca 5 yıl üstünde binmeyin çünkü dağılıyorlar masraf çıkarıyolar 5yılda bir güncellemekte fayda var ama nasıl 1yaşında 2.el alarak

• quote:

Ötv konusunda aynı duyguları paylaşıyorum sizle. Yalnız 0 araç almama konusunda katılmıyorum çünkü 2 el piyasası öyle bi hale gelmiş ki galericisinden vatandaşına bi çok kişi kendi çapında karaborsacı olmuş. Misal kodiaq, bayide 0 fiyatı dsg paketi 123 le başladı, şimdi geldiği durum ortada! onuda geçtim, bayide liste fiyatı 2017 için şu an 141 bin tl ve pazarlıkla 138 lere 137 lere indiren bayiler var ama ikinci elde adam km yaptığı aynı araca 137-142 bin tl bandında fiyatlamış, sunrooflusu bayide 145-146 gibiyken ikinci elde adam 150 bin tl koymuş, araç sahiplerini arayıp ul..an bayide fiyat neee senin koyduğun fiyat ne diyesi geliyo insanın. Hele galericilerin sıraya girip 0 araçları alıp "sıra beklemden alın" gibi başlıklarla fiyatın üzerine fiyat bindirmesi içler acısı, Yani diyeceğim o ki eskiden olsa 0 araç almama konusunda katılırdım ama şu an vatandaşından galericisine herkes fırsatçı olmuş. İmkan varsa bu tip adamlara para yedirmemek için gidip bayiden alıcaksın , ikinci elde fiyat çeken fırsatçılarda tabiri caize AVUCUNU yalayacak.

• https://www.facebook.com/groups/886862401483145/
    Karoqla ilgili bütün bilgiler için, Facebook sayfamıza bekleriz....yorumlarınız ve görüşleriniz için....
    SKODA KAROQ ANA KONU
    SKODA KAROQ ANA KONU

https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/tr/Karoq_NU/11-2017/Manual/Karoq/A_SUV_Karoq_OwnersManual.pdf

• VagKullanicisi V kullanıcısına yanıt
    2.el derken 10 bin 15 bin km olanlardan bahsettim 50 km olandan değil

siz bi ikinci el piyasasına bakın , belliki olaya hakim değilsiniz :))) ayrıca lansman da 0 almayıp eylül de ikinci el fiyatının lansman fiyatından düşük olacağını zannetmeniz beni ayrıca güldürdü :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VagKullanicisi -- 1 Şubat 2018; 23:35:24 >
    Ben olaya çok hakimim emin olun..1.0 motora milletin önyargısından dolayıda 15-20 bin km sileceğindende eminim bekleyin ve görün

bu olay motor olayı falan değil. size en basitinden 2 örnek verim tiguan'ın yeni kasasının lansman fiyatlarına bakın;
    Yeni Volkswagen Tiguan 1.4 TSI ACT BMT 150 HP Trendline DSG: 100.709 TL
    Yeni Volkswagen Tiguan 1.4 TSI ACT BMT 150 HP Comfortline DSG: 108.829 TL
    Yeni Volkswagen Tiguan 1.4 TSI ACT BMT 150 HP Highline DSG: 119.469 TL
    Yeni Volkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR BMT 150 HP 4Motion Comfortline DSG: 152.276 TL

şimdi ikinci elde bırakın 10-15 bin km leri 40-50 bindeki araçları bu fiyatlardan alında görim sizi. Hadi diyelim kur oldu şu bu oldu (ki ikinci el piyasasında ki devasa fark kur la açıklanamaz).
    En yakına gelelim kodiaq : ambition dsg paketi 123 den başladı, hadi ikinci elde 123 e alında bu aracı yine sizi tebrik edim. Dediğim gibi ikinci el piyasasına ve olaya hakim değilsiniz.
    Yahu arkadaşım 2017yılı diğer yıllara göre çok farklı bir yıl oldu hem ötv artışı hem dolar euro artışı hem kur artışı olayı tüm araçların fiyatı sürekli arttı lansman fiyatımı kaldı allah aşkına araçların fiyatı 60bin lira arttı nerdeyse kodiaq ın giriş fiyatı nere şimdiki nere siz 2017 yılını baz almayın ben baz almıyorum ki 2016 da araç almadığımıza pişman olduk..2018 için vergi üst dilimini 80 bin e çıkardılar piyasa oturdu ve emin olun karoq çıktıktan sonra 30 bin lira artış olma dırumu olmayacak elbette ve kodiaq gibide 2500 limitli gelmeyecek..lansman için 7-8 bin uygun olur ama sonrası benim dediğim gibi olur görün bakın herneyse polimik konusunu bırakalım iyi forumlar.

• quote:

Yahu arkadaşım 2017yılı diğer yıllara göre çok farklı bir yıl oldu hem ötv artışı hem dolar euro artışı hem kur artışı olayı tüm araçların fiyatı sürekli arttı lansman fiyatımı kaldı allah aşkına araçların fiyatı 60bin lira arttı nerdeyse kodiaq ın giriş fiyatı nere şimdiki nere siz 2017 yılını baz almayın ben baz almıyorum ki 2016 da araç almadığımıza pişman olduk..2018 için vergi üst dilimini 80 bin e çıkardılar piyasa oturdu ve emin olun karoq çıktıktan sonra 30 bin lira artış olma dırumu olmayacak elbette ve kodiaq gibide 2500 limitli gelmeyecek..lansman için 7-8 bin uygun olur ama sonrası benim dediğim gibi olur görün bakın herneyse polimik konusunu bırakalım iyi forumlar.

Be arkadaşım, ambition dsg vergi dilimi değiştirmeden önce en son fiyatı 139 du. sonra vergi dilimi atladı 151 oldu, ötv tekrar düzenlendi 141 oldu. yani 18 bin tl artış vergiyle falan olmadı, distribütör o artışı yaptı. canlı canlı örnek ortada , ikinci el piyasasıda; ya 0 fiyatıyla eşit yada sıfırından pahalı, arada bi tane falan sıfır fiyatının 3-5 bin tl altına veriyosa şu an öp başına koy. ki 3-5 bin fark için ikinci el ben şahsen almam. senin ikinci elde lansman fiyatının altına düşmesi hayalin güzel keşke öyle olsa benimde işime gelir, ama malesef hayal olarak kalmaya mahkum :))) eylülde buraya tekrar yazmayı unutma :)) konu uzamasın diye ateca da ki vergi dilimi değiştirmemiş fiyat tarihçesine hiç girmedim:)) neyse, gönlünden geçtiği gibi olur inş.

• quote:

2018 daha zor geçecek gibi, bizde bu suv merakı, fırsatçı satıcılar ve bu vergi sistemi oldukça sıfır araçlar altından kıymetli hale geliyor maalesef! Daha fazla yazmayayım...

• Şu fiyatlar açıklansa da kurtulsak iyice yılan hikayesine döndü.

• merhabalar.... 0 fiyatlarıda açıklansa da açıklan masada 100 bn de olsa 150 bn de olsa 2018 2019 yılın da 0 araç alma işini erteliyorum kazanmasın bu almanlar ve doğuş oto Milliyetci yanım tutu kızdım leopar tankı olayına ve avrupa birligine fransaya yani hepsine almıyorummm: pkk ya bir mermi eksik gitsin şerefsizlerede 1 kişi eksik çalıştırsın destek vermeyeceğim. Havalanında tren istasyonu pkk eylemlerinde müdahale etmeyen polislerinin kıçlarına soksunlar ....
  • alnescafe kullanıcısına yanıt
    Olay budur kardeşim ..zaten şu dizel dsg mavrası başka firmada patlasaydı o firma çoktan gümlemişti ama vag grup piyasayı öyle sarmışki halen saldırıyoruz tamam fena araçlar üretmiyorlar ama kardeşim güvenlik donanımı standart olmayan tek firma bunlar kaldı herşeyi geçtim yıllardı Türkiye de satışlarda birinci ama kardeşim bitane fabrikada şuraya yap yok birde üstüne bu almanlar tsk ya darbesi üstüne pkk ya kucak açması..valla bize müstehak biz burda ötv den kendi hükümetimize vuruyoruz ama senin dediklerini es geçioruz bence üzerinde durulması gereken nokta budur...

• Skoda intenet sitesi Ocak ayında açıkladığı 2018 fiyatlarına göre Kodiaq ambition modelinin 155.000 TL den giriş yapacağını belirtiyordu. Şimdi siteye tekrar baktım aynı model araba yine zamlanmış 159.400 TL olmuş. Böyle giderse Karoq başlangıç 1.4 tsi 130.000-135.000 TL arasında giriş yapar.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.