Şimdi Ara

SKODA KAROQ ANA KONU (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.483
Cevap
64
Favori
319.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aslında çok da ses yapmıyo idare eder sanırım:((

yarın 400 de olabilir şaşmam

edit: aynı yerden rbw aldım 110 tl

bi daha edit: öğleden önce 110 a aldığımı 130 yapmışlar az önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 17 Aralık 2021; 15:44:41 >
  • dizel aracım için bugün servise 30bin bakımına gittim, fiyat 3040 tl (geçen hafta 2800dü), daha önce bir arkadaş sormuştu 2021lerin ekran görüntüsü daha farklı güncelleme ile olur mu diye, onu da sordum görünen bir güncelleme yokmuş benim araçta...

• 4. yaşına bir kaç ay kala lastik ihtiyacı baş gösterdi. Üzerindeki Hankook Ventus Prime 3 lastikler 2. yıldan sonra çok sertleşti, 3. yılda çatlayıp kopmalar başlayınca şart oldu çok km geçmesek de. 225/55/17 GoodYear Efficient Grip aldım 4 tane, takar takmaz farkı hissetmek güzel :D

SKODA KAROQ ANA KONU
  • yakıt tüketimini klasik usul ölçen biri değilim, yani fulleyip sonra kırmızı yanınca tekrar fulleyip km ye bölerek hiç hesap yapmadım, aracın ölçtüğünün aşağı yukarı doğru olduğunu varsaymıştım. ama son zamanlarda iki yakıt alma zamanı arasındaki km ye göre hesaplayınca ve "yakıt aldıktan sonra" ekranındaki ortalamaya bakınca önemli farklar görüyorum. ölçümü makul km de (300-350 km gibi) yaptığımı düşünüyorum. sizde durum nasıl? (1.6 dizel otomatik)

edit: önemli farktan kastım araç ekranına göre 5,1 iken benim hesabıma göre 5,7 olması gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 10 Şubat 2022; 11:49:12 >
  • Evet ben de yakıt fulleyince ölçüm yapıyorum. Araç bilgisayarı 6.8 lt gösterirken benim hesabım 7.5 lt çıkıyor. Genelde .6-.7 lt fark çıkıyor gerçek hesaplamalarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceden dizel olan Karoq aracımı, benzinlisi ile değiştirmiş idim. Aynı güzergahta 1.5 tsi araç ile de ölçüm yaptım. Uzun yol yakıt tüketimi ve genel ortalama değeri merak edenler için aşağıdaki videoyu hazırladım.

SKODA KAROQ ANA KONUElectroMechanicyoutube
    Skoda Karoq Benzinli motorun yakıt tüketimi ACT ile çok başarılı sonuçlar veriyor. Uzun yol yakıt tüketimi ve detayları. Katalog değerlerine göre tüketimi sizce nasıl? Kanalımızda yer alan, dizel yakıt tüketim videosunu da izleyip aynı marka modelin değerlerini karşılaştırabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=ytQjjqjWjEI&feature=youtu.be
  • Merhaba, sizi tebrik ederim. Aracım 15000'de km'nin %90'nını istanbul, Altınoluk arasında yaptım. Bir gidişimde 80-90 gittiğim halde bu kadar düşürebildim. Demekki bende sorun var. Artık bıraktım da, yol bitmiyor millet yanımdan vızır vızır geçiyor. Şimdi istanbul içi 8'ler 9'lar istanbul dışı 6.5-7'ler havada uçuyor. SKODA KAROQ ANA KONU SKODA KAROQ ANA KONU SKODA KAROQ ANA KONU SKODA KAROQ ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdinc305 -- 22 Şubat 2022; 23:39:19 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• ismailon İ kullanıcısına yanıt

aracın ölçtüğü ile kendiniz ölçtüğünüz arasında fark var mı benzinlide?

• Benim arabada yol bilgisayarı ile eski usul ölçümler arasında fark anca 0,1 kadar çıkıyor - 1.0 TSI

• Suan 2020 tdi aracım yıllık bakımdan cıktı.2700tl heralde son servis bakımı bu olacak bu zamlarla

• lrfan kullanıcısına yanıt

İlginç, dizel olup da araçla benzer ölçen var mı acaba

• Uzun yolda yol bilgisayari dogru gosteriyor surekli sehir ici kullanirsan hata payi artiyor

• IdontKnoWw I kullanıcısına yanıt

muhtemelen haklısınız, yazın uzun yolda deneyelim bakalım (bu mazot fiyatlarıyla nasıl olacak bilemiyorum)

• Arkadaşlar skoda web sitesinde karoq görünmüyor. Artık getirmiyorlar mı? Bayilerle falan konuşan oldu mu yakın zamanlarda.

• meyegen M kullanıcısına yanıt

sanırım makyajlı kasa bekleniyor ama araç yok, Avrupada şubatta çıkacaktı bize de anca gelir çip krizi vs derken

• yeni karoq tahmini fiyat ne olur sizce

• erka1907 kullanıcısına yanıt

en son fiyatı 799 du yanlış bilmiyorsam, o zamandan bu yana az da olsa kur farkı+araç fiyatlarına euro cinsinden gelen küresel zam+makyajlı kasanın az da olsa daha pahalı olacağı düşüncesi ile %5-10 artışla 830-870k arası olur diye düşünüyorum.

• Merhaba Arkadaşlar

Bende skoda ailesindeyim,2011 yılında A5 octavya ile başladı

2017 Superb ile devam ediyor

Kalabalık aileyiz

Superbe sığmıyoruz,İkinci araç olarak

karog almayı düşünüyorum

ikinci el fiyatları el yakıyor.2018 otomatik versiyonlu

1.0 motor diğer motorlara göre uygun gözüküyor

Güç olarak yeterli,hızla işim olmaz

Kronık arıza durumu varmı Karog kullanıcıları olarak

Tavsiye edermisiniz?

Tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ringcep -- 20 Mayıs 2022; 20:28:57 >
  • erka1907 kullanıcısına yanıt

yeni karoq satış fiyat listesine konmuş, elite, prestige ve sport olmak üzere 3 paket var (hepsi 1.5 tsi). fiyatlar elite için 810bin, diğer ikisi 955 bin. elite herhalde önceki premium'un yerine gelmiş oldu. önceki mesajda yeni fiyatlar 830-870 arası olur diye tahmin etmiştim ama daha önceki makyajsız prestige'in 800 bin olduğunu düşünürsek sağlam bir zam gelmiş (edit: herhalde kurdaki kıpırdanma nedeni ile geleceğe yönelik biraz bu fiyat). henüz anasayfada ve modeller sayfasında yeni karoq yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 24 Mayıs 2022; 13:58:59 >
  • ringcep kullanıcısına yanıt

benim aracım dizel olanından, 2 yılı geçti alalı kronik bir sorun hatırlamıyorum ama benzinli kullananlar belki daha iyi fikir verirler. 1.0 litre motor sanırım golflerdeki ile aynı, golf için konuşursam çok atik ve tutumlu bir motor her ne kadar karoq daha büyük bir araç olsa da sanırım bunda da üzmez.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.