Şimdi Ara

SKODA FABİA YI NASIL BİLİRSİNİZ? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
187.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anlogz

Konuyu devam ettireyim :))

Skoda Fabia yeni kasa 1.6 101 - 125 hp motor gücü olan araçlar hakkındakı düşünceleriniz nelerdir ?

Otomatik vitesi sıkıntılı mıdır ? Lpg ile uyumlu mudur ? Genel olarak bahsedecek bır arkadas var ise memnun olurum

valla hocam otomatik falan bilmem de fabia lar hakkında bi bilgi istersen.
    ben 2 senedir 2001 1.4 68 bg. fabia kullanıcısıyım. 13'e almıştım, araba 11 yaşında olmasına rağmen yeni gibi duruyor hem üzerindeki orjinal boyasına bakarak hemde iç mekanına bakarak, sadece benim arabammı böyle? hayır yaşını belli eden bi fabia görmedim, işçilik ve malzeme kalitesi bakımından süper araçlar..vw kendini belli ediyor zaten, bazı parçalarında da vw polo izleri görmek mümkün...

• Fabia 1.2 TSI manuel almak mantıklı mı arkadaşlar? Bilgisi olan ya da önerisi olan yardımcı olursa sevinirim. Aklımda 1.2 tsi var ama ne kadar doğu karar veremedim. LPG kesinlikle düşünmüyorum.
  • Aracın ne kadar güvenli olduğunu bu haberden görebilirsiniz

Araç ikiye ayrılmış ya la... hemde yeni kasa. benimde düşündüğüm araçlardan biriydi ama artık eledik.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22025849.asp
    http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=63108&rid=2&p=2

• İçinden burnu kanamadan çıkmış sürücü
  • Boğaz köprüsünden atlayıp burnun bile kananmadan sağ kurtulmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bengals -- 28 Kasım 2012; 21:40:51 >
  • fabia 1.4 ambiente 2011 model ve 33bin km..
    aracın sadece sürtünmeden kaynaklı boyası var.
    sizce 21.500 civarı bir fiyat uygun muduraracı kendi halinde sakin bir abimizden alacagız, yani temizdir herhalde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bengals

Aracın ne kadar güvenli olduğunu bu haberden görebilirsiniz

Araç ikiye ayrılmış ya la... hemde yeni kasa. benimde düşündüğüm araçlardan biriydi ama artık eledik.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22025849.asp
    http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=63108&rid=2&p=2

Araç saplandığı bariyerden kesilerek çıkarılmış. Forumdaki tanıdıkları öyle yazmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkarat -- 29 Kasım 2012; 14:32:45 >

• İlk arabamı 3 gün önce aldım. (16.000 TL) 2001 model Skoda Fabia 1.4 Comfort, 68 beygir ( biraz düşük , ama bana yeter), benzinli. Araç 12 yaşında olmasına rağmen ilk sahibi tarafından az ve temiz kullanılmış. 59 bin küsürde.....Sanayiye ustaya götürdüm araç gayet temiz kullanılmış, hayırlı olsun.....vs dedi ustalar.

1-2 sene kullanır; acemelikten sonra elden çıkartırım büyük ihtimal. Bakalım göreceğiz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremhan77 -- 24 Ocak 2013; 13:55:10 >
  • hayırlı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: beythi

arkadaslar skoda fabıa teknik olsun ekonomik acıdan olsun nasıl bir aractır.parca fiyatları ucuzmudur?işçiliği nasıldır?memur arabası olurmu?cok masraf cıkarırmı? gibi sorularıma bu aracı kullanan arkadaslar cevap verebilirlerse sevinirim.su anda lada samara kullanıyorum ekonomisinden ve kullanımından son derece memnunum ama biraz daha fazla konfor ve donanım istemeye basladım.bu yüzden bilgi istiyorum.yardımcı olacak arkadaslara simdiden teşekkürler.

Merhabalar, araba almaya karar verdiğimde ne yalan söyleyeyim Fabia'yı ilk gördüğümde çok beğenmemiştim. Teknik özellikleri çok hantal bir araba olduğunu gösteriyordu. Daha sonra bir arkadaşımın Fabia SW'una bir sefer binmem gerekti, ilginçtir ki hoşuma gitti, dayanamadım kullandım. İşte ne olduysa ondan sonra oldu :) Yaklaşık 2 ay sonra da 2005 model 1.2 HTP Fabia aracımı aldım :) Daha önceden Toyota Corolla ve Kia Cerato (2004 ve 2011) kullanmıştım. 2005 model Fabia'dan 1.2 motor olması sebebiyle beklentim çok yoktu ancak aracı aldıktan sonra inanılmaz özelliklerini fark ettim. Motor yağı bakımının uyarısından tutun da torpido soğutucusu gibi diğer araçlarda hiç rastlamadığım bir çok özellik ve donanım var. Ben yıllardır Toyota ve Kia kullanmış biri olarak 8 yaşındaki Fabia'dan bunları beklemezdim. Hala arabamı gören arkadaşlar 2009-2010 model sanıyorlar. Diğer arkadaşların dediğine katılıyorum. Araba diğer markaların (ford, fiat vb) arabaları gibi erkenden çökmüyor. Bu aracı almadan önce Clio, Fiesta ve Fabia arasında gidip gelmiştim ama iyi ki bu kararı vermişim. Bundan sonra alacağım araba da muhtemelen WV familyasından olur. Memur arabası olur mu diye sormuştun, ben de memurum. 1.2 HTP modeline tüp taktırmış benden önceki sahibi, 21 kuruş yakıyor. (gaz şu anda 2.52) yani yüz km de 8.5 lt gaz yakıyor. Arabanın sessizliği de cabası, basınca gidiyor, tek dikkat etmeniz gereken Fabia 1.2 ruhu ergenlerin arabası değil :) Basınca kaçmaz mı makas atmaz mı, atar. Ama ekonomik olmaz, bir de Fabia'ya yakışmaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ninjate

Yeni olan mı eski olan mı?
    Yeni kasayı soruyorsanız, iyi biliriz (bayram öncesi sıfır yeni fabia classic aldık); eskiyi soruyorsanız fikrim yoktur.

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/3775158

üstad bu araba için ne diyebilirsin?
  • arkadaşlar merhaba. fabia'nın bazı model fiyatlarına web sitesinden ulaşamıyoruz sanırım. mesela 1.2 tsi vb. bütün model fiyatlarına nasıl ulaşabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkaN

arkadaşlar merhaba. fabia'nın bazı model fiyatlarına web sitesinden ulaşamıyoruz sanırım. mesela 1.2 tsi vb. bütün model fiyatlarına nasıl ulaşabilirim?

TSI modeli getirilmedi Türkiye'ye, sadece 2011 modelleri var.
  • Peki 2005 öncesindeki modellerde sürekli bahsedilen, yaygın bir şikayet direksiyon arızası var.

Ben de 14 - 15 Bin TL civarı Fabia düşünüyorum ama sadece bu direksiyon arızasından dolayı tereddütteyim. Bu arıza başına gelen ya da bilgisi olan var mı? Masrafı ve tamir süresi ne civardadır çok düşündürüyor. Yoksa gözüm kapalı alacağım desem yalan olmaz galiba.
  • bizde skoda fabia var benzinli çok fena kaçıyo çok güzel araba
  • quote:

Orijinalden alıntı: madbrave

Peki 2005 öncesindeki modellerde sürekli bahsedilen, yaygın bir şikayet direksiyon arızası var.

Ben de 14 - 15 Bin TL civarı Fabia düşünüyorum ama sadece bu direksiyon arızasından dolayı tereddütteyim. Bu arıza başına gelen ya da bilgisi olan var mı? Masrafı ve tamir süresi ne civardadır çok düşündürüyor. Yoksa gözüm kapalı alacağım desem yalan olmaz galiba.

abi bizde 2006 fabia var çok güzel araba tavsiye ederim biz 16.900 civarına almıştık

• quote:

Orijinalden alıntı: madbrave

Peki 2005 öncesindeki modellerde sürekli bahsedilen, yaygın bir şikayet direksiyon arızası var.

2001 fabia vardı bende dreksiyon acı sensörleri ve pompasında sıkıntı vardı 1000 liraya opel corsa nınkini taktırmıştım uyumluymuş öyle demişti usta Sorunsuz çalışıyordu.
  • kolay kolay arıza yapmaması en güzel yanıdır bence.
  • 2013 Fabia 1,2 ile Fabia 1,4 arasında tereddütte kaldım arkadaşlar. Sakin bir kullanıcıyım ve ş.içi kullanımım ağırlıklı olacak. Yakıt tüketimi farkı nedir?
    Vergi avantajı dışında ne tür hissedilen motor ve performans farkları vardır? sürüş açısından yorumlarınız nedir? test sürüşüne çıkamadım malesef geç saatte gittiğim için bayiye ve merak ediyorum.
    Ayrıca renk olarak standart beyaz çok ham durmuş 2013 fabialarda ve arabayı yarım kalmış gibi gösteriyor. popüler bir renk ya da renkler var mıdır? kırmızı ile ralli yeşili güzel duruyor ama kutup yeşili ön planda reklamlarında. Bayilerde sağ olsun standart beyaz ile siyah dışında bir renk göremedik.
    Elegance donanımın içine oturduğumda ne kadar geniş ve rahat koltukları var dedim. hele bej tabanlı onyx-fil dişi renk tonlu dashboard aracın içini çok daha elegan ve alımlı göstermiş!

Bayide bindiğim aracın içi bu;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 31 Ekim 2013; 16:19:18 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.