Şimdi Ara

SKODA FABİA ALINIR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
100
Cevap
0
Favori
100.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • savunduğun noktada haklısın,bende sana katılıyorum.eleştirdiğim nokta sende skoda ya aynı muameleyi yapmışın,söylemek istediğim skoda vw grubu ile birleşmeden önce de 90 yıllık bir markaydı.

istemeden kırdıysam kusura bakma
    quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

dostum bılıyosun bende 2001 skoda fabıa bakıyorum ama bu forumda bazı arac markalarınında haksız yere elestırıldıgını dusunuyorum(reno hyundai gibi) bu yazıyı yazmamadakı amac ust duzey markalar dısındakı arac markalarının ıyı ve kotu yanlarının bulundugu ve hıcbır arabanın ladanın bıle gaz tenekesı sıfatını haketmedıgını dusunmemdendır. (Ayrıca bos konusuyorsun lafınada uzldum dogrusu)
  • yazdıklarımı tekrar okudum bıraz sert olmus gercekten sende kusura bakma
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNOUMA

A-ARABA BOZULDU GEÇEN GÜN
    B-ABİ,NE VARDI SENDE?
    A-SKODA,SKODA FABIA VAR
    B-NE SKODA MI?O DA ARABA MI ABİ YAAA
    YUKARIDAKİ DİYALOG AYNEN YAŞANMIŞTIR.BİR MARKA BİR MODEL BU KADAR AŞAĞILANIR YANİ NE KADAR ARKASINDA VW DE OLSA SKODA İMAJI ÇOK KÖTÜ .ŞAHSEN BENİM AKLIMA SKODA DEYİNCE HALA ARKA ASKLARI İÇE DOĞRU YAMUK OLAN AÇIK KASALI KAMYONETLERİ GELİYOR DEVİR İMAJ DEVRİ SORDUKLARINDA BEN DE SKODA VAR DEMEK İSTEMEM YANİ

markası ne olursa olsun bir aracı dediğin gibi aşağılayabilecek zihniyet acaba ne beğenir? ben söyleyeyim ya porsche ya da benzeri gibi uçuk bişey söyler. ne alaka diyeceksin hemen söyleyeyim takrar söylüyorum marka ve model ne olursa olsun aracın ne olduğunu bilmeyen bir kişinin sadece ismine göre bakarak yargılaması benim verdiğim örnek ne kadar doğruysa doğrudur.

• quote:

Orjinalden alıntı: sharkemre

tekrar ediyorum 5 sene garanti vermek marifet deildir ve Hyundai nin hiç bi arabası işe yaramaz bi tek sonata onada o kadar para verilmez ayrıca 15 milyara alınacak en iyi araç admire dersen bunu yanlız burda söyle başka bi yerde millet sana bi tarafınla güler benim arkadaşa tavsiyem o fiyata bi önceki kasa ki daha güzel çok temiz Golf ler var piyasada alırsa asla pişman olmaz admire golf ün direksiyonu olamaz

baska bi foruma da aynısını yazdın bana karsı orda bişi demedim ama yeter.sen ne kadar bos konusan bi insansın ya hadi gülsün bakalım bi taraflarıyla millet bana hiç böle dien olmadı.nese seninle muhattap olmucam simdi.sözlerine dikkat et ortam germe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkaaan06 -- 27 Ocak 2007; 23:02:21 >

• Top 15 Motor Vehicle Manufacturing Companies by Volume 2005
    Car and Light Commercial Vehicle Production (1,000 units)
    General Motors 9,040
    Toyota 7,100
    Ford 6,418
    Volkswagen Group 5,173
    DaimlerChrysler 4,319
    PSA Peugeot Citroën 3,375
    Honda 3,373
    Nissan 3,348
    Hyundai-Kia Motors 2,853
    Renault-Dacia-Samsung 2,617
    Suzuki-Maruti 2,072
    Fiat 1,934
    Mitsubishi 1,327
    BMW Group 1,323
    Mazda 1,285
    Total global production: 67,265

Hyundai 2006'da mi 5. oldu?
    Bu arada elin urettigi arabalar icin niye bu kadar birbirinize yukleniyorsunuz, bir cikariniz varsa tamam ama yoksa gercekten gereksiz, adamlar calismis, uretmis, begenmedigimiz ulkeler bile yakinda bu listeye girecek, biz neleri tartisiyoruz, saygilar
  • fabia hakkında kötü yorum yapmak sadece önyargıdan ibarettir..benim aracım fabia diye demiyorum ..yani akıl var mantık var..!! alıp kullanacaksın öyle karar vereceksin.her araç gibi fabianında eksi yönleri var.ama aracın artı yönleri çok fazla olduğu için bu eksiler fazla göze batmıyor..yani ben aracımı 15000 e almıştım 1.5 sene önce... o zaman bile 2001 doğan-şahinler 9-10 bine satılıyordu..206 lar falan 14-15 deniyordu. ki ben 2004 model tertemiz araç aldım.ha almadan önce bende skodayı tanımıyordum.ama tanıdıktan sonra fikrim değişti.

hyundai konusunda ise o arabaları niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamış değilim.!!ya tamam araç çok sağlam olmaya bilir ama euroncap tan falan yeterince yıldız almış bir araç..fiyat performansı yeterli bir araç.ha tabi şöyle bir durumda var 15000 lira paraya hyundaimi alırsın yoksa skoda fabia mmı? ben skoda alırım.ama skoda çok aşırı fazla elktronik ve sensör olduğu için arada sıkıntı verebilir.ama bende şu ana kadar olmadı!!!ama hyundainin arıza yapmaması olayı çok iyi bence..o anlamda sağlam araç.ama uzun ömürlü değil.!!5-6 senelik araçlarda paslanma olabiliyor..!!!ama hem skoda hemde hyundai kötülenecek araçlar değil.siz gidipte GAZELLE almayında

• illa ki buraya bişey yazmış olmak için yorum yapmayın arkadaş varsa bildiğiniz konu onun üzerinden gidin hem ortam yok yere geriliyor hemde insanlar bişeyleri yanlış öğreniyor lütfen ama...
  • 16-17 milyar fiyat aralığına 2000-2002 Corolla vvti veya daha üst model yılı olarak (2004-2006) Admire 1.6 tavsiye ederim. Her iki araçta 1.6 motor tabii vvti daha iyi. Bunun dışında Skoda Fabia yerine Octavıa veya seat Toledo (2000-2001 model civarı) olabilir. Bunlar donanım ve konfor olarak corolla ile Admıre'den iyidir ama bildiğim kadarıyla 1.6 8 V motor var bunlarda. Daha çok yakar. Ben fabia'yı tip ve boyut olarak beğenmiyorum, ancak genel olarak skoda modellerinin sağlam ve sorunsuz olduğunu biliyorum..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: volkaaan06

quote:

tekrar ediyorum 5 sene garanti vermek marifet deildir ve Hyundai nin hiç bi arabası işe yaramaz bi tek sonata onada o kadar para verilmez ayrıca 15 milyara alınacak en iyi araç admire dersen bunu yanlız burda söyle başka bi yerde millet sana bi tarafınla güler benim arkadaşa tavsiyem o fiyata bi önceki kasa ki daha güzel çok temiz Golf ler var piyasada alırsa asla pişman olmaz admire golf ün direksiyonu olamaz

baska bi foruma da aynısını yazdın bana karsı orda bişi demedim ama yeter.sen ne kadar bos konusan bi insansın ya hadi gülsün bakalım bi taraflarıyla millet bana hiç böle dien olmadı.nese seninle muhattap olmucam simdi.sözlerine dikkat et ortam germe

kapa çeneni işine gelmeyince anca böyle ötüyorsun değilmi ne dersen de hyundai dandik bir araçtır

neye dayanarak hyundai nin senin kaba tabirinle dandik olduğunu söylüyorsun açıklarsan biz deöğrenmiş oluruz en azından dandikliğin kaynağını

• hocam fabia 1,4 101 hp kullanıyorum. araçta sorun yoksa eğer al derim ben güle güle kullanırsın. iyi araçtır.
  • Arkadaslar, Çekoslovak Skoda 100 yildan fazla bir geçmise sahiptir.
    1895'te bisiklet Slavia'yi, 1899'da motosiklet Modele A ve Modele B'den sonra, 1905'te Voiturette L&K type A ile ilk arabasini üretmistir. Sosyalizm döneminde 1960'lara kadar çok basarili modeller üretmis, ancak, bu yillardan itibaren Bati'da motor teknolojilerindeki gelismeler çek Skoda zayiflamaya baslamistir. 1970'lerden itibaren özellikle ekonomideki sorunlar Skoda'yi da olumsuz etkilemistir. 1987'de Favorit ile yeniden çikisa geçmistir.
    1991'den itibaren, politik iklimdeki degisimler (SSCB'nin yikilmasi, Almanyalarin birlesmesi...) Skoda'yi da uluslararasi piyasalara daha iyi entegre olma çabasina itmistir. Güçlü bir ortak arayisi, VW/Audi/Seat grubunda son bulmustur. Ilk ürün olarak Felicia dis rekabette oldukça basarili olmus, bu da Octavia, Fabia ve SuperB'nin yolunu açmistir.
    VAG grubundaki arabalar ne kadar VW ise, Skoda da o kadar VW'dir. VAG (Vw-Audi) grubunda VW, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Bugatti ve Lamgorghini var biliyorsunuz.
    Skoda artik toparlanmasini tamamlamis bir marka olarak, 2008 Mayis'tan itibaren yeniden WRC dünya rallilerine girmeyi planlamaktadir.
    VW grubu, Audileri üst sinif tüketicilere, Skoda'yi alt sinif tüketicilere yönelik üretmektedir. Daha uçuklar için Bentley, En uçuklar için de Lambirghini ve Bugatti'yi sunarak, bütün piyasalara el atmis durumdadir. Seat ile iliskisi ise bunlardan farkli olarak, isbirligidir.
    Hadi bakalim; simdi bu çerçeveyi tasirmadan tartisin.

Ayrica sakin olun, yoksa topik kapanacak

• quote:

Orjinalden alıntı: mygokhan

fabia hakkında kötü yorum yapmak sadece önyargıdan ibarettir..benim aracım fabia diye demiyorum ..yani akıl var mantık var..!! alıp kullanacaksın öyle karar vereceksin.her araç gibi fabianında eksi yönleri var.ama aracın artı yönleri çok fazla olduğu için bu eksiler fazla göze batmıyor..yani ben aracımı 15000 e almıştım 1.5 sene önce... o zaman bile 2001 doğan-şahinler 9-10 bine satılıyordu..206 lar falan 14-15 deniyordu. ki ben 2004 model tertemiz araç aldım.ha almadan önce bende skodayı tanımıyordum.ama tanıdıktan sonra fikrim değişti.

hyundai konusunda ise o arabaları niye bu kadar kötülüyorsunuz anlamış değilim.!!ya tamam araç çok sağlam olmaya bilir ama euroncap tan falan yeterince yıldız almış bir araç..fiyat performansı yeterli bir araç.ha tabi şöyle bir durumda var 15000 lira paraya hyundaimi alırsın yoksa skoda fabia mmı? ben skoda alırım.ama skoda çok aşırı fazla elktronik ve sensör olduğu için arada sıkıntı verebilir.ama bende şu ana kadar olmadı!!!ama hyundainin arıza yapmaması olayı çok iyi bence..o anlamda sağlam araç.ama uzun ömürlü değil.!!5-6 senelik araçlarda paslanma olabiliyor..!!!ama hem skoda hemde hyundai kötülenecek araçlar değil.siz gidipte GAZELLE almayında

Şimdi arkadaşım burda herkes fiyatına göre kötülemiş aracı. 16750 elliye şuanda piyasada 2001 ve üstü focus ve toyota bulabilirsin onlara göre bu araç iyi mi sence. O arabayı 12 ye falan verirlerse bir düşünür insan ama bu fiyata hiç yüzüne bile bakmam çünkü o fiyata focus ta toyota da alınabilir.
    Sana bir olay anlatayım yazın bir araba dekngelgi 2001 fabia comfort full 13 bin ytl. fiyat iyi gibi geldi bacanağa alacaktık arabaya falan baktığımız yoktu ama dekgeldi taksit falan yapacaktı üstelik adam. Neyse bir bindik arabaya bakalım dedik; arabada kilima denen birşey yok üflesem ondan iyi soğuturum. Motor çekmiyor resmen, yakıt az denemeyecek kadar yüksek konfor ve yol tutuş toyota ve focusa göre yok denecek kadar kötü ve araba resmen dökülmüş 5 beş yılda. Şimdi diyeceksin adam kötü binmiştir. Şunu söyleyeyim ne kadar kötü binsede bir araba o kadar dökülmez. Arabadan indik benim focusa bindik ona göre uçuyor kilima dersen öyle yol tutuş fren dağlar kadar fark far. Ve bacanağım şunu dedi arabadan hiç anlamayan bir insan; 2 sene daha arabaya binmem ama bu arabayada bu parayı vermem dedi. Yorum senin arkadaşım.
    Sana bir şey sorayım hangisini alırsın acaba.

2004 50 bin km skoda fab. 16750 YTL
    2002 toyota veya Focus 70 bin km 17500 YTL
    2005 Hyundai accent 40 bin km 16500 YTL.

Buyur hangisini alırsın bakalım senin araba beğenin ve anlayışın nassılmış...

İyi Akşamlar dilerim.

• Bazı arkadaşlar bu aracı hemen kötülemişler.Arkadaşım bu araç kötü bir araç değildir.Ancak maalesef ülkemizdeki ön yargılı yaklaşımlar yüzünden bu aracın değeri anlşaşıamamıştır.Bir kere bu arac en az bir golf kadar konforludur.Performans açısından onun kadar olmasa da.İç dizaynı son kasa polo dan bir önceki kasadaki polo ile hemen hemen aynıdır.Ancak gel görki bizde bu aracın 2004 modeli vardı.Sıkıştığımız için satmak istedik inan aracı 13.250 haziranda zor sattık.Yani binmek için güzel bir araç ancak ekonomik anlamda zor bir araç.Ayrıca sana verilen fiyat bence çok yüksek.Tavsiyem modeli düşük ancak değeri yüksek bir araç alman.Mesela focus,astra,civic,corolla olabilir.İyi günler!
  • çok düz mantıklı biriymişin . araba alırken ilk önce ihtiyaçlar belirlenir,sonra alıcı kendi bütçesine göre kullanım maliyetini hesaplar.nedir bunlar; vergisi,kaskosu,yakıt tüketimi,periyodik bakım masrafı vs.

eğer benim cebimden zar zor 15-16.000 ytl çıkıyorsa mümkün mertebe yeni model araç almam mantıklıdır değil mi? focus ile fabia nın kullanım maliyetini bir tutmuyorsun umarım...

bu durumda dediğim gibi zar zor o kadar para çıkaran kişi,arabadan anlamayan kişi mi oluyor yoksa ayağını yorganına göre uzatan kişi mi oluyor,bir daha düşün derim...

özetin özeti,cebendeki,zar zor çıkardığın parayla araba almakla bitmiyor iş

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

quote:

fabia hakkında kötü yorum yapmak sadece önyargıdan ibarettir..benim aracım fabia diye demiyorum ..yani akıl var mantık var..!! alıp kullanacaksın öyle karar vereceksin.her araç gibi fabianında eksi yönleri var.ama aracın artı yönleri çok fazla olduğu için bu eksiler fazla göze batmıyor..yani ben aracımı 15000 e almıştım 1.5 sene önce... o zaman bile 2001 doğan-şahinler 9-10 bine satılıyordu..206 lar falan 14-15 deniyordu. ki ben 2004 model tertemiz araç aldım.ha almadan önce bende skodayı tanımıyordum.ama tanıdıktan sonra fikrim değişti.

Şimdi arkadaşım burda herkes fiyatına göre kötülemiş aracı. 16750 elliye şuanda piyasada 2001 ve üstü focus ve toyota bulabilirsin onlara göre bu araç iyi mi sence. O arabayı 12 ye falan verirlerse bir düşünür insan ama bu fiyata hiç yüzüne bile bakmam çünkü o fiyata focus ta toyota da alınabilir.
    Sana bir olay anlatayım yazın bir araba dekngelgi 2001 fabia comfort full 13 bin ytl. fiyat iyi gibi geldi bacanağa alacaktık arabaya falan baktığımız yoktu ama dekgeldi taksit falan yapacaktı üstelik adam. Neyse bir bindik arabaya bakalım dedik; arabada kilima denen birşey yok üflesem ondan iyi soğuturum. Motor çekmiyor resmen, yakıt az denemeyecek kadar yüksek konfor ve yol tutuş toyota ve focusa göre yok denecek kadar kötü ve araba resmen dökülmüş 5 beş yılda. Şimdi diyeceksin adam kötü binmiştir. Şunu söyleyeyim ne kadar kötü binsede bir araba o kadar dökülmez. Arabadan indik benim focusa bindik ona göre uçuyor kilima dersen öyle yol tutuş fren dağlar kadar fark far. Ve bacanağım şunu dedi arabadan hiç anlamayan bir insan; 2 sene daha arabaya binmem ama bu arabayada bu parayı vermem dedi. Yorum senin arkadaşım.

İyi Akşamlar dilerim.

• kardeşimde 1002model skoda felicia var .arabadan gayet memnunuz.o kadar köy yollarına girdi hiçbirşey de olmadı.
    ayrıca skoda woswogen grubu ürettiği için gayet güzel.ben toyota yarıs aldım 2004 16750ye toyota çok daha güzel...
  • işte sıkıştığınız zaman satarsanız hangi marka/model olursa olsun piyasanın altına verirsiniz,sonuçta hemen satmak istiyorsunuz.

bende size şöyle bir örnek vereyim,başka bir forumdan tanıdığım abim, 2004 model classic donanım fabia sını,17.000 ytl ye verdi

fakat araç 0 ayarındaydı ve motoru dahil düzenli olarak temizlenirdi,çok bakımlıydı.

bu araç 3-5 gün içerisinde satıldı.

quote:

Orjinalden alıntı: klimaks27

Bazı arkadaşlar bu aracı hemen kötülemişler.Arkadaşım bu araç kötü bir araç değildir.Ancak maalesef ülkemizdeki ön yargılı yaklaşımlar yüzünden bu aracın değeri anlşaşıamamıştır.Bir kere bu arac en az bir golf kadar konforludur.Performans açısından onun kadar olmasa da.İç dizaynı son kasa polo dan bir önceki kasadaki polo ile hemen hemen aynıdır.Ancak gel görki bizde bu aracın 2004 modeli vardı.Sıkıştığımız için satmak istedik inan aracı 13.250 haziranda zor sattık.Yani binmek için güzel bir araç ancak ekonomik anlamda zor bir araç.Ayrıca sana verilen fiyat bence çok yüksek.Tavsiyem modeli düşük ancak değeri yüksek bir araç alman.Mesela focus,astra,civic,corolla olabilir.İyi günler!

• skoda yı ambleminden veya adından dolayı kötüleyen arkadaşlar. iş 2. el e gelince illa ki rakamsal olarak birçok alternatif araç çıkacak karşımıza. konu fabia olarak açıldı ama görünen o ki skoda yı bilirbilmez kötülemeler girdi işin içine peki o zaman ne kadar tanıyorsunuz da kötülüyorsunuz veya bunu yaparken neyi ölçü alıyorsunuz sorabilirmiyim? markanın geçirmiş olduğu değişim ortada yeni jenerason araçlar belli gözle görülür elle tutulur halen daha eski pickup larda kalmış kafalarınız yok efendim bacakları eğri bilmem ne ... şimdiki araçları kötülemek için bu mu ölçütünüz? o mantıkla gidersek birçok markayı fi tarihindeki yapmış olduğu modellerle değerlendirip eksik veya artılarına bakmaksızın yeni jenerasyonlarının tümüne kırmızı kalem çekelim. bu ne kadar mantıklı geliyorsa burda söylenen şeyler de o kadar mantıklı tabi ki anlayana....

• Fabia bence iyi araç ben kullanıyorum ve yukarıda aracı kötülemiş olan arkadaşların dediği sorunların hiç biri yok aracımda tabii zevk meselesi o paraya 2002-2003 model ford da alınır toyotada ama ben almam tercihim skodadan yana olur kullanıyorum ve biliyorum
  • hocam bence şunlar gibi bir araç düşünebilirsin (nissan Almera)

http://www.araba.com/388835.html

http://www.araba.com/327185.html

http://www.araba.com/456744.html

• quote:

Orjinalden alıntı: roomi02

çok düz mantıklı biriymişin . araba alırken ilk önce ihtiyaçlar belirlenir,sonra alıcı kendi bütçesine göre kullanım maliyetini hesaplar.nedir bunlar; vergisi,kaskosu,yakıt tüketimi,periyodik bakım masrafı vs.

eğer benim cebimden zar zor 15-16.000 ytl çıkıyorsa mümkün mertebe yeni model araç almam mantıklıdır değil mi? focus ile fabia nın kullanım maliyetini bir tutmuyorsun umarım...

bu durumda dediğim gibi zar zor o kadar para çıkaran kişi,arabadan anlamayan kişi mi oluyor yoksa ayağını yorganına göre uzatan kişi mi oluyor,bir daha düşün derim...

özetin özeti,cebendeki,zar zor çıkardığın parayla araba almakla bitmiyor iş

quote:

Orjinalden alıntı: karaaagac

quote:

İyi Akşamlar dilerim.

Arkadaşın 1,6 motor olan arabaların vergileri aynıdır hatta modeli düşük olan daha ucuz olur kaskoda aşağı yukarı aynıdır ve focusun parçası skodadan daha ucuz toyotanıki aynı. Demisisin ki ihtiyaçlar belirlenir sence sakodamı ihtiyaca daha uygun focusmu vs. mi? Benim dediğim şu o fiyata o araba alınmazzzz o fiyata focus corolla var daha üst sınıf diyorum sen beni düz mantıklı yaptın. Şimdi bana focus fiyatına passat verseler focusun yüzüne bakarmıyım. bir bak çevrene 2000-2001 focusların toyotaların vs. fiyatı 2005-2006 skodalarla aynı acaba neden? Millet enayimi sıfıra yakın araba dururken 5-6 yaşındaki arabaya aynı parayı veriyor. Ben fabyayı kötülemiyorum 11-12 bine bulayım alırım ama 15 binin üstünde de para vermem çünkü o paraya bir üst sınıf araba alınır. Ayrıca skoda parçası en pahalı markalardan biridir. Bazıları golf pola kalitesinde araba diyorlar nedense o arabalar skodanın üç katı para onun gibide üç tanede araba eder nasıl aynı tutuyorlar anlamıyorum. Skoda binicilerine sesleniyorum bir başka arabaya binin toyota, focus,golf, civic, gibi ondan sonra yorum yapın lütfen. Ben boş konuşmuyorum skodaya bindim. Dağlar kadar fark var nasıl göremiyorsunuz anlamıyorum. Sakın ha şunu anlamayın skoda kötü demiyorum saydıklarımdan kötü diyorum onlarla aynı fiyattayken alınmaz diyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.