Şimdi Ara

Skippy Peanut Butter 340g 22TL 1 Alana 1 Bedava (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
9
Favori
8.986
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sadece şeker ve fıstık mı? koruyucu var mı?

oranları nedir?
  • Şeker oranları nedir? Şekersizi var mı ayrıca?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evdeki Sinek

Şeker oranları nedir? Şekersizi var mı ayrıca?

İçeriği : % 91 Kavrulmuş Yer Fıstığı, Şeker, Tam Hidrojen Palm Yağı, Tuz.
    Menşei : İngiltere.

Ben beğendim.
  • alacaklara crunchy olanını öneririm. yukarda bi arkadaşın dediği gibi balla güzel olur.
  • Fatih kullanıcısına yanıt
    Palm yağı zararlı olan değil miydi?yanlış hatırlamıyorsam.ellerinde kalan malı mı elden çıkarıyorlar yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Yer fıstığı ezmesi değil mi bu?

he ama amarikan malı

Eyvallah...Bunların alayı gdo ludur o zaman...
  • D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    üretim yeri ingiltere

• kilomu korumak için canım çıkıyor yapmayın şöyle

• boombip kullanıcısına yanıt
    Selamünaleyküm kargo nasıl bedavaya oluyor bende +6,9 çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • coco1912 C kullanıcısına yanıt
    hakan hocam yeni üyelik aç, verdiğim kodu ekleyip sepete 3 tane at. kodu da kullanınca kargo 0tl yazıyordu. sonradan uyanıp kargoyu ücretli yaptılarsa bilmiyorum.
  • palm yağı ve hidrojenle katılaştırılmış bitkisel yağ (margarin vs.) olmayan bir ürün neredeyse yok. bisküvi, gofret, sürülebilir çikolata gibi ürünlere bakın ya palm yağı, ya da hidrojenize yağ mutlaka görürsünüz. bisküvi, gofret gibi aburcuburlara tüm kanserojenleri dayadılar. glikoz/früktoz şurubu, hidrojenize/trans yağ, koruyucu maddeler vs.

rulokat, nestle damak, magnum vb gibi klasik lezzetlerde maliyet düşürme nedeniyle içeriği tamamen mısır şurubuna dönüldü. özellikle efsane lezzet olan rulokat şu an yenmeyecek kadar kötü. magnum dışı çikolata kaplı sıvı margarin. ülker grubu yıllardır ürünlere domuz yağı yoktur yazıyor. gofret, biskuvi zaten hayvansal yağ ile yapılmaz, bitkisel yağ ile yapılır. domuz yok diye diye bize bunları sattılar. bizi mısır şurubuna bağımlı hale getirdiler. şirkette 60 kilo olan bir kız vardı. bisküvi, gofret ile mısır şurubu bağımlısı oldu. 3 yılda 100 kilo oldu.

bazı firmalar birayı bile toz şeker yerine maliyet düşürmek amacıyla glikoz şurubuyla yapıyorlar desem inanır mısınız? hem de bunu yapan belçika firmaları.

fooducate.com sitesine gidin. orada yediğiniz gıdaları araştırın. coca cola, oreo, snickers vb. yazın. attention yazan bölümleri okuyun. coca cola sağlık yönünden d puanı almış. 10 üzerinden 1. yani tamamen sağlıksız. en son cola içtiğimde 2005 yılıydı. 13 sene olmuş. doksanlarda coca cola gibi ürünler şeker pancarıyla üretilirdi. belli bir lezzeti vardı. 2005 yılından sonra içerikte mısır şurubuna dönüldü. tadı aynı mı? tabii ki değil. fakat maliyetler misliyle düştü.

ülkede şu an 5 tane büyük mısır şurubu üreticisi var. amerikan cargill firması birkaç şeker fabrikasını satın alıp kapadı. internette araştırın. amerikada çiftçilerin gdosuz mısır üretmesi devlet eliyle engelleniyor. devlet tohum kontrolü yapıyor. amerika tamamen mısır şurubuna döndü, baklava alsam mısır şurubu, güzelim kestane şekeri bile glikoz şurubu. bundan kaçış artık yok ama kontrolü ele almak sizin elinizde.

dut, kayısı kurusu veya çok canım çekerse fıstık veya fındık ezmesi alıyorum. fıstık, fındık ezmesi, polmak goldfıstık filan diğer saydıklarımın yanında çok masum kalıyor. ayrıca bunlar kalori bombasıdır. spor yapana yarar, spor yapmayan adama feci göbek yapar.

okuyanlara teşekkürler. burası sadece sıcak fırsat sayfası değil. aynı zamanda bilgi paylaşım alanı, unutmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 20 Şubat 2018; 23:10:4 >

• Fatih kullanıcısına yanıt
    içerik çok iyi alıyorum o zaman teşekkürler
  • Teşekkürler boombip üstad...Ben de bu ara Saklı Seçilmişler'i okuyorum...Çok fena çok...
  • Kargo ücretli oldu beklemeyecektik bu kadar almak için.

• Zamanın behrinde Hollanda'dan bir arkadaşım Calve getirmişti, o kadar müstesna bir tadı vardı ki, adını andığımda dilimin ucuna gelir halen tadı. Migros'ta satılan Calve fıstık ezmesinin tadı da güzel ancak Hollanda menşeili olan ürünün tadını yakalayamadım. Fiyatı da maşallah son zamanlarda uçuyor, altınla yarışır oldu.

A101 in ürünüyle kıyasa dahi girmem, içine şekeri basmışlar, fena berbat bir tadı var. Eğer bunda da şeker ilavesi var ise yine aynı duyguları hissedeceğim. "Keşke şeker ilavesiz olsaydı!" demekten öteye gidemiyorum.
  • rageofdynax kullanıcısına yanıt
    A101 ürünü dediğinizin Polmak Gold olduğunu sanıyorum, aynı markanın şeker ilavesiz olanı da var, ben ondan alıyorum. Tadı bir Calve değil ama yerli üretim, uzun süredir de bu işi yapıyorlar.
  • boombip kullanıcısına yanıt
    Coca cola şişeleri üzerinde baskılı parti no var onun sonunda F ya da S yazar. S yazan şekerli doya doya içebilirsiniz.

Ne şekeri olursa olsun farketmez sağlığa zararlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kef

A101 ürünü dediğinizin Polmak Gold olduğunu sanıyorum, aynı markanın şeker ilavesiz olanı da var, ben ondan alıyorum. Tadı bir Calve değil ama yerli üretim, uzun süredir de bu işi yapıyorlar.

aynen hocam. mesela fiskobirlik nuga da palm yagi ve glikoz yok bence biz bu tür markalari desteklemeliyiz gdo lu palmli ecnebi markalari degil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şekersiz Polmak Gold'u nereden alıyorsunuz acaba? Onun içerisinde hiç mi şeker yok?
    Polmak Gold'u denemiştim, içerisinde fazlaca şeker ve tuz vardı.
    En son Jif aldım, şu üründen;

https://www.jif.com/products/peanut-butter/extra-crunchy-peanut-butter

33 gramında 3 gram şeker var ama bana sorarsanız şekerli değil, Polmak Gold ile alakası yok yani. Tadı Calve'ye daha çok benziyor, fiyatları yakın zaten.

Skippy'yi Jif ile kıyaslayabilecek olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: x X x

quote:

Şekersiz Polmak Gold'u nereden alıyorsunuz acaba? Onun içerisinde hiç mi şeker yok?
    Polmak Gold'u denemiştim, içerisinde fazlaca şeker ve tuz vardı.
    En son Jif aldım, şu üründen;

https://www.jif.com/products/peanut-butter/extra-crunchy-peanut-butter

33 gramında 3 gram şeker var ama bana sorarsanız şekerli değil, Polmak Gold ile alakası yok yani. Tadı Calve'ye daha çok benziyor, fiyatları yakın zaten.

Skippy'yi Jif ile kıyaslayabilecek olan var mı?

Kalite ve tad olarak ben ciddi bir fark görmedim.

Yalnız kesinlikle Crunchy olanını almanızı öneririm.

Bu fiyata bedava onu da belirteyim.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.