Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (692. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.611
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sanırım bir kaç kişiye daha "tekrar hoş geldiniz" dememiz gerekiyor: @Coratina @Hanbars @abdullah sancak gibi gibi...

Evet, Düet ve benzeri olan Annapurna (Kırmızı Seri Ender-i nadirat) çok özel ürünlerdi fakat Düet'te bir tabaka sorunu da vardı. Okumadı iseniz:

https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154-679#151900658

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 27 Mart 2022; 23:18:49 >
  • Munika M kullanıcısına yanıt

Önceki yıllarda Menteşe Som ile görüştüğümde doğal çökeltme yapmadıklarını söylemişlerdi. Geç satışa çıkma nedeni olarak şunu söylemişlerdi: "Tüm zeytinleri farklı zamanlarda sıkıp yağları karıştırdıktan sonra satışa başlıyoruz."

Böylece o yıl alacağımız tüm ürünlerde bir kalite standardı oluyor. Fakat sadece erken hasat isteyenleri tatmin etmeyebilir belki de. Ben 2017'de aldığıma bayılmıştım ama sonraki yıllardan birinde aldığımı o kadar özel bulmamıştım.

• ksarkar K kullanıcısına yanıt

Ben şahsen filtresiz ürünleri sadece sezon başında ilk sıkıldığında ve en geç 1 ayda tüketecek şekilde alıyorum. Yoksa tortu yağın niteliğini bozuyor. Her gün en az bir kez çalkalamanızı, böylece tortunun dibe çökmesini önlemenizi öneririm. Orfion'dan Özgür Bey'in önerisidir.

• Shafter kullanıcısına yanıt

Bütçe, ambalaj tercihi ve kullanım amacı belirtirseniz önerilerde bulunabilirim.

Şimdilik sadece olgun hasat alternatifleri önereyim. Nova Vera genel olarak en beğendiğim üreticilerden ama olgun hasat ürünlerini denemedim. Aşağıdaki önerilerimi "daha iyidir" olarak almayınız, denemeye uygun olasılıklar olarak alınız.

• Green Amour Trilye Aralık Hasadı: Geçen yıl denedim, beğendim.
    • Düet Ayvalık Olgun: Denemedim.
    • Sardolive Trilye/Gemlik Olgun: Bu yıl tükenmiş. Denemedim.
    • Oleamea Classic

Tabi şu da var: Sıcaklarda kullanılacak yağda filtrenin iyi yapılmış olması ve parçacık kalmamış olması gerekir diye biliyorum (emin de değilim). Bu durumda Oleamea veya Nova Vera garanti olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 27 Mart 2022; 23:18:0 >

Erken hasat olur ama iyi filtreli olmasına dikkat etmek gerekir. Bu tabi olgun için de geçerli. Yoksa yağ içindeki parçacıklar sıcak yemek yaparken yanabilir diye biliyorum.

Nova Vera, Oleamea, Granpa'nın filtreleri iyidir mesela. Denemedim ama Tayga da iyidir diye düşünüyorum. Düet'in Memecik erken hasadı bu yıl çok iyi filtreli değildi, olgun hasadı nasıldır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 27 Mart 2022; 23:14:9 >
  • Nova Vera Memecik ve Yamalak Sarısı'ını Ocak'ta denedim.

Memecik bu yıl en beğendiğim 3 yağdan biri olmuştu. Kendileri de bu yıl en beğendikleri yağları olarak tanıtıyorlardı. Fakat bu yağları Şubat sonunda bitmişti (tüm ambalaj seçenekleri bitmişti). Sonra tekrar satışa çıktılar. Sizin beğenmemiş olmanızla bu durumu birleştirirsek insanın aklına şu soru geliyor: Acaba başka yerden buldukları farklı bir Memecik ile mi satışa devam ediyorlar?

Yamalak Sarısı ise acılık ve yakıcılık yönünden daha zayıf olmakla birlikte kokusu nefisti. Ben yine çok beğenmiştim.

Serdar Bey'in kendilerine maps'te 4 yıldız vermiş olması yakın zamanda benim de dikkatimi çekti. İlginç gerçekten. Danışmanı olması değil de, 4 yıldır kendilerini sektörde referans gösterir durur, asıl bu ilginç kılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 27 Mart 2022; 21:26:0 >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt

Niz'i merak ediyordum. Çünkü Birsen Can Pehlivan 7 yıldız vermişti. Sanırım 7 üzerinden. Çünkü beğendiği yağlara genelde 5 veriyor, arada bazılarını 7'ye çıkarıyor. Bu sezon bir de Nova Vera Memecik'e 7 verdiğini görmüştüm örneğin.

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt

Bence çöp sanki, uzaktan bakınca. Üretici ismi rica etsek?

• Büyükkarciyi denedim yoğun bir çağla tadi var, kokusu taze
    Yakiciligi dusuk orta arasi ama meyvemsiligi yuksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OkumadanAlma kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgiler için.

Pekmezde benim favorim keçiboynuzu. Önerilerim: Kirazın Kızı, Refikler Çiftliği, Kocamaar, Özlü Datça.

Karadut da güzel olur tabi.

• gatila G kullanıcısına yanıt
    Klasik bir tadım tecrübesi hazırlayamadım, şartlar elverişli olmadığı için. Acılık ve meyvemsilik düşük olsa da yakarlığı bu yıl en çok beğendiğim yağlardan oldu. Ama bana da hafif kusurlu gibi geldi. Şifa niyetine içilebilir. Trilyesini de deneyeceğim bir ara. Beyaz şişe, siyah şişe, memecik mi trilye mi diye karışıklıklar olmuş soru-cevaplarda. Ben sorarak teyit ettim beyaz şişenin memecik olduğunu. Zaten şişe yaktı beni, bu memecik dedim. Haydi, beraber yanalım @Gatila.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hoşbuldum Gökhan Bey:) Bu tabaka gerçekten çok kafa karıştırıcı bir durum. az önce ben de bardağa koyup baktığımda çok küçük bir tabaka gördüm sanki. yeşil mercimek tanesi kadar diyebilirim balkon soğuk olduğu için mumsu madde ile alakalı mıdır acaba diye yarın tekrar kontrol etmeyi düşünüyorum. düet ayvalık premiumda da denedim. üstte tabaka göremedim. memeciğe göre daha açık tonda olduğu için farkedilmiyor olabilir mi acaba. teneke ürünleri kaba filtre yaptıklarını söylemişlerdi.

• Munika M kullanıcısına yanıt

Olayı Düet ile böyle bağlamıştık:

https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154-682#152091615

• Henüz gelmedi. Kargo dağıtımda☺ meyvemsilik önemli hatta benim için en önemlisi. Herhangi bir meyve sebzenin bile mevsiminde kendine has kokusu yoğun oluyor, koku yoğun olunca tadı da güzel oluyor. Senelerdir çoğu meyve sebzeyi koklayıp alırım. Pazarda insanlar benden görüp onlar da koklamaya başlıyorlar😂

Eyvallah hocam

Aslında hiç gitmemiştim kendi adıma hep buralardaydım zaten. Yeni bi ürün denemediğimden haliyle sadece paylaşımları takip ediyordum.

Alaboğaz markasının geçen yılki ürününü sipariş ettim. Beğenirsem onu da paylaşırım inşallah.

Herhangi bir ürün için olumsuz yorum pek yazmak istemiyorum; çiftçilik zor zenaat çünkü.

insanlar emek veriyor, emeğe saygı adına beğenmesem bile gerekmedikçe yazmıyorum.

Ayrıca sizi ilgiyle takip ediyorum, bir dedektif gibi detaylar üzerine yoğunlaşmanız gerçekten takdire şayan. @cutrera nın eksikliğini hissettirmiyorsunuz.

• Memecik Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 2 345,00 TL

Ayvalık Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 5 555,00 TL

Hediye Çeki İndirimi

180,00 TLİndirimler

180,00 TLKDV

8,91 TLGenel Toplam

720,00 TL SİPARİŞLERİM

Nova Veradan aldim.6 ay goturur bunlar beni.. sicak yemeklerde ayvalik kullanacagim.bugune dek yillardir hep olgun hasat kullaniyordum.eskiden evde yaptigimiz patates kizartmasini da airfryer a cevirdik.ona da fis fis ile zeytinyagli yapacagim.

Bir görüşe göre derin kızartma için zeytinyağı uygun değildir, çünkü dumanlanma derecesi çok yüksek değil. Aksi görüş de mevcut. Airfryer'da sıcaklık kaça çıkıyor acaba?

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

• abdullah sancak A kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Şımarırım ama.  

derin kizartma yapacagimi nereden cikardiniz

Afiyet olsun ☺️

Kimin ne alacagi bizi ilgilendirmez, herkes secimlerinde ozgurdur.. Sadece sunu yazalim, kimse yazmiyor, bari biz yazalim:

Nova Vera Olgun Hasat Ayvalik 0,80 asit 180 fenol

Gaia Oliva Olgun Hasat Ayvalik 0,14 asit 450+ fenol

Ilkinin litresi 90 lira ikincinin 70..

Afiyet olsun☺️

• 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.