Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (690. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.535
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

devam etme shafter

5 lt lık yag alma şişe veya kucuk ambalajlı teneke al ekonomın buna musaıt Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler 

erken hasat urun al gerıye donuk forumu okursan onlarca onlarca marka bulurusun alınacak

lıgt yag sevıyorsan ayvalık edremıt sertlıgı ortalama olsun dıyorsan trılye domat arbequına sert ve keskın yag ıstıyorsan memecık cınsı yaglardan uretılmıs urunlere bak

• ksarkar K kullanıcısına yanıt

cok normal cunku urun fıltresız

fıltresız urun parcacıklı olur ve suzulmedıgı içinde bulanık olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 23 Mart 2022; 23:40:18 >
  • zetay benı hayal kırıklıgına ugratan bır yag

turk tuketıcısını odullu yagla tanıstıran marka.. kataloga gırmış urunleri var. halıyle beklentın buyuk oluyor ama benı hayal kırıklıgına ugrattı cok sıradan bır yagdı.. ustune en az memecık cınsınden uretılen 10 marka sayarım..

• Anladım, teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eudo E kullanıcısına yanıt

sicak yemekler icin alacagim bu yagi ama.

teşekkür ederim ilginize yeni sezon yağlara rengin suar ile başladım ilk kez filtresiz bir yağ aldım bakalım memnun kalacakmıyım.

• bu sene urununu almadım dolasıyla deneyımım bu sene yok

3 sene ustuste aldım stogumda halen mevcut gecmıste maalasef benım beklentılerımı karsılamadı

• Shafter kullanıcısına yanıt

sen yınede 5 lt alma hem ergonomık degıl hem ac kapa nefasetını yıtırır 1 lt al 2 lt urun al

erkenle olgun hasat arasında fıyat yonunden aman aman bı fark yok ben hep erken hasat alırım

nova vera ıyı fırmadır ama baska fırmalarada sans ver bence

rengın suar ekonomık bır yagdır

ıyı bır yag degıldır kotu bır yag hıc degıldır ortalama bır yagdır

sıcaklara alırım bazen ama bu satten sonra pek tavsıye etmem meyve parcacıkları dıbıne cokup tortu olusturuyor

hasat zamanında 2 ay içinde alıp 1 ay içinde tuketin. yanı subata hele hele marta koymayın.. bence bu satten sonra fıltrelı yaglara bakın

• Shafter kullanıcısına yanıt

Bizim de kullandığımız bir yağ novavera olgun hasat ama erken hasatı yemeklerde de kullanıyoruz, erken hasatta ayvalık tercih ederseniz daha yumuşak olur yemek tadını örtmez, şu an görebildiğim kadarıyla zeytinseli, orfion, hilmi yıldırım, gaia, green amour kampanyalı fiyatlarıyla novavera olgun hasata kıyasla denemeye değer görünüyor. Tabi karar sizin.

ben daha çok salatalarda kullanıyorum kış olduğu için hafif olan bu yağla sezonu açtım.sırada burhaniye güvenal,hilmi yıldırım,pallas,elea,ahsaf sırada bekliyor.

• Munika M kullanıcısına yanıt

Menteşe som fiyat ne kadar?

ekonomık dusunmuyorsanız burhanıye guvenal bılmıyom ahsafıda bır arkadasım aldı ama bılmıyom ben ıkısını pas gecerım

hılmı yıldırım ve pallas olur pallas daha ıyı bır urun bence bıır memecık bırı arbequına pallasda fıyatlar cok oynak gecen gun 55 tl kadar ındi fırsat kolla

elea hatay yagı galıba burda bır kac deneyen olmustu ben sans vermedım vermeyıde dusunmuyorum

• gatila G kullanıcısına yanıt

Benim ilk Artvin balı deneyimim Sahibinden şeysi üzerinden oldu yaklaşık 10 yıl önce. Artvin Borçka'da üreticiyim,Eylül-Ekim gibi İstanbul'da olacağım,isteyene bal getiriyorum yazan bir ilana dönüş yaptım bal istedim 1 kg denemek için.

Kişi bal kovanlarının ve balın resimlerini koymuştu ikna olmuştum.

Üsküdar sahilde buluştuk,hemen orada kavanozu açtım,dedim 1 kavanoz daha alayım. Balı her yıl sayılıymış,3 yıl daha bal aldım kendisinden,sonra abartılı zam yaptı bir daha almadım ama o balın üstüne bal da bulamadım bir daha.

Sonra şu kişiden de bal aldım sahibinden platformunda. Bu kişi de önceden sipariş üstüne bal veriyor,söylediğine göre kalmıyormuş. Kasım gibi bal istediğimde bitti demişti. Balı kaliteli ama önceki kişiden aldığım gibi değildi.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler
    Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgilersahibinden.com
    2021 ORGANİK DOĞAL KESTANE BALI Borçka ARTViN - Şarküteri Çeşitleri, Yiyecek ve İçecekler sahibinden.com'da - 659113696
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-yiyecek-icecek-sarkuteri-2021-organik-dogal-kestane-bali-borcka-artvin-659113696/detay

Aynı anda Sahibinden platformunda Artvin Macahel balı olarak başkalarından da bal aldım memnun kaldım. Yıl 2015 civarları yanlız.

Sonra aynı bölgelerden TEMA Vakfının Organik Bal ürettiğini öğrendim ve riske girmeyip Tema Vakfının Artvin Organik Balını aldım İstanbul'da Mısır Çarşısından ve Tekzen mağazalarından. Son 2 yıldır malesef TEMA VAKFI ARTVİN BALI bulamıyorum.

Zaten aynı anda Artvinli Borçka'lı bir üreticiden sezon sonu 4-5 kavanoz bal alıyordum. Trendyolda Sahibindende ilan ile satmıyor,zaten herkes gibi balı sayılıymış,doktorlara önemli tanınan kişilere veriyormuş İstanbul'da. Bana da bu yıl 200 TL'den verdi,bu sezon 300 olur büyük ihtimal dedi. Sanırım Tema Vakfının balını bulursam almam kendisinden. Bir arkadaşın da dediği gibi daha çok pekmez tüketiyoruz,Yenigün Pekmix 600 grm şişe bizim evde 1 haftada kesin bitiyor.

Bir de yazları Karadut Ardıç Üzüm pekmezi karışık bulursam alıyorum 5-10 kg. Özellikle şekersiz karadut pekmezini çok kovalarım.

Trendyolda son zamanlarda karadut pekmezi modası var,2-3 yıl önce bulunmuyordu.

Ben mevsiminde taneli karadut pekmezi hastasıyım. Çok bekleyince tanelisi zevkli olmuyor. Bu pekmezler şeker katkısız olsa da meyvenin kendisi tatlı olduğu için fazlası normal sağlıklı insana da zararlı. Bazı insanları 1 dilim karpuz bile komaya sokuyor malum.

Bal ile pekmez aynı seviyede besinler değiller tabi ki. Balın faydası kat kat fazla ama bir pekmez kadar fazla da tüketilebilecek besin değil. Ben iyisinden alıp az tüketmeyi tercih ediyorum,haftada 2 gün 2'şer tatlı kaşığı. (Kestane balı hariç tabi.Onu 1 çay kaşığı anca)

Artvin yöresinden bal denemek isterseniz sahibinden ve trendyol platformlarında Artvin Borçka ve Macahel balı diye aratıp ilanları inceleyip seçim yapabilirsiniz. Ben en az 4 yıl oldu ilandan bal almayalı. Az önce baktım ilk aldığım 2 kişiyi bulamadım,tesadüf olurdu zaten.

Burası da Macahel balı satıyor ön sipariş ile. Mümkünse ilk verdiğim ilandaki gibi dürüst iyi üreticiyi bulup almak daha kazançlı olur ama ucuza satmıyorlar. İlanları incelerken Ankara'dan İstanbul'dan satış yapanlara biraz mesafeli olmak lazım. Zira ben Artvin Borçka'da ailece yıllardır üreticiyiz diyerek satış yapan birinden de bal aldım ve malesef vasat bir bal çıktı.

Köyünden ve kovanından kendi resmini paylaşabilenler daha önemli.

Muğla ve Aydın ilçelerine yolu düşenler halk pazarlarına göz atsınlar,iyi ballar bulmak mümkün uyguna. Tabi ki bir Artvin Macahel balı olamazlar. Bitki örtüsü, iklim,oksijen farkı var çünkü. Macahel'e saklı cennet deniyor. Yolu çok uzun ve zorluymuş,gidip görmek isteyen varsa bilgisi olsun.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgilerwww.macahel.com.tr
    MACAHEL KARAKOVAN BALI - www.macahel.com.tr
    https://www.macahel.com.tr/index.htm

• bien kullanıcısına yanıt
    Merhaba. 3 litre teneke 330 lira. Şişesi (500 ml) 125 lira. Dilmit litre şişe 150 lira. Domat da yakında satışa sunulacak.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim.

• Bu sezon henüz iyi bir memecik tatmadığım için memecik arayışım var. Fiyatı uygun olduğu için villa turqandan denedim ama pek beğenmedim, memecikten bekleyeceğimiz acılık ve yakıcılık olduça zayıftı, meyvemsiliği de aynı şekilde belirgin hiçbir aroma alamadım.

Şu anda oleamea ile menteşe som arasında kaldım. Nova verayı bu seneki fiyat politikası ve yüksek fiyatları senebiyle eledim. Oleamea %15 ekstra indirimle oldukça cazip fiyata sahip. Menteşe som da memecikte bir klasik. Bu arada en az 2lt teneke alacağım.

Bunlardan hangisini önerirsiniz veya memecikte bu sezon öne çıktığını düşündüğünüz çok uçuk olmayan fiyatlı bir öneriniz var mı?

• Bana göre Hilmi Yıldırım memecik fiyat performans ürünü. Önceki yıllarda hep memnun kaldım.

Dün yeni sezon ürünü elime geçti ama henüz tadım imkanı bulamadım.

Daha önce denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bien -- 24 Mart 2022; 11:19:27 >
  • OkumadanAlma kullanıcısına yanıt

balın kat kat fazla olduğu konusunda karşılaştırmalı bir kaynağınız var mı ?

pekmezden çok da faydalı değil sonuçta her ikisi şeker ağırlıklı ve illa da tüketilmesi gerekli besinler değil

buyrun bir karşılaştırma

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler
    Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgilerbirgun.net
    Bal mı, pekmez mi? Hangisi daha sağlıklı?
    https://www.birgun.net/haber/bal-mi-pekmez-mi-hangisi-daha-saglikli-116860
  • Menteşe Som, domat ürününü haftaya satışa koyacakmış. 500 ml 125 lira olacakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 24 Mart 2022; 14:25:15 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 688689690691692
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.