Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12.834
Cevap
461
Favori
938.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1790
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 106
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 7
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 47
  • Favoriye Eklediklerim 461
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mcroses (587 mesaj) ozguruzden (527 mesaj) Askaparta (398 mesaj) gatila (315 mesaj) Sancu (234 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4158 mesaj) Mobil (4400 mesaj) Tablet (235 mesaj) (4 mesaj) Mini (506 mesaj) Uygulama (595 mesaj) (1 mesaj) (118 mesaj)
  • @
33 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar Konu Dışı >> Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler
Giriş
    0 Mesaj

Estafurullah :) Aslinda saka amacli demistim kusura bakmayin..

Bu arada olgun hasadi islemenin erken hasattan cok daha zor oldugunu ogrenmistik bu forumda daha once.. Dusununce cok mantikli aslinda, olgun zeytinler cok daha narin oluyor ve islenirken kusur olusmasi yesil zeytine gore daha muhtemel..

Nova Vera’nin olgun hasadi Ayvalik cesidi ve 0,5 asit, hic fena degil.. Hasat basi GeeenAmour olgun Trilye’yi de begenmistik, 0,3 250+ bir urundu.

Ben de vesile ile Gaia Oliva’nin olgun Ayvalik’ini aldim bakalim, 450+ polifenol ile erken hasatlarindan bile fazla biofenolu var cok ilginc bir sekilde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 9 Ekim 2021; 21:45:51 >
    |
    |
    mcroses kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3094 Mesaj

Gaia Oliva'yı beğenmediniz mi?
    |
    |
    Sancu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

Gaia Oliva Memecik Premium guzel bir urun.. Isin ilginci olgun hasat Ayvalik’in Polifenol degeri Premium urunlerden daha fazla ☺️ Ve fiyat yarisi kadar.. Hatta indirim ile 2 litresi 80 lira.. Olgun’u henuz denemedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 9 Ekim 2021; 21:46:21 >
    |
    |
    Askaparta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

En mantiklisi fabrikaya gidip tanktan tadim yaparak istediginiz miktarda almak galiba.. Tabi bunu yapmak da biraz zor..

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Ve bir soru: Erken hasat ne kadar erken olmali? Hermus Eylul basi hasat yapti ve yag orani oldukca dusuktu ve fiyatlar astronomik.. Nova Vera ise tam 1 ay sonra (8 Ekim’de) hasata basladi ve polifenolu 700+ urunler cikarabiliyor.. Bu isin bir matematigi var midir? Ortalama kac kilodan 1 litre yag vermeye basladigi zaman hasat yapilmali ki hem polifenol yuksek olsun, hem yag verimi randimanli olsun, hem meyvemsilik oturmus ve kompleksitesi saglanmis olsun, hem de full duyusal profil (meyvemsilik, acilik, yakicilik) dengeli olsun?

Mevsime, yoreye, zeytin cesidine bagli olarak da degisir tabiki de cesitler bazinda ele alsak bir ortalama tutturabilir miyiz acaba?

Trilye/Memecik 6-7 kilo normal midir?
    Domat’in yag verimi dusuk mesela..
    Peki Edremit?
    Yamalak?
    ...vs.

Not: Bu arada Hermus’un Very early harvest dedigi Arbequina sadece 350 civari polifenolluymus.. 500ml 145 liraya 350 polifenol isteyen? ☺️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 10 Ekim 2021; 1:46:27 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Sadece 350 polifenollu (o da hemen uretim aninda) olan ‘very early harvest’ bir urun icin astronomik bir fiyat..

Simdi, Arbequina’nin ana karakteristigi nispeten az polifenollu olusudur zaten, dogal olarak fazla polifenol uretemez (fazladan yaprakli uretim yapmazsaniz). Ustelik nefasetini 2-3 ay gibi cok kisa bir surede yitirir ve normal bir urene donusur..

Bunu soyleyen Ispanyollar ama biz onlardan daha iyi bildigimiz icin boyle bir durum yok elbette Hermus veya Genius’a gore ☺️

Cocuklari veya hic zeytinyagi tuketmeyenleri zeytinyagi ile tanistirmak ve alistirmak icin yazmis Ispanyollar 😂😂

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https://store.donanimhaber.com/a4/8f/fa/a48ffa2ab54d5e4dc5877c7b492a6410.png&t=0&width=480&text=1

Simdi bu urunun litresine kim 250-300 lira versin ki? Gecen sene bu ikisinden de cok ustun olan bir urunun litresini 70 liraya aldik ve urun filtresiz olmasina ragmen zeytinin karakteristiginden dolayi 1 senedir hala super, hatta bunlarin yeni hasat urunlerinden bile daha iyi oldugunu iddia edebilirim ☺️

Hermus da Genius’a uydu ve ic piyasayi komple sildi, cok bariz ve net bu durum..

Genius da surekli en yuksek odulleri aliyor uyduruk yarismalarda ama emin olun bize gonderecekleri urun o yarismalarda odulleri toplayan bir urun olmayacak, ikinci hatta ucuncu kalite bir urun olabilir..

Neler donuyor bu piyasada neler, ah bir bilebilseydik ☺️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 10 Ekim 2021; 15:23:20 >
    |
    |
    fottili kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4366 Mesaj

Litresi 70 lira olan ürün hangisi acaba Sn.Sancu?...

|
    |
  • Yarbay
    8339 Mesaj

Gökkale/Vievi arbequina'daki polifenol oranı benim denediğim sezon daha yüksekti(500-650 aralağında idi) herhalde. Yağ kısmen kusurluydu(filtresiz olması nedeniyle su tadı bayağı baskındı) ama hem meyvemsilik hem de yakarlık ve acılık yönünden oldukça dengeliydi. @semih_izmir Vievi'nin bu yıl yeni makina ile filtreli(?) üretim yapacağını söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Eğer aksilik çıkmazsa ve ürünler iyi işlenirse Hermus'a ciddi rakip olur. Keza fiyatların da Hermus'a nazaran daha ulaşılabilir seviyelerde olması muhtemel. Bu arada Eylül hasadı biraz :) abartı bana göre. Hem polifenol miktarı düşük hem fiyat astronomik... Macera severler dışında, litresi 290 Lira olan bir ürünün pek rağbet göreceğini sanmam.

|
    |
    Bahsedilenler: semih_izmir, Sancu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3094 Mesaj

Geçen gün Egeo Norte Arbequina ürününü açtım. Acılık ve yakarlık az çok hala vardı, meyvemsilik düşüktü. Bu zamana göre fena çıkmadı.
    Angelos bozulmaya başlamıştı artık ama genel olarak iyiydi, erken dönende almak lazım.
    İzorya'da ise pek bir şey kalmamıştı, kalsın.
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Hermus’un artik Turkiye’de rakibi yok! Bu fiyatlara fazla musteri cikacagini sanmam.. Kim verir 350 Polifenole 290 lira allaskina?

Vievi’den bu sene beklentilerimiz cok yuksek.. Insallah cok iyi islenir ve muhtesem urunler uygun fiyatlara ic pazara sunulur.. Filtreli olacak urunler..

Ha, ne kadar yersek de, Nova Vera’dan da beklentilerimiz cok yuksek bu sene.. Kaliteyi dogru fiyatlara ic tuketiciyle bulusturacagini dusunuyorum..

3-5 uyduruk madalya kazandiniz diye fiyatlari katlar musteriyi silerseniz musteri de sizi siler, bu kadar basit ☺️

Hermus ‘out’ Vievi ile Nova Vera ‘in’! 😃😃☺️

Not: Bu arada fahis fiyat artislari ile sadik bir musteri, hatta belki de bir marka elcisi nasil kaybedilir onu gormus olduk 😕

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 21 Ekim 2021; 5:57:41 >
    |
    |
    eesph kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3094 Mesaj
    Nermin Hanım da yeni sezon satışlarına başlamış filtresiz Ayvalık olarak. Ambalaj büyüklüğüne göre litresi 77-135 lira arası.
  • Yarbay
    3094 Mesaj
  • Er
    0 Mesaj

Gecen sene Buta Assos seviyesindeydi sanirim NH Ayvalik urunu (en azindan bazi yarismalarda). Buta Italya’da 94/100 alarak muhtesem bir skor aldi ve kendini kanitladi (birden fazla yarismada — Monocultivaroliveoil ile Lodo’da). Nova Vera bile daha once Hayat ile anca 93 alabilmisti (Evooleum 2020). Referans olmasi acisindan bu sene NV’nin hasat basi ‘en iyi urunumuz dedigi Trilye anca 88 alabildi, o da zorlama ile (NV Trilye nedense daha sonra kusurlu oldu).

Simdi, Buta bu urunu sadece 500ml’de 95 liraya satti. Nermin Hanim ise 5 litrelik tenekede litresi 50 liraya..

Siz de benim gibi supheci iseniz eger, acaba o 5 litrelik tenekede gercekten Buta Assos seviyesinde Premium odul alabilecek bir Ayvalik cesidi var miydi diye dusunmez miydiniz? Ustelik Buta 0,3 asit 550+ iken Nermin Hanim sadece 0,4-0,5 250+ bir urundu..

Benim kendi dusuncem yarismalara gonderilen numuneler ile bize gonderilen tenekelerin icindeki urunlerin ayni olmadigi yonunde.. Artik bunu hemen hemen (2-3 istisna olabilir) butun ureticilerin yaptigini dusunuyorum acikcasi.. Afiyet olsun ☺️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 14 Ekim 2021; 14:58:40 >
    |
    |

• Er
    0 Mesaj

Troya Zeytinyagi Festivali’ne gidebilen oldu mu acaba? Bana sadece 1 saat uzakliktaydi fakat bazi sebeplerden dolayi gidemedim.. Oldukca buyuk ve genis kapsamli bir organizasyon olmus gibi..

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Bu mesajimi yanlislikla yaniltici bilgi icerdigi icin siliyorum ☺️

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancu -- 14 Ekim 2021; 23:13:39 >
  • Yarbay
    8339 Mesaj

Bir litre için fiyat çok makul ama hızlı(iki hafta içerisinde) tüketebilecekse tercih edilmeli derim. Hem filtre edilmemiş hem de söylediğiniz gibi sulu üretim yapılmışsa bozulma daha erken başlar malumunuz.

|
    |
  • Teğmen
    139 Mesaj

Kısmetse bu sene de oradayım izlenimlerimi yada sizlerin merak ettiği bir marka varsa deneyebilirim
    |
    |
  • Yarbay
    3094 Mesaj

Biz de gelecektik ama memlekete gidebiliriz. İzlenimlerinizi bekleriz. Bilhassa Nova Vera, Özem, Nermin Hanım, Orfion, Tayga gibi kötfez firmalarının katılımı olacaktır.
    |
    |
    deepdarkdirty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3094 Mesaj

Az önce görüştüm. Edremit zeytini olduğu söylendi. 100 lira üstü ücretsiz kargoymuş.
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Bana 0,3 Domat dediler 😳😳

Ama Domat’ta 6.5 kiloya 1 litre cok zor!

Yoksa, yoksa bunlar da mi?? 🤔🤔😕

Eger Edremit ise kesinlikle almayin, durust esnaf istiyoruz bu memlekette!..

|
    |
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.