Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (562. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.505
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seroliva normal sizma %20 kuponla 130 tlye geliyor nasil sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, asa güven markası hakkında bilgisi olan var mı?

• ZETAY premium (memecik)---- Daha önce 5 lt.lik evoo’yu da denemiştim. Premium’dan daha iyi bir performans bekliyordum, fakat evoo’yla aralarında çok fark yok, premium totalde belki bi tık daha iyi denebilir fakat mesela yakarlıkta o yılın evoo’su bu yılın premiumundan daha iyiydi yani aklımda öyle kalmış. Kıyaslamayı bu seneki ürünler arasında yapacak olursam bence zetay Premium, aynı segmentte değerlendirilebilecek nova-vera memecikten daha geride bir ürün. Bir de Zetay Premium’da benim dikkatimi en çok, acılığın yakarlık ve kokuya baskın olması çekti. Genel olarak ürünle ilgili “koku belirgin değil, yakarlık hissedilir seviyede, acılık bir hayli yüksek” diyebilirim.

Son olarak zetay temsilcisiyle yaptığım görüşmeden anladığım şişe ürünleriyle teneke ürünlerinin dolumları farklı tanklardan yapılıyor sanırım. Yani şişedeki premiumla tenekedeki Premium arasında aşırı derecede olmasa da belli bir düzeyde fark olabilir. Ürünler kategorize edilirken önce M. T. Özkaya tadım yapıyormuş daha sonra kimyasal analiz yapılıyormuş –genelde duyusal analizle kimyasal analiz örtüşüyormuş- buna göre şişeye ve tenekeye doldurulacak ürünler tespit ediliyormuş.

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah sancak -- 21 Mayıs 2020; 21:54:7 >

• Forumda yeni üyeler bazen tavsiye ürün soruyor; öncelikle o arkadaşlar kullanım amacını belirlemeli daha sonra tercihte bulunmalılar. Örneğin sıcak yemekler için olgun hasat/natürel birinci, salatalar için soğuk sıkım erken hasat, şifa niyetine içim içinse yüksek polifenollü erken hasat yağlar tercih edilmeli. Olgun hasat/naturel birincide fiyat öncelenerek seçenekler bir hayli artırılabilir, hatta n11, hepsiburada, trendyol gibi sitelerden kuponla çok uygun fiyata ürün temin edilebilir. Belki burada dikkate alınabilecek tek husus ilaçsız tarım, organik veya iyi tarım uygulamalarıyla üretim yapan firmaların öncelenmesi olabilir. Tabii burada üretimde gösterilen titizlik de yağın çabuk bozulmasına mani olacak bir faktör olacağından güvenilir bir firma olması iyi olacaktır. Salatalar ya da içim için alınacak ürünlerde ise daha ayrıntılı araştırma yapılmalı. Bu konuda analiz sonuçlarından hareketle yüksek polifenollü ürünler tercih edilmelidir. Benim kişisel deneyimlerimde aklımda kalan erken hasat ürünler şunlar: Tibak erken hasat (Bu seneki ürün pek iyi gelmedi yalnız ama ilk öğrenme kalıcı olduğundan unutulamıyor); menteşe som; özgün 0.4; kristal selection (satışı şu anda yok); korudağ harvena (son zamanlarda deneyenler pek beğenmiyor); nova-vera memecik.

• @eesph@sansar64@CSB yazmayan adam

Filtre kağıdı ile süzmeye çalışmış fakat damla damla ilerlediği için farklı yöntem tülbent ile 2 katlı yapıp süzmüş.Oldu olucak tenekeyi de süzmüş toplamda 1 litre cıvarı imiş.
    Çıkan şey bu kadar ;

https://i.ibb.co/7rPCt2t/160620-A5-FDBC-44-DE-AF66-563-AEBC3-D134.jpg
    https://i.ibb.co/6WkJrDc/69984339-C231-4-F34-8-EFB-FB79-D2617-A8-B.jpg

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullah sancak

ZETAY premium (memecik)---- Daha önce 5 lt.lik evoo’yu da denemiştim. Premium’dan daha iyi bir performans bekliyordum, fakat evoo’yla aralarında çok fark yok, premium totalde belki bi tık daha iyi denebilir fakat mesela yakarlıkta o yılın evoo’su bu yılın premiumundan daha iyiydi yani aklımda öyle kalmış. Kıyaslamayı bu seneki ürünler arasında yapacak olursam bence zetay Premium, aynı segmentte değerlendirilebilecek nova-vera memecikten daha geride bir ürün. Bir de Zetay Premium’da benim dikkatimi en çok, acılığın yakarlık ve kokuya baskın olması çekti. Genel olarak ürünle ilgili “koku belirgin değil, yakarlık hissedilir seviyede, acılık bir hayli yüksek” diyebilirim.

Son olarak zetay temsilcisiyle yaptığım görüşmeden anladığım şişe ürünleriyle teneke ürünlerinin dolumları farklı tanklardan yapılıyor sanırım. Yani şişedeki premiumla tenekedeki Premium arasında aşırı derecede olmasa da belli bir düzeyde fark olabilir. Ürünler kategorize edilirken önce M. T. Özkaya tadım yapıyormuş daha sonra kimyasal analiz yapılıyormuş –genelde duyusal analizle kimyasal analiz örtüşüyormuş- buna göre şişeye ve tenekeye doldurulacak ürünler tespit ediliyormuş.

Selamlar Abdullah Bey, bahsi geçen firma ile baglantısı yoktur Mücahit Taha Özkaya'nın... Firmanın oluşum aşamasında büyük katkısı olmuştur fakat 4 seneden fazladır bağlantısı yoktur..Malesef ürün satma konusunda her yol mübah mantığı ile ilerlemek ne kadar ahlaksız bir durum gözüksede ticari olarak para kazanmak herşeyin önüne geçmiş...

• semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Semih bey siz sektörü daha iyi tanıyorsunuz fakat zetayın mücahit hocaya ihtiyacı mı var ki böyle gerçek dışı bir beyana başvursunlar. Adamlar zaten her yıl flose oleide en yüksek ülke puanını alıyor. Bu onlara yetmez mi? Kaldı ki bunu temsilci direk söylemedi, konuşmanın akışı içerisinde ben evoo ile premiumu neye göre ayırdıklarını sorunca söyledi. Belki de sadece tadım için iletişimleri devam ediyordur mucahit hocayla.

• Merhaba;

benimde zeytinyağım bitti
    5lt ne önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullah sancak

Semih bey siz sektörü daha iyi tanıyorsunuz fakat zetayın mücahit hocaya ihtiyacı mı var ki böyle gerçek dışı bir beyana başvursunlar. Adamlar zaten her yıl flose oleide en yüksek ülke puanını alıyor. Bu onlara yetmez mi? Kaldı ki bunu temsilci direk söylemedi, konuşmanın akışı içerisinde ben evoo ile premiumu neye göre ayırdıklarını sorunca söyledi. Belki de sadece tadım için iletişimleri devam ediyordur mucahit hocayla.
    Abdullah Bey bu dediklerinizin gerçek olmasını bende isterdim fakat Mücahit hoca'ya yazının tamamını dün gösterdim ve zaten yoğun bir iletişim halinde olduğumuzdan dolayı 4 seneden fazla süredir hiç bir koşulda bağlantısı olmadığını ve yazıyı okuduğunda ise şaşkınlık yaşadığını belirtmek isterim ..Sizin tabirinizle 'belki sadece tadım yapıyordur' kısmıda sizin iyi niyetinizdir ama malesef gerçekler farklı...Cümlenin ilk başında yazdığınız 'Zetay'ın Mücahit hocaya ihtiyacı varmı ki kısmına gelecek olursak Türkiye'de her firma arkasında Mücahit Taha Özkaya gibi bir ismi güç olarak kullanmak ister çünkü kendi klasmanında markadır ve son olarak Flos Olei kısmına değinmek isterim bu sizin için çok büyük bir kriter olabilir ama gerçekler her zaman farklıdır...

Dipnot 1:Emin olmadığım hiç bir bilgiyi bu foruma taşımadım..
    Dipnot 2:Picual yapısı gereği yoğun bir yakıcılığa sahiptir fakat daha yoğun meyvemsilik özelliklerini Türkye'de tatma fırsatım olmuştur.Bu sebeble 100 puan alan firmaya teslim olmamak gerek tamamen kişinin tercihine bırakılmalı düşüncesindeyim.

• semih_izmir kullanıcısına yanıt
    Semih bey hafızam beni yanıltıyor diyeceğim ama, mücahit hocanın ismi geçti yani öyle hatırlıyorum. Fakat şu da bi ihtimal, görüştüğüm kişi ankaradaki satış temsilcisiydi galiba. Belki 3-4 yıl öncesindeki sistemin devam ettiğini düşünerek, yeni durumu bilmediğinden böyle demiştir.

Semih bey birikiminizi paylaşma konusunda biraz daha cömert davranmanızı bekliyorum. Sanırım bi experlik yönünüz var. Bahsettiğiniz meyvemsiliği yoğun bir kaç marka ismi verseniz ve buralar şenlense ne güzel olurdu. Bekliyoruz üstad!

• abdullah sancak A kullanıcısına yanıt
    Söylediklerinize katılıyorum, Semih bey foruma geliyor gidiyor bize teknik detaylar veriyor ama marka tavsiyesi vermiyor.

Mesela ben Sazak zeytinyağı almıştım ve burada aldığımı söylemiştim. Semih bey mersin mut bölgesinin zeytinyağı konusunda titiz olmadıklarını ve bu işi profesyonel yapamadıklarını ve buna benzer şeyler söylemişti ve gerçekten de dedikleri doğru çıktı. Ben fazla beğenmedim Sazak zeytinyağını.

Demem o ki bize teknik destek verdiği gibi marka tavsiyesi de verirse çok mutlu olacağız, vermezse de canı sağolsun.

• Felole tuzsuz kuru sele zeytini denedik. Biz beğendik. Baya baya tuzsuz ve çok etli, hatta tuz atasım geldi. Birazcık acılık var, çiğ siyah zeytinde de olan acılık, doğal yani. Ben ve annem cok beğendik mesela, ama herkes böyle acı sevmeyebiliyor. Ama böyle tansiyon hastası filan yakınınız varsa düşünülebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 23 Mayıs 2020; 1:20:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cokbaska kullanıcısına yanıt
    Alttaki çamurumsu tabaka posadan dolayı çökmüş sanki, hiç filtreli gibi durmuyor.

• Bugün daha önce aldığım oleame zeytinyağıni denedim. Yakarlik ve acilik baya yüksek ama meyvemsilik de bir o kadar düşük. Litresi 40 liraya aldım organik sertifikalı bence güzel alınabilir bir yağ.

• mcroses kullanıcısına yanıt
    Şu anda da indirimde 50 lira litresi. Olgun hasatmış ama polifenol 200 üstü, asitlik de 0.3 civarı. Meyvemsilik düşük demek. Dengeli yağ önemli tabi ama acı acı yanmak istiyoruz genelde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Askaparta kullanıcısına yanıt
    EVDEKAL kod ile 120 ye düşüyor.

• mcroses kullanıcısına yanıt
    İyiymiş aslında. Ama Büyükkarcı ödüllü karışık yağı merak ediyorum.

Büyükkarcı'nın fiyatları çok makul düzeyde ama ödüllü yağları hangisi?

• Ödül listesinde 500 ml sızma şişe gözüküyor. İletişime geçtim, cevap gelir sanırım. Trilye ile ödül almışlar.

Şimdilik biraz yağ var elimde ama Trilye ise alınır. Cevabı biz de bekliyoruz. :)

• 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.