Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (485. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.582
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. N11 sistemindeki sorunlar nedeniyle 11.11 kampanyası 12 saat uzatılmıştır. Kampanya yarın 12:00 da sona erecektir. 11.11 kuponları da aynı şekilde süreleri 12 saat uzatılmıştır.

Mutlu alışverişler dilerim 😊

Dilara ELMAS
    İncirya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dilaraelmas -- 11 Kasım 2019; 12:20:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cutrera kullanıcısına yanıt
    Aldım ya. Yorumları da pozitif görünce. Bide cam şişesi nereden baksan 10tl dedim. Düz mantık aldım.
  • ben ilk kez Orfion dan alım yapıyorum, umarım beğenirim. beklentim yüksek. N11 kampanyasından 1 adet 5 lt 3 adet 2 lt filtreli erken hasat yağ aldım kuponda kullandığımdan 11 lt si 350 tl ye geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: palamidastr

Bu mesaj silindi.
    Merhaba. Önceki okuduklarımdan hareketle, aklımda yanlış kalmadıysa, hamura su vermek kaliteli yağ elde etmek için yapılması tavsiye edilmeyen bir işlem değil miydi? "Hamura su dahi vermedik" derken, yarışmaya göndermediğiniz ürünlerde hamura su verdiniz şeklinde mi anlamalıyız bu ifadenizi?
    Yanlış anlamayınız, doğrusunu öğrenmek için soruyorum.
    Bir de, 1 ltlik ürünlerinizin hepsi filtresiz mi? Dinlendirerek dolum yapmış olduğunuzu farz ederek, 1'ltlik yağlarınızı kapalı olarak ne kadar süre muhafaza edebiliriz bozulmadan?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • palamidastr P kullanıcısına yanıt
    Eğer filtresiz ürün ise 2 yıl dayanma süresi çok uzun geldi bana. Filtreli mi filtresiz mi olduğunu belirtmemi?siniz. Forumda filtresiz olanların 3-4 ay içinde tüketilmesi gerektiği söylendi hep.
    Hamura su verme meselesini ise tecrübeli arkadaşlardan da duymak isterim. Nedir durum?
    @Cutrera, @ozguruzden, @Eudo, @bien

• palamidastr P kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yağlar satışa çıkacak mı yoksa yalnızca yarışma için mi ürettiniz? Halihazırda web sitenizde satılan ürünlerden farklı galiba bu saydığınız tekir, uslu, yeşil trilye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmetmuhsin A kullanıcısına yanıt
    Filtresizi hiç tüketmeyin en iyisi diyen uzmanlar da var. Veya tüketecekseniz 1 ayı geçmesin derler. Ki bu 1 ay siz aldığınız andan değil, üretim anından başlar sanırım.

Şuna da bakmalı belki de: Uluslararası ve ulusal yarışmalarda filtresiz kategorisi de oluyor mu? Veya kategori olmasa bile yarışmaya filtresiz ürününü gönderen? Hiç sanmam.
  • Novavera ay sonu olmamasına rağmen yine %20 yapmış. İndirimle yeni hasat trilye lt/104 liraya falan geliyor... Memeceik de 2lt lik teneke ile nispeten uygun fiyat var ama trilye alacak ise 100 lira / lt çok yüksek... Novavera çok hızlı fiyat yükseltti beni kaybetti :)
  • ahmetmuhsin A kullanıcısına yanıt
    Üretim proseslerinin karşılaştırılması üzerine şöyle bir yazı var. https://zeytinay.csb.gov.tr/zeytinyagi-uretim-proseslerinin-karsilastirilmasi-i-5620 Burada her iki yöntemde de su verildiği gösteriliyor ve karşılaştırması yapılıyor. Tabi ben de tüketiciyim sadece merak ettiğim konuları araştırıyorum. Tecrübeli arkadaşlardan da yorum bekleriz.

• sarpuli kullanıcısına yanıt
    Yağım beğenildi hemen fiyatları yükselteyim zihniyetindeki üreticileri alım yapmayarak cezalandırmamaız lazım.

Bir dönem özem de fiyatları çok yükseltmişti ve yılda 2-3 kere % 50 indirim kampanyası yapmak zorunda kalıyordu.
  • bien kullanıcısına yanıt
    Bu sene çok bindirdiler bende bırakmak zorunda kaldım :(

• Novavera'nın 2018 mahsülü Trilye zeytinyağını denedim ve gerçekten çok beğendim. Mevsimsellik ve yakıcılık açısından çok iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum ancak fiyatları oldukça yüksek, geçen seneki ürünü yeni sezon ürünler çıkmadan önce %20 indirimle almıştım.

Bir de ürün pazarlamasında da hata yapıyorlar bence. Bu sene Memeciki sadece 0.5 ve 2lt'lik olarak ve Trilyeyi de sadece 0.5 lik şişelerde satıyorlar şimdilik. 5lt olanlar ise sadece Ayvalık ürünleri halbuki hepsinin 2 ve 5 lt leri satsalar biraz daha uygun olur fiyat açısından ama Memecik ve Trilye muhtemelen daha üst düzey ürünler oldukları için küçük miktarlarda satışa sunuyorlar. Bence müşteriyi zorlayan hatalı bir pazarlama taktiği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bien

Yağım beğenildi hemen fiyatları yükselteyim zihniyetindeki üreticileri alım yapmayarak cezalandırmamaız lazım.

Bir dönem özem de fiyatları çok yükseltmişti ve yılda 2-3 kere % 50 indirim kampanyası yapmak zorunda kalıyordu.
    Aynen hocam, tamam zeytinyagi iyi cok guzel ama alti ustu bir gida. Arkadas Yunanistan dan 6 euroya zeytinyagi almis, bogazimi feci yakti diyor. 2000 euro maas alinan yerde iyi fiyat. Yani Yunanistan daha fakirdir tabi ama mesela İtalyada da ayni fiyatlar varsa normal.

• pirireistanbul P kullanıcısına yanıt
    900 polifenol birde trilyeden fazla uçmuşlar iyi sallamışlar trilyeden çıkacağı en fazla 400-500 polifenoldür oda çok iyi üretilirse ortalaması 300-350 polifenoldür ee tabi litresini 100 tl satmanın başka çareside yok niye adam 5 litre tenekeye koysun ufak şişe yapıyorki sanki çok özel bir şey üretmiş gibi ama harbi iyi atmışlar bir tane belge göstersinler 900 polifenol olduğuna. işte çeşit kullanmazsanız bu tarz firmaları en iyi sanırsınız yılda en az 20 farklı marka çeşit bölge yağ tadacaksınızki iyiyi kötüyü kazıkçıyı müşteri dostu firmayı ayırt edebilin bir ara aterna vardı böyle hatırlayın fiyatları normaldi yağlarıda güzeldi sonra bir anda fiyatları fırlattı unutuldu gitti adamlar öyleki 100ml yağ satmaya başladı 1000 yıllık diyerek 200 tl falan

Zeytinyağını kuşak işletmelerden alacaksınız böyle iç mimarlıktan doktorluktan eczacılıktan insan kaynaklarından istifa edip istanbuldan sıkılıp egeye ayvalığa yerleşip zeytinyağcı olan girişimcilerden yağ alınmaz full kazıkçı hepsi sonradan yağcı olanlardan hayır gelmez bunlar bugün yağcı 5 sene sonra otelci 3 sene sonrada abd yerleşen tipler ama kuşak işletmeler dededen toruna bir ticari ahlak içinde köklerine sadık yaşıyorlar zeytinin ruhu var işlemiş adamlara

Bu arada palamidasında konuyu yazdığını görmek güzel sanırım ilk kez konuya dahil oldular geçen sene bir yetkiliyle biraz konuşma fırsatım olmuştu gayet bilinçli titiz bir firmaya benziyor hatta aşırı titizler diyebilirim hiç yağlarını tatmadım ama iyi olduklarını hissediyorum akhisar tarafından hiç seçeneğimiz yoktu yani sabit kalitesine emin olduğumuz bir marka yoktu, yoksa tabiki bir sürü firma var ordada aramak bulmak hepsi zaman mağlum,Ellerinde değişik türler olduğunu görüyorum domat uslu tekir trilye vs bu türleri kaliteli üretimle tadmak isterim memnun kalırsam fiyatlarıda gayet makul akhisar güney ege diye geçtiği için aynı türlerde bölgesel farklılık olucaktır tad anlamında yani elinizde ayvalık sıkım varsa burdaki ayvalık sıkım daha yoğun olucaktır kuzey egeye göre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 12 Kasım 2019; 12:41:10 >

• Babalar bu madra zeytinyagi da mi Tunus tan ithal? Uzerinde Turkiye de uretilmistir yaziyor. Mensei Turkiye yazmiyor.

• Cutrera kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam yorumunuza katılıyorum. Zeytinyağı bu ya. Taa MÖ tarihinde olan bir gıda bir kuru fasulye yemeği deil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g_boz -- 12 Kasım 2019; 14:54:39 >
  • forumdakı son 5 -6 yorumu okuyunca nova vera yı aradım

fıyatsal olarak elestırılerımı belırttım onlarda uretım malıyetınden bu seneki verımden ordan burdan güzel güzel sohbet ederken bır cumlesı sohbete tüyü dikti

sorum suydu rakıplerınıze gore nıye pahalısınız verılen cevap eger bızımle aynı kalıteyı sundugunuzu dusunuyorsanız oradan alın

bu cümleniz hiç hoş degildi dedım ne soyledıgının bir an farkna vardı yargılamayalımda safıyene sohbet ortasında samimice dedi ondan sonra toparlamaya calıştı

üstlerime bildirecegim eleştrınızı dedı ama bir sey beklemıyorum sonucta kar odaklı calışan bır sırket

• quote:

Orijinalden alıntı: Cutrera

900 polifenol birde trilyeden fazla uçmuşlar iyi sallamışlar trilyeden çıkacağı en fazla 400-500 polifenoldür oda çok iyi üretilirse ortalaması 300-350 polifenoldür ee tabi litresini 100 tl satmanın başka çareside yok niye adam 5 litre tenekeye koysun ufak şişe yapıyorki sanki çok özel bir şey üretmiş gibi ama harbi iyi atmışlar bir tane belge göstersinler 900 polifenol olduğuna. işte çeşit kullanmazsanız bu tarz firmaları en iyi sanırsınız yılda en az 20 farklı marka çeşit bölge yağ tadacaksınızki iyiyi kötüyü kazıkçıyı müşteri dostu firmayı ayırt edebilin bir ara aterna vardı böyle hatırlayın fiyatları normaldi yağlarıda güzeldi sonra bir anda fiyatları fırlattı unutuldu gitti adamlar öyleki 100ml yağ satmaya başladı 1000 yıllık diyerek 200 tl falan

Zeytinyağını kuşak işletmelerden alacaksınız böyle iç mimarlıktan doktorluktan eczacılıktan insan kaynaklarından istifa edip istanbuldan sıkılıp egeye ayvalığa yerleşip zeytinyağcı olan girişimcilerden yağ alınmaz full kazıkçı hepsi sonradan yağcı olanlardan hayır gelmez bunlar bugün yağcı 5 sene sonra otelci 3 sene sonrada abd yerleşen tipler ama kuşak işletmeler dededen toruna bir ticari ahlak içinde köklerine sadık yaşıyorlar zeytinin ruhu var işlemiş adamlara

Bu arada palamidasında konuyu yazdığını görmek güzel sanırım ilk kez konuya dahil oldular geçen sene bir yetkiliyle biraz konuşma fırsatım olmuştu gayet bilinçli titiz bir firmaya benziyor hatta aşırı titizler diyebilirim hiç yağlarını tatmadım ama iyi olduklarını hissediyorum akhisar tarafından hiç seçeneğimiz yoktu yani sabit kalitesine emin olduğumuz bir marka yoktu, yoksa tabiki bir sürü firma var ordada aramak bulmak hepsi zaman mağlum,Ellerinde değişik türler olduğunu görüyorum domat uslu tekir trilye vs bu türleri kaliteli üretimle tadmak isterim memnun kalırsam fiyatlarıda gayet makul akhisar güney ege diye geçtiği için aynı türlerde bölgesel farklılık olucaktır tad anlamında yani elinizde ayvalık sıkım varsa burdaki ayvalık sıkım daha yoğun olucaktır kuzey egeye göre
    yaglarının polıfenol degerını yukseltmek icin italyadan makine getırdıklerınden bahsetti

• Nova Vera harika. Kim ne derse desin. Litresi de 44 tl. Makul bence. Orfion siparişim gelsin yazacağım buraya. Ha bu arada, ben köylüden asla zeytinyağı almam. Güvenemem. Bir de Zetay denemeyi düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eudo E kullanıcısına yanıt
    3 senelik firma birkaç ödül alınca kendisini birşey sanmaya başlamış.
    Üretimleri düşük nasıl olsa satarım zihniyetindeler herhalde.
    Araştırılınca uygun fiyata çok kaliteli yağlar var, böylelerine kafa yormaya değmez.
  • 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.